Skocz do zawartości
MicJes

Co mam wybrac(grafa)??

Rekomendowane odpowiedzi

panowie calkowicie z innej beczki. niechce zakladc watku a bardzo mi na tym zalezy . chodzi m o to jak moge zmienic taktowanie katy graf. w biosie?? zaznacze ze niemam pojecia nawet jak do niej sie dostac (znaczy biosu karty). moze bylby ktos laskaw dac chociasz drogowskaz gdzie moge sie tego wywiedziec ( spedzilem w dziale szukaj 1.5 godziny i narazie nieznalazlem)

Wedłud mnie powinno wyglądać to tak:

1) Zgrać aktualnego biosa na dyskietkę

2) Zmodyfikować go programem RadEdit (w prztpadku kart ATI)

3) Wgrać zmodyfikowanego Biosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEEee...no to teraz już nie wiem co robić :D

 

Firma ECS całkiem niedawno rozpoczęła sprzedaż płyt głównych Game Union ze zintegrowanym układem SiS Xabre-200, lecz jak się okazuje, nie jest to ostatnie rozwiązanie tego typu. ECS zapowiada rychłe wprowadzenie do sprzedaży płyt głównych Game Union ze zintegrowanym układem ATI Radeon 9100 ! Najprawdopodobniej pierwsze płyty z tym układem to :

 

- L4VXAG2 - płyta dla procesorów Intel Pentium 4 z chipsetem VIA P4X400

 

- K7VTA3G - płyta dla procesorów AMD Athlon XP/Duron z chipsetem VIA KT333

 

W obu przypadkach, na płycie głównej znajdziemy 64MB pamięci DDR przeznaczonej tylko dla samego układu graficznego. Dokładnych specyfikacji i daty rozpoczęcia sprzedaży jeszcze nie podano.

 

to z www.frazpc.pl

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra- postanowiłem- biorę Radeona 8500 64 MB za 411 zł. Poproszę, żeby mi pokazali, jakie mają w magazynie( a mają różne) i wybiorę najleprzego :D No i 200 zł w kieszeni, które wydam na DD-R 333- a i ze starych pamięci pewnie ze 100 zł zciagnę :)  Jak ktoś nie gra nałogowo, to myślę, że taki Radeon starczy. A jak ktoś chce, to moze sobie w www.ecs.pl kupic Geforce 4 TI4200 za 590 zł+ koszty wysyłki.

I taki wybor jest najlepszy. Za roczek bedziesz sie cieszyl ze nie dales tych 200-300zl wiecej. Te 2 stoofki mozesz wydac na np. Epox8RDA+ lub Atklonka T-breda .....

CO??? może źle coś mowie Gengiszcośtam??? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra- postanowiłem- biorę Radeona 8500 64 MB za 411 zł. Poproszę, żeby mi pokazali, jakie mają w magazynie( a mają różne) i wybiorę najleprzego :D No i 200 zł w kieszeni, które wydam na DD-R 333- a i ze starych pamięci pewnie ze 100 zł zciagnę :)  Jak ktoś nie gra nałogowo, to myślę, że taki Radeon starczy. A jak ktoś chce, to moze sobie w www.ecs.pl kupic Geforce 4 TI4200 za 590 zł+ koszty wysyłki.

I tu jest wlasnie moj problem. Nie ma juz GF4 ti na AGPx4, czyli ten Palit opada. Nie ma go juz na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak lepiej ati moim zdaniem ...tylko mozna cie czepic tego ze to power color ale zawsze m,ozesz kupic i zastrzedz w sklepie ze jak ci nei bedzie odpowiadał np. jakosc obrzu to sobei wymienisz na gf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że jeżeli wyjdzie ta płyta ECS-a ze zintegrowanym R 9100 i jak cena będzie oscylować w granicach 400 zł, to lepiej wyjdzie kupić taka płytę niż oddzielnie kartę- suma sumarum- zapłaci sie tyle samo :P Co sie porobiło....kurna :D

