Skocz do zawartości
PisKooR

Walka z RAdeonem i 3d markiem

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzowniłem do serwisu gdzie kupiłem karte i co.....

powiedzieli ze może tak być bo czasami zdażaja sie róznice w wydajności poszczególnych egzemplarzy.... ( 10 - 15 % ?? )

.... to ja juz chyba w ATI niewierze

 

hlip

hlip

hlip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzowniłem do serwisu gdzie kupiłem karte i co.....

powiedzieli ze może tak być bo czasami zdażaja sie róznice w wydajności poszczególnych egzemplarzy.... ( 10 - 15 % ?? )

.... to ja juz chyba w ATI niewierze

 

hlip

hlip

hlip

widze ze masz tak samo jak ja mam na swoim radeonie 9000!! mam w 3D marku kolo 6400 a kolega o nicku szpak z forum ma bardzo podobny wynik ale na duronie zdaje sie ze 1.2, z tym ze ja na athlonie no i szybszym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kurcze are postów wczesniej opisywałem mój problem. 

Na mojej konf radek wykręcał 12 300 3d marków. Po sugestiach zreinstalowałem Winde zainstalowałem Via Hyperion 4in1 i catalysty 3.0

wynik 13 088  3dmark. ( w biosie ustawione top performance. proc chodzi na 2.22ghz)

to ciagle brakuje do sugerowanych prze kolegów 15 000 - 16 000 3d marków.

Co jeszce mam zrobić................................

nie mam juz pomysłow

Jak jeszcze mialem AMDka to na AXP 2GHz i FSB 166MHz mialem 14500pkt bez krecenia grafy. Teraz mam 16300 ciagle bez krecenia GFXa.

Moim zdaniem to wina plyty. Zapewne swego Antka krecisz przez FSB. Niestety wszystkie plyty na KT333/400 za wyjatkiem EPoXa i Abita przy FSB 166MHz maja wydajnosc na poziomie 133MHz FSB!! Ten temat juz wiele razy walkowalem. Bawilem sie tym Gigabytem i on ma podobnie. Slabiutki timingi i marna wydajnosc. Podnoszenie FSB niewiele daje... Aby sie o tym przekonac zrob tak. Ustaw proca na 166MHz i zrob test pamieci Sandra. Potem ustaw na 165MHz i wydajnosc pamieci bedzie...wyzsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli teoretycznie powinienem ustawić fsb na 165 i kręcic mnożnikiem ?

Jak odblokować mnoznik w A 2700+ ?

W zasadzie to tak. Ale nie daje ci 100% ze to tego wlasnie przyczyna. Powinienes sie upewnic. Odkrec CPU na default, zrob test przy 166MHz FSB. Potem przestaw zwore na plycie na 133MHz FSB a w BIOSie podnies FSB do 165MHz i wtedy pusc test (chocby nawet 3D Marka) i porownaj wyniki. CIekawe czy moja teoria sie sprawdzi :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte masz cykniętą , wyniki masz zupełnie jak by ta karta posiadała 128 bitową szyne pamięci , o czym świadczą BARDZO marne wyniki z testu nature Radeon 9700pro wyciąga tam ponad 100FPS! Ja na radeonie 9500pro wyciągam 87FPS przy taktowaniu 330/330. Wina płyty tak jak to sugerował Lancer IMHO odpada ponieważ w demie nature niewielkie znacznie ma proc i przepustowość pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już all

 

Chyba rzeczywiście jest z ta karta coś nie tak .

 

Ale jak to udowodnić. ? serwis cos takiego przyjmie ?????

A i znacie jakiś program, który jest w stanie przetestować sprawność i przepustowośc karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile nie kupiles online to uprzyj sie u nich w sklepie ze wydajnosc za mala i chcesz test na twoim kompie z innym egzemplarzem. Porownaj wyniki i jak bedzie 15% to powiedz ze twoj egzemparz jest niepelnosprawny (wadliwy) i chcesz nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może w sklepie cię naciągnęli na "nieprawdziwe" PRO?

W serwisie benchmark.pl, w newsach z 3.01.2003 podano info, że mogą zdarzać się takie rzeczy (sprawa dotyczyła co prawda modeli 9500, ale...)

