Skocz do zawartości
grzesiek111

Benq Fp91gp - Moj Wybor

Rekomendowane odpowiedzi

tak, wiem o co chodzi, też miałem parę paprochów, które na początku wyglądały jak bady

 

ten jest na serio ale nieszkodliwy, nie wyświetla czerwonego i przy białym świeci na turkusowo (czy jakoś w tym stylu), więc go za bardzo nie widać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jedno słowo tylko: dziękuję! Bez Was w życiu bym się nie zdecydował na ten monitor, a po jednym dniu użytkowania już wiem, że to był strał w dziesiątkę. W porównaniu ze smużącą matrycą laptopa, Benq to po protu cudo!

Edytowane przez Amfidiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w tym monitorze z czernią?? Jest komentarz na komputroniku że matryca MVA to piękna czerń itd. Jednak w tym linku: http://62.111.206.197:5000/SSA51917.JPG widać, że ta czerń nie jest taka powalająca. Czy mógłby ktoś zrobic zdjęcie podczas oglądania filmu w ciemnych pokoju. Moje drugie pytanie dotyczy takze matrycy MVA - http://friend.za.pl/MVAvTN/index.htm - dlaczego te kolory są tak blade. Czy w tym benqu też tak jest??

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolory na TN sa lepsze niz na MVA ? Ja juz sie pogubilem... a chcialem kupowac tego Benq ale jak widze ta fote to odechcialo mi sie go.

 

Pozdrawiam

hmmm ... nie ... ale to zależy też od jakiego TN ( tak jak są różne monitory na VA ). Faktycznie ta wersja VA ma dosyć słabą czerń ( i tak na prawdę jak napisałem jestem pewien że to jest powodem "wypranego" nieco obrazu - ale to nie jest silny efekt ).

 

Nie sugeruj się takimi : http://62.111.206.197:5000/SSA51917.JPG fotografiami bo one nic nie mówią ( niewiele mówią )

 

Najlepsze fotografie to te na których jest monitor jeden obok drugiego i oceniasz je na zasadzie porównania . Powinieneś znać jeden z porównywanych monitorów aby mieć punkt odniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś zrobić zdjęcie z czernią w tym Benqu?? zapuść jakiś film i zrób fote w ciemnym pokoju. A jak ten benq sprawdza się z korzystania z internetu??Czy czcionka jest wyraźna?? Najlepiej jakbym mógl zobaczyć tego benqa ale są kłopoty żeby go kupić a co dopiero zobaczyć na wystawie. Chyba odpuszcze i kupie samsunga 740B. Widziałem go na żywo i jest całkiem całkiem. Jak jest z czernią i świecącymi rogami w matrycy TN ??

 

 

p.s

 

 

Jakie monitory oprocz benqa możecie polecic?? sposrod jakich jeszcze dokonywaliscie wyboru. podobno ma wejsc nastepca benqa. co ma sie zmienic??

Edytowane przez athlon64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm........

Czytam teraz o matrycy MVA i chyba wybiore TN.

Taka samą matryce MVA ma sony S95D. Komentarz jest taki: "Monitor podzieli los innych LCD, jestem zniechęcony do matrycy MVA AUO, wszędzie widzę srebrzenie a czerń pod kątem (swiecące rogi) mnie dobijają rozczarowała mnie tez mała regulacja jasności (monitor sprzedaję)" :blink:

W TN tylko dol ekranu jest bardziej podswietlony. oprocz tego tn ma tylko gorsze kąty. Co o tym myślicie. ja juz nie wiem. ciesze sie ze moj crt jeszcze dziala B-)

chyba kupie natansze LCD bo przynajmniej nie bede sobie mowil ze moglem kupic cos lepszego :P

Edytowane przez athlon64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm........

Czytam teraz o matrycy MVA i chyba wybiore TN.