 

Jak ktos dalej nie wie, co jest leprze za co, to napiszę tak:

Radeon 9000< Radeon 9000Pro< Geforce3TI 200< Radeon 8500 /LE( każda częstotliwość)/Pełny =<Geforce 4TI4200( dyskusyjne)

 

 

A co do kart NVIDIA- od wersjii 3 w górę ( takze 4MX) karty nie mają pełnego wsparcia dla trybu VESA dla Dos- są problemy np. Duke Nukem 3D ( potwierdzam). A co do kwoty- im tańszą kartę kupicie, tym szybciej kupicie coś leprzego i mniej stracicie. 128 MB- na serio do niczego to się nie przydaje, wiem co piszę, bo sam miałem Radeona 8500 128 MB. Co przemawia za nimi- łatwiej będzie odsprzedać, ale patrząc rozsądznie- nie ma gier i nie będzie w najbliższym czasie, co by wymagało tych 128 MB- chyba, że nowy tester Madonion :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos dalej nie wie, co jest leprze za co, to napiszę tak:

Radeon 9000< Radeon 9000Pro< Geforce3TI 200< Radeon 8500 /LE( każda częstotliwość)/Pełny =<Geforce 4TI4200( dyskusyjne)

Dobra może z tym R9000 lepszym od GF3Ti200 przesadziłem ;), ale teraz

ty tu przesadzasz. R9000 PRO JEST lepszy od GF3Ti200 - i wydajnością i jakością :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu- R 9000 PRO to jak podkręcony Geforce 2 MX 400 porównany do 2 GTS ;)

 

Minimalne podkręcenie Geforce 3 TI 200 np. na 220/230 rozkłada każdego Radeona 9000 PRO i podchodzi pod R 8500. W standardzie jest mniej więcej na poziomie R 9000 Pro z przewagą mimo wszystko. Pare przyczyn- 2 TMU na potok w Geforce( 2 x więszksza teoretyczna wydajność multiteksturingu), 2x64 bit układ pamięci w Geforce 3TI jest bardziej zaawansowany niż w Radeon 9000 Pro ( kostrukcja przejęta z 7500). No i 40 milionów Radeona vs 57 milionów tranzystorów Geforce 3. A tak poza tym, NVIDIA stosuje patent coś jak cache w procesorach- karta wykorzystuje część pamięci do przechowania informacjii tych, których jeszcze nie obrobiła. Sumując- Geforce 3TI jest wydajniejszy niż Radeon 9000/Pro.

 

Jeżeli nawet Radeon 9000/PRo zacznie wykorzystywać 6 tekstur 1 na cykl, to Geforce załatwi to 2x większym muliteksturowaniem.

 

PS- mi by sie nie chciało wydawać 150 zł do Pro w stosunku do R 9000, który jest tylko trochę słabiej taktowany. A znając życie, niedługo będą biosy odblokowujące overclocking ( moze juz są) do zwykłych R 9000.

 

Ale o czym my wogóle piszemy- albo R 8500 albo GF4TI- reszta nie jest godna uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra może z tym R9000 lepszym od GF3Ti200 przesadziłem ;), ale teraz

ty tu przesadzasz. R9000 PRO JEST lepszy od GF3Ti200 - i wydajnością i jakością :)

a ze mowa o Gainwardzie GF3 Ti200 to on domyslnie chodzi na 200/450 (czyli prawie jak stary GF3 bez Ti) - nawet jak instalujesz detonatory to takiema domyslne taktowanie - wiec mozna wysunac smiala teze GF3 Ti200 Gainwarda jest wydajniejszy od R9000PRO (minimalnie w wiekszosci benchmarkow) i ten Gianward GS450 64MB posiada jedna niezaprzeczlana zalete - pamieci tylko po jednej stronie PCB (od gory laminat pusciutki - nic nie haczy o RAMy w MoBo itp) a o tym ze mozna go przerobic w QUADRO laczac ze soba 2 punkty mowic chyba nie musze

 

a i powiem jedno - w momencie kiedy w sklepach sa jeszcze R8500 kupno R9000PRO IMHO jest wielkim nieporozumieniem (po co kupowac slabsza karte za te same pieniadze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa, niektorzy nawet na swoich bledach sie nie ucza. Slayer miales problemow z radeonem najwiecej ze wszystkich ludzi jakich znam, a nadal cie nie odstraszyl - gratuluje tylko zawzietosci.

