Skocz do zawartości
fipa

GeForce 6800 / GT / Ultra cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

[im]http://www.hardinfo.dk/art/site/pic/video/graphiccard/leadtek_winfast_a400_gt_vs_ultra_tdh/geforce6800gt_core_small.jpg[/img]

 

Wygląda to tak...

Karta ma zmienione chłodzenie, a oryginalnego nie posiadam.

Kluczowe są napisy na rdzeniu, one jednoznacznie identyfikują chip, ramkę zawsze można podmienić.

Jeżeli mógłbyś zrobić zdjęcie swojego własnego chipa, a przynajmniej podać co na nim pisze to by rozwiązało problem.

EDIT TUTAJ widać dobrze - masz takie same napisy ?

A swoją drogą to czytałem (i to chyba nawet na starym tweak.pl) człowieka, który miał kartę z przelutowanym chipem - czyli bebechy z 6800, ale chip 16potokowy.

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem oznaczenie na rdzeniu, oto ono:

Rdzeń - 1E92T03B30 0443A1

Pamięć - HY5DU283222 AF-22 327A

 

Wyedytowałem bios zmieniając taktowania na 425/850, karta działa normalnie.

Zmieniłem tez nazwe z 6800 na 6800GT ale w windowsie nie widać różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak...

 

 

Karta ma zmienione chłodzenie, a oryginalnego nie posiadam.

 

EDIT. Zgrałem dzisiaj bios z karty. Otworzylem programem i jak sie okazalo jest to bios od zwyklego 6800.

Mozliwe ze jest to karta 6800 GT z biosem ze zwyklego 6800.

Skąd mozna sciagnac bios do WinFasta 6800 GT

Przykro mi, ale wygląda na to ze masz najzwyklejsza 6800, BEZ GT :(

 

napisz czy karte masz od nowosci, czy kupiles od kogos bo to bardzo istotne.

Edytowane przez pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie temperatury na kartach

Mam Giagbyte 6800 GT z chlodzieniem arctic cooling

w idle everest pokazuje

41 st. procersor graficzny

61 st. pamieci procesora graficznego

Czy te temperatury sa normalne?

Ja mam z kolei Asusa V9999GT, czyli z pamięciami DDR, też z NV Silencerem 5 v2, czyli z gumkami na miejscach dotykających do pamięci. W tej chwili SpeedFan pokazuje mi GPU 49st, video-mem 45 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj podczas grania komp zawiesil sie. Po restarcie na ekranach startowych(podczas ladowania systemu) pojawily sie dziwne rzeczy. Literki maja pozmieniane kolory, widoczne sa jakies biale kropki na calym ekranie. Mimo to komputer uruchomil sie. Postanowilem zmienic sterowniki od karty graficznej. Wgralem nowe i uruchomilem ponownie komputer. I to byl ostatni raz jak widzialem swoj pulpit. Po pasku ladawania Windows wyswietla sie czarny ekran i komputer nie reaguje. Zmienialem bios karty graficznej, zmienialem bios plyty glownej nic nie pomaga.

Wkoncu pozyczylem od kolegi gf 6200 i wszystko na nim dziala normalnie.

 

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj podczas grania komp zawiesil sie. Po restarcie na ekranach startowych(podczas ladowania systemu) pojawily sie dziwne rzeczy. Literki maja pozmieniane kolory, widoczne sa jakies biale kropki na calym ekranie. Mimo to komputer uruchomil sie. Postanowilem zmienic sterowniki od karty graficznej. Wgralem nowe i uruchomilem ponownie komputer. I to byl ostatni raz jak widzialem swoj pulpit. Po pasku ladawania Windows wyswietla sie czarny ekran i komputer nie reaguje. Zmienialem bios karty graficznej, zmienialem bios plyty glownej nic nie pomaga.

Wkoncu pozyczylem od kolegi gf 6200 i wszystko na nim dziala normalnie.

 

Prosze o pomoc.

