Skocz do zawartości
lobuz007

Zakup Laptopa - Qosmio? , Satelite?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym sie poradzic kogos w sprawie laptopa.

Bardzo mi sie podobaja sprzety Toshhiby - konkretnie interesuje mnie model Qosmio g25

Poczytalem juz troche to forum - na poczatku sie "napalilem" na laptopy z procesorem p4 3,6ghz - ale przeczytalem gdzies tu ze wcale nie oznacza ze sa wydajniejsze od takiego Penitium m 2,13ghz i przy tym te sa duzo oszczedniejsze (mam nadzieje ze to prawda)

Zastanawialem sie tez nad Sattelitami ale maja z reguly gorsza karte graficzna niz qosmio

Czy ktos moze powiedziec jakies wady i zalety tych laptopow , ktory bardziej sie oplaca kupic (jezeli ktos ma laptopy toshchiby to napewno znalazlo sie pare cech ktore warto by bylo opisac na forum)

Ten qosmio ktorym sie interesuje ma geforceà 6600 - mam nadzieje ze on jest ok? - chyba lepszy od x600? - to maja przewaznie sattelity

Co do kart grafiki chcialem sie zapytac co to za karty radeon 9000IGP (czy jakos tak) i 9700 IGP - czy one sa dobre i co to jest ten IGP - widzialem gdzies tu porownania tych kart ale nie bylo ich akurat.

Sory ze tyle pytam ale chcialbym ogolnie sie dowiedziec czegos na temat sprzetu toshchiby wiec jakby ktos mial cos do napisania ciekawego to bardzo prosze - pozdrawiam Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche dziwnie czyta sie twojego posta. pytasz czy lepiej kupic satelite czy qosmio, troche mi to przypomina sytuacje gdy ktos pyta czy kupic fiata punto czy moze jednak lexusa :) te kompy sa z innych polek. Nie napisales do czego ci lapek potrzebny. Jak chcesz poprostu miec wypasionego lapka to wez qosmio - malo ich jest - bedziesz wyjatkowy, jak poprostu chesz pracwac na kompie to Satelite wystarczy. Dodatkowo qosmio jest CHYBA 17" co oznacza ze bedzie mniej wgodny odo codziennego noszenia - juz moje 15.4" mocno daje o sobie znac.

 

Jak chcesz zuyskac lepsza odpowiedz to zadaj lepsze pytanie.

 

Co do kart graficznych, IGP to oznaczenie karty zintegrowanej 9000 mozna sobie spokojnie odpuscic jak intersuje cie cos kolo 6600, 9700igp szczerze mowiac nie sptkalem jeszcze. A 6600 powinien byc rzeczywiscie lepszy od x600, raczej konkuruje na rynnku z x700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie kupuj laptopa z procesorem p4. Chyba, że nie przeszkadza Ci jedna godzina na baterii i hałas jak w komputerze stacjonarnym

2. Jak chcesz coś do grania to nie kupuj toshiby, tu masz mocny sprzęcior do grania http://www.chiligreen.pl/?strona=00094 , będzie przynajmniej 2 razy szybszy w grach od jakiejkolwiek toshiby, a cena mniejsza niż za g25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wroc do zrodla przeczytaj dokladnie konfigi powiedz jakie modele i przepisuj bez bledow bo ati 9700 IGP nie istnieje :lol:

Satelitow jest pare .. quosmio tez.Zdecyduj sie do czego ci jest potrzebny laptop ... jak dla szpanu to bierz najdrozszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym pamietaj ze taki Qosmio to jak nic waga gruubo ponad 4 kg. Wiec nijak do noszenia czestego. Inna sprawa ze jak mialbys kupowac to ja bym sie wstrzymal do G30, ma byc doslownie za 1-2 miesiace ale juz np z drivem HD-DVD ktory moze na poczatek nic nie da ale potem moze sie przydac. A w ogole to napisz do czego ten komp bo napisales : chce kupic samochod miejski albo bling-bling Hummera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, laptop bylby mi potrzebny do wszystkieg, tzn do grania i do pracy, patrze glownie na laptop 17`` ; jezeli chodzi o karte graficzna to napewno widzialem gdzies 9700igp ; teraz znalazlem takie cos:

Specifications

 

PROCESSOR

Intel Pentium 4 548 3.2GHz w/Hyper-Threading Technology

1MB integrated L2 Cache - 533MHz

 

