Skocz do zawartości
s0lid

Pro Evolution Soccer 6 (Winning Eleven 10)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SamoDobro

macie jakies rady jak to porawic? jak odbierac pilke i przechwytywac podania?

zamiast odbierac pilke, postaraj sie jej nie tracic ;) odbieranie pilki zostaw pomocnikom/obroncom - jesli beda dobrze ustawieni to tylko X w odpowienim momencie i jestes przy pilce. staraj sie nie tracic pileczki glupimi podaniami, kiwaniem sie tam, gdzie jest to bezsensowne i zbytnim wypuszczaniem pilki przed siebie. komp gral ciulowato w 5tke wiec tutaj pewnie jest podobnie...

 

po kija wała dają oni mi tak schemat przycisków z pada pod ps2??

bo to konwersja z PS2?

poza tym czy na padzie od Logitecha to przypadkiem nie ma dokladnie takich samych symboli jak na padzie od PS2? :|

 

W ten sposób z braku czasu dałem sobie póki co spokój, zainstalowałem fife 07 i tam oczywiście wszystko po pierwszym odpaleniu działa miodzio jednak EA potrafi ustawić porządną klawiszologie ...

a mi sie wydawalo, ze Fifa zerznela od czesci 06 klawiszologie z PESa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu przesuneli polska premiere pes6 , na 9listopada... :sad:

jestem ciekaw czy cokolwiek poprawią w tym komentarzu :? bo wydaje mi się, że w tak krótkim czasie i tak nie da się nic już poprawić.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw czy cokolwiek poprawią w tym komentarzu :? bo wydaje mi się, że w tak krótkim czasie i tak nie da się nic już poprawić.....

Pewnie skupia sie na tym by Borek nie zegnal Romka po 15 minutach. ;] Jak ostatnio mialem wlaczony komentarz polski to Borek za kazdym razem podczas rozpoczecia drugiej polowy nawijal, ze jest to pierwsza czesc dogrywki i gramy do zlotej bramki. :lol:

 

A takie 'cos' zdarzylo mi sie po raz pierwszy. D Do trzech razy sztuka? Nie, do czterech z pomoca gosci. :lol2:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie zmienic w demo klawiszologie na taka jaka ja chce ? np kierowanie nie na strzałkach itp. Z tego co patrzyłem to tylko da sie po zamieniać podania itp pomiedzy wydzielone juz klawisze (wadx) co mnie bardzo irytuje :/.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie zdarza się wam że w przerwie meczu włączając następną połowe jest tylko czarny ekran i nic dalej :/ słychać dźwięk, komentarz, ale nie da sie grac... :(

nie, ani razu a gram ostro

 

piękne bramki chłopaczki, jak tylko zbuduję drużynę w master league to wam pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra po fascynacjach nowym pesem przyszedł czas na zimny prysznic. Gra ma jednak kilka znaczących wad:

 

- podania... zmieniło się adresowanie podań oraz ich charakter. prostopadłe podania które często zagrywałem w pes5 w tej samej kombinacji przycisków lecą mi na aut do nikogo. trochę to denerwujące ponieważ mając 8 możliwych kierunków to jak ja mam adresować te podania ??!! No i podania w polu karnym na wysokości 16m to porażka. Nie wiem jak mam przetłumaczyć żeby w miarę mocno podali a nie piłka się turla 2km/h i każdy mułowaty obrońca mi to przechwyci... normalnie niedługo trzeba się będzie uczyć podawać prawą gałką :/

 

- strzały i ogólnie atak... chodzi mi o to że np bardzo ciężko jest zgubić obrońce tak aby nie przeszkadzał w strzale (nawet napastnikom z bardzo dużym speedem jest ciężko uciec obrońcy są widocznie bardzo dobrymi sprinterami;]). To z kolei ma duży wpływ ponieważ nawet najmniejszy kontakt bardzo zmienia strzał i to u najlepszych snajperów świata. Ta irytująca cecha ma też wpływ na strzały 1on1. Załóżmy że mam obrońce na plecach i biegnę na bramkę. Jeśli biegnę z R1 to bramkarz na wyższym poziomie gry idealnie wychodzi z bramki na Twoje tempo w turbo (zawsze tak samo idealnie wychodzi) i ciężko jest oddać precyzyjny strzał a zwolnić na drybling nie można bo Cię dopadnie obrońca za Tobą. W dodatku siła strzału to jest też dla mnie zagadka. Oczywiście strzelam jak najsłabiej szczególnie gdy ktoś mnie kryje ale piłka mimo że mam ZERO paska potrafi poszybować nad poprzeczką i tutaj znowu najlepsi FW w grze.

