Skocz do zawartości
fipa

GeForce 6800 / GT / Ultra cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i baaardzo proszę o pomoc - nie wiem co robić.

 

Siedziałem sobie przy kompie, pracowałem nad grafiką i nagle obraz zamienił się na biało-pomarańczowe paski - i wszystko się zatrzymało. Po zrobieniu resetu sytuacja zaczęła się powtarzać. Rozkręciłem obudowę - wiatrak od karty graficznej był przekrzywiony i leeedwo się ruszał. Po paru chwilach wogóle wysiadł. I od tego momentu zaczął się problem. Zamontowałem wprawdzie inny - większy bo taki miałem pod ręką i tak:

-za pierwszym razem komp mi się odpala

-kiedy go wyłączę, wcisnę power ponownie to juz nie rusza, tzn uruchamia się ale niiic się nie wyświetla ani nie ma tego charakterystycznego piknięcia na początku

- kiedy rozkręcę obudowę - wyjmę i włożę kartę graf. (wysunę nawet o 5 mm) to komp mi rusza

-kiedy go wyłączę i chcę odpalić z powera - znów stoi.

 

Co to może być? Pllls pomóżcie - jakieś sugestie?

 

Mam GF 6800 Galaxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem się właśnie GF6800XT (choć taktowania ma jak LE i tez ma 4VS a nie 5 jak powinna miec wersja XT).

po zmodowaniu mam 12PS i 6VS. taktowania GPU 300@400 i MeM 700@800, 11k pkt w 3dMarku03 a 4200 w 3dMarku05.

jak się przedstawiają te wynik? w sensie czy sa w porządku jak na tą karte i takie jej ustawienia?

 

wczesniej mialem Radeona i np. wynik CPU Score miałem o prawie 200pk wiekszy niz z nVidia. wiecie czego to może być wina?

 

no i jakie sterowniki byście polecili? referencyjne od nVidii? czy modowane? NGO vs DNA??

poradzcie cos bo Stalker mi tak kiepsko chodzi nawet przy słabych ustawieniach.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam nvodngov116218+rivatuner2.06. Stalker moze zamulac bo moze jednak za bardzo jest ta karta przekrecona i sie poci mimo ze 3dmark sie nie zawiesil. Albo druga opcja to ze przydaloby sie jakas late najnowsza na ta gierke dac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam takie pytanie do Was, mam nadzieje że mi doradzicie, otóż posiadam taki sprzęt jak w podpisie już trochę czasu, ale zastanawiam sie co w miare budżetowo mógłbym zmienić, żeby poprawić wydajność karty. Przez czas kiedy ją posiadam - zastanawiam sie czy moj sprzęt jej nie hamuje. W wielu grach takich jak doom 3, far cry, COD2, SCCT, CoRiddick, XPRally - przy rozdziałce 1280/1024 w której gram na lcdiku, na max detalach (bez ultry w doomie, 2.0++ w Riddicku i ekstra tektur w COD2) - w czasie ostrej walki i nie tylko - są spadki w granicach 20 klatek i trochę szarpie (nie przycina), fast write mam wyłączony, buda otwarta, zasilacz to Q-TEC PSU 400W

 

Napiszcie czy jest sens coś zmieniać w kompie i co byście zrobili na moim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślisz że ile mozna by z tego procka wykręcić, zakładajac jakieś lepsze ale budżetowe chlodzenie? bo racja procek nie byl podkręcany - tylko dlatego że nie wiedziałem jak sie do tego zabrać (laikiem jestem i umiem tylko odblokować potoki i podkręcic karte :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kilka kart jak w temacie problem polega na tym że karta wyświetla pionowe pasy w kolorze fioletowym. Kart jest kilka i sypią na rożne sposoby to jest najłagodniejszy przypadek jedna nawet nie chce włączyć. Liczę na pomoc osób które sie znają na naprawie kart graficznych powiedzą co i jak wymienić nawet jesli miałbym wymieniać pamięci albo gpu.

post-153239-1196281644_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze potrzebujesz stacji hot-air, gpu-6800gt/odpowiednie memki i pare innych drobiazgów

troche wąpliwe żeby ci się udało dostać gpu bądź memki

Gpu stanowi problem reszta to już formalność.

Tak wiec co trzeba wymienić. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez mazii-m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest kilka kostek co po dłuższym przetrzymaniu palca nawet parzą, czyli te będę musiał wymienić? Czy coś jeszcze?

