Skocz do zawartości
grzesiek111

Benq Fp91gp - Moj Wybor

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba kupie tego benka... Wnerwia mnie już moje CRT 19" (obraz żyleta, ale musze pare razy dziennie się kontrastem bawić żeby oczy nie bolały :lol2: ), a 24" LCD jeszcze tanie nie są :lol2:

 

Pozostaje tylko poczekać aż sirius zmniejszy tę złodziejską cenę (w porównaniu do tej z komputronika <_< ) bo nie uśmiecha mi się , szczegolnie z tymi dodatkowymi 50 złotymi na bady... No cóż, mam nadzieje ze bedzie spadek cen w siriusie i beda dostepne za ~miesiac. :lol2: Jak się okaże gorszy niż wypisaliście na tych 12 stronach ktore przeczytalem to was pomorduje :wink:

 

EDIT

 

mam prośbę do posiadaczy, bo chwilowo nie mam katy z DVI, może ktoś obadać jak monitor daje rady na d-sub? Bo parę miesięcy posiedze na nim...

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum mva.pl w temacie o FP91GP znalazlem taka wypowiedz:

Wiadomo, że większość starych gier, w których nie ma nawet opcji ustawiania rozdzielczości, uruchamia się w 800 x 600 lub 1024 x 768 na full screenie. Na BenQ inna rozdziałka niż natywna wygląda paskudnie.

Interesuje mnie ten monitor lecz wiem, ze za jakis czas do pogrania na max detalach bede musial odpalac gry w 1024x768, a LCDka nie kupuje bynajmniej tylko na rok.

Moje pytanie brzmi: czy spadek jakosci jest rzeczywiscie tak tragiczny w 1024? Czy rzeczywiscie zmniejszenie rozdzielczosci z natywnej = paskudny wyglad?

Edytowane przez topek@GC.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos widzial moze ten monitor w gdanskich sklepach ponizej 1150pln (najtanszy jaki znalazlem), a jak tak to gdzie, bo szlak mnie trafia jak ludzie pisza ze kupili za 1020pln, no a znwou jezdzic gdzies daleko za 100pln taniej sie nie oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuję tego Benq. Odkryłem że suma kontrastu i wartości RGB nie może przekraczać 100 bo zmniejsza się paleta czyli:

 

R 50

G 50

B 50

kontrast max 50

-----------------

R 100

G 100

B 100

kontrast max 0

-------------------

Maksymalna wartość sumy ( choć już "przesterowana" ) to 150 między 150 a 200 nie ma różnicy.

 

------------------

Minimalna moc lamp zgodnie z tym co widzę jest na ustawieniu jasności 25 - czyli jeśli zejdziemy poniżej tej wartości to też ścinamy paletę.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacytuje z forum co do mocy lamp

Dodam, że zrobiłem mały teścik, tzn. sprawdziłem w jakich ustawieniach zmieniana jest moc lamp. Zbadałem to poprzez sprawdzenie zmian poboru prądu przy zmienianiu ustawień Smile

No więc przy zmianie kontrastu pobór prądu nie ulega zmianie. Ulega natomiast przy regulowaniu jasności w zakresie od 40 do 100: zmienia się odpowiednio od 21W do 36W. Poniżej 40 pozostaje stały, więc pewnie już jest "przycinana" wtedy matryca

kyle widze ze sie troche znasz na tym wiec jak ustawiasz rgb

ja ustawilem tak:

R: 45

G: 50

B: 40

jasność, kontrast: 40

ale zastanawiam sie jakie beda najlepsze ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacytuje z forum co do mocy lamp

kyle widze ze sie troche znasz na tym wiec jak ustawiasz rgb

ja ustawilem tak:

R: 45

G: 50

B: 40

jasność, kontrast: 40

ale zastanawiam sie jakie beda najlepsze ustawienia

Przy takich nastawach RGB możesz dać spokoooojnie kontrast 50 .... nawet 55 ( green ścięty od góry o 5 a błękit od dołu o 5 .... przy 55 )

 

Aha jest jeszcze jedna sprawa ..... ja wywaliłem profil ICM ( korekcja w sterach obcina paletę więc najlepiej ją robić tylko w jednym miejscu czyli monitorze )

 

ps. monitor mam krótko,..... z usuniętym profilem mam R 48 G 51 B 52 - jeszcze dobieram a kontrast 50 ....

