Skocz do zawartości
rara

Jak Wgrac Linuxa

Rekomendowane odpowiedzi

sciagnolem sobie linuxa mandriva 2006 jak go sie instaluje i czy moge go miec razem z winda 98

ja bym na twoim miejscu najpierw cos niecos poczytal - to nie boli (chociaz niektórych moze meczyć ;P)

 

a tak poza tym to, bez urazy, ale leze i kwicze :D

"kupilem motocykl- jak sie nim jezdzi i czy moze stac obok samochodu ? ":D

Edytowane przez sithh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku ale ty zadajesz pytania(patrz post wyżej). jak nie chcesz mieć problemów z instalacją tej mandrivy to najpierw zainstaluj se wina a potem linuxa. robisz tak instalujesz wina potem wkładasz płyte z mandrivą w cd odpalasz instalator, wybierasz komponęty, pakiety, install, reboot i koniec i masz do wyboru linux lub windows. wiesz ja bym wybrał linuxa ale to jest twoja sprawa . jak będziesz miał jakieś problemy to pisz na gg 3198314

 

 

Pozdrawiam..........

 

Windows Sucks......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co?? Mandrive instaluje się prościej?? człowieku z którego ty drzewa spadłeś w windowsie masz instalowane prawie wszystkie komponęty, a w mandrivie kmiń który pakiet musisz doinstalować by poprawnie ci działało.

 

 

Pozdrawiam..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niczego nie spadłem tylko tak uważam :) Napewno początkujący dobrze poradzi sobie z instalacją Mandrivy niż Win98 (pamiętam że sam kiedyś miałem z tym duże problemy :wink: ), wszystko w jej instalatorze jest eleganckie i jasne, każdy pownien sobie poradzić. Najtudniejszym do instalacji jest Slackaware (przyznam że się na początku gubiłem) ale też da się obczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie widać że spadłeś z jakiegoś wysokiego drzewa. windows jako taki jest prosty w obsłudze. ja sam miałem mandrive i uważam że ten linux jest kitowy. mozesz go polecać osobą które chcą zacząć prace z linuxem i odrazu zniechęćić ich do tego. więc zastanów sięco piszesz. a slackware był trudny do instalacji w wersjach 4.0. tutaj musze sie zgodzić z userem Atak#komarA, że slax jest według mnie najlepszą dystrybucją linuxa : zrobisz raz i nie ma siły żeby go potem zepsuć.

 

Pozdrawiam........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, instalacja mandrivy nie jest taka zła (jak na klikacza) przynajmniej mozna w pakietach przebierać.

ale instalacja instalacją, a działanie działaniem.

ile ja sie musze nameczyć, żeby w biurze jako tako to działało.

chyba niedługo pod nieobecność szefa coś innego zainstaluję ;)

 

a tak poza tym to nie ma trudnych instalacji - są tylko upierdliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku ale ty zadajesz pytania(patrz post wyżej). jak nie chcesz mieć problemów z instalacją tej mandrivy to najpierw zainstaluj se wina a potem linuxa. robisz tak instalujesz wina potem wkładasz płyte z mandrivą w cd odpalasz instalator, wybierasz komponęty, pakiety, install, reboot i koniec i masz do wyboru linux lub windows. wiesz ja bym wybrał linuxa ale to jest twoja sprawa . jak będziesz miał jakieś problemy to pisz na gg 3198314

Pozdrawiam..........

 

Windows Sucks......

 

a dlaczego Linux nie moze byc pierwszy? Jaka jest roznica?

Dlaczego by nie wgrac Linuksa, potem Windowsa, i botowac oba systemy z menu windowsowego?

Twoj opis jakos nic nie wspomina o edycji bootloadera (LILO,GRUB etc)..

 

 

 

//ps pisze sie "komponenty"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo przy instalacji windowsa instalator podmieni pliki w mbr i Ci sie bedzie uruchamiac windows zamiast lilo z okienkiem do wyboru :)

Tak jak napisalem wyzej, bootmanager Windowsa rowniez moze botowac inne systemy (jak Linux, BSd, etc etc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba mieć jakąś wiedze by takie rzeczy robić....

a czy ktoś go zmusza go korzystania z powyższego rozwiazania?

ma mozliwość wyboru, bo przecież o to chodzi

będzie chciał to się douczy (oby ;) )

Edytowane przez sithh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać całego wątku, bo robi się nudny przy 4 - 5 poście, ale autorowi polecam najpierw używanie przez dłuższy czas Knoppixa lub innego linuxa bootującego się z CD - pytanie "jak wgrać linuxa" zwiastuje totalny brak wiedzy na temat systemów operacyjnych, a więc trudne boje w używaniu czegoś innego niż Windows.

 

Reszta bez komentarza :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...