Skocz do zawartości
stormus

Wybór Płyty Głownej I Karty Graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek chciałem się przywitać, więc WITAM !!!!

 

Niestety ostatnio wydarzyła mi się lekka tragedia, w wyniku której musze zakupić:

procesor, płyte główną, karte graficzną i zasilacz.

 

Tak oglądając sprzęt w róznych sklepach, trafiłem na kilka mnie interesujących:

 

Procesor: ATHLON 64 3000+ Venice

Płyta główna: Epox EP-9NPA3J nVidia nForce4 http://sklep.benchmark.pl/pelny_22568.html

lub Gigabyte K8NF9 http://sklep.benchmark.pl/pelny_15512.html

Karta Graficzna:

a) MSI NX 6600GT http://sklep.benchmark.pl/pelny_15971.html

B) Gigabyte http://sklep.benchmark.pl/pelny_14731.html

Zasilacz: TAGAN 380W

 

I teraz mam pytanie:

Które z tych płyt i kart najlepiej wybrać?

Jesli mielibyście lepsze propozycje to prosze przedstawi, ale prosze wziaść po uwage, że na:

Płyte Główną moge przeznaczyć maksymalnie ok 320zł, a na karte ok 550 to totalny maks najlepiej kolo 500 zł by kosztowała. Zasilacz i procek raczej ma taki być.

 

Za odpowiedź z góry dziękuje.

 

Pozdrawia Stormus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Czy Ty uważasz że takich tematów nie było?? <_< Epox 9npa+ ultra, 3000+ venice albo 3200+ manchester, 6600ge i podkręcić go, huntkey 350W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzechu_1990 za odpowiedź.

 

Nieuważam że takich tematów nie było, ale spytałem się którą z przedstawionych mam wybrać.

Jestem jednak otwarty na propozycje, ale najlepiej w takim przedziale cenowym jak napisałem.

 

Ps.

Twoja propozycja dotycząca tej płyty głównej mnie zaintrygowała, ale jest jeden problem w Łodzi znalazłem jak do tej pory w jednym sklepie za 430zł, a w internecie jest naprawde cięko dostępna.

 

Ps.

Czy ta płyta bedzie dobra: http://www.gral.pl/preview/Gigabyte/Gigaby...GBLANATX_69.php

Dodam że niezależy mi na jakichś wielkich możliwościach O/C

 

PzDr. Stormus

Edytowane przez stormus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

To inaczej, nie bierz gigabyta, weź asrock dual sataII (jeżeli powiesz że jest do bani to nie wiem co zrobie). Bardzo dobra płyta i tania, koło 220-230 złoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzechu_1990, trist@n, Maciag.

 

Powiem tak do Asrocka nic niemam bo posiadam zarówno Ja oraz mój brat płyty Asrocka tylko pod socket A i jesteśmy zadowolenii.

 

Zastanowie się nad waszą propozycją. :D

 

Ale czy moglibyście mi odpowiedzieć, ktorą grafe wybrać firmy MSI, Gigabyte czy możę jakiejś innej firmy( najlepiej by był to gf 6600gt).

Edytowane przez stormus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzechu_1990, trist@n, Maciag.

 

Powiem tak do Asrocka nic niemam bo posiadam zarówno Ja oraz mój brat płyty Asrocka tylko pod socket A i jesteśmy zadowolenii.

 

Zastanowie się nad waszą propozycją. :D

 

Ale czy moglibyście mi odpowiedzieć, ktorą grafe wybrać firmy MSI, Gigabyte czy możę jakiejś innej firmy( najlepiej by był to gf 6600gt).

oo widze że lukmek wybrał ciekawszy zestaw więc bym ci go równierz zaproponował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX.

 

Nawet ciekawy ten zestaw przedstawiony przez @lukmek.

 

Jednak zdecyduje się raczej na Athlona 64 3000+, bo tata bedzie brał na raty to może uda się go namówić na niego :wink: a nad kartą pomyśle.

 

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tego procesora:

Który lepiej wybrać z jądrem WINCHESTER czy VENICE, bo nieznam się zabardzo na tym.

Edytowane przez stormus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Venice nowszy i ma ulepszony kontroler pamięci, a jak będziesz brał 3200+ to szukaj manchestera ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

ja odradzam asrocki :sad: . moim zdaniem to najgorsze gó.... jakie może być. to już bym wolał tego epoxa niż tego asrocka. B)

To zależy jaki asrock jeszcze, bo dual sataII to najlepsza płyta i najbardziej udana która jest wydana przez asrocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że ten asrock o którym mówisz jest udany ale prawie wszystkie produkty asrocka były nie udane w szczególności na socket A. epox też ma sataII. i jest lepszy od tego asrocka B) B) B)

i drozszy o 140zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupie juz tego kompa do konca z sygnaturki (brakuje mi procka ) i jak chcialbym si.e przesiaac na s.939 to wezme asrocka 220 zł kosztuje a jes dobra plyta :) ja polece w 100% asrock k8 dual sata II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Znalazłem ten temat, więc się podpinam, ponieważ aktualnie jestem w trakcie modernizacji kompa i potrzebne są mi podobne podzespoły.

