Skocz do zawartości
fipa

GeForce 6800 / GT / Ultra cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę. Czy może ktos mi udostępnić zbliżenie karty 6800Gt ? Dokladnie chodzi mi o to że przy wejsciu na tv spalił mi sie rezystor czy cos w tym styLu :D mój znajomy powiedzial że mi to naprawi ale musze wiedziec jakie tam jest oznaczenie ale na necie narazie nie mogę tego znaleźć. Z góry dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe gry działają bardzo przyzwoicie, na LCD (1280x1024) każda gra chodzi wyjątkowo płynnie nadal na wysokich, bądź najwyższych ustawieniach (zależy czy oblivion, fear, pray itp.). Bardzo często z wysokim AF i AA. Póki co nie odczuwam potrzeby wymiany 6800U na coś innego, bo w tej roździelce nadal spisuje się na medal. Sądzę, że 1600x1200 też będzie im nie straszne (aczkolwiek troszkę niższe ustawienia i po krzyku :wink:).

 

BTW Dzisiaj wrócił mój Asus 6800 Ultra z serwisu. Naprawili go (miał pół PCB przysmalone od sekcji zasilania, a teraz nie ma śladu nawet... dziwne). Niedługo sprawdzę czy OC się polepszyło/pogorszyło czy się nie zmieniło :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z moim 6800gt, mianowicie po koło roku działania grafika zaczęła się sypać, tzn. obraz się rozmazywał i nastąpiwał kompletny zwis systemu, lecz nie na wszystkich grach to występuję. Jak narazie zaobserwowałem to na grach, które są stosunkowo nowe, bądź mają duże wymagania (typu World Of Warcraft, w zasadzie moja jedyna gra). Robiłem również test 3dmarkiem ('05) również się wysypał.

Dodam tylko, że podczas letnich upało (w lipcu) grafika nagrzewała się do 110C (!), lecz po dodaniu dodatkowych wentylatorów temperatura oscylowała w granicach 90C.

 

w czym tkwi mój problem?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem zgadzam się z tym, po dostawieniu dodatkowego wiatraka nic sie nie zawiesza (zapętlony 3dmark), ale nadal nęka mnie jedno pytanie, dlaczego sie przegrzewa ? System nic nie kręcony, ciągle było jechane z default. To skąd te przegrzania?

Jeżeli nic nie grzebałeś z chłodzeniem, to może pasta termoprzewodząca traci swoje właściwości ? Ostatnio zmieniałem procka i MX-1 na stopce Freezera 64 po pół roku używania przypominała płatek papieru (i równie łatwo odeszła od procka), co na pewno nie wpłynęło pozytywnie na jej możliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie GF 6800 bedzie lepszy niz jakis 6600 GT ? I czy bedzie lepszy niz

7300 GT ?

Wg TEGO GF6800 jest lepszy od 6600GT, z kolei wg TEGO 7300GT jest pi razy oko porównywalna z 6600GT, więc odpowiedź jest jasna.

BTW, nie samym purepc.pl człowiek stoi, warto od czasu do czasu zajrzeć na inne strony o sprzęcie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta bądź wentylator szwankuje

Hmmm, wentylator przeczyściłem i jakby się pogorszyło, ponieważ jak nic nie robię (słucham muzyki) to również się wysypuje. Dzisiaj sie postaram przesmarowac wentylator, a jak to nie pomoze to zostaje mi chyba tylko gwarancja lub ew. zmiana chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Po długich moich bojach z 6800gt w/w, owy potwór padł :(

Objawy były te same, tzn. nastąpiły paski na ekranie i trup.

 

Mam takie pytanie, mianowicie czy jest szansa na reanimacje karty? Bądź, czy znajdują się jakies serwisy pogwarancyjne zajmujące się naprawą kart graficznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie Panocki :]

 

dzis wsadzilem do kompa nowego/uzywanego winfasta 6800le modowalnego na 12/6

 

pytanie nastepujace...

