Skocz do zawartości
my_key

Czerwone I Niebieski Plamki Przy Ogladaniu Filmow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupilem ostanio monitor LCD SAMSUNG 940B i zauwazylem ze na niektorych filmach pokazuje mi sie czerwone i niebieskie plamki co jakis czas. Na wczesniejszym monitorze tego nie mialem.

 

W czym tkwi problem?

 

Wielkie dzieki za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami pomaga wgranie profilu kolorów - Właściwości ekranu -> Zaawansowane -> Zarządzanie kolorami. Na dyskietce z monitorem powinieneś mieć profil.

 

Ale podejżewam że musisz kodeki zaktualizować i ewentualnie w nich pogrzebać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xvid to jest koder, czyli sluzy do kodowania, do otwarzania jest zbedny, ffdshow posiada wszystkie potrzebne dekodery

- dobre dobre, ciekawostka dropsa :D

Wyłącz obsługę xvid i puść film zakodowany tym kodekiem

 

ffdshow owszem ma wszystkie, co nie znaczy że najnowsze wersje. Ma również obsługę ac3 a jednak proponujesz dodakowo zainstalować.

 

Każdy ma widać swoje doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zainstalowanego ffdshowa i dekoduje wszystko (xvidy, divxy, nie bylo czegos co mi nie dzialalo), jesli wylacze w ffdshow xvida to jak ma dekodowac? chyba logiczne ze nie bedzie dzialac, xvid jest zbedny (chyba ze chcesz kompresowac)

a ac3filter instaluje dlatego gdyz ma opcje ktorych nie ma w ffdshow, po prostu sa mi otrzebne, oczywiscie jak ktos nie chce to nie musi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety instalacja nowych kodekow nie pomogla.

Zainstalowam ffdshow-20051103 i kropki jak sie pojawialy tak sie pojawiaja. Macie jakies inne propozycje?

 

Moze dodam jeszcze ze plamki pojawiaja sie glownie przy ciemnych barwach. Jezeli jest jasny obraz filmu to wszystko jest ok.

Edytowane przez my_key

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zainstalowanego ffdshowa i dekoduje wszystko (xvidy, divxy, nie bylo czegos co mi nie dzialalo), jesli wylacze w ffdshow xvida to jak ma dekodowac? chyba logiczne ze nie bedzie dzialac, xvid jest zbedny (chyba ze chcesz kompresowac)

W którymś miejscu się nie rozumiemy, ale mniejsza z tym. Skoro wszystko ci działa to bardzo dobrze. Ja poprostu kilka razy spotkałem się z filmem kodowanym xvidem i którym ffdshow sobie nie radził. Po instalacji xvid wszystko śmiga pięknie. Któryś z nas się myli, ale to nie ma znaczenia dla @my_key

 

Wracając do wątku - sprawdź czym kodowany jest taki film za pomocą np. VideoInspector'a, wtedy będziemy coś wiećej wiedzieli. Jak już sprawdzisz to w ustawieniach ffdhow sprawdź czy obsługa tego jest włączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj wczesniejsze wersje kodekow, poszukaj jakies paczki, tylko nie najnowsze,

mi podobnie na nowych kodekach pokazuja sie te plamki, a na starszych do ktorych wrocilem, tego nie ma

 

uzywam k-lite codec pack 2.50 standard + ac3 filter 1.01a_rc5,

wszystkie wyzsze od tej wersji daja u mnie takie wlasnie plamki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kupilem ostanio monitor LCD SAMSUNG 940B i zauwazylem ze na niektorych filmach pokazuje mi sie czerwone i niebieskie plamki co jakis czas. Na wczesniejszym monitorze tego nie mialem.

 

W czym tkwi problem?

 

Wielkie dzieki za pomoc. Pozdrawiam.

Ja mam podobny problem tyle ze ze zwyklym monitorem CRT i karta Radeon 9800 Pro (od Sapphire). Niebieskie i czerwone pixele pokazuja sie w losowych miejscach tylko podczas ogladania filmow czyli de facto w trybie OVERLAY. Wystepuje to i dla WMV7/8/9 odgrywanych pod MS Media Playerem jak i dla XVID (ffdshow, wersjie od 2004 do 2006) + subedit. Dla testow sprawdzilem jak odtwarza player VLC, ktory ma wszystkie kodeki wkompilowane w exeka czyli nie uzywa nigdy zewnetrzbym dekoderow. I co? ten sam CHOLERNY problem.

 

Dla FFDSHOW sobie z tym poradzilem tak:

W opcjach Overlay-Output-Supported ColorSpaces przelaczylem na I420/IYUV z YV12. Pomoglo i dla XVIDow nie mam juz tych pieprz*ch kolorowych pixeli. Jednak dla formatow WMV czy MOV nie odtwarzanych przez FFDSHOW nie mam rozwiazania.

 

W sumie nie wiem czy karta jest walnieta i ja odsylac bo jest na gwarancji czy tez jest to tylko problem softwaru? Ma ktos jakies pomysly?

 

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To problem z:

 

1. Karta graficzna

2. Pamieciami RAM.

 

To zwykłe artefakty 2D. Albo karta jest kopnięta, albo pamięć RAM. Sprawdź obie. RAM - memtestem - kartę pokatuj ze 2h 3dmarkiem.

Miałem to samo i zmiana kości ram rozwiązała sprawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...