MEMORY

512MB DDR333 (PC2700)

Maximum Memory 2GB

 

HARD DRIVE

80GB EIDE (4,200 RPM)

 

DISPLAY

17" TruBrite WXGA TFT LCD 1440 x 900

 

MULTIMEDIA DRIVE

DVD-SuperMulti Drive - Max Speed - CD-ROM (24x); CD-R (16x write); CD-RW (8x write); DVD-ROM (8x); DVD-R (4x write); DVD-RW (2x write); DVD+R (2.4x write); DVD+RW (2.4x write); DVD-RAM (2x write)

 

VIDEO GRAPHICS

ATI MOBILITY RADEON 9700 - 64MB DDR Discrete

 

DIGITAL MEDIA

5-in-1 Multimedia port supports Secure Digital, Memory Stick, MMC, xD Picture Card, Memory Stick Pro

 

COMMUNICATION

Integrated V.92/56K modem

 

NETWORK CARD

Integrated 10/100 Ethernet LAN

 

WIRELESS

Integrated 802.11b/g Wireless LAN

SOUND

Built-in Harman/Kardon stereo speakers with SRS TruSurround XT technology

PC CARD SLOTS

Supports one Type II, PCMCIA R2.01, PC Card16, CardBus

 

EXTERNAL PORTS

RGB port

TV-out (S-Video)

Three USB 2.0 ports

RJ-45 port (LAN)

RJ-11 port (modem)

Firewire port (IEEE 1394)

External Headphone and Microphone jacks

KEYBOARD

Full sized, 85 keys

 

POINTING DEVICE

TouchPad

 

DIMENSIONS

16.5" L x 11.5" W x 1.57/1.85" H

 

POWER

12-cell, rechargeable, Li-Ion battery

120W AC adapter

 

OPERATING SYSTEM

Microsoft Windows XP Home Edition

 

Additional Software

Microsoft Works

Intuit Quicken New User Edition

 

 

ale nie wiem czy ta grafika jest ok; jezeli chodzi o modele satelita i qosmio - to czemu to jest miedzy leksusem a czyms tam nizszej klasy - wystarczy a zeby mial dobre parametry (grafike?)

Rozumiem ze lepiej nie brac laptopa n p4? - ktos napisal ze bedzie dzialal 1h - czytalem ze ma dzialac przynajmniej 2

Jezeli chodzi o zakup laptopa to chcem kupic poprostu naprawde dobry laptop i nie zalowac zakupu, a kupowac bede zapewne na e-bay - u ; patrzylem ceny i sa dla mnie ok; qosmio moge wiec w zaleznosci od modelu 1500-2000$ ; zalezy mi tez na multimediach

Czy te toshibysa awaeryjne?

JaKIE MAJA WADY ?

czy warte sa zakupu? - dziekuje i pozdrawiam Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj bredni o P4. Sam mam Satellite A30 740 i nie wiem o czym mowa z tym hałasem i działaniem przez godzinę. P4, 3,2GHz wymiata.

Najważniejsza sprawa - zwracaj uwagę na grafę, u mnie jest to intelowskie łajno i nie idzie tego wymienić. Dzięki czemu całość wiele traci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj bredni o P4. Sam mam Satellite A30 740 i nie wiem o czym mowa z tym hałasem i działaniem przez godzinę. P4, 3,2GHz wymiata.

Najważniejsza sprawa - zwracaj uwagę na grafę, u mnie jest to intelowskie łajno i nie idzie tego wymienić. Dzięki czemu całość wiele traci.

aleś mu doradził, trzeba być kompletnym idiotą kupując na dzień dzisiejszym za taką kasę laptopa z niemobilnym procesorem i słabą kartą graficzną :|

 

do autora -wybij sobie z głowy igp 9700 i x700 jak chcesz naprawdę dobrze pograć, poszukaj lepiej jakiegoś chiligreen-a z 7800gt, no chyba, że należysz do ludzi którzy na widok napisu Toshiba dostają orgazmu...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niee juz ebay usunal aukcje ale byl laptop zajebisty za smiesne pieniadze..., ciekawe co bylo nie tak,

Co do tego ekranu to juz na dniach chcialbym kupic laptopa ale interesuje mnie czy bardzo przeszkadza ten ekran w codziennej pracy? - jak ktos widzial qosmio to wie o co chodzi - skoro on tyle kosztuje to chyba nie jest taki zly? ; pozdrawiam Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...