Skocz do zawartości
PisKooR

Walka z RAdeonem i 3d markiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kurcze are postów wczesniej opisywałem mój problem.

Na mojej konf radek wykręcał 12 300 3d marków. Po sugestiach zreinstalowałem Winde zainstalowałem Via Hyperion 4in1 i catalysty 3.0

wynik 13 088 3dmark. ( w biosie ustawione top performance. proc chodzi na 2.22ghz)

to ciagle brakuje do sugerowanych prze kolegów 15 000 - 16 000 3d marków.

Co jeszce mam zrobić................................

nie mam juz pomysłow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciagle twierdze, ze na tym konfigu MUSI byc wiecej niz 14500 (czyli prawie 10% wiecej, a to juz cos o co warto powalczyc).

 

Dlaczego tak malo :?:

 

Sprawdz moze jeszcze ustawienia catalystow, czy nie namieszales czegos z filtrowaniem tekstur itd. Jesli to nic nie da to ja wysiadam...

 

Walcz i melduj co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W catalystach WSZYSTKO ustawione na wydajność !!!

A jeszce jedno jak zmineniam cokolwiek w zkladce D3d w catalystach i daję zastosuj to ekran przechodzi w stan czuwania i tyle.

Musze robic restart.

Po restracie mam wszystko w tej zakłdace tak jak chiałem.

 

Możecoś ma tutaj odświeżanie monitora ( mam 70 hz bo monitor to 17`` LCD )

ALbo zasilacz ?

sam już nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem tamtego topicu a teraz mi sie nie chce :P więc sory jeśli się bedę powtarzał... :) Pozatym nie mogę go znaleść, jak możesz podaj do niego link.

Jak masz ustawione zakładce openGL i direct3D?? Ustaw wszystko na wydajność. Wyłącz V-sync. Testy robisz na "czystym" systemie?? Wyrzuć wszystkie śmieci z autostartu. Sprawdź jakimś programem np. PowerStripem czy taktowanie nie jest zanizone. Ja jak testowałem to ustawiałem niskie odświeżanie, ale to Ci nie podniesie wyniku wiecej jak ok. 50 marków. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podejrzane sa te restarty windy podczas zmiany ustawien karty. Sprawdz jeszcze np w wcpuid czy karta dziala Ci przynajmniej na agpx4.

 

Swoja droga to pamietam takiego newsa na twojepc jakoby to radki9700Pro (nie dotyczy innych na R300) maximum swoich mozliwosci pokazuja tylko na P4. Brzmi niewiarygodnie ale moze PisKoor wlasnie dostarczyl nam dowodu na potwierdzenie tej tezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwyższ napięcie na DDR-ach (ja ustawiłem na 2,7v) i poprawiła się stabilność systemu - nie ma już restartów (tak jak u Ciebie). Jak to nie pomoże to zmnień procek na P4.

PS ja wyciągam 15640 8) i to na "gorszym" procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podejrzane sa te restarty windy podczas zmiany ustawien karty. Sprawdz jeszcze np w wcpuid czy karta dziala Ci przynajmniej na agpx4.

 

Swoja droga to pamietam takiego newsa na twojepc jakoby to radki9700Pro (nie dotyczy innych na R300) maximum swoich mozliwosci pokazuja tylko na P4. Brzmi niewiarygodnie ale moze PisKoor wlasnie dostarczyl nam dowodu na potwierdzenie tej tezy

No to chyba ja to potwierdze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaaaaa

Ja nie chce Pentiuma.... buuuuuuuuuu

 

Może te wyniki w granicach 15 000 są na oc ?

W większości recenzji r 9700pro wyciagał w 1024x768x32 czyli tak jak u mnie w granicach 13 000 ( u mnie 13 088). więc moze wsjo jest ok ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaaaaa

Ja nie chce Pentiuma.... buuuuuuuuuu

Ja tez :wink:

 

Może te wyniki w granicach 15 000 są na oc ? 

W większości recenzji r 9700pro wyciagał w 1024x768x32 czyli tak jak u mnie w granicach 13 000 ( u mnie 13 088). więc moze wsjo jest ok ) ?

ale przciez PR opowiada np PIV 2.66GHz, a na nich te radki spokojnie dobijaja do 14000 :?

 

Te 13000k to naprawde niewiele. Ja mam ok 12100 na aXP2100 (150fsb) + gf4ti 300/600.

