Skocz do zawartości
grzesiek111

Benq Fp91gp - Moj Wybor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hakervip

Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych monitorów lcd 19 cali do kwoty około 1200 zł. Posiadam go i jestem bardzo zadowolony. Kolory piękne, smużenia brak nawet podczas grania w szybkie strzelanki. Gorąco polecam wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieodpakowane pudełko!!! Tak jest w ustawie...

To zależy od sklepu.

P.S pytałem się u mnie we Włocławku gościa kiedy będą te monitory, to powiedział, że za tydzień będzie nowa dostawa na Polskę tych Benq. Także jeszcze tydzień ok. trzeba będzie poczekać i już będą prawie we wszystkich sklepach na necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S-I-D wspomniał niedawno o bardzo ciekawym jakby mogło sie wydawac monitorze Philips LCD 19'' 190P7EG. Pewnie ma taka sama matryce jak ten benq? W siriusie jest podane ze ma MVA Premium choc np w lcd4you - PVA wiec juz nie wiem ale raczej mva p bo i sam S-I-D to potwierdza ;) Wie ktos jak ma sie do niemalze wielbionego przez niektorych benq'a(testy.. jakosciowe itp)? ;) Przyznam sie ze z tygodnia na tydzien bede co raz powazniej myslał nad zmiana albo raczej dokupieniem jakiejs 19tki, wiec chce sie zorientowac, bo nie znam dnia ani godziny kiedy sie zdecyduje na jakis i nie bedzie wyjscia - trzeba bedzie jakis zamowic B-) ;)

ps. włoskiego nie znam zbytnio dlatego jedynie obrazki sobie poogladałem z linka do strony ktra podał S-I-D :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nastał ten szczęśliwy dzień kiedy nareszcie odebrałem monitorek.

Jestem w siódmym niebie!!

Odbierałem osobiście w Sirius w Warszawie.

Zero pixeli, zero wad, wszystko jak najbardziej w porządku i oby tak najdłużej.

Będę zdawał relacje co jakiś czas.

//edit.

omfg kolory wypasione, gry piękne (World of Warcraft), zero smużenia, zero jakich kolwiek widocznych ani niewidocznych wad, jest poprostu rewelacyjny, nie zaluje zadnego grosza wydanego. Skalibrowalem go ladnie co do jasnosci i kontrastu. Powiem tylko jedno. Jesli ktos sie jeszcze zastanawia to niech juz przestanie. Pozdro

 

//edit

Informacja z ostatniej chwili uzyskana od PM (Product Manager) z BenQ Polska <niewiem na ile prawdziwa>

ja: Dla czego na Polskim rynku monitor ten jest praktycznie niedostępny w oficjalnym kanale dystrybucyjnym?

on: Wycofali je z produkcji ponieważ mają wadę fabryczną nie podlegającą gwarancji, a polega to na zniekształceniach obrazu na matrycy :(

 

 

Ciężko stwierdzić o jakiego rodzaju zniekształcenie chodzi. Nie powiedział również czy to była jedna partia czy cała seria. Według prawa Unii jak coś ma wadę fabryczną, musi podlegać gwarancji. I niejest to w żadnym wypadku oficjalne stanowisko BenQ Polska. Ogrom uzyskanych informacji nasuwa jedną myśl że ten PM poprostu sobie gdzieś tam coś tam usłyszał i zadziałał popsuty telefon.

Mój działa prześlicznie i jestem ogromnie zadowolony.

Jeśli ktoś z założycieli tematu czyta ten topic od czasu do czasu to proszę o relację ile używa już monitora, jak często i czy zauważa jakieś zniekształcenia.

Pozdro

Edytowane przez noizo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczesniej monitor panoramiczny balinei 102035 (chyba dobrze napisalem:) ) 20,1 " i tamten monitor praktycznie nie smuzyl.W tym mozna zauwazyc smuzenie (chodzi mi o jedna gre PES5 bo tylko w ta gram).ALe ogolnie monitor jest super jak za taka cene B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nastał ten szczęśliwy dzień kiedy nareszcie odebrałem monitorek.

Jestem w siódmym niebie!!

Odbierałem osobiście w Sirius w Warszawie.

Zero pixeli, zero wad, wszystko jak najbardziej w porządku i oby tak najdłużej.

Będę zdawał relacje co jakiś czas.