 

1.czy mozna poprzez modyfikacje biosu odblokowac karcioche bez zabawy pod OS'em riva tunerem ? ...bo jakos nie mam zaufania do softu :]

 

2.czy mozna poprzez modyfikacje biosu zmienic identyfikacje karty ? ...np. chcialbym zeby warta byla widoczna jak WinFast A400 a nie A400LE :] (taki kaprys)

 

moja poprzednia karta nV byla rivka TNT wiec badzcie wyrozumiali :]]

 

zrobilem risercz forum, ale jakos sie nie doszukalem odpowiedzi na moje pytania

 

UPDATE :

 

juz sobie sam odpowiedzialem :]

 

bios od A400 TDH wrzucony, a potoki odblokowane riva tunerem i innej opcji niestety nie ma

 

Dołączona grafika

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie mi padl Leadtek 6800GT. Jest niestety 10 dni po terminie gwarancji sklepu w ktorym zostala zakupiona. Gwarancja byla na 24 miesiace i mam w zwiazku z tym pytanie: Czy Leadtek na ta karte daje 24 czy 36 miesiecy gw?? Jesli 36 to do kogo mam dzwonic..? Jesli 24 to kto moze ja naprawic?

 

 

Pozdrawiam

 

 

Edit:

 

 

karta cudem sie zalaczyla, ale pytania zostaja bo chcialbym poznac odpowiedzi...

Edytowane przez [eM]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam kartę graficznę Leadtek WinFast 6800 GT 128MB 256bit 16 potoków/6 verteksów(taktowania 400MHz/800MHz). Zabrałem się za jej podkręcanie. Jak się okazało nie moge podkręcić taktowania pamieci nawet o 1MHz a rdzenia zaledwie 2-3. Podczas zatwierdzania komputer się restartuje badz nie przechodzi wymaganego testu.

Próbowałem podkręcać poprzez sterowniki i rivatuner, problem się powtarza.

 

Dodam, że nie moge w internecie znalezć nic na temat tego modelu.

Wszystkie Winfasty 6800 GT (na stronie producenta) sa 256MB. Jedynie wersje zwykłe 6800 wystepuja w 128MB. Nie jest to zadna modowana wersja ponieważ po ściągnieciu wentylatora obok rdzenia widnieje napis GeForce 6800 GT.

 

Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł badz jakieś info na temat mojego modelu proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez klisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... 6800GT i 128MB? Coś "nie teges...". Zerknij na karte, a dokładniej na jej chłodzenie, tam nasz napis Winfast A400 TDH. Czy po TDH widnieje napis GT? Czy karte masz od nowosci czy z drugiej ręki?

 

Co do Twojego prolemu O/C to wiem, ze taki problem występował wówczas, gdy zmodowało sie potoki w zwykłej 6800. Trzeba było odpowiednie "kombinacje" zastosowac aby obejść ta blokadę.

 

2.czy mozna poprzez modyfikacje biosu zmienic identyfikacje karty ? ...np. chcialbym zeby warta byla widoczna jak WinFast A400 a nie A400LE :] (taki kaprys)

instalujac sterowniki, musisz wykonać instalację ręczną. Potem na liscie sterowników wybieraz zamias 6800LE, 6800. Zwykła podmiana z nazwie pliku sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że nie moge w internecie znalezć nic na temat tego modelu.

Wszystkie Winfasty 6800 GT (na stronie producenta) sa 256MB. Jedynie wersje zwykłe 6800 wystepuja w 128MB. Nie jest to zadna modowana wersja ponieważ po ściągnieciu wentylatora obok rdzenia widnieje napis GeForce 6800 GT.

Obok rdzenia ? Nie NA rdzeniu ?

Podejrzana karta. Stawiam na zmodowaną 6800/6800LE z podmienionym biosem, brak możliwości podkręcania jest częstą przypadłością odlokowanych 6800. Może byś jakieś foty załączył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Wygląda to tak...

 

 

Karta ma zmienione chłodzenie, a oryginalnego nie posiadam.

 

EDIT. Zgrałem dzisiaj bios z karty. Otworzylem programem i jak sie okazalo jest to bios od zwyklego 6800.

Mozliwe ze jest to karta 6800 GT z biosem ze zwyklego 6800.

Skąd mozna sciagnac bios do WinFasta 6800 GT

Edytowane przez klisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...