Skocz do zawartości
Rupert25

512 Mb Ram A 768 - Jaka Jest Różnica W Wydajności

Rekomendowane odpowiedzi

Powinna byc spora. Oceniam to na przykładzie Lineage 2, przy 512 Mb naprawde cięzko sie grało, ciągłe doczytywanie mapy, zminimalizowanie gry graniczyło z cudem. Taraz przy 768 doczytywanie jest praktycznie niodczuwalne, a i gre sie da zminimalizowac i pracowac w windzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych ogromna ( kilka razy więcej FPS ) w innych żadna.

Yhy, jasne kop taki, że masakra 100 fps więcej :lol2: :lol:. Co ja gadam, 200 fps i czity na latanie. :lol:

 

Dawno się tak nie uśmiałem. :ploom:

 

A tak na serio, to różnica zawsze jakaś jest, choć może nieznaczna (dysk już tak nie doczytuje, zacinki już się nie pojawiają). Im więcej pamięci tym pozytywniej, ale jeżeli myślisz że dokupienie 1GB ramu do celiny 2 ghz + fx 5200 i pochodne da ci dużo więcej fps w grach, to się mylisz. Ram owszem jest ważny, ale należy pamiętać, żeby czuć prawdziwe przyśpieszenie trzeba mieć dobre podzespoły.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzial posiadacz Fx'a :wink:

sorki Spylon nie odbierz tego zle ale nie moglem sie powstrzymac :D

 

odczujesz roznice w grach nie wspominajac juz o samym systemie

 

jeszcze raz Spylon sorki za zart :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja odczuje coś w grach chodzi o fpsy, plynnosc i doczytywaniu po dolozeniu do 256, kosci 512 ram?

 

komp z podpisu

 

bo odczuwam spadki fpsow szczegolnie tam gdzie cos musi doczytac albo nagle skrece itd. srednio mam 30 fps i strasznie spadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzial posiadacz Fx'a :wink:

sorki Spylon nie odbierz tego zle ale nie moglem sie powstrzymac :D

Rozumiem, jak wiadomo nie od dziś fx to chłam. A ja koledze tłumacze właśnie na przykładzie celiny i fx'a :) Ta, śmiesznie zabrzmiało to co napisałem, ale to prawda. A te fx'y to o kant du_py rozbić. Zbieram cały czas, na coś konkretnego, bo jak widzę jak mi chodzi Oblivion to mnie coś bierze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem okazje pograć a MW na 512 i 768 to różnica naprawde jest , nie tak ogromna jak między 512 a 1024 ale jest, ram'u dzisiaj właściwie nigdy nie za wiele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ja mam pytanko,nosze sie z zamiarem dokupienia 1GB Ram do kompa jakw podpisie,mam karte Turbo Cache GF6200 i obcenie 512 Ram,po modernizacji bedzie 1280Ram.Na co moge liczyć? Jak z FPS i 3DMark?Słyszałem że TurboCache wymaga tak około 1Gb do poprawnej pracy.W tej chwili mam w 3DMark 2001se 9211 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...