Skocz do zawartości
dawi

Czy 1gb Ram Wystarczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie kompletowania kompa. 1 gb ram kupiłem tzn 2x 512 twinmos 2,5. W związku z przystępną ceną pamięci jestem ciekaw czy opłaca się dokupywać jeszcze 512 ram i czy w wyraźny sposób poprawi to wydajność kompa (benchmarki mnie nie interesują). Ma to siedzieć w gigabyte knf9. Czyli w tej chwili 2 sloty są już zajęte i pozostały jeszcze 2. Co prawda pamięci nie są stricte dualowe ale płyta obsługuje to i po jednej stronie wychodzi dual. Więc gdyby doszła 3 kość czy nie zakłóciło by to tego istniejącego duala? A może w ogóle nie miało to by znaczenia przy niedualowych pamięciach? I czy gdybym ewentualnie kupywał to musi być to twinmos czy jakaś inna firma też może być?

Komp do rozrywki.

Edytowane przez dawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Battlefield 2 i Doom 3 przy max ustawieniach 1 GB to trochę mało ... oczywiście z wirtualną ruszy ale będzie cięło.

Chyba że w tle puścisz film i skaner antywirusowy :D

 

Mnie Doom III przy 512MB chodzi na max detalach i rozdziałce 1280x1024

 

 

Pamięć to nie wszystko. Trzeba brać pod uwagę jaki masz procek, kartę grafiki a nawet HD. Czy dual będzie chodził na 3 kościach to nie wiem. Musisz sprawdzić w instrukcji płyty, wydaje mi się że nie. Najlepiej mieć takie same kości ale to też nie jest warunek, ważne żeby miały takie same parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie kompletowania kompa. 1 gb ram kupiłem tzn 2x 512 twinmos 2,5. W związku z przystępną ceną pamięci jestem ciekaw czy opłaca się dokupywać jeszcze 512 ram i czy w wyraźny sposób poprawi to wydajność kompa (benchmarki mnie interesują). Ma to siedzieć w gigabyte knf9. Czyli w tej chwili 2 sloty są już zajęte i pozostały jeszcze 2. Co prawda pamięci nie są stricte dualowe ale płyta obsługuje to i po jednej stronie wychodzi dual. Więc gdyby doszła 3 kość czy nie zakłóciło by to tego istniejącego duala? A może w ogóle nie miało to by znaczenia przy niedualowych pamięciach? I czy gdybym ewentualnie kupywał to musi być to twinmos czy jakaś inna firma też może być?

Komp do rozrywki.

1GB ram styknie na dzien dzisiejszy... Pamietaj, ze im wieksza ilosc ramu tym podkrecanie gorsze.

Mnie Doom III przy 512MB chodzi na max detalach i rozdziałce 1280x1024

Chodzi na max detalach... masz na mysli pokaz slajdow?? :wink: 6600GT i 1GB ram przy takiej rozdzialce czasem sie dlawi, a co dopiero 9600XT i 512MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,5Gb ramu i mi sie wydaje ze to mało :/ W grze takiej jak Need For Speed MW gdy jade z duza predkościa to mi sie co jakis czas lekko przycina :(

Bo NFS:MW tak ma i nic na to nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1gb to mało lepiej kupić odrazu 2x1gb, doom3 Ultra Detail, z lekka tnie na moim sprzęcie testowałem też na 1,5gb i battlefielda na maxa też czasem przytnie, fear na max też koło 2gb potrzebuje, a w najnowszym tytule The Elder Scrolls 4: Oblivion, nawet 2gb to mało ale do tego potrzeba poteżnego kompa żeby wykorzystać te 2gb, proponuję skupić się na tym aby w niedalekiej przyszłości rozszerzyć do 2gb, sam swoję ramki sprzedałem i jestem w trakcie poszukiwań jakiś rozsądnych modułów 2x1gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem manual i mogę stwierdzić jedno - absurd. Zostaje mi więc dokupienie ponownie 2x 512 z czym się pewnie wstrzymam na jakiś czas. A co do cen pamięci to jakby nie było są one najtańsze w historii i raczej już niewiele chyba stanieją więc oczekiwanie na ten moment nie ma większego sensu. Poza tym czytałem że w związku z przestawieniem się na ddr2 będą kończyć produkcję starych ddr i tym samym cena ich będzie wzrastać. Ja się akurat na tym trochę przejechałem i straciłem blisko 50 zł. Ale prędzej czy później to nastąpi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...