 

Update:

Co do jasności to w czerni jest różnica między 40 a 0 ( więc jeszcze powinna być regulacja mocy do 40 ) jednak między ok 33 a 0 już jej nie widzę ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no prosze nie przesadzajmy... mam tego benq'a od lutego i troche go juz zdazylem poznac. Winda w rozdzielce 1024x768 nie wyglada wcale tak tragicznie jak mowicie, oczywiscie w natywnej wyglada wysmienicie. A w grach wcale nie trzeba grac w natywnej zeby byl perfekt obraz, 800x600 mi w zupelnosci wystarcza zeby byc zadowolonym z jakosci obrazu, ale moze jestem po prostu malo wymagajacy hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupilem...narazie wszystko ok (oby tak zostalo)...zero badow, ladnie swieci, kolorki eleganckie,trzymam go w natywnej i winda wyglada doskonale,mam go na D-SUB i w WOW`a na 640/480 mozna grac spokojnie (grafika nieco rozmazana w dobrym tego slowa znaczeniu - mnie troche przypomina komiks)

 

jezeli chodzi o RGB to trzymam go na normal i kontrast 50 - i jestem w zasadzie zadowolony moze z biegiem czasu bede cos kombinowal

 

co do jasnosci to w zaleznosci od pory dnia mam 70-80

 

odswiezanie 60

 

moje odczucia:

 

winda - zdecydowanie lepiej!!

gry - bez zmian

filmy - nieco gorzej, ale mozna to przebolec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazz

 

male sprostowanie

 

wlasnie skonczylem ogladac film

 

siedzialem sobie wygodnie w fotelu w takiej odleglosci i obraz jest b.dobry a wrecz fantastyczny!

 

do tego 19'' robi swoje

 

obraz nieco sie rozmywa przy mniejszych odleglosciach, ale tylko w filmach!

 

winda i gry pisalem wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tego CRT chyba wzrok ci się popsuł. :lol2: .A jakiego miałeś wcześniej CRT

 

Słabego :E CTX Value Line 700. Był kiepski już w momencie zakupu :D A do tego bynajmniej fanem LCD nie jestem nadal i czekam na ciekawsżą alternatywę :D

 

Co nie zmienia faktu, że obraz na moim starym monitorze w 1024x768 był gorszej jakości, niż na benku ( ta sama rozdzielczość ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, mam go od dzisiaj i troche sie nim zawiodlem.. Wczesniej mialem LCD 17" iiyama ProLite E435S (uzywalem 1,5 roku) i bylem z niego SUPER zadowolony! A po podlaczeniu Benka juz po paru minutach oczy zaczely mnie piec.. :/ Kombinowalem roznie z ustawieniami kontrastu i jasnosci ale niewiele to pomaga.. Teraz jak za oknem ciemno w pokoju swieci swiatlo jest chyba jeszcze gorzej :/ Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia czy po prostu moje oczy nie sa kompatybilne z tym Benkiem ;) :/

Jak to u was bylo? Bolaly was oczy na poczatku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze wydaje mi sie ze na mojej iiyamie E435S jasnosc byla na podobnym poziomie (ustawienia domyslne - nawet nie zmienialem) i oczy mnie nie bolaly W OGOLE chocbym patrzyl caly dzien.. Moze to dlatego ze ta iiyama miala inna matryce (TN) niz Benek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, mam go od dzisiaj i troche sie nim zawiodlem.. Wczesniej mialem LCD 17" iiyama ProLite E435S (uzywalem 1,5 roku) i bylem z niego SUPER zadowolony! A po podlaczeniu Benka juz po paru minutach oczy zaczely mnie piec.. :/ Kombinowalem roznie z ustawieniami kontrastu i jasnosci ale niewiele to pomaga.. Teraz jak za oknem ciemno w pokoju swieci swiatlo jest chyba jeszcze gorzej :/ Nie wiem czy to kwestia przyzwyczajenia czy po prostu moje oczy nie sa kompatybilne z tym Benkiem ;) :/

Jak to u was bylo? Bolaly was oczy na poczatku?

do lcd trzeba się przyzwyczaić. Większość tak ma, miałem i ja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie przeczytalem caly ten topic i nawet zauwazylem ze ktos mial podobne pytanko do mnie jak wyglada porownanie tych 2 Benq'ow FP91GP vs. FP93GX bo glownie gram i siedze w necie , filmow nie ogladam na cpu bo nie lubie wole na DVD i na TV sobie obejzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...