Skocz do zawartości
jack_top

Amilo M3438+raid+invalid Boot.ini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam notebooka Amilo m3438. W nim dwa dyski połączone raidem (dla prędkości, więc mam pod windą widoczny jeden dysk 160GB).

 

Dwa dni temu podczas pracy zwiesił mi się Windows. Zrobiłem hard reset.

 

Po ponownym włączeniu notebook ładuje ekran powitalny, a po nim wyskakuje komunikat Invalid boot.ini file Booting from c:\windows\ i komp się restartuje. I tak ciągle.

 

Działa jedynie wejście do trybów uruchamiana Windowsa spod klawisza F5. Niezależnie jednak który z nich wybiorę (Safe mode, SM with Networking itd.) komp się ciągle restartuje.

 

Obecnie więc nie mogę ani włączyć windy ani dostać się do moich plików na dysku. Dysków nie mogę też przełożyć do innego kompa by skopiować zapisane na nich dane (raid).

 

Wiem też, że ponowna instalka Windowsa XP HE (zrobionego przez Nlite'a ze steownikami do raidu) spowoduje konieczność formatowania dysku od nowa i utratę danych.

 

Co mam zrobić by uruchomić Windowsa?

Jeśli nie mogę tego zrobić jak mam skopiować dane ze zraidowanych dysków na innego kompa?

 

Dzięki za pomoc. Jacek.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam notebooka Amilo m3438. W nim dwa dyski połączone raidem (dla prędkości, więc mam pod windą widoczny jeden dysk 160GB).

 

Dwa dni temu podczas pracy zwiesił mi się Windows. Zrobiłem hard reset.

 

Po ponownym włączeniu notebook ładuje ekran powitalny, a po nim wyskakuje komunikat Invalid boot.ini file Booting from c:\windows\ i komp się restartuje. I tak ciągle.

 

Działa jedynie wejście do trybów uruchamiana Windowsa spod klawisza F5. Niezależnie jednak który z nich wybiorę (Safe mode, SM with Networking itd.) komp się ciągle restartuje.

 

Obecnie więc nie mogę ani włączyć windy ani dostać się do moich plików na dysku. Dysków nie mogę też przełożyć do innego kompa by skopiować zapisane na nich dane (raid).

 

Wiem też, że ponowna instalka Windowsa XP HE (zrobionego przez Nlite'a ze steownikami do raidu) spowoduje konieczność formatowania dysku od nowa i utratę danych.

 

Co mam zrobić by uruchomić Windowsa?

Jeśli nie mogę tego zrobić jak mam skopiować dane ze zraidowanych dysków na innego kompa?

 

Dzięki za pomoc. Jacek.T

czesc,

nie mam pewnosci czy to na pewno zadziala: mozesz sprobowac uruchomic komputer z knoppixa ( bootuje sie z plyty) i pownienies moc widziec dane a wtedy juz tylko podlaczyc jakis dysk USB albo plytki DVD i wypalac... tak przynajmniej moze odzyskasz dane

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem jaki masz dysk, ale chyba dwie 80GB, wiec RAID dla maksymalnej wydajnosci daje 80 GB. Nie wiem teraz, czy jedziesz na jednej partycji, czy na paru. Jezeli masz dwie partycje to mozna na te druga dane przerzucic. Jezeli nie no to pozostaje wypalac DVD w nieskonczonosc. Najlatwiej jednak wypiac obydwa dyski i podlaczyc pod stacjonarke u znajomego, ktory ma kontroler SATA RAID na plycie - gwarancji nie stracisz, poniewaz dostep do dyskow jest dozwolony.

 

A teraz jak odzyskac dane:

 

- najnowsze Ubuntu Live CD chodzi bez problemu i mozna wypalic dane na nagrywarce

 

- kompleksowy zbior narzedzi bootowalny do sciagniecia (freeware) Ultimate Boot CD: ttp://www.ultimatebootcd.com/

 

- przy pomocy Winternals Administrator's Pack 5.0 utworzyc plyte bootowalnego OS i pozniej przeniesc dane na odpowiednia partyce

 

- przy pomocy narzedzia do defragmentacji Winternals Defrag Manager 3.0 utworzyc plyte bootowalna do defragmentacji i chociaz to jest narzedzie do ratowania danych mozna po zaladowaniu narzedzia kopiowac pliki (nie jest to moze arcywygodne, ale moj autorski sposob i dziala hehe)

 

- przy pomocy Acronis Disk Director Suite utworzyc plyte bootowalna i zrobic kopie partycji

 

- jw. tyle, ze przy pomocy Acronis True Image i wypalic na DVD

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem jaki masz dysk, ale chyba dwie 80GB, wiec RAID dla maksymalnej wydajnosci daje 80 GB. Nie wiem teraz, czy jedziesz na jednej partycji, czy na paru. Jezeli masz dwie partycje to mozna na te druga dane przerzucic. Jezeli nie no to pozostaje wypalac DVD w nieskonczonosc. Najlatwiej jednak wypiac obydwa dyski i podlaczyc pod stacjonarke u znajomego, ktory ma kontroler SATA RAID na plycie - gwarancji nie stracisz, poniewaz dostep do dyskow jest dozwolony.

