Skocz do zawartości
s0lid

Pro Evolution Soccer 6 (Winning Eleven 10)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sialala

W komputerowych kopanakach liczy się dla mnie tylko tryb kariery, a nie kolejne animacje biegających ludków.

Nie mnie to oceniac, bo jak pisalem wielokrotnie - nie gram w Singla w PESa - ale ponoc do PESa przyciaga wlasnie ten tryb Konami Cup czy jak on sie tam nazywa. Ponoc to najlepszy tryb "kariery" w pilkach noznych - jedyna jego wada jest fakt, iz brak prawdziwych nazwisk pilkarzy i ze puchar ten jest calkowicie oderwany od realiow, czyli nie ma odpowiednika w prawdziwym swiecie. Ale rozumiem, ze jedynym slusznym trybem kariery jest mozliwosc zagrania w Champions League, ewentualnie rozegrania pelnego sezonu w Premiership?

 

Dlaczego nie zdziwiła mnie taka odpowiedź zażartego fana pesa, dla którego i tak wszystko w tej grze będzie idealne. Dopóki będą takie osoby jak Ty, to Konami nigdy nie dołoży nowych trybów do pesa, a z czasem (bo już powoli zaczyna to być widoczne) zacznie iść w śaldy EA. Czyli wydawanie kolejnych wersji z nieznacznymi zmianami.

Wszystko jest idealne? Oj mylisz sie i to bardzo. Poczawszy od glupawych bramkarzy, poprzez wkurzajacych sedziow, na kiepskiej publice skonczywszy. Do tego niezwykle glupi komputer, przez co ta gra nie ma dla mnie w ogole sensu jako gra dla pojedynczego gracza. Jednak nie doceniac tego bogactwa zachowan pilkarzy na boisku, niemal doskonalego zachowania pilki, tego wachlarza roznych mozliwosci konstruowania akcji, dowolnego wrecz ustawiania zachowania druzyny na boisku, wspanialej gry zespolowej, jaka PES umozliwia... no wybacz.

Konami nic nie zmienia? Pod wzgledem graficznym masz racje. Choc i tu zmiany widac golym okiem - oczywiscie sa one limitowane mozliwosciami PS2. Co do gameplaya - te "drobne" zmiany bardzo wplywaja na rozgrywke. Ktos, kto gra z kompem, lub moze od czasu do czasu - zapewne tego nie dostrzeze - raz, bo z kompem gra sie schematycznie, a dwa, ze sa one dosc subtelne. Choc porownanie czesci 3 z czescia 5 sprawia, ze czlowiek ma wrazenie, ze sa to dwie kompletnie rozne gry. Poczawszy od tempa rozgrywki, na mozliwosciach zagran, podan, zwodow skonczywszy. I uwierz mi - grajac rok w jedna czesc ciezko jest odkryc wszystkie sekrety - kazdy mecz jest inny i kazdy czyms nowym zaskakuje. Jak to w pilce.

Sam piszesz, ze Konami idzie w slady EA wydajac kolejne czesci nie rozniace sie prawie niczym od siebie. Przyznajesz tym samym, ze kolejne FIFY sa praktycznie takie same (choc FIFA06 stara sie nasladowac PES3 i prawie jej sie to udalo - seria moze ruszy w dobrym kierunku w koncu).

Ja nie jestem jakims fanbojem PESa czy palajacym nienawiscia antyfanem EA - jestem graczem, ktory szuka rozrywki na jak najwyzszym poziomie. A PES oferuje te rozrywke na poziomie o kilka szczebli wyzszym niz FIFA. Porownaj sobie zreszta filmiki z bramkami z FIFY i PESa. Mimo faktu, ze FIFA jest nastawiona na widowiskowosc, z pilkarzem i pilka mozna robic niestworzone rzeczy - bramki w PESie sa znacznie bardziej widowiskowe niz w FIFIE, w ktorej sa po prostu do siebie bardzo podobne. Mozesz polemizowac - ale ja zdania na razie nie zmienie. Moze jak wyjdzie FIFA 2007 - bo to co widzialem na filmikach z FIFA WC 2006 jakos mnie nie nakrecilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem, ze jedynym slusznym trybem kariery jest mozliwosc zagrania w Champions League, ewentualnie rozegrania pelnego sezonu w Premiership?