 

Z kontrolą kierunku strzałów też jest bardzo dziwnie. Ciężko jest uderzyć inaczej niż przewiduje to schemat. Np z ukosu to tylko na długi słupek.

 

Wiem że mi powiecie żebym trenował skilla ale to nie to. Gram w Pesa od małego :P i kurde coś tu jest nie tak.

Edytowane przez kaczala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie denerwują bramkarze szmaciarze,którzy bronią jak ostatnie łajzy.Najprościej jest strzelić bramkę,oddając silny strzał prosto w bramkarza.Napewno wybije piłkę delikatnie przed siebie,którą bez problemu umieścimy w siatce.Przy odrobinie szczęścia nie uda mu wybić nawet piłki przed siebie,tylko futbolówka przeleci mu przez ręce i wpadnie do bramki.Wogóle jakoś zupełnie inaczej się teraz gra niż w PES 5.I wcale nie jestem taki pewny,że gra się lepiej.....

 

A takie 'cos' zdarzylo mi sie po raz pierwszy. D Do trzech razy sztuka? Nie, do czterech z pomoca gosci

ten gol najlepiej pokazuje całą smutną prawdę o PES 6

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bramkarze moze maja troche za slizgie rekawice, ale ogolnie nie jest zle. ;] Najnowsza odslona PES'a jakos najbardziej przypadla mi do gustu. Gra imo nie jest za wolna ani za szybka, po prostu jest w sam raz. :P System podan i strzalow mnie osobiscie odpowiada. ;)

 

Messi robi koleczko. B-)

Dołączona grafika

W tej sytuacji powinien podawac do niekrytego Shevy, ale ogarnela go nieodparta chec zdobycia bramki. :P

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Santi, dzik - ładne gole :)

 

kaczala - jak dla mnie to po prostu nie umiesz jeszcze grać :plum:

nie dziwie się, że masz ze wszsytkim trudności skoro nie pomacałeś piątki, między 4 a 6 jest już przepaść, mimo tego, że graficzna żadna to jednak sama rozgrywka to całkiem inna sprawa

nie wiem co chcesz od podań - jeżeli krzyżak Ci nie wystarcza to tak jak napisałeś - zacznij podawać gałką, myślę, że w 360o wszystkie kierunki się zmieszczą B) i już nie łamcie mnie tymi strzałami, wale bramy jedna za drugą ze strzałów z dystansu, co nie oznacza, że pozycji do strzału nie trzeba sobie wypracować - oj trzeba i to bardzo, a według mnie to dodaje realizmu

a oto trzy bramki w jednym - strzelone przez amatorski team o znanej nazwie z trybu master league, na pewno Wam się spodobają :-P:

 

Dołączona grafika

 

zauważcie jak przy 3ciej fajnie zadziałałem klawiszem R2, wycofywałem małymi kroczkami zawodnika do tyłu, miałem nosa, że obrońca tego nie przetnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucyk

 

nie wiem skąd wywnioskowałeś że nie grałem w 5. Przeszedłem po 4 sezony w ML dwoma różnymi klubami i parę turniejów online a najwięcej daje mi regularne granie ze znajomym na osiedlu z którym gram tak jak pisałem od ISS1-2, EVO1-2 na PS1 zanim gra była na PC. O Pes 5 wiem wszystko mam 2 sloty karty pamięci powtórek tam to była zabawa - za łatwo za duża schematyczność.

 

Oczywiście w PES6 daję radę ale pisałem o wadach które mi wybitnie przeszkadzają bo wg mnie są nielogiczne. Wiadomo że jak wiem że coś takiego istnieje to sobie z tym radzę (uczę się co można a co nie - normalka) i więcej czasu poświęcam aby wypracować sobie dobrą sytuację strzelecka. No ale nie rozumiem czemu taki Eto, Henry czy Gerard nie mogą dobrze strzelić z obrońcą na plecach. A najbardziej z tych wszystkich wad przeszkadzam mi siła strzału. Założę się że nawet Ty teraz strzelasz <1/3 paska siły zza pola karnego, bardzo delikatne naciśnięcia (no chyba że zapodasz czasem jakiś modifier strzału). No i oczywiście cały czas nie poprawili tego buga z poprzednich części że najlepiej jest uderzać z pierwszej piłki po podaniu bo wtedy strzały są super mocne no i nie wiadomo dlaczego super celne. Czasami lecą w środek bramki ale jak już o tym pisaliście nawet to wpada czasami w wyniku nieporadności bramkarzy.

Edytowane przez kaczala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kucyk

 

nie wiem skąd wywnioskowałeś że nie grałem w 5. Przeszedłem po 4 sezony w ML dwoma różnymi klubami i parę turniejów online a najwięcej daje mi regularne granie ze znajomym na osiedlu z którym gram tak jak pisałem od ISS1-2, EVO1-2 na PS1 zanim gra była na PC. O Pes 5 wiem wszystko mam 2 sloty karty pamięci powtórek tam to była zabawa - za łatwo za duża schematyczność.

