Skocz do zawartości
sansaba

Grzejący Się Acer 3613 Wlmi

Rekomendowane odpowiedzi

[Witam, udalo sie!!!! po wielu probach udalo sie!!! dolacz kilak zdjec, przepraszam za jakosc! ale niestety ale pod reka mialem tylko komorke. Dziekuje wszytkim za pomoc, w szczegolnosci: sansaba i serwisu z łodzi ktory udzielil mi telefonicznie, kilka rad!! Bardzo przydatnych! jesli macie jakies pytania to smialo piszczcie, postaram sie odpowiedziedz. Po zmianie pasty na razie mi sie wydaje ze teperatura utrzymuje sie za poziomie 3st nizej. A jesli to sie sprawdzi to mysle ze warto zmienic paste!!

post-135946-1144161636_thumb.jpg

post-135946-1144162420_thumb.jpg

post-135946-1144162473_thumb.jpg

post-135946-1144162500_thumb.jpg

post-135946-1144162600_thumb.jpg

post-135946-1144162660_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile spadła temp po tym zabiegu?

Po zmianie pasty na razie mi sie wydaje ze teperatura utrzymuje sie za poziomie 3st nizej.

 

@elliotek

 

Kawał dobrej roboty... czekam aż wyjdzie coollaboratory do radiatorów alu i się za to zabieram B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest najpewniejszy program do mierzenia temepratury??

 

PO godzinie testowania mobileMetrem, musze przyznac ze zmiana pasty duzo nie daje, moze teperatura procesora troszeczke spadala, ale max 2st!! tak wiec wynik dostateczny. No ale coz... sprobowalem i juz wiem. Choc moze i wentylator w szybkich obrotach wlacza sie moze troszke rzadziej. Jak by komus brakowalo jeden super krotkiej srobki do acera dajcie znac... mi jedna zostala;D pozdrawiam

 

Uzywaj opcji EDYTUJ zamiast pisac kilka postow pod rzad.

costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO godzinie testowania mobileMetrem, musze przyznac ze zmiana pasty duzo nie daje, moze teperatura procesora troszeczke spadala, ale max 2st!! tak wiec wynik dostateczny. No ale coz... sprobowalem i juz wiem. Choc moze i wentylator w szybkich obrotach wlacza sie moze troszke rzadziej. Jak by komus brakowalo jeden super krotkiej srobki do acera dajcie znac... mi jedna zostala;D pozdrawiam

Inny laptop, inny heatpipe, inny wiatrak, proc pewnie z innej serii, nie piszesz jaka pasta - ale mysle ze warto i dla 2-3 stopni :)

Gratuluje - smarowania i fotek ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny laptop, inny heatpipe, inny wiatrak, proc pewnie z innej serii, nie piszesz jaka pasta - ale mysle ze warto i dla 2-3 stopni :)

Gratuluje - smarowania i fotek ;)

Pozdrawiam

ARCTIC SILVER 5

tzn, tak warto jesli ktos zrobi to sobie sam, albo zaplaci max 20zl za rozlozenie notebooka. w innym wypadku sytuacja malo oplacalna. takie przynajmniej jest moje zdanie. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARCTIC SILVER 5

tzn, tak warto jesli ktos zrobi to sobie sam, albo zaplaci max 20zl za rozlozenie notebooka. w innym wypadku sytuacja malo oplacalna. takie przynajmniej jest moje zdanie. pozdrawiam

Jednak myślę, że niewielu bedzie to robić samodzielnie... Dla mnie (jak i myślę, że dla wielu innych) akceptowalny koszt za usługę (pasta + robocizna) to do ~ 50 PLN - jedyna kwestia to wiedza serwisanta nt. laptopów a firmy ACER w szczególności - powinien posiadać jak największą... Do tego pewną rękę i mocne nerwy... A właściciele laptopów nie powinni być przy rozbiórce obecni :lol2: Niepotrzebny im taki stres (ach te wyginające się plastiki... :blink:) Prawda elliotek :lol2: ???

Pozdrawiam

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak myślę, że niewielu bedzie to robić samodzielnie... Dla mnie (jak i myślę, że dla wielu innych) akceptowalny koszt za usługę (pasta + robocizna) to do ~ 50 PLN - jedyna kwestia to wiedza serwisanta nt. laptopów a firmy ACER w szczególności - powinien posiadać jak największą... Do tego pewną rękę i mocne nerwy... A właściciele laptopów nie powinni być przy rozbiórce obecni :lol2: Niepotrzebny im taki stres (ach te wyginające się plastiki... :blink:) Prawda elliotek :lol2: ???