 

Szpak wystarczylo, ze tylko zobaczylem na strone porownan wynikow 3dmarka. Ponadto (to dla tychm, ktorzy nie uznaja 3dmarka - chociaz i tak scigaja sie wynikami :P ) mam jeszcze testy:

1. http://benchmark.pl/artykuly/recenzje/Rade...9000/aqua-2.gif

2. http://benchmark.pl/artykuly/recenzje/Rade...9000/aqua-3.gif

3. http://benchmark.pl/artykuly/recenzje/Rade..._9000/Com-1.gif

4. http://benchmark.pl/artykuly/recenzje/Rade...9000/wolf-1.gif

 

Seria 9000 wydajnosciowo porownywalna jest z gf4mx460. Seria z pro jest porownywalna wydajnosciowo z 460 po podkreceniu.

Ale nie pier.... glupot, ze r9000pro tym bardzie r9000 jest szybszy od gf3ti200. Juz nie mowie po podkrecaniu, w ktorym gf3ti200 sie swietnie sprawdza. A o predkosci i przewadze ti500 nie bede sie nawet rozpisywal bo mnie troche nosi jak czytam te herezje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 9000 wydajnosciowo porownywalna jest z gf4mx460. Seria z pro jest porownywalna wydajnosciowo z 460 po podkreceniu.

Ale nie pier.... glupot, ze r9000pro tym bardzie r9000 jest szybszy od gf3ti200. Juz nie mowie po podkrecaniu, w ktorym gf3ti200 sie swietnie sprawdza. A o predkosci i przewadze ti500 nie bede sie nawet rozpisywal bo mnie troche nosi jak czytam te herezje.

Zobacz choćby tego linka z poprzedniej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra może z tym R9000 lepszym od GF3Ti200 przesadziłem ;), ale teraz

ty tu przesadzasz. R9000 PRO JEST lepszy od GF3Ti200 - i wydajnością i jakością :)

Może i jakością obrazu/tv-out tak, ale napewno GainwardTi200 taktowany def. 200/450MHz jest wydajniejszy od jakiegokolwiek Radeona 9000Pro !! Pozatym musisz brac pod uwagę możliwości O/C tej karty. Spokojnie można dobic na niej do Ti500 bez żadnych modyfikacji karty !! A jak masz dobrą resztę zestawu to nawet 10k osiągniesz. A bez modyfikacji Radeona9000Pro jest to niewykonalne. To jest fakt 8) Mówie to ja jeden z największym miłośników kart ATi na tym forum :wink:

 

Seria 9000 wydajnosciowo porownywalna jest z gf4mx460. Seria z pro jest porownywalna wydajnosciowo z 460 po podkreceniu....

......A o predkosci i przewadze ti500 nie bede sie nawet rozpisywal bo mnie troche nosi jak czytam te herezje.

Chyba jednak poniosło. Nie ma sensu porównywać GF4MX460 to Radeon'ów 9000/9000Pro bo tej jest kompletnie bez sensu. Jak sam dobrze więsz GF4MX jest to wnuczek GF2 więc karty niezbyt młodej. Karty te mają pełną zgodność z DX7.0 co w dzisiejszych czasach jest już nieporozumieniem, aby sprzedawać to pod szyldem nowoczesnej i wydajnej karty i to jako GF4MX

 

W każdym razie więcej obiektywnego patrzenia na sprawę życze 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem. Tam tez sie potwierdza to co napisalem. Z tym, ze roznice sa mniejsze i czasami R9000pro wygrywa z gf3ti200 poniewaz jest skalowany wypasanym procem PIV 3.06, ktory robi za niego polowe rzeczy. A wiadomo, ze gf3 sam sobie radzi.

