Skocz do zawartości
whql

Pamięci Dual

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może głupie, ale podobno nie ma takich a są tylko głupie odpowiedzi.

Czy kości dual ddr to po prostu dwie normalne kości o identycznych parametrach?

Na stronie np. Kingstona nie ma rozgraniczenia na duale i zwykłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raczej nie. Powinny iść nawet całkiem innych marek byleby miały parametry takie same.

Ale z reguły kupuje się jak najbardziej podobne kości czyli poprostu takie same z tej samej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

co do pracy w dualu jesli mobo ma 4 sloty to wszystko juz od niej zalezy(od chipsetu, a raczej kontrolera pamieci). obecnie wiekszosc plyt na nforcie 2 potrafi pracowac w dualu przy zajetych 3 bankach pamieci. jesli piszesz o 4 slotach to jesli plyta bedzie potrafila pracowac w trybie dual channel przy 4 bankach zajetych to bedzie. 1 gb dual + 1 gb dual nigdy nie wystapi. jak juz to 2 gb dual.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę odkopię temat ;). Mam nadzieję że dobrze trafiłem (nie wiem dokładnie gdzie się spytać a nowego topica zakładać nie będę).

 

Na trybie Dual Channel znam się jak kura na pieprzu ;).Tzn. wiem że dwie kości pracuję szybciej, że powinny to być takie same kości najlepiej itp. Mimo to mam mały problem. Chciałbym niedługo dokupić 512MB ramu i obsadzić w trybie dual razem z moją starą kością i teraz pytanie: Jeżeli mam Kingstona 512 MB PC3200 CL3 to czy druga kość musi być IDENTYCZNA? Czy mogę np kupić kostkę z CL2.5 (i po prostu będzie ona pracować na CL3 czyli wolniej...chyba nie powinno być problemu? :unsure: ). Albo nawet jeżeli dokupie kostkę o idelanie takich samych parametrach jak moja stara to czy wszystko bedzie działać git czy mimo wszystko mogę natrafić na przeszkody? Przy okazji czy możliwe jest obsadzenie w dualu dwóch kości róznych producentów (oczywiście takiej samej pojemności)? Pewniejszy byłbym sprzedając starą kość i kupić specjalnie sprzedawane pod duala ale że groszem nie śmierdzę chciałbym jakimś mniejszym kosztem to zrobić (żeby nie stracić musiałbym sprzedać moją używaną kość teraz w takiej cenie jak chodzą nówki w sklepie). Ale jeżeli jedynym rozwiązaniem miałaby być całkowita wymiana to może polecilibyście jakieś fajne, budżetowe kostki (czyt. dobra wydajnosć na stockowych ustawieniech...oc mnie nie obchodzi). Wszelkie sugestie mile widziane ;). Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

nie powinno byc zadnych problemow, jak ci kosc cl3 wycisnie cl2.5 to bedzie chodzic na cl2,5 ;d

 

teraz nie jestem pewny czy to co pisze jest zgodne z prawda wiec jakby co mnie poprawcie :razz:

 

ograniczenia w dualu wg mnie zaleza od jakosci dwoch kostek jak jedna bedzie chodzic na np. 2-2-2-6 a druga na 3-3-3-8 max to po prostu wszystkie ustawienia lepsze od 3-3-3-8 beda powodowaly niestabilnosc systemu bo jedna kosc bedzie sie wysypywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...