Skocz do zawartości
Atyro

Router Z/i Ap Od 100 Do 200 Użytkowników?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na początku napisze że nie znalałem nic konkretnego o takim sprzęcie (nie było takiego wątku)

 

Szukam jakiegoś routera z/i ap router najlepiej z modemem aDSL i oczywiście musiał by obsłużyć taką sieć minimum 100 osób z ograniczeniami na lącze internetowe i na sieć wewnętrzną oczywiście musiał by to rozdzielać transwer minimum 54 najlepiej lepszy (modyfikacje w stylu SpeedBooster, Super G, MIMO ...) no i QoS sieć będzie działała prawie wyłącznie na Wi-Fi (około 10 będzie LAN) z dużymi obciążeniami (P2P, FTP i granie po cieci LAN - WLAN

 

Co do ceny to może być wygurowana

 

tu taj jeszcze jedno pytanko bo nie dowiedziałem cie nigdzie nic na ten temat:

Jezeli router ma 2 lub więcej anten które odbierają i nadawają jednocześnie i pracuje on z szybkością 54 to znaczy, że jak mam 2 anteny działające z maksymalna prędkością i po 10 użytkownikó na antene to prędkość ma

 

(2*54)/(2*10) - czyli każdy ma 5,4

 

czy

 

54/(2*10) - czyli każdy ma 2,7

 

A można tak że jedna antena się komunikje z użytkownikami (54) a druga z routerem lub innym ap (też 54)?

 

Czytałem troche i czytałem różne opinie i doszedłem do wniosku, że te wymagania mogły by spełnić 3Com, CISCO, serwer na linuksie (gość co ma sieć tak mówił mają napewno użytkowników powyżej kilku set ale na nie wiem ilu maksymalnie na jednm serwerze) i na innym forum gość mi napisał, że firma Microtik (nie wiedział dokładnie) robi routery coś jak mini kompy z linuksem (jego kumpel ma sieć na około 200 kompów i działa bez zwiech) i kumpel wspominał, że Planet robi dobry sprzęt

 

co do tych firm to prosił bym o odpowieć kogoś kto uzywał sprzętu tych firm na sieciach przynajmniej zbliżonych do tej którą chce założyć

 

A a sieć ma byś tak duża ponieważ już ktoś zrobił siec w mojej miejscowości i dostarcza neta ale to co oferuje za tą cene to jest conajmnie niewystarczające

Edytowane przez Atyro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...