Skocz do zawartości
Slayer

Zintegrowane Karty Graficzne - Kto Korzysta I Jest Zadowolony ? :)

Rekomendowane odpowiedzi

mam integre 2,5MB w lapku i spełnia swoją rolę z nadmiarem - płynnie chodzą divixy i nawet dvd da się obejrzeć, a jeśli chodzi o granie to używam emulatora z psx i chodzi elegancko

miałem też 8MB na SIS(pcchips) -kaszana nie dało się oglądać i 64MB na SIS740(ecs) i przy ddr-ach i dało się pograć w tytuły do 2002 (mdk, colin2,hitman) - z tej też byłem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim laptopie (HP ZT1172) integra S3 ProSavage DDR :) 8-32 shared memory, jesli chodzi o granie to pociągnie emu n64 w 640x480 tak na styk, a w epsxe gram na wtyczce softwarowej, bo z hardware to tylko plugin dx6.0 obsluguje. Odpalilem kiedys Q3 - ogólnie do grania na PC to padaka, zostają tylko emu konsol, albo starsze gry.

Za to filmy obsluguje elegancko w sumie od pol roku lapek wykorzystywany jest tylko do dawania sygnal na projektor. Procek P-M 1.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z zintegrowanej grafiki, gdy padł mój radeonik 9800pro [*] i byłem zmuszony używać przez ponad 2 miechy integry z Abita NF7-M GF4MX 32MB. Grafika poprostu wymiatała - oczywiście żartuję. Całe szczęście, że miałem integrę bo tak bym siedział przez 2 miechy bez kompa, albo musiałbym qpić cosik pod PCI lub gf2mx. Drugi raz byłem zmuszony używać integry jak zmieniałem platformę z socket A na 754. Używałem przez ponad miesiąc zintegrowanego w Asrocka K8NF4G SATA II GF6100. Ta grafką naprawdę jest już dość dobra jak na zintegrowane karty graficznę. Jakość obrazu zadowalająca. W starsze gry typu Q3, cs 1.6 śmigają bez zająknięcia. W nowe też szło pograć na minimalnych detalach w rozdziałce 800x600. Także jeśli ktoś nie ma dużych wymagać to i z zintegrowaną kartą graficzną można śmigać. Do prac biurowych typu word, exel nadają się świetnie do gierek 2D również. Starsze gierki 3D śmigają bezproblemowo dopiero w nowszych tytułach zaczynają się schody, ale jeśli naprawdę komuś nie przeszkadza pixeloza i słaba jakość textur jest wstanie pośmigać w nowe tytuł :> no może poza Oblivionem. Tyle odemnie i moich spostrzeżeń z pracą ze zintegrowaną kartą graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Dokładnie jest to świetne rozwiązanie zwłaszcza do biur jak i dla kogoś kto używa komputera głównie do internetu i roboty no i lubi czasem pograć w coś starszego lub jakieś strategie bez 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie korzystam ale moze sie dowiem czegoś :)

 

co jest lepsze, zintegrowany x300 na płycie Asus P5RD1-V czy 6100 na płycie Gigabyte GA-K8N51GMF-9 ??

 

prosze o odpowiedzi z konkretami, np. konkretne konfigi i punkty z 3dMarków lub coś w tym stylu :)

 

dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 6100 i 3dmarku niecały 1K ale to dlatego, że mam pamięci w single i taktowanie 333mhz, z tego co wiem jak są w dualu 400mhz to wyciągnie jakiś 1,5k może i więcej ale i tak do grania to sie nie nadaje chyba, że w jakieś starsze gry....

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się podzielę wrażeniami. Kupiłem ostatnio Asrocka K8NF4G SATA II GF6100. Przesiadłem się z Asusa N6600. po włączeniu gry różnica w wydajności kolosalna. Aktualnie za sprawą Kolekcji Klasyki przeżywam Morrowinda, więc zmiana nie jest strasznie bolesna - mozna pograć ;) Z jakością wyświatlanego obrazu nie jest źle. Nie wiem, jak z odświeżaniem, bo mam LCD. Brakuje trochę DVI.

 

Ogólnie - zawsze byłem przeciwnikiem zintegrowanej grafiki, jednak jeśli ktoś ma przestoje w graniu to czemu nie nie traci sie tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z podkrecaniem proców jeśli ma się zintegrowaną grafe ??Czy przeszkadza to mocno ??I jeszce jedno.Czy jesli nie gram wogole w gry to moge ustawić zeby ta karta zintegrowana nie pobierala wcale pamieci RAM ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z podkrecaniem proców jeśli ma się zintegrowaną grafe ??Czy przeszkadza to mocno ??I jeszce jedno.Czy jesli nie gram wogole w gry to moge ustawić zeby ta karta zintegrowana nie pobierala wcale pamieci RAM ??

:mur:

 

wcale to sie nie da, wymij z kompa całkiem ram i sprobuj go odpalic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mobo P5RD1-V z radkiem X300, grafa fajna , 1523 pkt w 3dMarku 2001, tylko intryguje mnie sprawa obrazu. moze to przez pasywne chlodzenie badziewnym radiatorem od Asusa, ale po 30 minutach grania pojawiaja sie czerwone kropki albo paski, czasami nawet niebieskie :blink: mial ktos takie cos w grach ??

 

PS: bardzo dobry temat i moim zdaniem powinien byc przyklejony B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...