Najprostszym sposobem bedzie chyba udanie się do kolegi z kartą i sprawdzenie jej na jego komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym sposobem bedzie chyba udanie się do kolegi z kartą i sprawdzenie jej na jego komputerze.

ukatrupiles karte i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrecilem swojego gigabyta 6800 GT 16/6 troszke,tylko mam pewien problem

w sterownikach pokazuje na pamieciach 2,2 GHz a w ati tool 550 Mhz

Podkrecalem go w sterownikach ale sprawdzalem jak to wyglada w ati zeby nie przedobrzyc.

Chicalbym widziec jak ustawic to wsterownikach zeby normalnie pokazywalo 1100 Mhz

Dołączona grafika

 

Niech ktos napisze ile podkrecil takiego gigabyta

 

A riva tuner

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zwierzak07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj podczas grania komp zawiesil sie. Po restarcie na ekranach startowych(podczas ladowania systemu) pojawily sie dziwne rzeczy. Literki maja pozmieniane kolory, widoczne sa jakies biale kropki na calym ekranie. Mimo to komputer uruchomil sie. Postanowilem zmienic sterowniki od karty graficznej. Wgralem nowe i uruchomilem ponownie komputer. I to byl ostatni raz jak widzialem swoj pulpit. Po pasku ladawania Windows wyswietla sie czarny ekran i komputer nie reaguje. Zmienialem bios karty graficznej, zmienialem bios plyty glownej nic nie pomaga.

Wkoncu pozyczylem od kolegi gf 6200 i wszystko na nim dziala normalnie.

 

Prosze o pomoc.

Na 100% odeszła do krainy wiecznych łowów.

U mnie taki Leadtek działał spoko w 16/6 400/820 ...........i działa dalej u kumpla.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam poważny problem z kartą graficzną gigabyte 6800 z pasywnym chłodzniem na agp. Przedwczoraj pojawiłay mi się poprzeczne paski na ekranie podczas grania, po chwili wyglądąło to tak jakby monitor się wyłączył, po czym następował restart kompa i cała sytaucja powtarzała się od początku. Przeinstalowąłem windows i ten sam problem pojawia się podczas instalowania sterowników do karty. Po zalecanym restarcie kompa dzieją się identyczne rzeczy jak opisałem. Ktoś ma pomysł co to może być??. Podzjrzewam też że może to być tkaże wina płyty głównej - anita an7 bo co jakiś czas włączał się alarm, że nie pracuje wiatrak na mostku północnym (tak sądze, że na północnym, nie ejstem w tym zbyt dobry). Chyba nie jest to wina temperatury, bo tak karta jest chłodzona przez mnie wiatraczkeim i może pracować do 100 a zazwyczaj ma około 60 stopni. Problem tez nei ejst uzależniony od podkręcania kompa , po ustawienia defaultowych probelm wciąż istneije.

Moja konfiguracja:

barton 2500@3200

abit an7

2 gb G Skill DDR 400

2 hdd barracuda (80 gb + 160 gb)

audigy 2

obudowa thermaltake eclipse

dziękuję z góry za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak to jest z tymi potokami...

na agp przy odrobinie szczęścia odblokujemy a na pci-e?

Pytam bo nabyłem okazyjnie 6800LE od Leateka

Z tego co pamietam, to 68LE na AGP mialo inna wersje chipa niz wersja PCIe, w ktorej brakujacych potokow po prostu fizycznie nie ma (wiec nie ma co odblokowywac).

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padla ci grafa :P mi ostatnio tak padl 6600gt . rozne krzaczki na ekranie podczas startu. a 3d czarny ekrran.

