Skocz do zawartości
maciek fly

Core Duo 1.6 Czy Po Prostu Centrino 2.0ghz

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

zastanawiam sie nad zakupem laptopa, i mam 2 faworytow:

 

ASUS A6J-Q006

http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?MainPu...0&TowarId=24715

 

TOSHIBA TECRA S3-122

http://www.allegro.pl/item92732457_tecra_s...sklep_wawa.html

 

 

i teraz moja watpliwosc:

czy wydajnosc procka core duo 1.6 jest wieksza niz takiego centrino 2.0ghz?

na sieci znalazlem tylko porownanie 1.6centrino i 1.6 core duo, a tutaj takie malo typowe zestawienie.

 

ogolnie to karty graficzne maja porownywalne z tego co sie orientuje,

asus wiecej ramu posiada.. tylko matryca.

osobiscie wolalbym standardowe 1024x768, 15" ale takich z core duo i z grafika pozwalajaca przezyc znalezc nie moge.

 

a moze w ogole jakis inny pomysl na laptopa?

 

 

przeznaczenie ma byc raczej programowe, czasem jakas gierka tez sie moze trafic.

Edytowane przez maciek fly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucas wez jeszcze poprawke ze to nie jest "zwykla" toshiba satelitarna tylko TECRA.

 

Bebechy i cena przemawiaja zdecydowanie za asusem napewno.O jakosci ASUSa nie potrafie nic powiedziec.Jednak seria TECRA u toshiby to tak jak Lifebook u FSC,NC u HPka czy nawet T u IBMa/Lenovo.

Takie maszyny najczesciej odrazu dostaja 3 letnia gwarancje i sa czesto flagowymi modelami firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam ten topic do góry, bo sam chciałbym sie dowiedzieć o różnicy w wydajności Centrino 2GHz a CentrinoDuo 1,66GHz.

 

W przeciągu kilku tygodni mam zamiar kupic laptopa, byłem zdecydowany na Toshibę Satellite M70-160, ale dziś znalazłem Tecrę A7-108. Różnica w cenie to niecałe 100PLN, tylko zanim zdecyduję się czy warto dopłacać chciałbym wiedzieć jaka jest różnica w wydajności tych procesorów, bo znalazłem jedynie porównania takie jak maciek fly.

 

Za Tecrą przemawia m.in. lepsza grafika, XP Pro, większa ilość wejść/wyjść no i trzyletnia gwarancja.

Po stronie Satellite większy dysk, ewentualnie można dopisać tu głośniki HK (chociaż wiem, ze w laptopach to i tak w większości bzykaczki) i jest nieco tańszy.

 

Komputer ten ma mi posłużyć kilka lat, wszystko ma chodzić płynnie :wink: poczynając od pakietu biurowego, przez GIMPa i multimedia, na grach niektórych kończąc.

Edytowane przez brokulin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli super pi jest jakimś wyznacznikiem wydajności to zajrzyj w przyklejony temat

dwurdzeniówka 1,83 policzyła o wiele szybciej niż mój centrino wykręcony na 2,4GHz - coś to chyba znaczy

ogólnie jestem za duo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym w tych modelach wymienionych w 1 poscie grafiki nijak nie sa porownywalne :

6600 - 3k w 05

X1600 - 4,5k w 05

Mnie akurat chodziło porównanie innych modeli:

Satellite M70-160 (ok. 5300PLN)

Tecra A7-108 (ok 5400PLN)

 

@limerro - dzięki za link, rozjaśnia mi sytuację

Edytowane przez brokulin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...