//edit.

omfg kolory wypasione, gry piękne (World of Warcraft), zero smużenia, zero jakich kolwiek widocznych ani niewidocznych wad, jest poprostu rewelacyjny, nie zaluje zadnego grosza wydanego. Skalibrowalem go ladnie co do jasnosci i kontrastu. Powiem tylko jedno. Jesli ktos sie jeszcze zastanawia to niech juz przestanie. Pozdro

 

//edit

Informacja z ostatniej chwili uzyskana od PM (Product Manager) z BenQ Polska <niewiem na ile prawdziwa>

ja: Dla czego na Polskim rynku monitor ten jest praktycznie niedostępny w oficjalnym kanale dystrybucyjnym?

on: Wycofali je z produkcji ponieważ mają wadę fabryczną nie podlegającą gwarancji, a polega to na zniekształceniach obrazu na matrycy :(

 

 

Ciężko stwierdzić o jakiego rodzaju zniekształcenie chodzi. Nie powiedział również czy to była jedna partia czy cała seria. Według prawa Unii jak coś ma wadę fabryczną, musi podlegać gwarancji. I niejest to w żadnym wypadku oficjalne stanowisko BenQ Polska. Ogrom uzyskanych informacji nasuwa jedną myśl że ten PM poprostu sobie gdzieś tam coś tam usłyszał i zadziałał popsuty telefon.

Mój działa prześlicznie i jestem ogromnie zadowolony.

Jeśli ktoś z założycieli tematu czyta ten topic od czasu do czasu to proszę o relację ile używa już monitora, jak często i czy zauważa jakieś zniekształcenia.

Pozdro

Wcale nie musi się to tyczyc wszystkich wyprodukowanych egzemplarzy. Wystarczy czasami partia 1000 sztuk z wadą matrycy, by producent wycofał ze sprzedaży dany model. Matryce produkuje tylko kilku producentów, więc mogło się zdarzyć, że jakas partia MVA była skażona wadą produkcyjną.Nie chce się tym samym narażać na straty zwiazane z wymianą. Lepiej chyba wymienic 1000 LCD niż 50000 nie?

Jednym słowem nalezy się cieszyć , że posiadany egzemplarz jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Jak juz napisaliscie monitor dziala najlepiej w najwyzszej rozdzieczosci jaka mozna mu ustawic. Wszystko OK. Wiadomo, ze w windowsie czy innym systemi w takiej bede pracowac, ale jak to sie ma np. do karty TV. Czy tem tez obraz wyswietlany jest w takiej? Mam konsole, ktora planuje podlaczyc do kompa, przez karte TV i w ten sposob grac, oraz chce ogladac na nim czasem TV.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie zycie... pare dni temu u mnie w sklepie gosciu kupil tv lcd LG 26cali za 2999 a w ciagu 4 dni zmienilismy cene na 2499... gosc jak dzisiaj to zobaczyl to nie wiedzialem jak mam mu sie tlumaczyc... ale [ciach!]a takie realia... z dnia na dzien ceny ida w dol i nic nie zrobisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)!

To mój pierwszy post na tym forum...Ale będzie chyba więcej bo mi się tu podoba:)

Mam pytania do uzytkowników 91GP:

 

1. Czy monitor obraca się wokół osi pionowej?Tzn. widziałem na zdjęciach, że można go wychylic do tyłu, a mnie interesuje jeszcze czy można do przodu.Chodzi mi o taką regulację jak ma np 93GX - można go odchylic o 25 stopni do tyłu i 30 do przodu.

 

2.Wiele osób pisało tu o Queke'u, a mnie interesuje jak się spisuje w Counter Strike: Source...Gram jeszcze w PESa ale tam nie muszę się pytac bo smużenie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)!

To mój pierwszy post na tym forum...Ale będzie chyba więcej bo mi się tu podoba:)

Mam pytania do uzytkowników 91GP:

 

1. Czy monitor obraca się wokół osi pionowej?Tzn. widziałem na zdjęciach, że można go wychylic do tyłu, a mnie interesuje jeszcze czy można do przodu.Chodzi mi o taką regulację jak ma np 93GX - można go odchylic o 25 stopni do tyłu i 30 do przodu.

 

2.Wiele osób pisało tu o Queke'u, a mnie interesuje jak się spisuje w Counter Strike: Source...Gram jeszcze w PESa ale tam nie muszę się pytac bo smużenie jest.

1. do przodu nie da sie

 

2. gram w cs i nie zauwazylem smuzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to na szybko kilka uwag:

 

:arrow: Monitor można ustawiać - znaczy kineskop jest ruchomy - trosze do góry lub w dół - spokojnie można wyregulować. Więc na luzaku różne pozycja można na nim testować i dobrać cos odpowiedniego ;)

To jak to w końcu jest??Mozna pochylić ekran w dół czy nie??To dla mnie bardzo istotne bo filmy oglądam w łożku - jak leżę to mam głowę trochę poniżej 50cm i jakieś 2m dalej- i zastanawiam jak się będzie oglądało, mogę przenieść monitor niżej na blat biurka ale nie o to chodzi aby się bawić w przenoszenie...)

 

W ten weekend zamawiam LCDka, dziś lub jutro...(Zresztą już zamówione, tylko kasę muszę wpłacić za jednego a z drugiego zrezygnować)Wacham się między Benkiem FP91GP a FP93GX...I nie wiem co mam zrobić...różnica w cenie to 70pln - nie robi mi takiej dużej różnicy, więc nie jest to decydujący czynnik.