No to mam teraz coś lepszego. Po dwóch dniach które poświęciłem na wyciągnięcie flaków z kompa i przeczyszczeniu z kurzu wszystkoego nagle komp wstał i zaczął działać. Nawet okozało się że sterownki które miał być niezainstalowane (w trakcie instalcji komp się zawieszał) + vturner (progrm do podkręcania karty), który też zgodnie z komunikatami się nie zainstalował. W zasadzie można robić wszystko z jednym wyjątkiem, przy oglądaniu filmów wyświetlane są one w bardzo dziwynch kolorach mimo prawidłwoego zainstalwoania kodeków. Co mogę z tym zrobić?? W sumie po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku że wyraziłem się nieściśle. Kolory są mniej więcej odpowwiednie z tym że strasznie wyblakłe i jakie takie paskudne... może pokombinować z gammą??? ma ktoś pomysł co to może być?

Edytowane przez one inch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, to 68LE na AGP mialo inna wersje chipa niz wersja PCIe, w ktorej brakujacych potokow po prostu fizycznie nie ma (wiec nie ma co odblokowywac).

P**licie, Hipolicie :) 6800LE to 8PP/4VS, a sam chip NV41 na którym zbudowana jest ta karta posiada 12PP/5VS. W związku z tym wydaje się wysoce prawdopodobne, że można ją odblokować. Prawdopodobnie nV zabezpieczyła się przed odblokowaniem z poziomu nvstrap, ale BYĆ MOŻE rozwiązaniem jest wymiana BIOSu, ew. zgodnie ze specyfikacją układu producent karty konfiguruje chipa - na przykład za pomocą rezystorów na PCB (rezystorów na samym NV41 nie widziałem, inaczej niż w 9800se) - w takim razie trzebaby poeksperymentować z hardmodami.

 

Jeżeli ktoś ma dokładne zdjęcia laminatów 6800LE i 6800NU na NV41 od tego samego producenta (albo chociaż , to chętnie je pooglądam i zrobię eksperyment - lutownicy się nie boję :D

 

@tuning - zakup LE od achtung-a?

 

Pozdr.,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gigabyta 6800 GT i mały problem z open GL,ktory niedawno sie pojawił.

Przy uruchamianiu Call of Duty UO wywala bład i kaze przeinstalowac sterowniki, co zrobilem ale nic to nie dalo.

Czasem dam rade wejsc do gry ale nie na najlepszych ustawieniach tylko na default.

Moze mial ktos podobny problem z open GL i zna dobre sterowniki.A moze to wina uszkodzonej karty??

:unsure:

Edytowane przez zwierzak07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Norferin

1.Chciale sie dowiedziec jak zmienic w PNY 6800gt 350/1000 dd3 2ns rozne taktowania poszczegolnych fragmentow w procesorze graficznym. Czym to zrobic, jakimi programami zmodyfikowac bios. Przytocze tu przyklad:

"Zresztą nietrudno się domyślić, że kontroler pamięci, który znajduje się nigdzie indziej, jak właśnie w układzie graficznym pracuje najczęściej z inną częstotliwością niż pozostała część układu. Dlaczego zatem nie zastosować różnych taktowań dla poszczególnych fragmentów rdzenia? I tak też nVidia uczyniła – zamiast dodawać kolejne jednostki Vertex Shader, zwiększyła ich taktowanie. Dzięki temu przy taktowaniu rdzenia dla GF’a 7800 GTX, które domyślnie wynosi powiedzmy 450 MHz, Vertexy pracują z zegarem 490 MHz! Dostajemy więc zatem za darmo wyższą wydajność! Oczywiście ograniczeniem są tutaj fizyczne możliwości rdzenia, ale jak widać nie stanowi to problemu dla GF’ów opartych na G70 oraz pochodnych."

2. Czy ktos wie i mial doczynienia z czasami na pamieciach ( jak je wydluzycz, ktore bedą najlepsze itp.)

3.W załączniku jest scren programu nv bios modifier na ktorym widac ze max napieciecie na gpu moge podniesc na 2v a w nibitorze do 1.6v max. Czy mozna tak zmienic bios zeby bylo 2v lub 1,6?? czy jednak uklady znajdujace sie na pcb nie dadza rady.