 

Jednak jak nic ci sie nie uda juz poprawic to glowa do gory- w koncu w grach (a to najwazniejsze) wszystko ci smiga, prawda? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kurcze are postów wczesniej opisywałem mój problem. 

Na mojej konf radek wykręcał 12 300 3d marków. Po sugestiach zreinstalowałem Winde zainstalowałem Via Hyperion 4in1 i catalysty 3.0

wynik 13 088  3dmark. ( w biosie ustawione top performance. proc chodzi na 2.22ghz)

to ciagle brakuje do sugerowanych prze kolegów 15 000 - 16 000 3d marków.

Co jeszce mam zrobić................................

nie mam juz pomysłow

A jak masz pamiątki ustawione???

Wrzuć ręcznie maksymalne ustawienia i dzięki temu możesz nawet ponad 1000 ptk mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa sprawdzałem

 

Niewesoło

ja mam około 13 000 a wiekszość ponad 15 000.

Skąd ta różnica ?????

nie mam pojęcia

Macie jakieś pomysły co do ustawień pamięci ?

 

 

może być coś walnięte ??? - osobiście wydaje mi sie że skoro 3d mark przechodzi z wynikiem 13 000 to i pro i pamięć i grafa sa sprawne, tylko gdzieś trwi haczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczorem zapodam linka bo jestem w robocie

 

Wczoraj zmieniłem jeszcze ustawienia pamięci na CL2 odłączyłem zasilanie jednego HDD i Cd- romu bo myślałem że mi zasilacz nie wyrabia.

i co sukcesssss z 13 088 skoczyło na ....... 13 090 he he he

 

Robiłem drugi test: Codecreatures i w 1024x768x32 wyszło mi 34,2 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz ustawione pamięci ? Pamięci powinny być ustawione na 166MHz  2-5-2 cl2 1T. Najlepiej daj linka do compare wtedy sie zobaczy który test wypada słabo .

warto tu jeszcze dodać że oprócz tego:

Interleave 4

No i może byćsporo innych opcji pamięci które korzystnie wpłyną na kręcenie (przynajmniej u mnie jeszcze kilka dotyczących samych pamięci jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro w topicu nie pisze ze chodzi tylko o r9700 ;] to ja zapytam czy ok. 6700 pkt na R9100LE BBA na def w 3dmarku 2001se +patch to mało ??? konfig w podpisie. sterowniki catalyst 2.4 + Via Hyperion . w driverach grzebalem i wydaje mi sie ze jest ok. agp 4x of corz ustawione, vertical sync=off, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro w topicu nie pisze ze chodzi tylko o r9700 ;] to ja zapytam czy ok. 6700 pkt na R9100LE BBA na def w 3dmarku 2001se +patch to mało ??? konfig w podpisie. sterowniki catalyst 2.4 + Via Hyperion . w driverach grzebalem i wydaje mi sie ze jest ok. agp 4x of corz ustawione, vertical sync=off, etc.

Dobrze jest , celeron jest słabiutki do grafiki 3d. A ja miałem Tyle na tej karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwe żeby same ustawienia pamięci robiły aż taka róznicę ?

Ustawienia pamięci mogą powodować zmianę od kilku do kilkunastu % (moze nawet więcej). Jak chcecie to przetestuję moje kyro2 na min. ustwieniach przy innych takich samych ustwieniach (czyli maguistrali, proca, agp i in.) i na max. i podam wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa sprawdzałem

 

Niewesoło

ja mam około 13 000 a wiekszość ponad 15 000.

Skąd ta różnica ?????

nie mam pojęcia

Macie jakieś pomysły co do ustawień pamięci ?

 

 

może być coś walnięte ??? - osobiście wydaje mi sie że skoro 3d mark przechodzi z wynikiem 13 000 to i pro i pamięć i grafa sa sprawne, tylko gdzieś trwi haczyk.

 

Gubię się w oznaczeniach Athlonów, ale zauważ, że te wyniki mają na procach puszczonych na magistrali 180 MHz i wyższych. Dla Athlona z częstotliwościa 1734MHz i magistralą 133MHz wynik wynosi 13090 pkt, więc nie jest chyba aż tak tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 98 nie powinien nic zmienić. Przy tak puszczonym procu nie będzie to nawet wina timingów pamięci. Albo co spaprane w ustawieniach karty albo kwestia jej kręcenia - ale tu już nic ci nie podpowiem, bo z radkiem 9700 PRO nie maiałem do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...