Taka samą matryce MVA ma sony S95D. Komentarz jest taki: "Monitor podzieli los innych LCD, jestem zniechęcony do matrycy MVA AUO, wszędzie widzę srebrzenie a czerń pod kątem (swiecące rogi) mnie dobijają rozczarowała mnie tez mała regulacja jasności (monitor sprzedaję)" :blink:

W TN tylko dol ekranu jest bardziej podswietlony. oprocz tego tn ma tylko gorsze kąty. Co o tym myślicie. ja juz nie wiem. ciesze sie ze moj crt jeszcze dziala B-)

TN ma zwykle FRC a VA zwykle pełny 8 bit na kanał kolor. Nie mogłem tego w tym modelu skontrolować bo zdolna kuzynka zamiast kabel DVI przywiozła D-sub na którym g... można oceniać ;) Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona zadowolonych użytkowników tego monitorka (jak na razie), dzisiaj do mnie dotarł z Agito.pl. To,co mnie na początku przeraziło to mała ostrość i zbyt duża jasność ustawiona fabrycznie, którą na szczęście szybko da się zmienić w prostym Menu, które również jest dostępne w języku polskim.

 

Polecam.

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@psychodeliczny

Czy mógłbyś coś więcej napisać o tym monitorze? Jak jest z jaśniejszymi rogami podczas oglądania filmów. Czy występuje "srebrzenie" ? mógłbyś zrobić jakieś zdjęcia temu monitorkowi ??

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest wasze zdanie na temat zapowiadanego FP93GP? W porownaniu z FP91GP ma kontrast-1300:1, oraz Senseye+photo technology. Wynika z tego ze bedzie tez inna matryca. Pewnie tez niestety wyzsza cena. Czy dla takich zmian warto czekac na nowy model, czy moze sa to zmiany wlasciwie nie tak znaczace i brac sprawdzony FP91Gp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chyba zdecyduje się na tego Benqa lub poczekam na jego następcę. Po przeczytaniu testów o iiyamie wole Benqa :) Jakoś przeżyje te świecące rogi. Mam jeszcze jedno pytanie. Co oznacza srebrzenie czerni pod katem ?? pod jakim ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem ten monitorek i jest świetny.

 

Plusy:

- ładne kolorki,

- duża regulacja jasności i kontrastu

 

Minusy:

- srebrzenie

- czarny nie jest czarny (ale taka jest już przypadłość mva)

- smużenie (widać tylko podczas przeglądania w operze - środkowym przyciskiem)

 

Generalnie jestem zadowolony - pracuje się o wiele lepiej niż na moim poprzednim crt'ku - też 19" który jest na trinitronie.

 

Jeżeli komuś nie przeszkadzają te minusy, które wypisałem to jak najbardziej polecam.

 

A co do srebrzenia pod kątem to widać to doskonale na poniższych zdjęciach:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Benq FP93G za 830 PLN. Na D-Sub niezadowalający wygląd liter, ale na DVI wszystko super. Porównując z Belinea 17,4" bodaj 101740 którą mam także, Benq ma lepsze kolory, bardziej równomierne podświetlenie, brak jakiegokolwiek smużenia, zero badów. Jestem zadowolony i polecam.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Polecam Tego Benq FP91GP :) :) :)

 

Mam Jedną świecącą kropke widoczną na pasku do przewijania stron www jak dam przeglądarke na pełny ekran :)

 

Ta kropka zalicza sie do : TYP III - oznacza na stałe świecący lub nieświecący się któryś z subpixeli co objawia się którymś z trzech kolorów - czerwony, zielony lub niebieski. więc mi nie przeszkadza w najmniejszym stopniu :)

 

Monitorek jest naprawde super !!! nie ma sie do czego przytrzepić!!!!!!!!!!!!! JEST SUPER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czaje" się na ten monitor już od dłuzszego czasu i właśnie teraz kiedy znalazłem fundusze wyczytałem na necie opinie że Benq zaczął robić te monitory na innej matrycy (ostatnie dostawy).

Jeśli ktoś coś wie na ten temat to proszę o pomoc.

Mam nadzieje że to jest tylko plota i nic sie nie zmieniło w kwestii matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czaje" się na ten monitor już od dłuzszego czasu i właśnie teraz kiedy znalazłem fundusze wyczytałem na necie opinie że Benq zaczął robić te monitory na innej matrycy (ostatnie dostawy).

Jeśli ktoś coś wie na ten temat to proszę o pomoc.

Mam nadzieje że to jest tylko plota i nic sie nie zmieniło w kwestii matrycy.

 

nic sie nie zmienilo :) plotki rozsiewa pewnie jakis uzytkownik ktory przeplacil za swoj gorszy monitor, moze z innego powodu - nie wiadomo ;)

 

zeby cie uspokoic to odpowiedz z Benq Polska uzyskana przez jednego z uzytkownikow:

 

Witamy,

 

Nie jest to prawdą. Monitory LCD BenQ FP91GP wyposażone są w matrycę MVA. Żadna produkowana obecnie matryca TN nie jest w stanie osiągnąć takich parametrów technicznych jakie posiada FP91GP. Dlatego taka "podmiana" nie byłaby łatwa i możliwa.