No to przykro mi, źle rozumiesz. Dziwne, ale właśnie większość zwolenników Pes twierdzi, że jedynym słusznym rozwiązaniem trybów gry są te z pes. Wyśmiewając przy okazji tryb kariery z Fify. Sczzrze mówiąc uważam, ze jest to właściwie najlepszy element tej gry. Świetne połączenie prostego managara z kopanka. Gdyby taki tryb pokjawił się w Pes, było by naprawdę świetnie, bo tutaj awans np z 2 ligi i poźniej wygranie Ligi Mistrzów to było by naprawdę coś. W fifie jest to po prostu za łatwe. Nie rozumiem co ma byc złego w tym, że np ja chcę aby taki tryb się pojawił i dlaczego od razu robic z tego kampanię anty-peesowmką i pro-fifowską. Zauważyłęm, że jest to kompleks miłośników pes. kazda jakakolwiek próba krytyki produktu Konami od razu budzi falę hasełek w stylu: "o wypowiedział się maniakalny zwolennik fify" To po prostu zaczyna być smieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przykro mi, źle rozumiesz. Dziwne, ale właśnie większość zwolenników Pes twierdzi, że jedynym słusznym rozwiązaniem trybów gry są te z pes. Wyśmiewając przy okazji tryb kariery z Fify. Sczzrze mówiąc uważam, ze jest to właściwie najlepszy element tej gry. Świetne połączenie prostego managara z kopanka. Gdyby taki tryb pokjawił się w Pes, było by naprawdę świetnie, bo tutaj awans np z 2 ligi i poźniej wygranie Ligi Mistrzów to było by naprawdę coś. W fifie jest to po prostu za łatwe. Nie rozumiem co ma byc złego w tym, że np ja chcę aby taki tryb się pojawił i dlaczego od razu robic z tego kampanię anty-peesowmką i pro-fifowską. Zauważyłęm, że jest to kompleks miłośników pes. kazda jakakolwiek próba krytyki produktu Konami od razu budzi falę hasełek w stylu: "o wypowiedział się maniakalny zwolennik fify" To po prostu zaczyna być smieszne.

Nie uważasz że jeśli najlepszym elementem "SYMULATORA" piłki nożnej jest bardzo uproszczone bawienie się w managera to jest coś nie teges? :) Dla mnie to tak jakby najwięszym atutem Need for speeda było ładne menu ;) no offence oczywiście :) każdy ma swoje zdanie...

Chodzi o to że do niektórych nie dociera, że najważniejszy jest gameplay! frajda płynąca z rozgrywki - a to jest ten czynnik którym PES bije inne gry (czyt. FIFE) na głowe.

"Tryb kariery" (czyt. Master League) jest dla większości ludzi w pełni wystarczający po dłuższej grze. Nie wiem czy wogóle wiesz jak on wygląda: Zaczynasz od 2ej ligii - możesz zacząć amatorską drużyną lub prawdziwymi zawodnikami-w gotowych ligach - lub sam ustalasz ich skład - później zdobywasz stopniowo kase i ulepszasz drużynę. Później walczysz o czołowe miejsca w lidze - które gwarantują gre w pucharach - P. Uefa lub CL. Czego mi więcej potrzeba? Chce managera to gram w FM'a bo to co jest w Fifa nie jest ani realistyczne ani zbytnio potrzebne - według mnie tylko odciąga uwagę od największych wad tej serii.

Spróbuj się zmusić i zagraj dwa sezony w PESa, a gwarantuje że nie wrócisz później już do Fify i zrozumiesz o co chodzi tym PESowym maniakom B)

EOT ;)

 

Wracając do WE10 to obejrzałem pare filmików i rzeczywiście zawodnicy się bardzo fajnie poruszają, może ktoś gra już na PS2 i napisze coś więcej - może jakieś nowe "smaczki" są itd ;) Co się zmieniło poza sędziami, bramkarzami, sidestepem itd?

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj się zmusić i zagraj dwa sezony w PESa, a gwarantuje że nie wrócisz później już do Fify i zrozumiesz o co chodzi tym PESowym maniakom

No i właśnie o to mi chodzi. Każdy z was uważa, że jeśli ktoś choćby odrobinę krytykuje Pes, to napewno w niego nigdy nie grał. Nie misisz mi gwarantować, ze nie wrócę do Fify, bo ja to dobrze wiem :-P Już dawno się jej pozbyłem. Po prostu brakuje mi tej kropki "nad i" możliwości zagrania w takim właśnie w trybie kariery a'la sensible czy fifa. Że jest to tryb uproszczony? I o to właśnie chodzi. Nie potrzebuję setek stastystyk do grania.

