Skocz do zawartości
s0lid

Pro Evolution Soccer 6 (Winning Eleven 10)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się jakoś złożyło, że z dniem dzisiejszym przypomniało mi się :mur: że w domu w którym mieszkam stacjonuje sobie czarnulka PS2 :D

Jako fan serii PES/WINNING ELEVEN od razu podjąłem środki mające na celu uruchomienie najnowszej odsłony serii Winning Eleven 10.

 

Właśnie w tej chwili jestem po dwóch meczach i terningu, czyli właściwie nic nie pograłem :D , wiem że to nie wiele, ale oderwałem się tylko po to, aby skrobnąć tego posta.

 

Wersja gry w którą grałem posiada patch WEMERICA v3 dzięki któremu gra jest w języku angielskim, zostały dodane oryginalne stroje, piłki, buty, stadiony, murawy, komentarz, bandy, bla bla bla, nie będę dalej wymieniał.

Oczywiście wszytkie kluby i państwa wraz ze wszystkimi nazwiskami są zgodne z rzeczywistością, jeżeli chodzi o aktualność patcha to w CHELSEA jest Shevchenko wraz z Ballackiem itp inne wynalazki więc patch jest ok.

 

Przejdźmy do samej gry - zacznijmy krótko - pod względem graficznym i audio nie wiele się zmieniło, dopiero następne wydanie na XBOX360 zostanie zrobione na nowym silniku więc ciężko się w tym temacie wypowiadać, mogę tylko powiedzieć, że patch jest świetny i piłkarze są fantastycznie odwzorowani względem rzeczywistości.

Grywalność - MIAZGA :mrgreen:

Standardowo rozpocząłem od 3 gwiazdek i jak co roku nie mogłem sobie dać rady, gry trzeba uczyć się od nowa co bardzo mnie cieszy.

Jeżeli chodzi o zmiany które zauważyłem względem poprzedniej części to:

- piłkarze dostali kilka nowych ruchów i zagrań, ruszają sie po prostu inaczej, ale są podobieństwa, robią genialne salta gdy np są podcinani przez interweniującego bramkarza :D

- bramkarze - miodzio, zachowują się bardzo poprawnie i bronią tak jak potrafią, podczas gry Reina wyrabiał niesamowitości, Valdes wpuśił szmatę :D Bardzo ładnie skracają kąt w sytuacjach sam na sam, podczas interwencji na przedpolu nie chwytają piłki tak często jak w PES5, wręcz przeciwnie, chwytają ją bardzo rzadko co mi się bardzo spodobało, w PES5 dochodziło do sytuacji gdzie po interwencji bramkarza piłka poszybowała gdzieś wysoko, następnie bramkarz podnosił się i chwytał ponownie piłkę, tutaj nie zauważyłem tego, piłka zostaje wypiąstkowana po za pole karne.

- sędziowie i faule sędziują bardzo poprawnie, nie ma że boli :) atak bez piłki - żółta kartka, atak z tyłu - czerwona, wielkiej filozofii nie ma, przywilej korzyści został poprawiony - jest o wiele krótszy, po za tym sędzia "ocenia" sytuację na boisku z automatu, nie musi ona ciągnąć się do końca, aby sędzie mógł podjąć decyzję - faul lub nie / spalony lub nie, doszły faule podczas gry w powietrzu, jeżeli będziemy się zbytnio przepychać, weźmiemy przeciwnika "na plecy" i akcja skończy się faulem, znikła ikonka informująca o przywileju korzyści

wydaje mi się, że jest lepiej względem poprzedniej części, ale aby to ocenić trzeba jeszcze dużo pograć

- odbiór piłki - chyba najbardziej zmieniony w tej części, jest bardzo ciężko, rola klawisza "X" została zmniejszona do minimum, teraz to my musimy kontrolować zawodnika, podczas trzymania "X" wsadza on właściwie tylko nogę - jeżeli zrobimy to w nieodpowiednim momencie - faul, naciskając "X" zawodnik nie biega z automatu za przeciwnikiem na końcu go faulując :D , ogromny plus jak dla mnie

