Skocz do zawartości
fipa

Instrukcje do aparatów

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, najciemniej pod latarnia... :lol:

 

Ale to jest nadal dla mnie kompletna glupota:

Trzeba zarejestrować siebie i posiadany sprzęt.

Jakas dziwna paranoje maja, ze niby jak nie posiadam danego modelu to juz nie bede mogl manuala sciagnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas dziwna paranoje maja, ze niby jak nie posiadam danego modelu to juz nie bede mogl manuala sciagnac?

mozeszz sciagnac i sprzedawac na allegro jak to jest powszechnie stosowane chyba z kazdym rodzajem sprzetu.

jak ktos ma to sie rejestrnie i po problemie a w razie straty puchy sglasza ten fakt u nich i ma kolejny dupochron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, najciemniej pod latarnia... :lol:

 

 

Jakas dziwna paranoje maja, ze niby jak nie posiadam danego modelu to juz nie bede mogl manuala sciagnac?

Dokładnie, najpierw się naszukałem w google jakieś emule i inne, a na końcu eureka - może by tak zajrzeć na stronę producenta.

Instrukcje można ściągnąć do dowolnego aparatu (nie tylko do posiadanego modelu), ja z ciekawości ściągnąłem do D700.

 

Ta paranoja jeszcze nie jest największa. Największą jest to że sprzęt do serwisu na naprawę gwarancyjną trzeba wysłać NA WŁASNY KOSZT !!

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowilem: szukajac manuali na forach znalazlem informacje, ze w USA dzwonisz na ich hotline i dostajesz wersje papierowa poczta, jesli potrzebujesz. Nie wiem, czy wymaga to rejestracji aparatu.

 

mozeszz sciagnac i sprzedawac na allegro jak to jest powszechnie stosowane chyba z kazdym rodzajem sprzetu.

Trzeba byc naprawde glupim, zeby to kupic... przypominam, ze mowimy o zwyklym podreczniku uzytkownika, a nie instrukcji serwisowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowilem: szukajac manuali na forach znalazlem informacje, ze w USA dzwonisz na ich hotline i dostajesz wersje papierowa poczta, jesli potrzebujesz. Nie wiem, czy wymaga to rejestracji aparatu.

 

 

Trzeba byc naprawde glupim, zeby to kupic... przypominam, ze mowimy o zwyklym podreczniku uzytkownika, a nie instrukcji serwisowej...

wiem o czym mowimy ;)

 

http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&...nstrukcja+nikon

http://www.allegro.pl/item503059975_instru...nikon_d40x.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi

Mi chodziło o ponoszenie kosztów przesyłki aparatu na naprawę gwarancyjną, to jest doprawdy sick!

 

79 zeta za instrukcje do D90... tóż to nowy model zupełnie, nie ma jej w zestawie czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@costi

Mi chodziło o ponoszenie kosztów przesyłki aparatu na naprawę gwarancyjną, to jest doprawdy sick!

Moze i jest sick, ale to jest normalne i spotkasz sie z tym wszedzie, za wyjatkiem gwarancji door-to-door.

 

79 zeta za instrukcje do D90... tóż to nowy model zupełnie, nie ma jej w zestawie czy jak?

Oczywiscie, ze jest, nawet wersja PL. Zeby bylo zabawniej, to pewnie u samego Nikona byloby taniej. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i jest sick, ale to jest normalne i spotkasz sie z tym wszedzie, za wyjatkiem gwarancji door-to-door.

Ja sie spotkałem pierwszy raz z czymś takim. Ostatnio znajoma kupiła odtw.DVD znanej firmy Bellwood (119pln./szt.) i nawet tam jest napisane w gwarancji " proszę odesłać sprzet firmą kurierską xxx na nasz koszt".

Moim zdaniem "polityka firmy Nikon" jest chora a raczej pazerna.

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ceny aparatów w porównaniu do chociażby odtwarzaczy DVD to przez sam szacunek dla klienta powinni je bez pytania odbierać i przywozić naprawione... No ale cóż my możemy... :/

 

Ktoś robi niezły interes na tych instrukcjach do D90, a swoją drogą, ciekawe skąd je bierze ;)

Edytowane przez Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ceny aparatów w porównaniu do chociażby odtwarzaczy DVD to przez sam szacunek dla klienta powinni je bez pytania odbierać i przywozić naprawione... No ale cóż my możemy... :/

 

Ktoś robi niezły interes na tych instrukcjach do D90, a swoją drogą, ciekawe skąd je bierze ;)

przez szacunek dla klienta naprawili mi AF w szkle bedacym po gwaracnji a ja nie posiadalem dowodu zakupu ani wypelnionych kart gwarancyjnych wiec jak dla mnie 15pln na kuriera nie bylo wielkim wydatkiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...