4.Jak mozecie dajcie linki do vmodow, bo niektore na forum sa albo nie aktualne albo nie pasujace do mojej karty a mam gpu nv40 z mostkiem hisa.

Licze na kąpetentne odpowiedzi o tresci zwiazanej z pytaniami.

post-146600-1175976916_thumb.jpg

Edytowane przez Norferin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Norferin

zwierzak:

Mam Gigabyta 6800 GT i mały problem z open GL,ktory niedawno sie pojawił.

Przy uruchamianiu Call of Duty UO wywala bład i kaze przeinstalowac sterowniki, co zrobilem ale nic to nie dalo.

Czasem dam rade wejsc do gry ale nie na najlepszych ustawieniach tylko na default.

Moze mial ktos podobny problem z open GL i zna dobre sterowniki.A moze to wina uszkodzonej karty??

 

Odp.

 

Jeszcze raz gre zainstalowac, directx z innej istalki niz gra, najnowsze stery i bedzie ok.

Edytowane przez Norferin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Pewnego razu podczas zwykłej pracy przy komputerze zgasł monitor i coś zaczęło śmierdzieć, okazało się ze z karty idzie dym ! :P, no i przez to spalił się układ scalony na karcie. Karta to GF6800GT. Tutaj podaje link do obrazka na jakim czerwoną strzałką zaznaczyłem układ może ktoś ma taką kartę i był by łaskaw sprawdzić co to za układzik. Był bym bardzo wdzięczny !

Z Góry dzięki. Pozdrowienia.

Serg.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze być problem źle zainstalowanego windowsa (sprawdz na innych grach np quake 4,3 albo ET albo nawet google earth jako open gl ;]). Ja miałem cos takiego ze w ogole mi Open gl nie działał. Tzn działał ale z 2 fps nawet google earth. Przeinstalowałem win i all było ok. Problem ten jednak wystepuje jak miałeś jakies błedy podczas instalacji Win spowodowane np zniszczaną juz płytą od Win Xp (ja miałem i dlatego Open Gl mi nie działał ;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem właśnie Leadteka 6800GT na PCI-E (bedzie w piatek/sobote) z myślą @ Ultra (400/1100Mhz i więcej nie chce), jednakże teraz dopiero poczytałem w necie iż wersja AGP się bdb @ ale z PCI-E osiągnięcie Ultra jest trudne (bedzie standardowy cooler). Jak to jest, moze ktoś mnie oświecić jaka prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Norferin

memki pujdą max na 1400 do 1500 przy zmianie latecy i vmodzie( zalezy jeszcze na jakie trafisz) gpu max jakie mozna podkrecic riwą to 442mhz po vmodzie 500 .

post-146600-1176304308_thumb.jpg

Edytowane przez Norferin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thnx za odpowiedź, 410Mhz na rdzeniu mi pasuje ale powyzej 1100Mhz na pamieciach raczej bym sie bał osobiście @ (nie vmoduje, nie zmieniam coolera) co prawda bude mam Thermaltake soprano i tornado w środku ale hmh...no nie wiem...

 

aktualnie moj 6600GT idzie na 560/1130Mhz od pol roku i nic złego się nie dzieje...moze @ tego 6800GT powyzej Ultra hmh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

memki pujdą max na 1400 do 1500 przy zmianie latecy i vmodzie( zalezy jeszcze na jakie trafisz) gpu max jakie mozna podkrecic riwą to 442mhz po vmodzie 500 .

Wartości z kosmosu , nie ma szans nawet na 1300 na pamięciach. Dobre kostki(za czasów 6800gt) uzyskują 1200mhz. Co do gpu to średnio oc jest na poziomie 400mhz , ale wszystko zależy od napięcia na gpu. Producenci stosują 1.3v lub 1.4v , w przypadku wartości 1.3v można ją spokojnie podbić do 1.4v w biosie za pomocą nibitora(wystarczy zapodać wyższy vid).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...