Skocz do zawartości
laco

Lepiej Barton Xp 2500+ Czy Sempron 2500+?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien dylemat. Obecnie posiadam Epoxa 8rda3i + duron 800Mhz + 256 Kingstone 400 MHz + GF4 Ti 4200, zastanawiam sie czy lepiej kupic Bartona 2500 + 256 ramu (puscic w dualu) a proca wykrecic na XP 3000, czy moze sprzedac plytke i kupic jakas nowa S754 + sempron 2500 i to krecic. Czy moze jeszcze inna opcje np, zmienic proca na 1600 lub 1700 z serii JIUHB i to krecic.

 

Co Wy o tym myslicie?

Wydajniejsza bedzie opcja 1 lub 2 od trzeciej, no ale moze nie warto tyle inwestowac z uwagi na reszte podzespolow? Co o tym myslicie?

 

pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMu na bank musisz dokupić, ale jeszcze jest jednen problem, ile masz kaski. Kup sobie 512 RAMu i Athlona 2500+ i jeżeli nie potrzebujesz kompa do gier to wystarczy ci spokojnie na 1,5 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz mieć dobrego kompa na Socket A w tej chwili to jeszcze jako tako. Ale w przyszłości chcąc kupić coś lepszego będziesz musiał się liczyć z dużymi zmianami w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem tylko powiedziec ze na bartonie zapomnij o duualu....ekhu ekhu kontroler ktory w nim jest ma tylko single channel ;)

 

Od kiedy w bartonie jest kontroler pamieci????????????? :mur:

Pomylilo sie tobie z socketem 754 tam nie ma duala a na socket A jest dual ale zalezy od chipsetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laco: jak chcesz kupywać procka pod s.754, to min. model 2600 ze względu na mnożnik 8. Różnica między bartonem a sempronem 754 jest taka, że barton by miec porownywalna wydajnosc musi byc taktowany zegarem wyzszym o ok. 400MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzilem, ze s754 to troche nieprzyszlosciowa sprawa, pozatym slabe wsparcie software'owe tych 64bit jest na ten moment i tym bardziej nie ma sensu. To chyba zly moment na upgrade biorac pod uwage ceny zestawow s939, wiec pozostane przy swoim epoxie.

 

dzieki za pomoc

 

 

pozdro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewien dylemat. Obecnie posiadam Epoxa 8rda3i + duron 800Mhz + 256 Kingstone 400 MHz + GF4 Ti 4200, zastanawiam sie czy lepiej kupic Bartona 2500 + 256 ramu (puscic w dualu) a proca wykrecic na XP 3000, czy moze sprzedac plytke i kupic jakas nowa S754 + sempron 2500 i to krecic. Czy moze jeszcze inna opcje np, zmienic proca na 1600 lub 1700 z serii JIUHB i to krecic.

 

Co Wy o tym myslicie?

Wydajniejsza bedzie opcja 1 lub 2 od trzeciej, no ale moze nie warto tyle inwestowac z uwagi na reszte podzespolow? Co o tym myslicie?

 

pozdro;)

Kup Bartona 2500 @ 3200 plus do tego ram i bedzie ladnie chulac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego bartona 2500+ to kup wersje mobilną. zejefajnie sie kręci i mało sie grzeje (wiem co muwie bo go posiadam)

niewatpliwie mówic to potrafisz ale pisownia cos nawala :lol2:

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego bartona 2500+ to kup wersje mobilną. zejefajnie sie kręci i mało sie grzeje (wiem co muwie bo go posiadam)

Zwykłe Bartony też się fajnie kręcą!!! Tylko trzeba na dobrego trafić!!! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mobilnego bartka 2800 i kreci mi sie fajnie na fsb200. osiagam 2100 mgh i cieszy jak robie testy np. w evereście i patrze jak bije 64-ki na pysk jednak pamieci musiałem zmienic na hynixa bo elixiry mimo ze 400 cl3 jakos nie dawały rady. ale ogólnie jestem za tym by z przesiadka na 64. wstrzymac sie i poczekac na wiecej softu i tansze taile. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe Bartony też się fajnie kręcą!!! Tylko trzeba na dobrego trafić!!! :twisted:

a przepraszam ten twoj to jest ten "trafiony" :-|

 

zezor88 podaj te twoje wyniki z everesta

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej tj.200 ale abit ja zawyza i z tego co wiem to róznie z tym zawyzaniem jest u mnie sie kreci na jakies 202 i skacze sobie nigdy nie jest stabilnie

 

proca zchłodziłem poteznym silent stormem miedzianym model BP-BK1 , problem w tym ze soket na płycie jest troche wysoko i musiałem porozginac zeberka na wentylu zeby zasiłka weszła a i radiatorki na płycie zapodałem gdzie popadło trzy wiatraki w obudowe i daje rade stabilny jak skała. teraz tylko grafe chce zmienic i mam zonka , którego radka wybrac , radka bo nvidia jakos mnie nie kreci. ale o tym pisałem juz w innym poscie. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest tak2-2-2-5-1 chociaz mysle o przesiadce na kosci ocz bo sa w dobrej cenie i tu odstłam wszystkich na ebay.de i nie tylko. sek wtym ze wszystko o niebo lepiej smiga na selekcjonowanych kościachi nie warto załowac kasy . :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...