- jeżeli chodzi o pozostałe nowości jakie zauważyłem w tym krótkim okresie gry to na plus poprawiono górne zagranie w uliczkę , piłka jest fantastycznie podcięta przez co nie ucieka na aut, rzut rożny, co pozwala na przeprowadzenie ładnych akcji, można właściwie to zagranie stosować nawet na 20m. Ogólnie wszystko zostało zmienione, niektóry rzeczy w malutkim inne w dużym stopniu co pozwoli mi na zabawę z tą piłeczką, aż do ukazania się wersji na XBOX360 a wtedy to już będzie chyba Armagedon :lol2:

 

i to w zasadzie było by tyle, jak pogram to z pewnością coś dopiszę B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk a idź dziadzie jeden :P Sam bym pograł [; hehe, pewnie na PC pozmieniają jak zwykle wszystko o_O.

 

Powiedz tylko, czy są nadal te 'niechciane' zagrania w uliczkę, po naciśnięciu podania ? czyli X zamiast trójkąta (który służy właśnie do uliczki...)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk narobiłeś nam tylko smaka :mad: :wink:

No nic pozostaje tylko wyglądać wersji PC :sad:

 

Czekamy na następne komentarze po większym zapoznaniu się z grą, tymczasem idę rozegrać kilka spotkań z bracholem w (jeszcze) PES5..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogralem dzisiaj ... tfu wczoraj z pol dnia razem z bratem dziewczyny w WE10 i musze powiedziec, ze prosze panstwa wcale nie jest tak kolorowo jak mi sie na poczatku wydawalo, a chodzi mi przede wszystkim o - sedziowanie, nie jest takie idealne, zdarzaja sie bledy i pomylki, po za tym, ze skrocono czas reakcji przy offside i przywileju korzysci to sedziowie dalej gwizdaja jak chca :-|

i najgorsze - MEGA KRETYNSKIE zachowania bramkarzy, wpuszczaja takie szmaty, ze glowa mala, przy strzale w srodek sa dwie opcje - albo wypluja pilke przed siebie!, albo odbije sie od ich reki/glowy/nogi/klaty i wpadne do bramki, "klekaja przy strzalach" i pika przelatuje im nad glowa :mur: , a do tego czasami interweniuja w kosmiczny sposob nie adekwatnie do sytuacji, przez co przynosza wiecej strat niz korzysci, naprawde wpadaja takie bramy ze glowa mala, jak tego nie poprawia w PES6 to bedzie jedna wielka kleska :mur:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bijcie, ale ten gameplay z filmiku wyglada jak w nowej fifie. :lol2:

I to nie jest komplement.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt, gameplay trochę śmierdzi, ale myślę, że do czasu premiery coś jeszcze zdołają zmienić, zresztą w to trzeba zagrać na żywo, za to trailerek syci na całej linii B)

 

Massimo -> to co wkleiłeś to nie ta sama gra :>

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec...

 

Grałem w PES6

na PC

na PS2

na X360

 

Dwie pierwsze gry są takie same. Różnią sie platformą i niczym pozatym. Poprawiono nieznacznie bramkarzy przez co w końcu nie wypluwają piłek przed siebie przy kazdej paradzie... chociaz niestety jedną bramke straciłem w taki sposob. Może przypadek - oby. Ale ogolnie bronili lepiej. I szybsza jest troche niż WE10. Jest lepsze od WE10. Poprostu poprawiona wersja WE10 z ktorej te babole w wiekszosci usuneli lub zniwelowali moc ich oddzialywania na gameplay. Ale mi sie podobało i lepiej sie grało.

 

Na x360 powiem tak.

Grałem z jakimś dziennikarzem zza granicy. Wygrałem co prawda 2:1 ale grałem Brazylią on Czechami (wiec pewnie był z czech :P). Gra sie bardzo podobnie do PES6 z PS2, ale niestety - FIFO'WATO troche. Tak jakby pilkarze mieli problemy z natychmiastowym odczytaniem naszych intencji - polecenia wykonuja z milisueknudowym coprawda opoznieniem, ale dla wyjadacza PES z PS2 to juz jest roznica. Grało sie dziwnie a i graficznie niestety wcale mnie nie powaliło. Wygladało bardzo podobnie jak PES6 z PS2, ale zmieniony było menu i HUD + efekty na piłkarzach i na tle. Tzn moze nie jest to brzydkie, ale rewolucja IMO żadna. Po odejsciu od gry pogadałem sobie po angielksku z dziennikarzem. Zgodnie stwierdzilismy ze PAD do X360 jest do niczego jesli chodzi o tą grę. Triggery w ogole mi jak i jemu nie podchodziły pod gusta i nie mogly zamienic przyciskow R2 i L2. Ja gram na krzyzaku wiec analog w miejscu DualShockowego krzyżaka tez mi nie podchodził. Dla mnie krzyzak w tym miejscu to MUST Be jesli chodzi o tą grę. I obu nas bolały ręce po 15 minutach gry.