 

Oczywiście w PES6 daję radę ale pisałem o wadach które mi wybitnie przeszkadzają bo wg mnie są nielogiczne. Wiadomo że jak wiem że coś takiego istnieje to sobie z tym radzę (uczę się co można a co nie - normalka) i więcej czasu poświęcam aby wypracować sobie dobrą sytuację strzelecka. No ale nie rozumiem czemu taki Eto, Henry czy Gerard nie mogą dobrze strzelić z obrońcą na plecach. A najbardziej z tych wszystkich wad przeszkadzam mi siła strzału. Założę się że nawet Ty teraz strzelasz <1/3 paska siły zza pola karnego, bardzo delikatne naciśnięcia (no chyba że zapodasz czasem jakiś modifier strzału). No i oczywiście cały czas nie poprawili tego buga z poprzednich części że najlepiej jest uderzać z pierwszej piłki po podaniu bo wtedy strzały są super mocne no i nie wiadomo dlaczego super celne. Czasami lecą w środek bramki ale jak już o tym pisaliście nawet to wpada czasami w wyniku nieporadności bramkarzy.

@kaczala

gralem kilka razy z Toba w poprzednie czesci, juz niepamietam czy w pes5 czy pes4 i jestes bardzo wymagajacym przeciwnikiem, na poczatku wygrywales zemna a pozniej sie wyrownalo:)

mysle ze pogramy w pes6 online:) moze jakas liga purepc?

Szlo by stworzyc temat o zapisach do turnieju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak blue to chyba było w PES5. Na początku dużo grywałem z Wami online. Z Tobą najwięcej chyba grałem (z kucykiem też ale nie wiem czy to pamięta :P) ale większość czasu poświęcam grając ze znajomymi na żywo ;]

 

mały update co do moich wnikliwych obserwacji :P:

 

To samo co miało miejsce w poprzednich częściach: Atakuje sobie bramkę przeciwnika... totalne oblężenie i nagle jakimś cudem komputer robi wykop w akcie totalnej paniki a piłka leci idealnie prosto do napastnika a często to jest tylko jedna osoba :P więc jest mały wybór ;]. Tak samo wybicia kompa z cornera są super "celne". To jest wręcz żenujące. Podobna sytuacja jest w walce o piłkę... często jak już się robi jakieś zamieszanie... jakiś wślizg, walka bark w bark to dziwnym sposobem to piłka jak magnes leci do przeciwnika. Poziom trudności powinien odwzorowywać jakość gry i skuteczność (celne podania i strzały) a nie "magiczne" szczęście co do posiadania piłki.

 

Wracając do strzałów to zauważyłem że nie ma sensu strzelać "ukosem" jeśli kąt podejścia do bramki jest <45 stopni. Chodzi o to że w PES5 tak się mierzyło okienka i rogi a tutaj po prostu trzeba mieć dobrą pozycję walić na wprost a piłka i tak leci czasami po rogach. z Kolei jak już samemu mi się udaje jakoś wycelować tą piłką na pajęczynę to bramkach robi super paradę i wniosek z tego taki że najlepiej jest strzelać prosto szczególnie zza 16m a ustawienie, krycie, siłą i skill zawodnika robi resztę. Da się do tego przyzwyczaić ale wolałem kontrolę nad piłką rodem z PES5 mimo że tam strzały przez to bardziej schematyczne.

 

A już najgorsze strzały wychodzą jak jestem ciut poniżej środka bramki i walę skos w górę i strzał. Takie krzywulce że szkoda gadać. Już lepiej strzelić prosto albo obrócić się bokiem do bramki i strzelić prosto. Mimo że teoretycznie kąt podejścia jest wtedy 90 stopni to zawodnicy jakoś dużo lepiej sobie z tym radzą zarówno lewą jak i prawą nogą.

Edytowane przez kaczala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam questiona :] jak walnąć nowe zielsko? z ISSOnline se ściągnąłem paczuszkę i nie ma readme.... :-/

Sciagnales plik Rasen.rar? Jezeli tak to:

1 wypakuj pliki

2 otworz w DKZ Studio 0_text.afs

3 importuj zawartosc paczki

4 zapisz nowy 0_text.afs

5 podmien nowy 0_text.asf ze starym

6 mozesz cieszyc sie nowymi murawami :P

 

kucyk dobre bramki. W tej ostatniej faktycznie fajnie wyglada jak zawodnik sobie drepcze do tylu. :)

