Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przesyłka i cło(6%)+vat(22%)... Wystarczy, że wysyłający zadeklaruje wartość przesyłki poniżej $100 i zostanie ona wysłana jako prezent i już nie poniesiesz żadnych dodatkowych opłat.(tyczy się USA, jak jest z Kanadą nie jestem pewnien)

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z tym prezentem to jest werfikowane przez pracownikow czy jakos tak, wiec nie wyslesz laptopa jako prezentu. To by przeszlo jak bys grafike wysylal albo jakis komplecik klawa+mysz (wiem bo ja i moj klega tak robilismy, obaj mamy rodzine w USA). Nie wiem dokladnie w czym szkopul ale nie wyslesz lapa jako prezentu.

 

Ja bym mial okazje bo kuzyn przylatuje we wrzesniu do kraju ale za wczesnie na zmiane lapa we wrzesniu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesyłka i cło(6%)+vat(22%)... Wystarczy, że wysyłający zadeklaruje wartość przesyłki poniżej $100 i zostanie ona wysłana jako prezent i już nie poniesiesz żadnych dodatkowych opłat.(tyczy się USA, jak jest z Kanadą nie jestem pewnien)

a co zrobisz jesli laptopa wartego 1800$ ubezpieczysz tylko na 100$ i on zaginie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na W3j sie skusilem i nie zaluje ;) polecam szczerze tylko dowiedz sie dokladnie jak jest z gwarancja na laptopy z Am.Pln. Wiem ze sa roznice i to dosc znaczne w porownaniu z reszta swiata (np 1 zamiast 2 lat) nie wiem tez czy na 100% jest ona miedzynarodowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co zrobisz jesli laptopa wartego 1800$ ubezpieczysz tylko na 100$ i on zaginie? :D

Można zadeklarować wartość przesyłki jako 1$ a ubezpieczyć ją na 1000000$... Co jeśli chcę sobie wysłać album ze zdjęciami, który jest nic nie wart dla kogoś, a dla mnie jest bezcenny? Ubezpieczenie nie ma żadnego związku z deklarowaną wartością!!!

 

P.S W3j jest dostępny w UK i wychodzi taniej niż oclony z tej strony co podałeś.

Edytowane przez nieo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieo jak by bylo tak jak piszesz to by ludzie wysylali calymi statkami i taborami samolotow sprzet RTV/AGD i elektronike omijajac wszelkie oplaty celne - zastanow sie. A niestety tak nie jest i wysyla sie paczkami morskimi gdzie sie wpycha elektronike w szmaty, opisuje jako ubrania i liczy na to ze polaczki w porcie juz w PL nie podpier**** paczki.

 

Sposob z giftem sie nie sprawdza bo gadalem z mama :-)

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zadeklarować wartość przesyłki jako 1$ a ubezpieczyć ją na 1000000$... Co jeśli chcę sobie wysłać album ze zdjęciami, który jest nic nie wart dla kogoś, a dla mnie jest bezcenny? Ubezpieczenie nie ma żadnego związku z deklarowaną wartością!!!

 

P.S W3j jest dostępny w UK i wychodzi taniej niż oclony z tej strony co podałeś.

a to dziwne bo ja ubezpieczyłem swoja paczke(laptopa) na 1800$ i od tej kwoty zapłaciłem podatek!

nikt sie nie pytał ile ona jest warta, przygrzmocili podatek od ubezpieczenia, ktore notabene jest ustalane od wartosci, ale wartosc nigdzie nie jest okreslona, pani na poczcie w usa CI sie pyta ile ta paka jest warta, powiesz 2000$ to ona Ci zaproponje własnie takie ubezpieczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na W3j sie skusilem i nie zaluje ;) polecam szczerze tylko dowiedz sie dokladnie jak jest z gwarancja na laptopy z Am.Pln. Wiem ze sa roznice i to dosc znaczne w porownaniu z reszta swiata (np 1 zamiast 2 lat) nie wiem tez czy na 100% jest ona miedzynarodowa.

