Skocz do zawartości
grzesiek111

Benq Fp91gp - Moj Wybor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten monitor dalej jest najlepszą inwestycją za tą cene ok 1200??

 

Przeczytałem 10 stron o tym monitorze i większość osób pisze że monitorek nadaje sie do gier i filmów. Ale jak to wkońcu jest z tym smużeniem, jest czy go nie ma (występują z winy ustawień czy kompów urzytkowników)??

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten monitor dalej jest najlepszą inwestycją za tą cene ok 1200??

 

Przeczytałem 10 stron o tym monitorze i większość osób pisze że monitorek nadaje sie do gier i filmów. Ale jak to wkońcu jest z tym smużeniem, jest czy go nie ma (występują z winy ustawień czy kompów urzytkowników)??

 

No to smuzenie nie jest wielkie ale mnie wkurza :P

 

A kompa mam pentiumka 3ghz z grafika radeona x 600pro

1024mb ramu

 

Wiec wina kompa to chyba nie jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to smuzenie nie jest wielkie ale mnie wkurza :P

:blink: no to ja już nie wiem, opinie się troszki różnią. może filmik ktoś zapoda jak to wygląda <_< PS: za grami fpp nie przepadam, grywam tylko w ścigałki i Lineage 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to smuzenie nie jest wielkie ale mnie wkurza :P

 

A kompa mam pentiumka 3ghz z grafika radeona x 600pro

1024mb ramu

 

Wiec wina kompa to chyba nie jest :P

Z jakiego monitora sie przesiadles? Bo jak z CRT to faktycznie smuzenie mozna zauwazac w pierwszych dniach/tygodniach uzytkowania monitorka. Po pewnym czasie nie powinienes juz na to zwracac uwagi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac czarne paski lecace z dolu do gory czy jakos tak icon_razz.gif

Nie sa one oczywiscie takie mocne ale je widac

to chyba nie jest smużenie, raczej wyłaczona synchronizacje pionowa, poszukaj w sterownikach lub ustawieniach gry

wracajać do smużenia grając czasem jest do zauwazenia ale bardzo żadko i objawia sie delikatnym rozmyciem obrazu, w filmach nie zauważyłem

Edytowane przez misio129

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tompior: chyba naprawdę nie wiesz co to jest smużenie. Czyli jest ono na tym lcdku tak małe ze nawet go nie zauważyłeś :P

I taka jest prawda.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ładnie, pięknie ale gdzie go taniej dostać???

Są oczywiście dostępne, ale za min 1200 zł

 

Edit:

Powysyłałem maile i niigdzie prawie ich nie ma. Pozostaje tylko jeden sklep.

Gość z sklepu strefa24.pl polecił mi zamiast tego Benq TEGO LG.

 

Co o nim myślicie??

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość doink

olej tego sprzedawce, jesli zamiast benq'a na p-mva proponuje ci lg na matrycy TN to chyba go pogielo, omijaj szerokim lukiem takich pseudo fachowcow

 

do 1200 benq, lub acer 1923as to samo co benq tylko 150zl drozej, 1700 fujitus siemens, wyzej to juz trzeba kombinowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem tego BenQ i co widze :( na poczatku wszystko luxik ale po chwili obraz zawalił sie pikselami i jakimis liniami. martwiaki tez obecne. przy odswiezaniu 60 hz jest ok obraz (poza martwiakami) a jak da sie wieksze odswiezanie to juz horror co sie dzieje

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam bardzo ten artykuł.

2243933[/snapback]

kupilem tego BenQ i co widze :( na poczatku wszystko luxik ale po chwili obraz zawalił sie pikselami i jakimis liniami. martwiaki tez obecne. przy odswiezaniu 60 hz jest ok obraz (poza martwiakami) a jak da sie wieksze odswiezanie to juz horror co sie dzieje

 

Z Tego również artykułu.

http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&top=...mp;kategoria=65

 

Kabel DVI - kupujecie monitor z DVI i zamierzacie go używać pod tym złączem, więc sprawdzajcie monitor na tym kablu. Zdarza się, że są one wadliwe i po podłączeniu na obrazie monitora pojawiają się dziesiątki jak nie setki małych kropeczek. To nie monitor lecz kabel jest wadliwy - niech wam go wymienią już przed zakupem.