 

Poza tym sam super gameplay tak całkiem do końca nie wystarcza. Potrzebna jest jeszcze (przynajmniej mi) do tego otoczka. Jesteś na 100% pewny, zę np: gdyby zrobić symulator czołgu T34 i zamiast kapamii z II wojny kazać graczowi brać udział w jakichś wymyślonych bitwach nigdy nie mających miejsca przeciwko wymyślonym pzreciwnikom itp to było by to samo?? Ja uważam, ze nie.

 

 

Tak na marginesie: Duża jest różnica między superpatchem 2.0 a 3.0 opłaca się ściągać? czy można zostać z 2.0. Bo jak by były jakieś kosmetyczne zmiany w składach to bym sobie odpuścił.

Edytowane przez cosmo111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokuszę się o małą recenzję ze swojej strony, żeby rozruszać trochę temat. No to jedziem:

 

PRZEZ SEZON FUTBOL BYŁ REALISTYCZNY JAK NIGDY. ALE PRZESTAŁ.

 

Wydaje mi się, że sam tytuł mówi bardzo dużo. Po całym roku grania w PES4, piąta część kopnęła mnie w tyłek wymaganiami, które postawiła moim umiejętnościom. Skończyły się rajdy skrzydłem jednym zawodnikiem od połowy boiska, niewiarygodne przyjęcia z zostawieniem obrońcy wąchającego trawę i podanie na dobieg które dawały nieograniczone możliwości. Pierwszy mój kontakt z, wtedy jeszcze WE9, był dość brutalny. PES5 był tylko troszkę łatwiejszy, ale z czasem zdobył moje uznanie; uczynił komputerową piłkę bardziej realistyczną w najbardziej obcesowy sposób – pokazał, że bywa brzydka. Pokazał wpadające ‘szmaty’, pokazał jak często błąd jednego obrońcy decyduje o utracie gola, pokazał jak łatwo piłkę stracić i jak często naprawdę fauluje się na boisku. ‘Piątka’ była genialna, uważam ją za najbardziej udaną część serii, najlepszą grę wieloosobową wszechczasów. Niestety, część szósta niemiło mnie rozczarowała. Ku mojemu zaskoczeniu, publikacja patcha tłumaczącego WE10 na angielski zbiegła się z datą mojego kolosa, więc zaraz po powrocie z uczelni mogłem rozpocząć testy. O intrze nie ma się co rozwodzić, japończykom na pewno się spodoba, nam nie. Muzyka jest [ciach!]iana. Marzę o wprowadzeniu na miarę tego z iss3 (taka śmieszna gra, ukazała się też na pc, jest, można powiedzieć, arkadowa wersją pes) albo pes3. Konami od zeszłego roku zauważyło, że fajne menusy są... fajne  i postarało się jeszcze bardziej niż w poprzedniej części. W menu od razu wyłapałem opcję pozwalającą na grę jakim chcemy zespołem w eliminacjach, a następnie na MŚ. Ze względu na małą ilość drużyn, nie jest to tak doskonałe jak w FIFA : RTWC, ale też sprawia sporą frajdę. Dlaczego? Bo już nie będziemy musieli narzekać, że któraś reprezentacja ma nieaktualne składy. Jako selekcjoner przed każdym meczem rozsyłamy powołania i gramy, kim chcemy (albo kim chce Janas, Aragones czy ktokolwiek). Wybrałem Hiszpanię, do składu dobrałem sobie jeszcze Ramosa i Ville i rozpocząłem rozgrywkę. Pamiętny doświadczeń sprzed roku, na początek ustawiłem 3gwiazdkowy poziom trudności. Pierwszy mecz : Niemcy. No to jazda  Jeśli zawsze niecierpliwe wciskacie start podczas rozpoczynającej mecz animacji albo zwyczajnie wyłączacie ja w menu, teraz tego nie róbcie. Niesamowicie wprost klimatyczne ujęcie, przedstawiające rozświetlony stadion gdzie za chwilę rozegramy igrzyska na tle nocnego miasta ‘daje radę’. Potem już standard, więc i ja kazałem grze od razu rozpocząć mecz. Co zauważamy na samym początku, kiedy po 5. minutach zdobywamy bramkę? Wyraźny regres i powrót o 2 lata wstecz. Niestety, Konami posłuchało fanów, którym nie w smak były zasady rządzące częścią piątą, i wróciło do bardziej widowiskowej rozgrywki. Jest szybciej, bardziej technicznie, obrońcy znowu zdurnieli, można ich w nieskończoność mieszać w polu karnym, nie przecinają już podań z taką zabójczą skutecznością, mają kłopoty z blokowaniem strzałów... Mecz wygrałem 5:0, co chyba daje wystarczający obraz sytuacji. Kolejne mecze grałem już na 4 gwiazdkach, było lepiej, ale ciągle bardziej ‘robiła’ mi chociażby 3gwiazdkowa rozgrywka w PES5. Oprócz tego do gameplayu dodano parę ulepszeń, nowych zwodów i cały wór nowych przyjęć piłki, fajne podania i strzały. To syci, bo kiedy oglądamy replay’e w zwolnionym tempie, ruchy zawodników wydają się wręcz doskonale realistyczne. Sposób prowadzenie piłki, składania się do strzałów, rozpaczliwe wypychanie futbolówki końcem buta... Wszystko to miażdży, ale dlaczego, pytam, jest tak łatwo??!!