 

Głownie się rozbija o to czy wybrać ładniejsze kolory czy brak smużenia.Istotny jest też wygląd, 93GX jest bardzo ładny - 91GP niekoniecznie.No i te świecące rogi...Ja filmy zawsze oglądam po ciemku w nocy...

 

Czy ktoś widział na własne oczy 93GX??

Edytowane przez Wujek stalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można go pochylić do dołu nie wiem dokladnie ile ale calkiem sporo, przy maksymalnym odchyleniu mam wrazenie ze monitor moze sie przewrocic ale jakos stoi pewnie z powodu szerokiej podstawki

co do filmow sam ogladam ich sporo i swiecace rogi, czy bedziesz je widzial w czasie ogladania filmu to sprawa subiektywna, ja specjalnie ich nie widze bo przeciez koncentruje sie wtedy na filmie a nie na rogach

jest jeszcze sprawa ogolnie czerni w nocy ogólnie gdyz nie jest ona rewelacyjna, zdecydowanie lepiej zapalic jakas mala lampke, nie sadze zeby na 93gx bylo pod wzgledem lepsze a pewnie jest i gorsze

Edytowane przez misio129

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam monitor FP93G (konstrukcja taka sama jak jak FP93GX, tylko wolniejsza matryca 6 ms) i nie ma problemu z nachyleniem monitora do przodu. Co do podświetlenia matrycy to niezauważyłem jaśniejszego świecenia w rogach. Filmy oglądam jak na TV.

A co do jakości matryc w monitorach BENQ zapraszam do lektóry na temat firmy "AU optronics" http://www.nowetrendy.pl/index.php/news/id/1545 , która to firma jest jednym z kilku współudziałowców korporacji BENQ.

Dla niewtajemniczonych, BENQ to korporacja skupiająca kilku największych producentów komponentów komputerowych m.in. Philips, "AU optronics"(produkcja matryc LCD) i jeszcze paru innych mniej lub bardziej znanych. W związku z powyższym nielogicznym byłoby twierdzenie, że monitory BENQ maja gorsze jakościowo matryce, a wręcz odwrotnie, ponieważ wytwarzane są przez jednego z udziałowców korporacji BENQ.

Teraz coś dla chwalących "JEDYNIE SŁUSZNE" markowe produkty : cytat "AUO, dzięki inwestycjom w budowę linii produkcyjnej matryc 7,5 G, która znacznie zwiększyła jej potencjał wytwórczy, zebrała już zamówienia na duże panele do telewizorów od pięciu największych światowych producentów TV LCD: Samsung Electronics, Sharp, Sony, LG Electronics i Royal Philips Electronics"(link do całego artykułu j.w.).

I jeszcze jeden cytat:"Według analityków Sony, wzrost sprzedaży monitorów LCD wynosić będzie w bieżącym roku zaledwie ok. 20-30% do 120-130 mln sztuk, z 100-110 mln sprzedanych w zeszłym roku. Monitory firmowane przez Sony produkowane były głównie przez: TPV Technology, LG Electronics i Amtran Technology."

 

Pozdrawiam miłośników markowych produktów ( płacicie głównie za wypracowaną latami nazwę firmy).

Edytowane przez XRay ARth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest??Mozna pochylić ekran w dół czy nie??To dla mnie bardzo istotne bo filmy oglądam w łożku - jak leżę to mam głowę trochę poniżej 50cm i jakieś 2m dalej- i zastanawiam jak się będzie oglądało, mogę przenieść monitor niżej na blat biurka ale nie o to chodzi aby się bawić w przenoszenie...)

 

W ten weekend zamawiam LCDka, dziś lub jutro...(Zresztą już zamówione, tylko kasę muszę wpłacić za jednego a z drugiego zrezygnować)Wacham się między Benkiem FP91GP a FP93GX...I nie wiem co mam zrobić...różnica w cenie to 70pln - nie robi mi takiej dużej różnicy, więc nie jest to decydujący czynnik.

 

Głownie się rozbija o to czy wybrać ładniejsze kolory czy brak smużenia.Istotny jest też wygląd, 93GX jest bardzo ładny - 91GP niekoniecznie.No i te świecące rogi...Ja filmy zawsze oglądam po ciemku w nocy...