Przy testach z benchmark.pl, ktore pokazalem przy slabszym procu juz jest roznica wyrazna na korzysc gf3.

Acha, R9000 zadnego w zadnym tescie nie jest szybszy od gf3ti200, a R9000pro od gf3ti500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test jest nierzetelny. Ma na celu "udupić" karty ATi. NV przez lata wypracowała sobie dobre sterowniki dla D3D, a ATi dla OpenGl. Nie wiem kto gra w UT2003 w D3D. Mija się to z celem, gdyż na OpelGl gra chodzi dużo szybciej. Więc nasuwa się pytanie - po co testować karty w czymś z czego nikt nie korzysta? Podejżewam, że większość użytkowników kompów jeżeli jest możliwość używa OpenGl'a a oni robią testy dla D3D. 8O :? Paranoja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak poniosło. Nie ma sensu porównywać GF4MX460 to Radeon'ów 9000/9000Pro bo tej jest kompletnie bez sensu. Jak sam dobrze więsz GF4MX jest to wnuczek GF2 więc karty niezbyt młodej. Karty te mają pełną zgodność z DX7.0 co w dzisiejszych czasach jest już nieporozumieniem, aby sprzedawać to pod szyldem nowoczesnej i wydajnej karty i to jako GF4MX 

Dlatego napisalem pod wzgledem wydajnosci. Nie stawialbym nigdy w zyciu gf4mx przed R9000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres ..te testy co ty podawałes to jakies stare gry a np ja uznaje 3dmarka i tu sa linki ..z tego co pamietam to on miał własnie wspierac nv a nie ati

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...00/3dmark-1.gif

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...00/3dmark-3.gif

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...00/3dmark-2.gif

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...9000/aqua-1.gif

 

a tak do kaca to ja sie zasugerowałem tym wykresem a opublikował go najwiekszy w polsce serwis poswiecony głównei kartom grafiki http://www.benchmark.pl/artykuly/przeglad_..._2002/skala.gif

 

fakt faktem ze w innych testach gf3ti200 jest szybszy ale ja i tak bym wybrał r9000pro ze wzglegu na jakosc tv i ogólna swietna jakosc obrazu ..a w wydajnosci nie kreconego ti 200 przewaga jest malutka ..

ps. do ati r 9000pro wyjda biosy ze tez sie bedzie swietnie krecic mam nadzieje ze i do zwykłego r9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ocipiałes !! r9000pro słabszy od gf3ti200...mozesz czym uzasadnic swoja wypowiedz ?? no raczej na bak nie wiec nei pisz takich głupot bo wprowadfzasz w bład

..no to ja nie bede powtarzal dlaczego ale dolaczam sie do kolegow potwierdzajacych teze: R9000PRO < GF3Ti200

 

btw. popraw sobie link w compare bo chcialem sobie zlookac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dokladnie ~6,75 Proc .... muj komentarz do tego bedzie taki

 

kupowanie jakiegokolwiek GF3 Ti200 czy Ti500 mija się z celem...

jak mozna kupic Radka 8500nawet Le od renomowanej firmy za ~420zl to i z wmiare dobrymi mozliwosciami o/c (patrz moj desc np) nie jest to rewelacja ale juz tak podkrecony 8500 jest w stanie powalczyc z Ti4200 oczywiscie bez o/c a jednak cene o ~300zl weiksza to hyba daje do myslenia teroche

 

nie chce sie opwtarzac ale te topici co wybrac czy R8500 czy Ti500 czy R9000 czy Ti200 to juz mnie poprostu rozwalaja ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...