Przy WE10 spędzę na pewno jeszcze dużo czasu, ale wątpię, żeby zastąpiła mi ona ‘piątkę’ jeśli chodzi o rozgrywki multiplayer. Co do grafiki wydaję mi się, że twarze niektórych graczy prezentują się gorzej, ale może to tylko złudzenie...

Jeśli miałbym wystawić ocenę, powiedziałbym: gdyby był to następca PES4, byłoby to 9+, ale jako że rok wcześniej ukazał PES5/WE9, dla mnie to tylko gra na 7+, no, ewentualnie 8=. A szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krezal - dobra recencja i sie z nią zgadzam. Ale poki co nie pisz PES6, lecz tylko i wylacznie WE10, bo z doswiadczenia wiem, ze te gry mogą sie roznic, nieznacznie, w szczegolach, ale te szczegoly moga sprawic, ze dla wymiatacza, to zupelnie inna gra.

 

Dla mnie w tej grze wszystko jest plusem oprocz kilku rzeczy, ktore jesli do europejskiej premiery konami poprawi (a raczej poprawi ;) to bedzie to idealna gra.

- bramkarze w PES6 powinni czesciej lapac pilke, albo wybijac za bramke, a nie przed siebie - za duzo goli wpada z dobitek, w tym 90% to szczupaki. Ogolnie ciut bym polepszył bramkarzy.

- minimalnie polepszyć obrońców, lub minimalnie oslabic napastnikow. Bronic sie da i nie ma z tym wiekszego problemu. Trzeba sie poprostu od nowa tego nauczyc. Ale fakt jest, ze oslabiono ciut tych obroncow i dlatego ciut bym ich polepszył.

-intro na miarę PES1 ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jeszcze parę faktów, które potwierdzają niektóre z wcześniejszych zapowiedzi :

-Jest reprezentacja Holandii! Tak więc żegnaj Van Mistelboumie!

-Jest Santaiago Bernabeu - w poprzednich edycjach Real nie mial nawet stadionu, w koncu sie to zmienilo.

-Aktulana reprezentacja Polski - co prawda na lewej obronie figuruje Zewlakow, ale jak wiemy tam i tak nie ma kogo postawic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma Konami Digital Entertainment GmbH zapowiedziała, że na okładce polskiego wydania gry Pro Evolution Soccer znajdzie się gwiazda Celticu Glasgow i reprezentacji Polski - Maciej Żurawski. Wizerunek napastnika pojawi się obok zdjęcia brazylijczyka Adriano, gwiazdy wszystkich wydań szóstego PES-a. Wszyscy fani piłki nożnej mogą już zacierać ręce, bo szykuje się prawdziwy hit. Wszystko wskazuje na to, że FIFA będzie zostawała coraz bardziej z tyłu.

 

Żurawski, utalentowany napastnik, grający dla szkockiego zespołu Celtic Glasgow, przeżywa doskonały okres kariery po wygraniu rozgrywek ligowych ze swoim nowym klubem. Teraz dołączy do grona piłkarzy, firmujących swoimi wizerunkami wersje Pro Evolution Soccera w poszczególnych krajach.

 

Już wkrótce pojawi się na pudełku szóstej części serii, przełożonej w pełni na język polski. Konami przygotuje całkowicie zlokalizowaną grę na PC i konsolę PlayStation 2, tłumacząc wszystkie teksty i nagrywając polski komentarz.

 

Głosów do niego użyczy jeden z najbardziej znanych duetów komentatorskich: mega gwiazda Polsatu Mateusz Borek i Roman Kołtoń, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego.