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo co miało miejsce w poprzednich częściach: Atakuje sobie bramkę przeciwnika... totalne oblężenie i nagle jakimś cudem komputer robi wykop w akcie totalnej paniki a piłka leci idealnie prosto do napastnika a często to jest tylko jedna osoba :P więc jest mały wybór ;]. Tak samo wybicia kompa z cornera są super "celne". To jest wręcz żenujące. Podobna sytuacja jest w walce o piłkę... często jak już się robi jakieś zamieszanie... jakiś wślizg, walka bark w bark to dziwnym sposobem to piłka jak magnes leci do przeciwnika. Poziom trudności powinien odwzorowywać jakość gry i skuteczność (celne podania i strzały) a nie "magiczne" szczęście co do posiadania piłki.

nic mi nie musisz mówic. Ja sobie gre z kompem odpuscilem. Gralem na najwyzszym poziomie, a komp poprostu oszukiwal. Tak ze omało padem nie yebnołem w sciane. Począwszy od "czytania naszych mysli" gdy kiwamy (komp odczytuje jakie klawisze wciskamy i odrazu sie ustawia w tym miejcu), po akcje w ktorych nic nie mozna zrobic, jak i te wybicia nedzne. Mialem 5 meczy pod rzad, gdzie komp mi strzelał co mecz w 39 minucie bramke chodzac w polu karnym tak ze NIC nie moglem zrobic, i potem mnie dobijał w kazdym meczu na 0:2 strzelajac dokladnie w 88-89 minucie robiac dokladnie to samo - kiwki z "czytaniem mysli" i bieg z pilka tak ze nic nie moglem zrobic. Z zywym przeciwnikiem to jest zupelnie co innego. Jesli gram jednak sam, to obnizam poziom do 4 gwiazdek, bo wtedy zauwazylem ze komp nie oszukuje, a gra na takim samym poziomie. To samo zresztą mialem w PES5 tylko ze tam to bylo mniej widoczne ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Kitserwer od Juce juz jest. :P

Version 6.1.0 released

======================

 

Features:

- kits support for licensed/unlicensed (including "Other C") teams. Kit format: 512x256 with 256-color palette (PNG or BMP). HD-kits not implemented yet.

- 3rd,4th,etc. (extra) kits selection using "1" and "2" buttons (for both players and gk)

- no kit parts mixing, but also no shared palette headache.

- all kit attributes supported (model, collar, number/name placement). New attribute: "shirt.number.location" to set where number on the front of the shirt (for national teams) appears: center or topright.

 

Filesize: 3 MB

DOWNLOAD links:

 

http://downloads.gamingaccess.com/index.php?file_id=7641

http://www.speedyshare.com/905541525.html

http://rapidshare.com/files/1921938/kitserver-610.zip.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem ostatnio Polska-Bazylia...Kiedy prowadzilem, cpu strzelil bramke w doliczonym czasie 1połowy. Kiedy w drugiej udało mi sie lutnąc ładną bramke cpu strzelil bramke w doliczonym czasie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wlasnie odpoczywam troskze po pierwszych dwoch godzinach zabawy z pes6, na pierwszy rzut oka to dla mnie to jest pes5 nawet grafiki nei zmienili! no i toi sterownaie paskudne jak dl amnie (gram na klawiaturze juz od fify 97) i kurde mam problem taki ze w pes5 zmiane zawodnika dokonywalem spacja a teraz poprostu nei moge tego ustawic co za badziew, jakos kurcze nie moge sie do tej gry przyzwyczaic i fatalnie sie strzela i jakies slabe sa te strzaly ja nie wiem hmm takei samo wrazenie mialem jak zaczynalem z pes5 moze po parunastu meczach spodoba mi sie ponownie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co narzekaja na gameplay'a. ;]

Tweaked gameplay option file:

link - http://files.filefront.com/Gameplay_Overha...;/fileinfo.html

 

Oto lista zmian:

OF has correct team names and players etc.. + with gameplay changes to correct what many think are wrong with the game.

These include:

Better shooting so players don't blast or spoon the ball over as much.

They also hit less unbelievably hard shots that seem unrealistic

Slower and less often used dribbling (you can still dribble just as well as any other PES versions, just not stupidly as to distort the game as in PES6 as in the konami release)

Faster more accurate passing with less random pathetic passes Slightly slower acceleration (fast players still stay ahead of defender though)

Increased defensive AI, mentality and response from defenders (far less forwards left in space or easily beaten)

Better more intelligent keepers

 

 

88 nowych twarzy. ;] Beckham, Ronaldinho, Saha, Thuram itd. :P

http://rapidshare.com/files/1957428/final_...h_pes6.zip.html

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje zacząć dawać to wszystko do pierwszego postu :] tak BTW ten Kit server od Juuce to właściwie co daje? tak po polskawemu można napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...