Skocz do zawartości
Che

Gel Do Wyciszenia Dysku?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dałoby rade zastosowac Gel(taki do wlosow) do wyciszenia dysku. Nie jest on jak wodaa wiec nie trzeba za bardzo zabezpieczac dysku(wystarczy jakas torba plstikowa dobrze uszczelniona czy cos) + jaki pojemnik z gelem - neizle nawet przewodzi ciepło no i wyglusza tez napewno dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymyslciemi w co mam to wsadzic? jakis woreczek co by oddawal cieplo i jeog bach do zelu :P

 

a mozemi ktos da obudowe ze starego cdromu? mam pewien pomysl ale cdka brak ;/

Edytowane przez szeryffoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja bym go nie wsadzał w sam gel tylko oporcz tego w cos... czytaj dokładnie. Ale raczej wątpię w to, że znajdziesz materiał, który spełni to zadanie. Woreczek - ugotujesz dysk IMHO.

A no tak, mój błąd.

 

@kejtu

A co to 15krpm, że to słychać? Mojego Hitachi jakoś za cholerę usłyszeć nie mogę, chyba, że przyłożę do niego ucho :-P.

Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby nie slychac jak buda zamknieta ale jak otworze lekkie stukanie- wiesz im mniej halasow w srodku tym mniej na wierzchu i wogole musze cos wymyslec bo skłądam wc i wywalilem kosze na dyski i musze gdzies to władowac:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawieszenie na gumkach chyba nie wyciszy swistu obracajaych sie łozysk/talerzy

zdziwił byś sie,

imo pomysł z gelem zboczony :) niepraktyczny 8) i w ogóle dziwny :] czekam oczywiście na realizacje i foty :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz przewodnosc zelu bo jak wsadzisz dysk do niego to moze zrobic zware na elektronice! to pierwsze primo

a drugie primo: musiałbys szczelnie zamknac owe opakowanie z dyskiem i zelem bo bankowo wysycha i twardnieje-test moje włosy ;)

to drugie primo

 

a trzecie primo pomysł fajny i czekam na realizacje :D

no i weź jakis fajny kolor :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie tylko każdy dysk się grzeje jezeli go w cos owiniesz, zawiniesz, zalejesz go izolatorem ( silikon) to istnieje spora szansa że zdechnie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym powiedział ze jak go owiniesz zawiniesz i zalejesz gelem to powstanie (o ile nie weźniesz pod uwagę temperatury) dysk w sosie Gelowym :D więc lepiej przetestować to "coś" co wymyślisz na jakimś starszym modelu i tempy posprawdzać :) PozDro

Edytowane przez gRaBaRz.oS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może szeryffoo chce dysk uciszyć a nie wyciszyć... :)

 

Carlos chyba robił niedawno eksperyment - uszczelnił dysk i trzymał go w wiaderku z wodą... ale w sumie nie napisał nic o efektach na dłuższą metę.

Edytowane przez Pekaok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może szeryffoo chce dysk uciszyć a nie wyciszyć... :)

 

Carlos chyba robił niedawno eksperyment - uszczelnił dysk i trzymał go w wiaderku z wodą... ale w sumie nie napisał nic o efektach na dłuższą metę.

hehe gumki plus wiatrak na 5 volt do wyciszenia dysku ( nawet świstu), do uciszenia proponowałbym młotek tudzeż rzut DYSKIEM :lol: :mrgreen: Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh oczywiscie ze wysycha - wiec co jakis czas trzeba by to wymieniac :P lub zrobic cos ala mieszalnica zeby caly czas poruszalo sieto w srodku :P wtedy nie ma prawa nic zaschnac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może zamiast oblewać jakims żelem (nie wiem czemu piszecie gel.. skoro jest polski odpowiednik tego słowa... :wink: ) to zrób dzwiekoszczelny pojemnik na hdd o objętości wiekszej niż dysk powiedzmy 4krotnie.. i doprowadź doń też izolowane akustycznie wloty np 20cm powietrza... i cichutki wiatrak... wysokie dzwięki się nie odbijają od scian zatem zginą w całej tej konstrukji, która bedzie dobrze wygłuszona...

 

a na przyszłosć może prościej po prostu kupić cichy dysk... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak jak mówię... wyciszysz kompa całkowiecie to zacznie Ci przeszkazać hałas w monitorze.. bo cewki generują pisk etc... A potem co... woda w rurach? Zegarek wskazówkowy.. przecież tyka... Ja tam siedzę przed kompem w słuchawkach zazwyczaj wiec mi osobiście moze chodzić jak traktor :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super nie ale jakosc dobra - mnie zadowalajaca - no wiesz jak slłucham sobie spokojnej muzyki a tu mi warcza wiatraki wszedzie i inne badziewia to troche to denerwuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śjak ktoś obcuje z kompa na codzeń to powinien sie przyzwyczaić do dzwięku wiatraków.. ja go prawie nie słysze.. chyba że jakiś wiatrak przegina pałe :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł odjechany

ale czy ktoś może próbował podgrzać taki żel? mysle ze dysk bedzie niezła grzałką więc warto zobaczyc czy przy nieco wyższej temperaturze ten cały żel nie zamieni sie w bliżej nieokreślona maź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzałem go pod lampka 40w i nie odparowuje ani sie nie skrapla - kto da w dobre rece stary cdrom? mam taki pogiety i bez pzrodu trudno mi go wpasowac , a juz wszystkie uszczelnienia mam gotowe do startu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...