 

Dystrybucją gry Pro Evolution Soccer 6 na terenie Polski zajmie się firma CD Projekt, która pomaga również przy pracach lokalizacyjnych. Decyzja Konami jest kontynuacją polityki firmy, która robi wszystko, by pracować z najbardziej utalentowanymi gwiazdami współczesnego futbolu.

 

Grafika uległa znacznej poprawie w stosunku do poprzednich odsłon. Programiści z EA Sports mogą zaczynać się bać, bo PES z każdą kolejną edycją jest coraz doskonalszy i wszystko zapowiada, że tak również będzie w tym wypadku.

 

Pro Evolution Soccer 5 charakteryzował się fenomenalną grywalnością i tak jak FIFA ze względu na swoją schematyczność nudzi się bardzo szybko, tak w produkcję Konami można grać praktycznie bez końca.

 

Zatrudnienie rewelacyjnej dwójki Borek-Kołtoń niewątpliwie jest odpowiedzią na głos popularnego Szpaka w grze EA Sports. Posunięcie wydaje się być doskonałe - obaj panowie byli jednymi z najlepszych, o ile nie najlepszymi, komentatorami podczas Mundialu w Niemczech.

 

Jeśli tylko uda się wyeliminować błędy poprzedników to z całą pewnością PES 6 Będzie wielkim hitem. Premiera w październiku bierzącego roku, zatem mniej więcej w tym samym czasie co konkurencja. Ja jestem przekonany, że dziecko Konami zmiecie rywala - spontaniczność w grze, lepsze zachowanie piłkarzy i brak schematów, przesądzają o wyższości produkcji japończyków.

 

http://www.frazpc.pl/b/161702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no no - polski komentarz w PESie - widać, że panowie z Konami się postarali. Mam tylko nadzieję, że "troche" tego komentarza Borka&Kołtonia będzie - tzn na tyle żeby po 2 meczach nie znać wszystkich nagranych kwestii, czego oczywistą konsekwencją byłoby wył. komentarza w opcjach :D

Będzie w co pograć.... ;)

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostało nam czekać z wielką niecierpliwością..

 

Powiem, że jestem miło zaskoczony tym, że panowie z Konami w końcu o nas pomyśleli.. Taki miły gest z ich strony :wink:

Jeśli tylko polski komentarz okazałby się nużący zawsze można zmienić na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

No to pozostało nam czekać z wielką niecierpliwością..

 

Powiem, że jestem miło zaskoczony tym, że panowie z Konami w końcu o nas pomyśleli.. Taki miły gest z ich strony :wink:

Jeśli tylko polski komentarz okazałby się nużący zawsze można zmienić na inny.

Mialem kiedys patcha do PES3 na PC z komentarzem japonskim - ten nie nudzil sie nigdy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys patcha do PES3 na PC z komentarzem japonskim - ten nie nudzil sie nigdy :D

Szkoda, że nigdy nie słyszałem japońskiego komentarza do PESa - a przydałby się do 5 bo słyszałem już wiele razy, że powala :wink:

 

A co do tego, że w 6 ma być polski komentarz ciekawe czy będą też rodzime przyśpiewki? - PZPN PZPN... :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez Cortezon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no no - polski komentarz w PESie - widać, że panowie z Konami się postarali. Mam tylko nadzieję, że "troche" tego komentarza Borka&Kołtonia będzie - tzn na tyle żeby po 2 meczach nie znać wszystkich nagranych kwestii, czego oczywistą konsekwencją byłoby wył. komentarza w opcjach :D

Będzie w co pograć.... ;)

"postarali" się? wydali tylko zgode :P

 

cd-projekt za wszystko odpowiada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"postarali" się? wydali tylko zgode :P

 

cd-projekt za wszystko odpowiada ;)

tysz prawda :D

ważne, że coś się zmienia :)

 

@ Cortezon

Co do przyśpiewek.... :D to wydaje mi się, że z całą pewnością, w którymś patchu ( made in Poland ) takowe uświadczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Cortezon

Co do przyśpiewek.... :D to wydaje mi się, że z całą pewnością, w którymś patchu ( made in Poland ) takowe uświadczymy ;)

Pamiętam, że kiedyś już takie miałem do PESa4 - niestety w nie najlepszym wydaniu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tego, że w 6 ma być polski komentarz ciekawe czy będą też rodzime przyśpiewki? - PZPN PZPN... :lol: :lol: :lol:

Raczej "nic sie nie stało...." :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...