Skocz do zawartości
fipa

GeForce 6800 / GT / Ultra cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze by bylo miec wszystko w jednym temacie. testy, recenzje, wasze wrazenia, wszystko piszcie.

 

Na poczatek kilka testow / recenzji:

polskie

6800LE/6800GS/6800GT GS (gainward) @ fraz.pl

6800 LE (Gainward - bez barier, czyli zabawa z potokami) @ IN4

6800 Ultra (Gainward - chlodzenie wodne) @ tomshardware.pl

6800 (Gigabyte - pasywne chlodzenie) @ benchmark

6800 @ fraz

6800/LE (Gainward) @ IN4

6800 LE @ chip

ASUS V9999GT (6800GT) @ benchmark.pl

6800 @ PCLAB

6800 Ultra @ PCLAB

6800/GT/Ultra @ Benchmark.pl

6800/GT/Ultra @ TwojePC

6800 Ultra @ Frazpc

6800 Ultra @ Chip

6800 Ultra @ Tom's Hardware PL

zagraniczne

6800/GT/Ultra/SLI @ hardwareluxx

6800GT (asus/pny) @ hardwareluxx

6800GT (gigabyte) - classic cooling @ legionhardware

6800GT (gigabyte) - heatpipes @ tomshardware

6800 GT SLI @ AnandTech

6800 (GALAXY/LEADTEK/MSI/XFX/ASUS GE (!!!)) @ trustedreviews

6800 GT (Gigabyte) @ guru3d

6800 Ultra (Gainward) @ theinquirer

6800 GT/Ultra SLI - czyli ostre baty dla kart ATI :wink: @ HardOCP

6800/GT/Ultra in CS:S @ xbit labs

6800 GT (Microstar) @ hardware-test

6800 GT (Leadtek WinFast) @ Bjorn3d

6800 (Galaxy & MSI) @ ixbt-labs

ASUS V9999GE (6800) @ PC Hardware

6800 Ultra @ Tom's Hardware

6800 Ultra @ hardocp

6800/Ultra Extreme @ Anandtech

6800 Ultra @ Anandtech

6800 Ultra @ hexus

6800 Ultra @ X-bit labs

6800/GT/Ultra @ X-bit labs

6800 GT/Ultra - overclocking and modding @ X-bit labs

6800 @ guru3d

6800 Ultra @ guru3d

6800 Ultra @ ixbt-labs

6800 Ultra @ sharkyextreme

 

modding / cooling / overclocking

ASUS V9999 (GT,GE,LE) - zalety, wady, chłodzenie, OC, testy

NVIDIA GeForce 6800 Ultra Voltage Mod

Nowe PCB 6800NU @ 16p/6v - sposob

NOWE BIOSY do gf 6800

zmiana napiecia w 6800/GT/Ultra

hardmod 6800/LE @ 6800Ultra

GeForce 6800, 6800 GT, 6800 Ultra - overclocking, modding @ Tweak Forum

jezeli szukasz lamanego molexa do np. ASUS V9999GT, zajrzyj tutaj

Arctic-Cooling NV5 Silencer @ htpcnews

Arctic-Cooling NV5 Silencer @ 3DXtreme (eng)

mod 6800 (PL)

 

=========================================================================

 

Gry w pelni wykorzystujace dobrodziejstwa naszych kart

 

The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay(Vertex 2.0++)

czytaj wiecej @ riddickgame

 

Pacific Fighters - VS3.0(Vertex Textures)

czytaj wiecej @ NV.com

czytaj wiecej @ Pacific Fighters

 

Far Cry 1.3 - HDR(FP16 blending), PS3.0

czytaj wiecej @ xbitlabs

mala uwaga do testow: wynikami z [HDR on] prosze sie nie sugerowac - stery z serii 7x.xx dopalaja go o 100%...

 

=========================================================================

 

Pobieranie pradu

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

 

Narazie tyle udalo mi sie zebrac, ale najwazniejsze sa opinie uzytkownikow. Postaram sie w miare systematycznie uaktualniac informacje na temat GF 6800 w tym poscie. STAY TUNED!

 

=========================================================================

 

Nadszedł moment, w którym trzeba odświeżyc temat ;) Stary (jako ARCHIWUM WIEDZY) zamykam, zostawiam ten - proszę o pilnowanie porządku i dołożenie troche do tego spisu - FAQ, bo ubogie jest..

 

Oto drugi, tez spory temat: Geforce 6800 / GT / Ultra.