 

 

 

tutaj 2211553[/snapback]

Można zadeklarować wartość przesyłki jako 1$ a ubezpieczyć ją na 1000000$... Co jeśli chcę sobie wysłać album ze zdjęciami, który jest nic nie wart dla kogoś, a dla mnie jest bezcenny? Ubezpieczenie nie ma żadnego związku z deklarowaną wartością!!!

 

P.S W3j jest dostępny w UK i wychodzi taniej niż oclony z tej strony co podałeś.

 

 

czemu tak uwazasz .. ze drozej ?? tutaj wyjdzie 5700 + cło ... aa w uk sam lapek bez przesyłki 7000 ?? takze nie wiem czy drozej ... az tyle by wyszlo cło sprowadzajac z kanady??

Edytowane przez myslook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juicepp pamietasz ile zaplaciles ubezpieczenia od tej kwoty?

w sumie przesyłka wyszła mnie coś około 75$ z ubezpieczeniem na 1800$, i od tej kwoty zapłaciłem w sumie 1300zł podatku przy odbiorze przesyłki u listonosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to dziwne bo ja ubezpieczyłem swoja paczke(laptopa) na 1800$ i od tej kwoty zapłaciłem podatek!

nikt sie nie pytał ile ona jest warta, przygrzmocili podatek od ubezpieczenia, ktore notabene jest ustalane od wartosci, ale wartosc nigdzie nie jest okreslona, pani na poczcie w usa CI sie pyta ile ta paka jest warta, powiesz 2000$ to ona Ci zaproponje własnie takie ubezpieczenie...

Wyślij sobie parę skarpet z USA i ubezpiecz na 1800$. Zobaczymy czy zapłacisz od tego podatek adekwatny do kwoty ubezpieczenia :lol:

 

czemu tak uwazasz .. ze drozej ?? tutaj wyjdzie 5700 + cło ... aa w uk sam lapek bez przesyłki 7000 ?? takze nie wiem czy drozej ... az tyle by wyszlo cło sprowadzajac z kanady??

Drożej może nie... Mówiłem, że nie jestem pewny czy się płaci cło 6% z Kanady. Ale podatek się płaci na pewno i wtedy cena wychodzi taka sama, więc chyba lepiej przechwycić to z UK. Tu jeden taki kupił niedawno w3j właśnie w UK ;) i wszystko mu poszło sprawnie i szybko. Inna sprawa to, że a8jm i a8ja na 100% można kupić we Francji, tylko, że podobno wszystkie wykupili :lol: ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu kupil w UK, cena bedzie praktycznie ta sama co ten z Kanady + oplaty a za to dostaniesz rok gwarancji wiecej (nie wiem jak z akcesoriami) co przy tak malej roznicy w cenie jest mysle dosc oplacalne. Wysylka to 50-60 funtow i pamietaj o doliczeniu okolo 100PLN na oplaty zwiazane z przelewem do UK (kart nie akceptuja). Paczka idzie 3-5 dni i mozesz ja sobie monitorowac na stronie przewoznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu sie wszyscy tym clem przjmujecie, to tylko 6%. VATem tzeba sie martwic. Jezeli dobrze zagadasz z kolesiami w sklepie w Kanadzie to powinni to sprzedac tobie bez ichniego VATu ze wzgledu, ze wyjezdza to z ich kraju. W ten sposob zaplacil bys tylko u nas co mogloby wyjsc korzystniej niz ten z UK, ale na pewno wiecej zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi kolega mowil ze ten podatek doliczany do produktow zaraz po kupnie mozna odliczyc przy oplacaniu vatu czy jakos tak. Poza tym samedi ja watpie zeby sie sprawa zawezala do 6% vatu, jeszcze trzeba to ubezpieczyc, 6% to mala oplata jak na roznice w cenach miedzy USA i PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiales sensu mojej wypowiedzi kurek :) , wiem jest wczesnie rano i moze nie brzmi to skladnie. Chodzilo mi o to ze to VATem tzeba sie martwic bo to 22% a nie jakimis marnymi 6% cla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij sobie parę skarpet z USA i ubezpiecz na 1800$. Zobaczymy czy zapłacisz od tego podatek adekwatny do kwoty ubezpieczenia :lol:

a my tu chyba nie o skarpetach dyskutujemy tylko o lapkach...