 

W autobusie zgodnie stwierdzilismy ze wersja na X360 to zadna rewelacja i ze gralo sie lepiej w wersje na starym silniku graficznym czyli PS2 i PC.

 

Potem wrzuce foty stanowiska KONAMI i PES6 bo sie zgrywają.

 

post-19904-1156424909_thumb.jpg post-19904-1156424921_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to miesiąc poza cywilizacją a tutaj już filmiki z gameplaya, cuda świata :D

Powiem tak - obejrzałem - trailer całkiem, ale NIC nadzwyczajnego.

Przede wszystkim to jeśli wersja z Xa jest na nowym silniku graficznym - no bo jest - to ja się pytam gdzie są "ruchome" koszulki? Jeśli ktoś nie wie o czym mówie to zapraszam do obejrzenia byle jakiego trailera z NBA 2k6 na X360 - niby taki bajer a od razu wrażenie jakby się oglądało prawdziwy mecz. Poza tym ruchy zawodników nie powalają.. pożyjemy zobaczymy

Wątpie w to, że Konami może spaprać PES'a ale im szybciej nastąpi jakaś rewolucja - choćby w grafice - tym lepiej...

 

edit:

a tutaj screen z owego nba 2k6 :-P

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Dołączona grafika
Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomęczyłem dzisiaj chwilę WE10 i przypomniało mi się co miałem napisać - kilka zmian kosmetycznych - nie trzeba klikać bardzo szybko pauzy, podczas gdy nie oddamy strzał w światło bramki, lub w jakikolwiek inny sposób piłka wychodzi z gry, teraz możemy załączyć powtórkę w każdym dowolnym momencie, aż do chwili "przeładowania" ekranu

podczas powtórek w przerwie i po meczu oprócz strzelca mamy też nazwisko podającego

podczas gdy sędzia kara nas kartką, włączana jest cutscenka, jeżeli ją wyłączymy to z doświadczenia z poprzednich części nie za bardzo wiemy kto i czy otrzymał kartkę lub upomnienie, teraz gdy obraz się "przeładuje" czyt. przerwiemy cutscenke to w prawym górnym roku pokazuje nam się nazwisko sprawcy i karteczka jeżeli został nią ukarany

to narazie tyle, jeżeli słowa Solida się potwierdzą i w PES6 bramkarze nie będą głupkowato wypluwać piłek to będzie naprawdę ok B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

August 26, 2006 - Seems like there's a little confusion floating around the world about at least one of the announcements Microsoft made at the German Games Convention this week.

 

In their GC press conference in Leipzig that we attended, Microsoft specifically announced that the next iterations of Pro Evolution Soccer and FIFA would only be available on the Xbox 360 for the next 12 months. Given that their press conference was held on August 23, 2006, you would assume that means you would mean Xbox 360 had Pro Evo and FIFA exclusively through August 23, 2007.

 

However, shortly after the press conference, Konami denied that there was a 12-month exclusivity deal in place for the Pro Evolution series.

 

We interviewed Pro Evolution Soccer producer Shingo "Seabass" Takatsuka today and he told us that next-gen version of Pro Evolution Soccer 6 would be exclusive to the Xbox 360 through the end of the year, but not for 12 months. He also confirmed that a PlayStation 3 version of the game was already being worked on, and would most likely be released in spring or summer of next year, although no specific release date had been confirmed as of yet.

Seabass also made it clear that the current-gen versions -- PC, PS2, DS, PSP -- will all still be coming out at the same time as the Xbox 360 version.