 

I wszystko jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam bardzo ten artykuł.

http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&top=...mp;kategoria=65

Pomoże wielu z was zdecydować się z pewnościa na zakup tej lub innej firmy, i z pewnością zadziwi kilku takich co twierdzą że markowe to dobre :)

Pozdro.

 

P.S. Jeszcze 5 dni czekania na monitor :/

Z Tego również artykułu.

http://www.mva.pl/?id_kategorii=2&top=...mp;kategoria=65

I wszystko jasne

Ja mam dokladnie ten sam problem,ale jak zmienie odswiezanie np na 75 hz to to znika.Po ponownym uruchomieniu komputera znow jest to samo i ponownie musze zmienic odswiezanie i znow jest OK.Co moze byc przyczyna powstawanbia tych kropeczek(zielonych ,czerwonych i niebieskich)????Czy to tez wina kabla??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokladnie ten sam problem,ale jak zmienie odswiezanie np na 75 hz to to znika.Po ponownym uruchomieniu komputera znow jest to samo i ponownie musze zmienic odswiezanie i znow jest OK.Co moze byc przyczyna powstawanbia tych kropeczek(zielonych ,czerwonych i niebieskich)????Czy to tez wina kabla??

No chyba jest napisane że kabel. Spróbuj wymienić i podziel się spostrzeżeniami czy pomogło.

Ewentulanie podłącz go do innego komputera/inne karty graficznej z złączem DVI i zobacz czy efekt będzie się powtarzał na innym sprzęcie i na nowym kablu.

Pozdro

Edytowane przez noizo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego wymieniam w poniedziałek (mam wykupiony 7 dniowy okres). Mam martwiaki i obraz coś pulsuje nawet na 75Hz. Lepiej sprawdzać monitor w sklepie (i tak nie zrobi sie tego pożądnie, obecny też sprawdzałem :() czy brać orginalnie zapakowany?? A jak już testować to brać jakieś programiki (w sklepie mają Nokia Test 2.0) albo jakieś zdjęcia? Nie uśmiech mi sie co 7 dni jezdzić i wymieniać monitor bo mam kawałek do sklepu.

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego wymieniam w poniedziałek (mam wykupiony 7 dniowy okres). Mam martwiaki i obraz coś pulsuje nawet na 75Hz. Lepiej sprawdzać monitor w sklepie (i tak nie zrobi sie tego pożądnie, obecny też sprawdzałem :() czy brać orginalnie zapakowany??

Odświeżanie nie ma nic do pulsowania obrazu w monitorach LCD !!!!!!!!!!!

 

ps. !!

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu robic, bedzie wygladac podobnie jak na tym soniaczu ze zdjecia, przeciez to ta sama matryca

ale w tym soniaczu lampy waliły z max jasnoscią co głownie przyczyniało się do takiego efektu, benq ma podobno szerszą regulacje mocy lamp...

 

 

BTW najnowszy philips na MVA 1300:1 ciągle tanieje, cena juz 1375zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w tym soniaczu lampy waliły z max jasnoscią co głownie przyczyniało się do takiego efektu, benq ma podobno szerszą regulacje mocy lamp...

jak sprawdzić regulacje mocy lamp, na co zwracac uwage bo chcialem to sprawdzic i napisac wreszcie jak to jest ale nie wiem jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić regulacje mocy lamp, na co zwracac uwage bo chcialem to sprawdzic i napisac wreszcie jak to jest ale nie wiem jak

www.mva.pl

cały zestaw programów niezbędnych do testowania monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy może mi ktoś dokładnie powiedzieć jak to jest z tymi martwymi pikselami? Czy po pojawieniu się jednego martwego piksela monitor można wymienić? czy dopiero po pojawieniu się subpixela albo 3 koło siebie martwych pikseli albo coś w tym stylu

Kiedy monitor podlega wymianie, a kiedy nie

Czy jest to gdzieś dokładnie wyjaśnione?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie to dokładie było, ale na pewno poczytaj na www.lcd4you.pl

 

P.S Jeśli kupisz go na necie ( ja tak robię) to możesz go oddać w ciągu 10-ciu dni bez podania przyczyny. Tak jet w ustawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...