 

pozdr fipa

 

 

Autorem FAQ jest -mess-, za co serdecznie dziekujemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was male pytonko z prosba o rozwiazanie tego problemu bo ja juz nie wiem sam co sie dzieje z tym komputerem ???? .Moj komp to płyta Abi NF7s , proc Barton XP 2500&3200 , grafika MSI 6800 & 16-6 taktowanie (360/800). Przejde moze do problemu , podzczas gier mam bardzo duze spadki klatek np. z 80 do 20 ,a nie ma nawet powodu zeby tak bardzo spadly dosyc ze mam te spadki to nadodatek mam male ilosc FPS np. w SWACIE 4 40klatek na Medium i nadodatek skaczą ,a kiedys mialem ok 100 i trzymaly sie przy detalach ustawionych na Maxa. Czy to moze byc wina windowsa ??????. Bardzo bym byl wdzieczny osobom za pomoc w rozwiazaniu tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was male pytonko z prosba o rozwiazanie tego problemu bo ja juz nie wiem sam co sie dzieje z tym komputerem ???? .Moj komp to płyta Abi NF7s , proc Barton XP 2500&3200 , grafika MSI 6800 & 16-6 taktowanie (360/800). Przejde moze do problemu , podzczas gier mam bardzo duze spadki klatek np. z 80 do 20 ,a nie ma nawet powodu zeby tak bardzo spadly dosyc ze mam te spadki to nadodatek mam male ilosc FPS np. w SWACIE 4 40klatek na Medium i nadodatek skaczą ,a kiedys mialem ok 100 i trzymaly sie przy detalach ustawionych na Maxa. Czy to moze byc wina windowsa ??????. Bardzo bym byl wdzieczny osobom za pomoc w rozwiazaniu tego problemu

sprawdz jaką masz temperature karty może za bardzo sie grzeje i dlatego zwalnia i jaki masz zasilacz bo może on już nie wyrabia...

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki KAX za rade . Wiem że mój temat nie nawiazuje do GF 6600 ale nigdzie nikt się nim zainteresował. Temeratury mam raczej dobre podczas gier, temp. rdzenia jest w granicy do 60 stopni C , zasilacz mysle ze wystarcza kata az tak duzo pradu nie pobiera na jednym z forum kilka osob mialo tez taki sam problem i jedna z nich napisala żeby w biosie karty wyłonczyć fast write i sideband addressing a druga z nich napisała ze to może być wina slotu . Mi sie moze wydawać ze to jest wina windowsa po instalacji na początku wszystko ładnie smigało aż było miło sobie pograć ,dopiero tak po 2-ch tyg. zaczeło sie kaszanić aż mi sie niechce wieżyć ze to może być wina windowsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz mysle ze wystarcza kata az tak duzo pradu nie pobiera na jednym z forum kilka osob mialo tez taki sam problem i jedna z nich napisala żeby w biosie karty wyłonczyć fast write i sideband addressing

możesz podać dokładnie jaki masz zasilacz bo 6800 troche tego prądu pobiera, a fast write i sideband adressing można wyłączyć za pomocą programu riva tuner albo w biosie mobo....

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz podać dokładnie jaki masz zasilacz bo 6800 troche tego prądu pobiera, a fast write i sideband adressing można wyłączyć za pomocą programu riva tuner albo w biosie mobo....

no niezupelnie... sideband adressinga nie wyłaczysz w riva tunerze [to dziala tylko w power stripie].

btw. bardzo malo plyt glownych pozwala na wylaczenie SA w biosie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyPl

a sprawdz czy chlodzenie dobrze przylega, zmien paste, zaloz jeszcze raz.

mozesz miec temp 60 stopni ale bedzie no jakis obszar ktory bedzie sie przegrzewal bo nie bedzie np styku z radiatorem ;)

ewentualnie wez karta do kogos kto ma jakas mocna zasilke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam za rady ale mam coraz gorsze wiadomosci w czoraj sobie gram w swata i pokazal sie biały obraz ale nie zupelnie bo było widac komendy a jednen z graczy powiedział że dostalem fleszem lol ,ale jak wylonczylem całą gre to bylo ok ale tylko przez pare minut .Gorsze czasami pokazywały mi sie niebieskie paski przy urachamianiu windowsa a jeszcze w ewerescie pisze ze rdzen ma 10 MHz Brzydko sie wyrażajac [ciach!] szczelił karte. Chyba że poslucham cie "Liroyek" i posmaryje jeszcze raz pasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze w ewerescie pisze ze rdzen ma 10 MHz

Paski to owszem,ale to,że everest tak pokazuje chyba nie świadczy o uszkodzeniu karty? Często everest(oraz programy tego typu) przekłamują.

 

Zresztą przy faktycznych 10 mgz na rdzeniu to chyba by normalnie grafiki w windzie nie wyświetlało :blink: :blink:

 

 

 

 

Może ktoś chce kupić Leadteka A400 TDH 128 MB DDR?

 

Jest to 6800 modowalna na GT(16p/6v). Jest jeszcze na gwarancji.

 

Cena - 650 zł.

 

Jakby co to pisać na gg: 4590757.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy i mam pewną sprawę:

 

czy mógłby mi ktoś podać linka do biosu i sposób jego zainstalowania, do karty asus v9999GT.