 

Konami Japan went so far as to release this statement (translated) to explain the situation:

 

"There are some articles (or some statements which could lead to the misunderstanding) at some websites and other sources stating that Konami's soccer game Pro Evolution Soccer 6 will be released as an exclusive Xbox 360 title. However, this is not true. Pro Evolution Soccer 6 is being developed for multiple platforms so that many consumers will be able to enjoy it."

 

According to what we've heard from EA representatives at the show, the FIFA deal seems to be similar, and there could be a much shorter window of exclusivity than what Microsoft originally announced.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem wlasnie troche w WE10 na ps2 no i dla mnie pełen wypasik, gram dopiero na 3 gwiazdkach i jak narazie nie stwierdziłem głopot bramkarzy (widocznie mało grałem), przynajmniej zauwazyłem, ze ten komputera wybija piłki na bok. Gierka ssie, wiec jesli pes6 ma byc jeszcze lepszy... to nie wiem co powiedziec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za malo grales, bramkarze nagminnie wypluwaja pilki przed siebie ...

dokladnie

a totalnie to boli jak sie gra na 2

 

co do sedziow liniowych w wersji na x'a 360

 

Ja ich nie zauwazylem xD

Serio... gralem i nie zwrocilem uwagi ze w ogole są xD

 

To swiadczy IMO tylko o tym, ze wcale tak potrzebni mi nie byli w poprzednich odsłonach :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo.

Jako ze PES6 za niedlugo wyjdzie i pewnie bede w niego ciupac, mam maly problemik.

Moj kochany padzik (choc troche uposledzony) jest niewykrywany przez kompa. Nie wiem co sie mu stalo, choc czasem jak sie uda to zacznie dzialac ;p (dokladnie to ten: http://www.allegro.pl/item129881966_gamepa...s2_pc_usb.html)

 

Uposledzony daltego, ze jezeli nie mialem wlaczonego guzika analog, to nie moglem robic rulety ani nic na galkach. Poprostu nie dalo sie go zkonfigurowac odpowiednio (albo o czyms nie wiem ;)).

 

Jaki padzik zastepczy bylby dobry?

Mysle nad takim czyms, bo wiele osob chwali orginalny padzik od PS2:

http://sklepgekon.pl/product_info.php/prod...PS2_Sprzet.html , jednak on jest troszke drogi i z tego co wiem potrzebna jest jeszcze odpowiednia przejsciowka (?).

Osobiscie prawie wogole z takiego pada nie korzystalem i jedyne nad cyzm sie zastanawiam to nad krzyzykiem, ktorego tu nie widze, a sa tylko 4 klawisze :> Wydaje mi sie ze krzyzyk takiego typu jak posiada moja obecna mantka bylby lepszy (choc moge sie mylic ;)) i czy dorbym wyborem niebylby np ten padzik:

http://www.allegro.pl/item127123293_gamepa...w_2l_fv_ss.html

 

Zaznaczam ze mam dosyc duza łapke i dlugie paluchy ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w tygodniu wpadne do kumpla pograć na PS2 Winings Eleven 10 i zobacze o ile lepsze jest od PES 5 choć w PES-a przyznam szczerze nie grałem na Playstation 2. Niestety na moim kompie nie pójdziedzie PES 6 :( ale do końca roku powinien być nowy więc pierwsze co zrobie to zagram w PES 6 :D tylko o ile będzie się róźnić wersja PC-towa od wersji na PS2?? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba chciales powiedziec Winning Eleven :>

ja mialem okazje grac w to juz kilka tygodni temu, gram wlasciwie caly czas gdy mam wolna chwile i jest calkiem inny, na poczatku troche sie wkurzalem, bo na 3 gwiazdkach bylo ciezko, ale teraz juz na 4 daje rade, choc 5 jest jeszcze nieosiagalnym pulapem :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) czy dorbym wyborem niebylby np ten padzik:

http://www.allegro.pl/item127123293_gamepa...w_2l_fv_ss.html

Wydaję mi się , że pad do którego podałeś odnośnik będzie miał 'łączony' krzyżak = będzie się grało dość kijowo ;)

Ja gram na DS2 + przejściówka i gra się naprawdę sympatycznie :) (79zł pad + 27zł przejściówka, także nie wyniesie Cię to sporo więcej niż ten pad za 85zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...