Link: http://www.benchmark.pl/archiwum2003/stycz...czen1_2003.html

Cytat:

Wypada jeszcze raz ostrzec wszystkich zainteresowanych kartami Radeon 9500 Pro, przed potencjalnym oszustwem jakiego można się na tej karcie dopuścić. Tym razem jednak nie chodzi o sklepy (w których w ostateczności można złożyć reklamację, zwrócić bądź wymienić kartę na "prawdziwego" 9500 Pro), ale o wszelakie aukcje internetowe. Niewykluczone, że na kartach produkowanych na dalekim Tajwanie, ktoś będzie chciał szybko i nieczysto zarobić, naklejając na model 9500 z 128 MB, nalepkę 9500 Pro.

Niestety, jak na razie nie możemy jednoznacznie potwierdzić, które modele są prawdziwym 9500 PRO i czy decyduje o tym charakterystyczny układ kości pamięci. Wszystko jednak wskazuje na to, że faktycznie najbezpieczniej jest kupować karty z ułożonymi wszystkimi czterema kostkami obok siebie. Bądźcie zatem ostrożni.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze Cie dodatkowo zasmucic. Mam taka sama karte i procesor duuuuzo wolniejszy a wynik w 3D Marku 2001 to 12450 marek przy ustawieniach catalystow na Quality. Dla mnie ten wynik tez jeszcze jest za maly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy już o tym pisaliście bo nie chce mi sie czytać tego wątku ale niektóre drivery ATi uzyskują wyższą wydajność względem jakości obrazu pisano o tym an benchmark.pl a sklep w którym ci powiedzieli to istana lameriada oceniają karte niby po karcie a tak naprawde to chodzi o drvery ktore wrzucaja do pudelka i to one decydują/zmieniaja o tej róznicy!!!! a nie karta. Karta jak karta (BBA) zawsze wydajność taka sama ale wątpie żeby timmingi tyle aż dały! tak to własnie jest ze sami nie kompetentni w sklepach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem cos jest nei tak ze sterami..te resety o ktorych pisałes to na pewno nie jest normalne ..powinnienes zaniesc kompa do serwisu iim to pokazac i upierac sie ze czytałes ze tak jest jak sie karta zwali ...albo niech ci dadza tam na miejscu inny egzemplaz i sprawdz na innej jaki bedziesz miał wynik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzowniłem do serwisu gdzie kupiłem karte i co.....

powiedzieli ze może tak być bo czasami zdażaja sie róznice w wydajności poszczególnych egzemplarzy.... ( 10 - 15 % ?? )

.... to ja juz chyba w ATI niewierze

 

hlip

hlip

hlip

widze ze masz tak samo jak ja mam na swoim radeonie 9000!! mam w 3D marku kolo 6400 a kolega o nicku szpak z forum ma bardzo podobny wynik ale na duronie zdaje sie ze 1.2, z tym ze ja na athlonie no i szybszym

przegladałem twoje wyniki i mi sie wydaje ze powinienes zmienic stery na starsze te co ja ma 9050 ..sa najszybsze na innych miałem tragiczna wydajnosc w nature i wogole słabsze wyniki ,,,sprobuj serio ,,,a tak apropo ze ati dal intela to czy ja wiem moj brat ma p4 2,4 karte identyko jak ja i tylko 7000 markow mysle ze na atlonku 1700 bym go dogonił bez problemu a nawet przegonił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli teoretycznie powinienem ustawić fsb na 165 i kręcic mnożnikiem ?

Jak odblokować mnoznik w A 2700+ ?

W zasadzie to tak. Ale nie daje ci 100% ze to tego wlasnie przyczyna. Powinienes sie upewnic. Odkrec CPU na default, zrob test przy 166MHz FSB. Potem przestaw zwore na plycie na 133MHz FSB a w BIOSie podnies FSB do 165MHz i wtedy pusc test (chocby nawet 3D Marka) i porownaj wyniki. CIekawe czy moja teoria sie sprawdzi :)?

Lancer'ku drogi wrocilbys lepiej na tpc, zamiast tutaj (slusznych) rad udzielac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj wymieniam pamięć w kompie na 512 PC 2700

Teraz mam 512 pc 2100. Wprawdzie chodzą na fsb 166 ale każda ingerencja w ustawienia w biosie kończy się zwisem

Obecnie moje uswienia to

Fast command normal

Dram timing manual

Dram cas latency 2,5

Bank interleave 4

Precharge to active 2t

Tras non ddr400/ddr400 7t/10t

active to cmd 2t

dram bus lenght 4

dram queue depth 4level

dram command rate 2t

write recovery time 3t

dram twtr 3t

agp fast write off

agp aperture size 128mb

agp calibration cycle on

pci delay transaction on

 

Możecie mi pomóc ustawic je optymalnie ?