Pozdrawiam

Powiem tak, jak sie ktos nie zna totalnie na budowie kompa, i nie ma intuicji, to odradzam samodzielny rozbior notebooka. ale moge smialo powiedziec ze naprawde nie jest to takie ciezkie na jakie wyglada. Fakt faktem acer nie jest prostym notebookiem do rozbiurki, ale da sie go rozebrac:D czego jestem przykladem:D dlatego jak ktos ma jakies pytania sluze pomoca! :D

 

Chyba jednak wymiana pasty cos daje!!!! zauwazylem ze dzieki wymianie pasty, rzadziej sie jednak wlacza wentyaltor na szybkich obrotach! o co glownie mi chodzilo!! Tak wiec gorąco polecam wymiane pasty!! A dwa szybciej temperatura spada niz wczesniej!! :lol2: B) :banana:

Edytowane przez elliotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wymiana pasty cos daje!!!! zauwazylem ze dzieki wymianie pasty, rzadziej sie jednak wlacza wentyaltor na szybkich obrotach! o co glownie mi chodzilo!! Tak wiec gorąco polecam wymiane pasty!! A dwa szybciej temperatura spada niz wczesniej!! :lol2: B) :banana:

No to objawy dokładnie jak u mnie - może nie jest rzadziej - ale jest szybciej,ciszej i chłodniej. Jak miło, kiedy w nocy nic nie warczy nad uchem - ani laptop, ani żona, że laptop warczy... :blink: :lol2: :lol2: :lol2: I o to chodziło :wink:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to objawy dokładnie jak u mnie - może nie jest rzadziej - ale jest szybciej,ciszej i chłodniej. Jak miło, kiedy w nocy nic nie warczy nad uchem - ani laptop, ani żona, że laptop warczy... :blink: :lol2: :lol2: :lol2: I o to chodziło :wink:

Pozdrawiam

ja powiem tak, moze to nie jest jeszcze tak porządany efekt jakiego bym oczekiwał, ale jest lepiej... a co zrobić zeby bylo jeszcze lepiej...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

jak już wcześniej pisałem, mam w lapku (TM2403) wkurzający wiatraczek - niemal cały czas wyje :/ Dziś zmieniłem paste, ale nic pomogło :/:/ Włączam kompa i po paru minutach przeglądania stronek w necie włącza się wiatraczek i wieje już prawie cały czas, nawet gdy włączony jest tylko net i gg. Wiem, że tempdusku jest ok 40 st, procka pewnie ponad 50 (nie wiem, bo skończył mi sie czas testowania HMonitor). Wcześniej miałem starego Della i nie miałem takiego kłopotu jak teraz z nowym acerem. Myslałem żeby może dać godo obejrzenia do serwisu, ale zapewne stwierdzą że jest ok i tylko zapłace :/ Może macie jakieś sposoby walki z wiatraczkiem?

 

Mam jeszcze jedno pytanie - jaki jest obieg powietrza w laptopie, tzn. którędy powietrze jest wciągane a którędy wywiewane? Możemam coś nie tak z chłodzeniem....

 

pozdro.

Edytowane przez bule

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Może macie jakieś sposoby walki z wiatraczkiem?

Mam jeszcze jedno pytanie - jaki jest obieg powietrza w laptopie, tzn. którędy powietrze jest wciągane a którędy wywiewane? Możemam coś nie tak z chłodzeniem....

pozdro.

Więc-co do grzejących się celinek-niektóre serie niestety tak mają. Zmiana pasty może ale nie musi pomóc. To wszystko trzeba sprawdzić empirycznie :) Co do pomiarów temperatur - http://www.download.net.pl/1917/MobileMeter/ ściągnij sobie to :) A jeżeli chodzi o wentylowanie lapa-podstawowa zasada-wszystkie otwory wentylacyjne odsłonięte :) Wentylacja w lapie jest grawitacyjna - nie zasysa powietrza znikąd, nagrzewają się bebechy, włącza się wiatrak i WYWIEWA ciepłe powietrze. Tyle :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo sie!! wenylator sie juz tak nie wlacza!!!! serwis w brnie pomogl!! nastapila wymiana uklada chlodzenia, mimo ze temperatury na procku podobne jak byly(50-57st) to wenytlator sie prawie w ogle nie wlacza!! tzn caly czas chodzi w slabych obrotach, ale nie wlacza na szybkie!! i dzieki temu naprawde jest cicho:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...