Zdecydowałem się zakupić:

 

Sempron 3000+ s.939

AC Freezer64 Pro

Epox 9NPA+ Ultra

 

Pozostało teraz pytanie co dalej... Nie potrzebuję wodotrysków jeśli chodzi o grafikę, w gierki nie pogrywam, więc byle złom będzie dla mnie odpowiedni (w chwili obecnej pracuję na GF 2 Mx 400 i jest ok ;>). Zastanawiam się jedynie nad wyborem pamięci, zasilacz i monitora LCD.

 

Sprzęt w chwili obecnej raczej nie będzie @. Jakkolwiek czeka go to w bliżej nieokreślonej przyszłości (ale raczej nie wcześniej niż za 2 lata).

Czy wybór Tagana 380-U01 (zacheciło mnie 22A na 12V ale jestem laikiem, toteż liczę na wsparcie) będzie gorszym rozwiązaniem niż tego NeoTECa? A może jakiś Fortron?

Co do pamięci: koniecznie musi to być 2x512 i teraz nie wiem, czy do moich Kingstonów CL3 dokupić drugą kość czy przesiąść się na inne pamięći (chodzą mi po głowie PDP Patriot 2.5). W tej kwestii liczyłbym na podpowiedź z Waszej strony :)

Kolejna kwestia: zostać przy Sempronie, czy wybrać jednak Antka 3000 na Venice... Fundusze na to niby mam... To ma być zestaw przyszłościowy. Ma przetrwać dłużej niż jego poprzednik (3,5 roku: zasilacz Codegen, celek 1,7, płyta Shuttle na VIA, pamięci Elixir 128 - obecnie w wyniku crashu tychże mam Kingston 512 cl3).

Kwestia monitora to chyba inny dział, ale zastanawiam się nad 17" Samsung SyncMaster 173P Plus...

Gry na tym kompie nie będą odpalane, a jeśli juz, to coś co nie wymaga grafy bóg wie jakiej (raczej coś w deseń 2D - mój dżifors sprawdza się teraz dobrze).

 

Podsumowując:

 

Procek - mam fundusze na Athlonka 3000 Venice i chyba jednak na niego się zdecyduję

Płyta główna - przejrzałem dziesiątki tematów na forum i do innej jak Epox 9NPA+ Ultra chyba nikt mnie nie przekona :P

Pamięci - myślę nad pozbyciem się Kingstonów CL 3 i przesiadkę na 2x512 PDP Patriot 2.5 (a może coś innego?)

Grafika - jaka bądź (choć i tak liczę na podpowiedź, co z tych najtańszych polecacie kupić - nie ze wg na wydajność, lecz na brak awaryjności... Bo nie chcę pluć sobie w brodę, że kupiłem pierwszy lepszy złom i wyprawia mi cudawianki :>)

Zasilacz - a może jednak jakiś Fortron?

Monitor - Samsung 173P, chyba, że jest jakaś inna 17, z której będę zadowolony biorąc pod uwagę, że raczej nie gram w giery (choć oglądam sporo filmów)

Dysk już mam, napędy też, jeszcze tylko buda i mam full sprzęt :)

 

Dzięki za ewentualne odpowiedzi i sorry, jeśli kogoś irytuje 1000 post z serii "co wybrać" ale myślę, że lepiej, że wyszukałem podobny temat niż zakładałem nowy :)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

UPDATE

Pilnie potrzebuję rady co do zasilacza, zdecydowałem się jednak na Athlona

Konfig będzie wygladal tak:

Athlon 3000 Venice

Epox Epox 9NPA+ Ultra

HDD Samsung 120 GD ATA

DVD RW LG

DVD Rom LG

2xPDP Patriot 512

Jakiś zwykły x300 SE

Buda Modecoma jakas zwykla

 

Ktora zasilacz ladnie mi to pociagnie?

Wystarczy ten NeoTEC 380?

Edytowane przez Mekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Dopłać do 160 będzie taniej ;] A co do zasilacza to bierz fortona.

BTW Grafa nie jest za fajna ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wezme Fortrona :)

A co do grafiki... Juz o tym pisałem - wystarczy mi bądź co, teraz używam G2 MX 400 i nie przeszkadza mi to zbytnio (nie mam zainstalowanej praktycznie żadnej gry - no może Diablo w które grywam okazyjnie). Nie będę wydawał pieniędzy na np. 6600 GT ponieważ najzwyczajniej w świecie nie wykorzystam możliwości takiej karty :) Potrzebna mi grafika za Max 250 zł, z której puszczę obraz poprzez DVI na LCD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mekin- ja Ci polecam ten monitor z mojego podpisu, idealnie sie ogląda filmy na takiej panoramie i w gry można fajnie pograć, kupiłem go za 1299zł

 

a i zapomniałem dodać że ten LCD nie smurzy i niedzieją się różne dziwne rzeczy z obrazem, a w porównaniu D-Sub a DVI to cyfrowe wyjście sprawuje się o wiele lepjej

Edytowane przez Adler91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...