Skocz do zawartości
Hawana

Czy Padl 2 Letni Chieftec? - Resety Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam abitna an7 i procka podkreconego do 2ghz - 245x8

2 dyski sata, grafa to all in wonder 9000pro

 

komp ostatno sie resetuje - nie koniecznie w prime95. prime nie wywala bledow wiec napiecia na procu sa dobrze ustawione.

 

natomiast w maderbord monitor mozna zaoserwowac spadki napiec do 0V !!! mam ustawione odczyty co 1 sek

 

czy to wina tego ze odczyy sie pieprza czy rzeczywiscie zailacz czasami wylacza linie np +5V

 

post-102497-1143052712_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się ;].

Napisałeś z jakich części masz kompa, ale zapomniałeś napisac jaki masz zasilacz? Sama nazwa Chieftec nic nam nie mówi - to tak w ramach formalności tylko ;].

 

Musisz zaopatrzyć się w miernik, zmierzyć napięcia i wtedy będzie mozna coś powiedzieć. Ewentualnie pożycz od kogoś inny dobry zasilacz i sprawdź na nim...

 

...ale najlepszy byłby miernik.

 

Edit

Przywróć normalne ustawienia procesora, karty graf. i co tam jeszcze podkręciłeś - sprawdź jak będzie zachowywał się komp. Logicznym przeciez jest, że jeżeli podejrzewa sie brak prądu, to trzeba tego prądu trochę zaoszczędzić ;].

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chifterka 420-302 df - taki symbol chyba - w kazdyb razie kiepsko wypadl w tescie czipa a jak go kupowalem to mialem tego albo werje 410, ktora zajela 2 miejsce w tescie!

 

miernik mam ale wyczerpala mi sie bateria bo go ostatnio nie wylaczylem. zakupie i bede mierzyl

 

jednak zaniki napiecia na 0V pojawiaja sie tylko na ulamek sekundy - co moze wychwycic tylko mbm bo monitoruje najwyzsze i najnizsze napiecia - ja musial bym trzymac miernik caly czas i patrzec czy kiedys w koncu (a moze to trwac do 5 godfzin) nie spadnie do 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kieruj się linkiem z podpisu,

 

poza tym mbm nie wychwyci ci spadków na ułamek sekundy bo ma odczyt najwyżej co sekundę :lol:

 

po drugie kondzioły w zasilaczu uzupełniają brakujące luki w zasilaniu właśnie prze te ułamki sekundy, więc to nie możliwe, zasilacz musiałby nie podawać napięć nieco dłużej co miernik wychwyci bez problemu

 

podsumowując, bzdury godocie panocku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawilem wszystko na niepodkrecone - difultowe ustawienia i dalej sie resetuje!

podlaczylem miernik i 12v to 12.20-12.10 na procku idealne zasilanie np. 1.73

 

pozycze zasilacz od kumpla i potestuje jak bedzie dobrz to bedzie oznaczalo, ze cziftek pada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...