a z drugiej strony to jesli sa to X wieczne skarpety hermenegilldy i ich wartosc wynosi 20 000$ ? :lol: :lol:

a tak powaznie to nie ja o tym decyduje tylko pisze jak to było w moim przypadku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie rozmawialem ze znajomym kanadyjczykiem z pracy. Jest tak jak w stanach podatek federalny i stanowy. Federalny to 7%, a stanowy to roznie bywa sa duze wachania. Jezeli wysylasz za granice czyli export to napewno nie placisz federalniego nie jestem pewnien co do stanowego. Ale i tak nie jest tak cacy bo mozesz zyskac max kolo 17% a w polszy Vat to przeciez 22%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez polecam w3j, ktorego stalem sie posiadaczem, nie mialem czasu pisac o wrazeniach, bo dzisiaj czekala mnie obrona :) Generalnie potwierdzam opinie mastaha, ktore sa w recenzji. Moze dodam ze klapa sie zamyka na magnez. Sprzet zamawialem z holandi, z tym ze nie chcieli wyslac do Polski, powiem wiecej nie raczyli nawet odpisac na meile, ktore wysylalem. Wystarczylo, ze napisalem z konta niemieckiego a odpowiedz dostalem juz po 5 minutach. Tak wiec laptopa musieli zamawiac znajomi z Niemiec. Wsumie wszystkie procedury zajely 3 tygodnie, ale warto bylo, poniewaz dostalem dodaktowa baterie, 3 x windows xp pro w jezyku angielskim, francuskim i holenderskim, pen drive 256 mb, standardowo torbe i myszke. Gwarancja oczywiscie 2lata global, jedyna roznica od wersji uk to dysk twardy 5400 i klawiatura us qwerty bez znaczka funta.

 

Na szybko testy w 05 to 4200 na stokowych ustawieniach.

Edytowane przez riatb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh na magnez proste i genialne - juz mi sie podoba ten patent. No i dodatkowa bateria 8) niezle niezle jestem jeszcze wiekszym fanem tego lapa :-) nie ma bata ze to bedzie moj nastepny lapek, niewyobrazam sobie czegos lepszego w kombinacji gabaryty/jakosc/wydajnosc.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus zapowiedzial uaktualnione wersje lapkow z serii A8 :

 

A8jp - X1700/T7200/WXGA+(1440x900)/120GB 5.4k/2x512

 

A8js - to samo tylko z GF7700 512

 

Na szczescie nie wypuscili nowego W3 :D

 

edit.

drogie ustrojstwo - ponad 1700 euro http://www.galileu.com/store/nav.asp?f=18&...s=65&p=5754

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus zapowiedzial uaktualnione wersje lapkow z serii A8 :

 

A8jp - X1700/T7200/WXGA+(1440x900)/120GB 5.4k/2x512

 

A8js - to samo tylko z GF7700 512

x1700? gf7700? czy moze mnie ktos oswiecic jak to sie ma wydajnosciowo do obecnych rozwiazan (chyba ze nikt jeszcze nie wie ;) )

 

Na szczescie nie wypuscili nowego W3 :D

Asus be :mad: Ale jeszcze moga to nadrobic ;) Byle szybciej niz kupie lapka B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze roznice nie beda duze, wg mnie nie wiecej niz 500markow w 05. Chociaz gdzies poszla fama ze X1700 ma miec 24 potoki ale to raczej bullshit pierwszego sortu. Tak czy inaczej gra absolutnie nie warta swieczki dla kogos z X1600/GF7600. Ale WXGA+ jest mniam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...