 

A i jeszce jedno na jedym z forum doczytałem się że XP nie instaluje domyslnie drivera AGP z 4in1 i należy go spróbowac "doinstalowć" ręcznie. Myślicie że to może coś dac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj wymieniam pamięć w kompie na 512 PC 2700

Teraz mam 512 pc 2100. Wprawdzie chodzą na fsb 166 ale każda ingerencja w ustawienia w biosie kończy się zwisem

Obecnie moje uswienia to

Fast command normal

Dram timing manual

Dram cas latency 2,5

Bank interleave 4

Precharge to active 2t

Tras non ddr400/ddr400 7t/10t

active to cmd 2t

dram bus lenght 4

dram queue depth 4level

dram command rate 2t

write recovery time 3t

dram twtr 3t

agp fast write off

agp aperture size 128mb

agp calibration cycle on

pci delay transaction on

 

Możecie mi pomóc ustawic je optymalnie ?

 

A i jeszce jedno na jedym z forum doczytałem się że XP nie instaluje domyslnie drivera AGP z 4in1 i należy go spróbowac "doinstalowć" ręcznie. Myślicie że to może coś dac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO tylko i wylacznie stery. Fsb i timingi nie maja az takiego znaczenia. JA mam np 14,5 k i uwazam, ze mialbym sporo ponad 15k po reinstalce wina, ktorego mam 9 miesiecy.

Najlepsze to wg mnie Catalysty 2.5.

Tu masz link do watku opisujacego jak odinstalowac calkowicie stery ATI:

 

http://rage3d.com/board/showthread.php?thr...readid=33606840

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO tylko i wylacznie stery. Fsb i timingi  nie maja az takiego znaczenia. JA mam np 14,5 k i uwazam, ze mialbym sporo ponad 15k po reinstalce wina, ktorego mam 9 miesiecy.

Najlepsze to wg mnie Catalysty 2.5.

Tu masz link do watku opisujacego jak odinstalowac calkowicie stery ATI:

http://rage3d.com/board/showthread.php?threadid=33606840

Stery koleś ma Catalyst 3.0 więc po zainstalowaniu 2.5 nie poprawi mu sie wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzowniłem do serwisu gdzie kupiłem karte i co.....

powiedzieli ze może tak być bo czasami zdażaja sie róznice w wydajności poszczególnych egzemplarzy.... ( 10 - 15 % ?? )

.... to ja juz chyba w ATI niewierze

 

hlip

hlip

hlip

Ja tez nie wierzę... :) to samo miałem u kolesia na ati 7500... Tamta Ati jest wolnijesza nawet od Gf 2 mx 400 :).. Wszystko już kombinowałem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukces !!???

Po wielu bojach. po wielu reinstalkach, po wielu modyfikacjach

chyba osiągnąłem sukces.

o pierwsze wymiana Ram`u na PC2700 ( i tak mi się fartneło bo dopłacilem tylko 40 pln za 2x256 Kingstona )

Po drugi i tu było całe sedno jak mniemam

XP nie instalował driverów do AGP z Via 4in1. Owszem 4in1 instalowały sie ładnie ale ów driver nie koniecznie.

Więc :

Menadżer sprzętu / Via CPU to agp...... ? update driver

i tu zainstalowałem go z katalogu gdzie rozpakowałem 4in1

dodatkowo wywaliłem pare rzeczy z Autostartu

 

wynik 103,5 fps in Nature ( z 3d Marka) wynik całości 14 600

ale z włączonym 4x AA i zakladkami tekstur i mimmapy na quality. Pewnie jakbym wyłączył to wynik by podskoczył

Tu jeszce mam problem bo przy zmianie czegokolwiek w ustawieniach D3D w panelu sterowania Ati i wciśnięciu zastosuj. Karta wyłącza mi sygnał z monitora i juz go nie włącza zpowrotem

Wina D3d 9.0 czy sterów ? Nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!: Stary, a próbowałeś może upgrade BIOSU na płycie głownej ?????

Bo miałem tak raz z moim radeonem 8k5 po zmianie z Epoxa 8KHA+ na ASUS A7V333-X i też miałem marne wyniki w 3dMarku i innych !!!!

I własnie upgrade biosu wszystko rozwiązał !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...