Skocz do zawartości
dzej

Smażone Sery

Rekomendowane odpowiedzi

lubicie takie rzeczy ? bo ja uwielbiam

 

bialy to przewaznie jak lezy dluzej w lodowce taki juz "troche zepsuty" - najlepszy do smazenia - niebo w gebie :> oczywiscie z kminkiem :)

 

a zolty? jak jem tosty (te takie trojkatne) to jak juz skoncze je jesc, to daje ser zolty do opiekacza zamiast chlebu tostowego :> albo jak jakas pizze jem to zawsze ser extra - biore kawalek zoltego (ulubiony - edamski) serka i na tarku cwicze nadgarstek zanim wpakuje pizze do piekarnika :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Briareos

Najlepszy to jest żółty w plastrach z mikrofalówy :rolleyes:

 

Chodzi o smażone skarpety? :lol: Tak się zwyczajowo mówi na śmierdzące stopy, lub skarpety... No, ale co kto lubi, to jego sprawa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biały ser posyp soda oczyszcona i zostaw w ciepłym w miejscu na kilka dni. Po tygodniu (bo po tylu sądze, że jest najlepszy) zmienia się w jakby topiony. Smaży się z jajkami i kminkiem. Niebo w gebie. O tym autor wspominał mówiąz o smazonym białym serze, dobrze mówię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@muciek

 

moze i tak tez sie da, ale ja normalnie daje maslo na patelnie, daje ser, daje kminek i sie smazy :] tamtym sposobem schodzi tydzien, a mi schodzi okolo 20-30 min, ale podejrzewam ze o to samo sie rozchodzi, tylko ja jeszcze nie daje jajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kminek? Stfu, dla mnie to dziadostwo... Nie lubię kminku, wogóle jak to można jeść? Przecież to ma ochydny smak! Mnie to skręca, jak jem sobie kiełbasę z kminkiem.

 

Odnośnie sera, to ja lubię żółty podsmażany wraz z mortadelą na patelni na maśle, do tego chlebek, ketchup pudliszki i wyżera jak nic :D

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serek bialy smazony mmmmm :) dawno nie jadlem musze sobie zakupic kawalek serka niech po lezy , a mortadela z serkiem i jajkiem i bulka mmmm z musztarda albo ketchupem z Kotlina :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bialy to przewaznie jak lezy dluzej w lodowce taki juz "troche zepsuty" - najlepszy do smazenia - niebo w gebie :> oczywiscie z kminkiem :)

To się nazywa 'zgliwiały'.

 

Osobiście wolę ser żółty - plastry, grube takie opanierować i na patelnię. Mniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubicie takie rzeczy ? bo ja uwielbiam

 

b

ja tez:] Ostatnio wymyslilam sos serowy - mix sera feta z serkiem bialym ( taki do smarowania np almette) do tego ciut bazylii, sol, pieprz bialy i pomidory smazone na oliwie :} Jak ktos zaint jak to sie robi to powiem :]

 

 

Oscypki grilowane - fakt - mniammm , ale mozna to samo zrobic na patelni uzywajac rolady ustrzyckiej albo innego edzonego sera;)

Edytowane przez ZiMatik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam bo szukam kolejnej przystawki czyli SER PANIEROWANY. Sprawa jest przednia-jest to ser-chyba gouda w kształcie trójkata(wielkosci i kształtu sera plesniowego brie /\ nie zadne słowackie plasterki ktore pojawiaja sie w licznych przepisach ) w grubej panierce z ostym dipem-caly sekret tkwi zdaje sie w panierce ktora scisle przylega do sera i nie pozwala na jego "wylanie sie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie moze jak sie nazywa taki ser co na filmach czasem nadziewaja na patyk i nad ogniskiem sobie smaza, taki w kostkach??

Z tego co sie orientuje to to nie jest ser. To jest taka pianka w stylu Marshmallows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie moze jak sie nazywa taki ser co na filmach czasem nadziewaja na patyk i nad ogniskiem sobie smaza, taki w kostkach??

Totalnie teraz strzelam ale w Asterix i Obelix to sie nazywalo chyba Fondue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fondue to całkiem co innego. Jeśli mówimy o Founde serowym to jest to roztopiony ser(dwa rodzaje - Ementaler i jakiś inny twardy ser) i wino i w tym macza się albo bułkę albo pieczarki. Jest też fondue mięsne, ale żadnego z tych nie robi się na ognisku :) Swoją drogą to Fondue serowe to moja ulubiona potrawa, mniam :)

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Founde robi się w takim specjalnym garnuszku zwanym founde :)

 

O takie

http://allegro.pl/item169582242__founde_ch...woim_domu_.html

 

A co do serów to: do Czech nie daleko, tam można spróbować prawdziwego "Smazionego syra" :) Aha.. i to się nie robi z białego sera tylko pleśniowego, coś jak te reklamowane do niedawna Turki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zdradzcie mi sposob na to aby serek (plesniowy, zolty) sie nie wylal podczas smazenia na patelni.

Jak dobrze zapanierowany to mnie się nie wylewa... Ale zazwyczaj troszke się uroni... A jakby tak zrobić podwójną panierke... Hmmm... Muszę spróbować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam bo szukam kolejnej przystawki czyli SER PANIEROWANY. Sprawa jest przednia-jest to ser-chyba gouda w kształcie trójkata(wielkosci i kształtu sera plesniowego brie /\ nie zadne słowackie plasterki ktore pojawiaja sie w licznych przepisach ) w grubej panierce z ostym dipem-caly sekret tkwi zdaje sie w panierce ktora scisle przylega do sera i nie pozwala na jego "wylanie sie".

ehh sam sobie odpisuje i innym zainteresowanym bo obczaiłem jak to się robi.

 

Ser dowolny kawalek nie zaduzy ale tez nie plasterek proponuje taki mały trójkat wlasnie jak mniejszy brie...Goude obtaczamy w rozbitym jajku i porzadnie w bułce tartej i teraz uwaga najwazniejsze pieczemy to na głebokim rozgrzanym oleju vbardzo krotko do zarumienienia na ciemno panierki ok. 1 min. Zrobilem to przy okazji pieczenia frytek i wyszlo zajebiscie-trzeba dodac jakis sos -polecam ostry np. z kauflandu chili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zapanierowany to mnie się nie wylewa... Ale zazwyczaj troszke się uroni... A jakby tak zrobić podwójną panierke... Hmmm... Muszę spróbować ;)

Podwojna panierka dziala - jeszcze mi sie ani razu nie wylal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

a zolty? jak jem tosty (te takie trojkatne) to jak juz skoncze je jesc, to daje ser zolty do opiekacza zamiast chlebu tostowego :> albo jak jakas pizze jem to zawsze ser extra - biore kawalek zoltego (ulubiony - edamski) serka i na tarku cwicze nadgarstek zanim wpakuje pizze do piekarnika :lol:

... a tyłek rośnie :lol2: :lol2: :lol2:

 

Przestałem jeść żółty i topiony ser i czuję się milion razy lepiej. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...