 

Czy ktoś widział na własne oczy 93GX??

sorry faktycznie da sie i to calkiem sporo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten monitorek od miesiaca i w sumie nie jest zle <_< Kierowalem sie opinia osob z tego forum :rolleyes: Mial nie smuzyc(badz smuzyc minimalnie)NIestety jest nieco inaczej.Ogladam telewizje na tym monitorku i smuzenie jest bardzo zauwazalne <_< To samo w pro evo soccer 5 <_< Wczesniej mialem monitor balinea 102035 panorame 20.1" i byl zdecydowanie lepszy pod kazdym wzgledem.Sprzedlaem go za 1500zł na allegro i kupilem za 1200zł benqa(300zł zaoszczedzilem) :mur: To nie byla dobra decyzja :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: I w styczniu czeka mnie kolejna zmiana :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie monitor też robi za tv...

Trudna decyzja przede mną...Dziękuje za odpowiedzi, są bardzo pomocne.Zaczekam z wpłatą do jutra...Może ktoś jeszcze mi doradzi....bo póki co to zmieniam zdanie co chwilę.

Pojadę sobie jutro do MM pooglądać monitorki, zobaczę czy różnica między kolorkami w TN a MVA jest tak wielka aby pakować sie w smużenie.

 

Ps. XRay ARth - jak oceniasz kolorki w swoim Benku??

Edytowane przez Wujek stalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. XRay ARth - jak oceniasz kolorki w swoim Benku??

Jak na mój gust to kolory zbyt jaskrawe, ale można to skorygować (własne ustawienie RGB), ustawienia fabryczne raczej do gier i do filmów, do tekstu i do netu zmniejszam jaskrawość i kontrast.

Smużenia nie zauważyłem ani w grach, ani na filmach, gram w Battlefield2 około 2-4godz dziennie (raczej późno w nocy) i nie odczuwam zmęczenia wzroku jak w CRT pomimo tego, że stary CRT pracował na 100Hz. Swojego FP93G zakupiłem 1-go lipca, używam go około 12godz na dobę i do tej pory żadnych badpikseli.

Polecam nowszą wersję FP93GX z 2ms matrycą obecnie za cenę jaką ja zapłaciłem za FP93G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niewtajemniczonych, BENQ to korporacja skupiająca kilku największych producentów komponentów komputerowych m.in. Philips, "AU optronics"(produkcja matryc LCD) i jeszcze paru innych mniej lub bardziej znanych. W związku z powyższym nielogicznym byłoby twierdzenie, że monitory BENQ maja gorsze jakościowo matryce, a wręcz odwrotnie, ponieważ wytwarzane są przez jednego z udziałowców korporacji BENQ.

częsciowo masz racje

 

przykład: HP L1955 na matrycy MVA AUO po otwarciu widac na elektronice napis BENQ:

http://www.svethardware.cz/art_doc-64B1F48...C5007E833C.html

pewnie to coś ala benq91GP tylko w lepszej obudowie(pivot)

 

 

samsung robi dobre matryce nie oznacza to ze robi dobre monitory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w koncu z tym ogladaniem TV na tym BenQ. Mam wlasnie taki plan miedzy inymi co do niego i nie wiem czy go kupic czy nie. Nie chce wyrzucic pieniedzy w bloto.. Prosze o szybka rade, bo musze dzisiaj koniecznie zamowic.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w koncu z tym ogladaniem TV na tym BenQ. Mam wlasnie taki plan miedzy inymi co do niego i nie wiem czy go kupic czy nie. Nie chce wyrzucic pieniedzy w bloto.. Prosze o szybka rade, bo musze dzisiaj koniecznie zamowic.

 

Pozdrawiam

Ja oglądam TV poprzez karte PikselView i nie ma problemu, poza jednym, że to kiepska karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ogladam tv na kompie ale mysle ze bedzie to wygladac tak samo jak tutaj (fotki Acera al1922 na tej samej matrcy):

http://friend.za.pl/Al1922As/index.html

czyli tych napisow co na dole sa z informacjami raczej nie przeczyta

fotke na tym acerze robiłem z długim czasem naswietlania i dlatego napisow nie do się odczytać, w rzeczywistosci napisy są ostre i wyrazne na tej MVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten monitor. I pytanko: Czy można go palcować? :lol: Chodzi mi o to, że jak rysuje projekt domku to zawsze ktoś mi go palcuje, pokazuje jak linie mam dostawić itp. Czy to nie wpłynie źle na mojego bencia :D

 

Kupiłem specjalny zestaw do czyszczenia LCD i zamierzam go wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten monitor. I pytanko: Czy można go palcować? :lol: Chodzi mi o to, że jak rysuje projekt domku to zawsze ktoś mi go palcuje, pokazuje jak linie mam dostawić itp. Czy to nie wpłynie źle na mojego bencia :D

 

Kupiłem specjalny zestaw do czyszczenia LCD i zamierzam go wyczyścić.

Jak ktos nie uzyje jakies wielkiej sily to mozna. Do mnie jak ktos przychodzi i cos chce mi pokazac na ekranie to tez palcem dotyka matrycy. Dostaje za chwile porcje niecenzuralnych slow i nie powtarza tego procederu po raz drugi. ;] Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...