 

Dziękujemy za okazane zainteresowanie,

 

Pozdrawiamy,

BenQ PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, jak macie jeszcze jakieś wątpliwości z czernią etc - przeczytajcie sobie ten test [http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2046] kto nie czytał.. ja zamówiłem monitor wczoraj, z niemiec, za 211euro + przesyłka :)

Ten "test" .... "trochę" niedopracowany sklecili.

 

Monitor ten nie jest na matrycy PVA i nigdy pewnie nie był, tylko na MVA (premium pewnie) a to dwie dość znacznie różniące się technologie ( pomijam nawet konstrukcję i skupiam się na "efekcie działania" ).

 

Czerń na tym modelu nie jest wcale "całkiem niezła" tylko co najwyżej dostateczna/znośna.

 

Monitor generalnie oceniłem na "OK" bez jakiegokolwiek "podniecenia" w pozytywnym ( czy negatywnym ) kierunku.

 

ps. po przeczytaniu akapitu odnoszącego się do kątów tego modelu w tej recenzji doszedłem do wniosku że nie powinna ona być czytana bo "farmazony" tam piszą <_<

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączając sie do tematu, również chwale sobie Benq fp91gp. Mam tylko jeden problem. Chodzi o drgania obrazu, wlączając w to tekst. Po ustawieniu odpowiedniej Geometrii fazy, wszystko jest OK(nie ma zakłócen). Pojawiają się one dopiero po ponownym uruchomieniu komputera(monitor pamięta wcześniejsze ustwienia). Nie mogę też ustawić obrazu bez zakłóceń przy częstotliwości 75 hz(Cały czas są wtedy drgania obrazu). Czy ktoś ma pomysł, co może być przyczyną. Monitor podpięty jest pod karte Geforce 4 MX440 64Mb kablem d-Sub. Kabel wymieniałem na inny i jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety wydaje mi się że bedziesz musial wymienić karte graf. aby mieć możliwość podpięcia na DVI.. jak podepniesz pod DVI to w menu nie ma w ogóle takich opcji jak geometria etc (są niedostępne)

 

aha i radze ustawić odświeżanie na 60mhz, bo u niektórych (w tym mi) występują dziwne efekty typu masa czarnych kropek na pulpicie przypominajacych badpixele.. spróbuj też odsunąć od monitora głosniki, modem, telefon, etc - urządzenia elektryczne. czasem one powodują coś takiego.

 

narazie monitor mam od paru godzin ;) więc sie nie wypowiem. narazie widze tylko że jest ładnie :P design jest niczego sobie, taki standardowy. natomiast bolą oczy.. chyba muszę się przyzwyczaić do LCD'ków ;) i jak możecie to podajcie jakie macie ustawienia, ja ustawilem 50/50 sobie. ostrość bodajże na 2-3.

 

//edit

miałem troche problemów z dobraniem ustawień aby czcionka była jak najładniejsza, i w końcu zostawiłem na Standard [nie Cleartype] i ostrość 4 ;) wygląda naprawde ładnie. Cleartype dawało takie brzydkie pogrubienie i w ogóle.. ładniejsza standard. Kontrast i Jasność mam teraz 80/35 i chyba jest dobrze ;) próbowałem różnych ustawień, i doszedłem do wniosku że każdy chyba woli inaczej, bo podane przez Was konfiguracje jakoś sie dla mnie nie sprawdziły xp jak ktoś chce zdjęcia, screeny, whatever, to pisać, mogę zrobić. chociaż wątek chyba już się wyczerpał ^_-

btw

19'' to jednak dużo xD imo rozdzielka na te cale powinna być większa, bo w grach mam wszystko duże xp

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od godziny mam zaszczyt posiadac ten monitor. Pierwsze wrazenie to gigantyczny obraz po przesiadce z 15 calowego CRT, kolory sa bardzo ladne. Jeszcze nie dobralem odpowiednich ustawien kontrastu i jasnosci... moze ktos podpowie? Narazie chwala Bogu zero bad pixeli. Katy faktycznie ma bardzo ladne.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...