Skocz do zawartości
jerryjm

Jaki Ram Polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

przymierzam sie do kupna nowej kosteczki do laptopika... jako ze moja nowa maszynka ma troszke malo ramcu (tylko 256mb) to chcialbym cos dokupic... i od razu sie szarpnąć na 1gigabaajcik ;)

 

posiadam HP nx8220, kosc ram to nanya 256mb ddr2 i jeszcze jeden slocik wolny

 

jakiej firmy polecacie?

moze znacie jakies tanie sklepy z kosciami sodimm...

 

Pozdroofka

Jerry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

przymierzam sie do kupna nowej kosteczki do laptopika... jako ze moja nowa maszynka ma troszke malo ramcu (tylko 256mb) to chcialbym cos dokupic... i od razu sie szarpnąć na 1gigabaajcik ;)

 

posiadam HP nx8220, kosc ram to nanya 256mb ddr2 i jeszcze jeden slocik wolny

 

jakiej firmy polecacie?

moze znacie jakies tanie sklepy z kosciami sodimm...

 

Pozdroofka

Jerry

Według wszystkich moich wiadomości z nanya w dualu (to juz tak przyszłościowo...) bezproblemowo działa GoodRam, Kingstona i Kingmaxa należy przetestować, Kingston sam w 99,9% pracuje gładko, z inną kością potrafi się krzaczyć, Kingmax podobnie. Jeszcze możesz poszukać samej kości nanya na allegro, ew. hynix. To tyle co wiem o kościach sodimm ddr2...

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym wziazc w sklepie i sprawdzic na miejscu.

zamowilem kosc samsunga 1gb 533 ddr2 za 270zł na allegro... pare godzin temu... jak dojdzie zrobie skromną relacje jak sie sprawuje :)

 

zastanawialem sie jeszcze nad koscia firmy apacer - niby mi nie znana ta firma, ale jakos chcialem sprobowac... jednak zdecydowalem na samsunga... przede wszystkim cena mnie skusila :)

Edytowane przez jerryjm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Le tam. Przeciez ile producentow na swiecie wytwarza pamieci; dwoch, trzech?? Reszta i tako od nich kupuje i w wielu przypadkach i tak trafisz na kosc samsunga.

yyy... ale np. goodramy sa robione w polsce przez polakow... wiec moim zdaniem jest wiecej producentow

przy okazji -> kiedys mialem kosc tej firmy i byla ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat.

Też szukam pamięci do laptopa tyle, że DDR. Zastanawiam się nad tymi pamięciami:

 

http://www.znak.pl/index.php?cid=1362&scid...1024400+GoodRam

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14524

 

Skłaniam się bardziej do tych pamięci goodram. Jednak jest mały szkopuł na oficjalnej stronie jednak nie znalazłem żadnych informacji o tych pamięciach. Są kości 512MB 400MHz ale nic nie ma o 1024MB 400MHz.

Jak ktoś ma to niech się wypowie na temat tych pamięci.

Będę wdzięczny.

Edytowane przez Azazel85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego samego lapka co Ty.. nx8220 kupilem takie cudo : http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27288

 

poszlo w dualu z pamiecia ,ktora byla fabrycznie w notku :)

 

 

W tej cenie ciezko znalezc cos "markowego" --polecam Ci ja!

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem sie odezwac jak juz kupie ramik, ale jakos wylecialo mi z glowy ;)

Na początku kupilem kosc samsunga 1gb 533mhz ddr2, jednakże nie chciała działać z moim hp nx8220... prawdopodobnie dlatego ze byla uszkodzona ;) kosc kupilem na allegro wiec mialem obawy ze juz kasy nie odzyskam, lecz pan oddal mi w calą kwote razem z kosztami przesylki... i juz samsunga wiecej nie chcialem... nastepnie znow poszukiwalem nowej kosci i mialem kupic goodramy lub apacer'y... jednak zdecydowalem sie na Transced'y... mam je teraz u siebie i jest git. Odziwo u mnie również pamiec ta pracuje w dual'u ze standardową 256mb kosteczka... dziwne ale prawdziwe (bynajmniej everest tak pokazuje).

 

Po dolozeniu jednego giga komputerek od razu przyspieszyl... widać to wszędzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...