 

 

 

Co do zakładania nowego tematu to nie jest to odosobniony przypadek. Takie coś mogło zdarzyć się na każdej karcie jak na wspomnianym 9800se.

Edytowane przez mazii-m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Archeolog z tej strony :)

 

potrzebuje Vmoda (najlepiej Pencil) do Pamieci dla Leadteka 6800GT

to samo milo by bylo dla GPU...

 

 

niestety linki w 1 poscie w wiekszosci wygasly

 

 

btw .

 

Jakie maxymalne V mozna ustawic poprzez bios

wiem ze napewno 1,4 ... ale cos na zagranicznym forum czytalem o 1,5

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gpu stanowi problem reszta to już formalność.

Tak wiec co trzeba wymienić. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Tez jestem z pamieciami - definitywnie.

 

mi to wygląda na pamięci, sprawdź czy któreś z kostek nie grzeją się bardziej niż inne

na 6800gt wszystkie pamietki prawie parza bo cala karta jest jak jakis grzejniczek... ale i ten sposob nie zaszkodzi.

 

Witam

Archeolog z tej strony :)

 

potrzebuje Vmoda (najlepiej Pencil) do Pamieci dla Leadteka 6800GT

to samo milo by bylo dla GPU...

 

 

niestety linki w 1 poscie w wiekszosci wygasly

 

 

btw .

 

Jakie maxymalne V mozna ustawic poprzez bios

wiem ze napewno 1,4 ... ale cos na zagranicznym forum czytalem o 1,5

?

Napiecie na vcore 1,7v spox

 

Vmoda pencilowego gdzies mam (a w sumie lanc powinien pamietac)...

 

Vmoda na memki nie ma, szukalem sam ale znie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem z pamieciami - definitywnie.

 

 

 

na 6800gt wszystkie pamietki prawie parza bo cala karta jest jak jakis grzejniczek... ale i ten sposob nie zaszkodzi.

 

 

 

Napiecie na vcore 1,7v spox

 

Vmoda pencilowego gdzies mam (a w sumie lanc powinien pamietac)...

 

Vmoda na memki nie ma, szukalem sam ale znie znalazlem.

 

A bylbys laskawy ... Zamiescic tego Vmoda Pencil tricka - dla Winfasta 6800gt pcie-e ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak dobrze pamiętam, to vGPU w biosie chyba się dało podnieść z 1.3 na 1.4. Wyżej to tylko ołówkiem :)

dalbys schemacik gdzie malowac ?;) ?

 

w sumie to najbardziej mi zalezy na Vmem

 

bo z pomoca sideband udalo mi sie wyciagnac rdzen do 461 poprzez zmiane V w biose ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalbys schemacik gdzie malowac ?;) ?

 

w sumie to najbardziej mi zalezy na Vmem

 

bo z pomoca sideband udalo mi sie wyciagnac rdzen do 461 poprzez zmiane V w biose ;)

A jak memki??

 

Bo moja karta robi 600/666(1333) na lodzie... a na powietrzu z 470/630...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie ci leci

Ile V przy tym 470 na powietrzu (jakie chlodzenie)

oraz jakie masz memki ?

 

 

moja poki co stoc Cooling pamieci Samsunga 2ns - 1217 mhz (na timingach od GT) na tych od Ultra o 10 mhz lepiej - ale wole ostrzejsze timingi

 

btw. wrzucil bys biosa ze swojej karty :)

1,3v (chyba takie bylo standardowe oryginalnie)... podbicie do 1,7v nie podnosi oc nawet o 5mhz... dopiero przy suchym lodzie sie przydaje...

 

A memki mam Samsungi 2,0ns testowane na biosie z gt wiec nic nie zmieniane... ale od 12xx mhz mam juz artefakty :P ale dopiero powyzej 1300mhz sie zaczyna cos wieszac i wywalac benche :P.

 

karta Leadtek...

 

Biosa wrzuce kiedy wrzuce karte do kompa (mam duzo takich starszych kart :P)... uzywam innej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos ma jakies pomysly ?

Moja karta tez tak miala gdy miala zalane pol portu pci-ex...

 

sprawdz czy caly slot jest czysciutki.. a jak nic nei pomoze to umyj karte dokaldnie pod prysznicem goraca woda... potem osusz i zobacz czy dziala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...