Skocz do zawartości
kocurek

Zasilacz Tacens Valeo 460 -proszę O Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku byłem wobec nich podejrzliwy, jednak po trzech tygodniach pracy na tym zasilaczu mogę powiedzieć jedno - Tacens jest bardzo przyzwoitym zasilaczem w swoim przedziale cenowym. I jeżeli ktoś nie wyciąga z nieco więcej niż 300W to jest bezgłośny. Problem zaczyna magicznie przy 100% obciążeniu - linia 12V spada do 10.40V, przy nadmiarowym o 2A na linii +12V zasilacz elegancko sie wyłącza. Jednak na takim konfigu:

 

SanDiego 4000+ @ 2900Mhz

Ati X850XTPE @ 620/680Mhz

DFI LanParty nF4 SLI-D

2 x Samsung 160GB SATAII Raid 0

 

Zasilacz przez większość czasu pracuje w trybie pasywnym, a napięcia są na poziomi 12,11V, 5,09V, 3,36V. Poza tym cena tych zasilaczy będzie bardzo ciekawa - model 460W będzie za około 250-270zł.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku byłem wobec nich podejrzliwy, jednak po trzech tygodniach pracy na tym zasilaczu mogę powiedzieć jedno - Tacens jest bardzo przyzwoitym zasilaczem w swoim przedziale cenowym. I jeżeli ktoś nie wyciąga z nieco więcej niż 300W to jest bezgłośny. Problem zaczyna magicznie przy 100% obciążeniu - linia 12V spada do 10.40V, przy nadmiarowym o 2A na linii +12V zasilacz elegancko sie wyłącza. Jednak na takim konfigu:

 

SanDiego 4000+ @ 2900Mhz

Ati X850XTPE @ 620/680Mhz

DFI LanParty nF4 SLI-D

2 x Samsung 160GB SATAII Raid 0

 

Zasilacz przez większość czasu pracuje w trybie pasywnym, a napięcia są na poziomi 12,11V, 5,09V, 3,36V. Poza tym cena tych zasilaczy będzie bardzo ciekawa - model 460W będzie za około 250-270zł.

dzięki za rzeczową odpowiedź, chyba się na niego zdecyduję choć wolałbym coś bardziej markowego...wygląda na solidny.

Ten pasywny system nie podnosi za bardzo temp. ? to jednak spory grzejnik a wentyl zawsze trochę "pary" wypuści na zewnątrz, acha czy wtyczka jest dzielona na 20/24pin, albo jest jakaś przejściówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valeo ? to nie czasami ta firma co specjalizuje się w elektryce moto ?? Jeśli tak i jeśli robi tak samo dobre części do kompa to warto zainwestować :D Nigdy w samochodzie nie miałem problemów z produktami Valeo ... pytanie tylko czy to to samo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valeo ? to nie czasami ta firma co specjalizuje się w elektryce moto ?? Jeśli tak i jeśli robi tak samo dobre części do kompa to warto zainwestować :D Nigdy w samochodzie nie miałem problemów z produktami Valeo ... pytanie tylko czy to to samo :P

valeo to tylko seria zasilaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...