 

Mam taki problem, ponieważ mam kartę V9999 GT, a na karcie znajduje się bios od V9999. Nie mam pojęcia jak to możliwe, ale tak jest. I albo koleś w sklepie coś kręci, albo muszę tylko zmienić bios, żeby karta była v9999 GT.

 

Próbowałem odblokować te brakujące potoki riva tunerem, ale udało się tylko odblokować 1 VS. 4 PS po odblokowaniu mają artefakty.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy i mam pewną sprawę:

 

czy mógłby mi ktoś podać linka do biosu i sposób jego zainstalowania, do karty asus v9999GT.

 

Mam taki problem, ponieważ mam kartę V9999 GT, a na karcie znajduje się bios od V9999. Nie mam pojęcia jak to możliwe, ale tak jest. I albo koleś w sklepie coś kręci, albo muszę tylko zmienić bios, żeby karta była v9999 GT.

 

Próbowałem odblokować te brakujące potoki riva tunerem, ale udało się tylko odblokować 1 VS. 4 PS po odblokowaniu mają artefakty.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam! :)

Jeśli chodzi o biosy to polecam ci www.google.pl

Jeśli chodzi o "zainstalowanie" biosu to nazywa się to flashowanie a polecam program nvflasher, zrób sobie dyskietke z dosem i kopie biosu, i to koniecznie komendą nvflash old.rom--b

 

a po drugie , jakim cudem masz bios od v9999?

a po trzecie , przecież jest temat o asusach v9999GT ....itd?

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanie pewnie się już pojawiło na forum ale nie mogę go odnaleźć więc zamiast przekopywać wszyskie posty o 6800 zapytam wprost

 

 

co się bardziej opłaca brać 6800xt czy 6800le

karty których producentów dają największe szanse odblokowania potoków słyszałem że najczęściej modują się Gainwardy

 

badzo często pojawia się opionia iz Asusy w wersji Xt modują się najczęsciej do 12 potoków na 16 są już arty

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sie pięknie zmodowała 16/6 jzada na maxa:D za 499 zł:)

 

edit: daczego Oblivion sie przycina?? wrrrr na max detalach mam 25 klatek w 1024 rozdziałce.....ktos chyba przesadził ze na 6600 Gt ma 40 fps

Edytowane przez dealer23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sie pięknie zmodowała 16/6 jzada na maxa:D za 499 zł:)

 

edit: daczego Oblivion sie przycina?? wrrrr na max detalach mam 25 klatek w 1024 rozdziałce.....ktos chyba przesadził ze na 6600 Gt ma 40 fps

Karta jest za słaba to sie obliovion przycina...128mb to dziś juz malutko. Sam moglem sobie pozwolic na komfortową gre tylko [smiesznie to brzmi] w 1024 i "lekkie" high [niektore suwaki na 50%].

I pomyslec ze niedawno na karcie tej klasy wszystko smigało.... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktos ma schemat Vmodów do GF 6800GT od leadteka ????Oczywiscie pod PCIE .Naj;epiej po polsku :P

Edytowane przez L!z@rD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sie pięknie zmodowała 16/6 jzada na maxa:D za 499 zł:)

 

edit: daczego Oblivion sie przycina?? wrrrr na max detalach mam 25 klatek w 1024 rozdziałce.....ktos chyba przesadził ze na 6600 Gt ma 40 fps

Wcale ci sie nie dziwie.Ja na swojej z podpisu też nie moge grać płynnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna podlaczyc zasilanie coolera od karty graficznej do plyty glownej ?? i czy w ten sposob mozna regulowac obroty wiatraczka na karcie?

O ile wtyczka pasi i masz kontrolę na mobo, można. Choć uważam, że TEN SPOSÓB jest znacznie prostszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ostatnio zalozylem nowe chlodzenie na karte i nie wiem czmu ale nie moge regulowac wiatraka za pomoza riva tunera, dlatego pytam czy przez plyte da rade

Na AN7 Abita zdawało to egzamin bez problemów.

Miała ona chyba ze 2 regulowane podłaczenia do wentyli.

Poszukaj w instrukcji twojego Asusa.

 

P.S. Ja wywalając aktywne chłodzenie NB zyskałem miejsce na XC-80Cu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję oryginalny bios do Leadteka 6800 (A400TDH, AGP8 128mb). Nie byłem wstanie znaleśc w internecie, a dysk na którym miałem zapisany ten bios padł :/.

 

Tu masz:

--->...<---

A tu masz całą stronke z linkami :---> <---.Tyle tylko że po niemiecku...

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Gainwardem sowim.

Chciałbym aby podczas pracy w windowsie wentylatory nie chodziły na 100%

Chciałem to ustawiać dzięki riva tuner ale nie da się tego na stałe zrobić.

Za każdym restartem systemu muszę znowu ręcznie ustawiać.

Chciałbym ustawić że zawsze pod windowsie jest 30% mocy wentylów a w 3D 100%, jak to zrobić na stałe?

Opcja Apply Fan Settings at WIndows startup nie działa bo restartuję i kiszka działają 100% :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...