 

A teraz jak odzyskac dane:

 

- najnowsze Ubuntu Live CD chodzi bez problemu i mozna wypalic dane na nagrywarce

 

- kompleksowy zbior narzedzi bootowalny do sciagniecia (freeware) Ultimate Boot CD: ttp://www.ultimatebootcd.com/

 

- przy pomocy Winternals Administrator's Pack 5.0 utworzyc plyte bootowalnego OS i pozniej przeniesc dane na odpowiednia partyce

 

- przy pomocy narzedzia do defragmentacji Winternals Defrag Manager 3.0 utworzyc plyte bootowalna do defragmentacji i chociaz to jest narzedzie do ratowania danych mozna po zaladowaniu narzedzia kopiowac pliki (nie jest to moze arcywygodne, ale moj autorski sposob i dziala hehe)

 

- przy pomocy Acronis Disk Director Suite utworzyc plyte bootowalna i zrobic kopie partycji

 

- jw. tyle, ze przy pomocy Acronis True Image i wypalic na DVD

 

 

Witam raz jeszcze.

 

Kilka dni zajęło mi sprawdzenie co zadziała ze wskazówek powyżej. Z początku jednak chciałem wyprowadzić limerro z błędu. RAID dla największej wydajności to dwa hdd połączone w logiczny jeden dysk (jak u mnie dwie 80tki w jedną 160tkę). Wersja że dwie 80tki będą dalej 80tką to wersja RAIDu dla bezpieczeństwa danych (to samo zapiywane jest na obu dyskach).

 

Ale do rzeczy.

Ubuntu nie działa. Na maszynach FS Amilo wersja ta zawiesza się przy "Starting hotplug subsystem". Szukałem w necie rozwiązań. Znalazłem jedno (http://www.martinhenze.de/2006/01/03/ubuntu-linux-on-fujitsu-siemens-amilo-m1437g/) jednak jestem w tej materii laikiem i nie wiem jak mam zrobić by system ten zadziałał.

 

Winternals bootuje się jak trzeba, mam dostęp do obu partycji. Jednak nie mam możliwości uruchomienia żadnego programu do nagrywania płyt dvd żeby zrzucić do potrzeba na nie. Nie działa też lan by przesłać co trzeba do innego kompa. Od razu w tym miejscu trzeba wspomnieć że odpada wersja skopiowania wszystkiego na drugą partycję i instalka Windy na pierwszą. W wypadku raidu i instalacji Windy (ze sterownikami do RAID- nLite) mogę jedynie wybrać opcję ponownego podziału dysku na partycję i instalację na jednym z nich. Nie mam możliwości po prostu instalacji na C:.

 

Narzędzia z ultimate boot cd nie chcą współpracować z raidem (poza tym nie rozwiązują problemu nagrania płyt dvd lubi skopiowania danych przez lan).

 

Zostają jeszcze narządzia Acronisa. Własnie się tym zajmuję.

 

Szukałem innych rozwiązań jednak nic nie znalazłem.

 

Może macie jeszcze inne pomysły? Może jakieś inne wersje linuxa polecicie mi do backupu danych (które na pewno będą działać)?

 

Dzięki i pozdrawiam. Jacek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponownym włączeniu notebook ładuje ekran powitalny, a po nim wyskakuje komunikat Invalid boot.ini file Booting from c:\windows\ i komp się restartuje. I tak ciągle.

Szczerze mówiąc zaryzykowałbym próbę naprawy tego pliku. Z łączeniem dysków w raidzie nie miałem dotychczas doświadczenia, więc nie wiem, czy wystarczy do tego dyskietka startowa (tzn. stworzona przy formacie, z zaznaczeniem pola wyboru obok opcji: "Przegraj pliki systemowe" czy coś w tym guście i skopiowaniem jakiegoś dosowego edytora tekstów). Ewentualnie można wykorzystać do tego jakiegoś Linuksa, ale ja również nie wiem jaki działający w Twojej sytuacji polecić.

Podejrzewam, że może naprawa coś pomoże, bo podobny komunikat otrzymywałem w zabawach z Windowsem, Linuksem i FreeDosem, a dokładniej podczas prób dopisywania tychże systemów do pliku boot.ini (by mieć je wszystkie w bootloaderze Windowsa) :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...