Skocz do zawartości
miQel

Obrotomierz - Mierzenie Obrotów

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

dręczy mnie pewien problem, a mianowicie nabyłem obudowę a wraz znią dostałem regulator obrotów wentylatorów (panel). Panel działa tak: podłanczmy do niego molex-a (takiego dużego jak do dysków PATA) i 3 (max) wentylatory i już mogę sciszać kompa :)

 

Tracę na tym możliwość monitorowania prędkości smigieł, i tu pytanie:

 

Czy mogę ten 3 kabelek od wentylatora (od obrotów) poprowadzić do odpowiedniego pinu na płycie?? Czy w ten sposób (zasilając wentyle z panelu i łącząc odpowiedni kabelek do płyty) będę mógł monitorować obroty wentyli ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz tylko doprowadzić kabel do odpowiedniej wtyczki na mobo ;)

co to za odpowiedź?? :mur:

 

Pytanie brzmiało: Czy jak doprowadzę odpowiedni przewód od wentylatora do odpowiedniej wtyczki (odpowiedniego pinu) na MOBO a pozostałe 2 przewody (zasilające) od wentylatora podłącze do zasilacza, to czy w takim przypadku będę mógł monitorować obroty wentyla ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bulwersuj sie tak :P

 

tak bedziesz mogł monitorowac obraty jak tak podłączysz :mur:

 

Zreszta tak namieszałes w tym pierszym poście że tam wogóle jest cięzko cos zrozumiec :P :mur:

Edytowane przez dadziuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podłączyłęm normalny wentylator 80x80 do molexa n 7V a żółty kabel podłączyem do Mobo i mogę odczytywać prędkość tego wiatraka zarówno w biosie jak i programach typu speed fan więc myśle że nie będzie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwony i czarny podlaczacie do panelu a zolty do mobo i bedzie mozliwosc kontroli obrotow, kontrola nie jest uzalezniona od zasilania, jedynie co to moze byc walek gdy kontroler ma problemy z pewnym zakresem obrotow, ja mialem tak ze w biosie 0rpm a dopiero w corecenter pokazywalo, ale to sa sporadyczne przypadki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, faktycznie trochę zakęcone to co napisałem w 1 poście, ale spróbójcie opisać taki coś zrozumiale i dokałdnie ...

 

Części z was takie coś działało więc myślę że i umnie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...