Skocz do zawartości
LCC

Microsoft Flight Simulator X

Rekomendowane odpowiedzi

cena nie gra roli ;) no powiedzmy maks 250, czy kupie coś od Saiteka z FF i sprzężeniem zwrotnym?

Musisz polowac na allegro na starsze modeletego saiteka.

Wg. to jedne z lepszych urzadzonek do latania. Chociaz tego Sidewindera również polecam, strasznie fajna pauka, na roznych forach poczytasz wiele pochlebnych opinii na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zanim kupisz microsofta sprawdz czy jestes w stanie nadusic kciukiem 2nd fire bo ja mimo ze moje dlonie sa raczej klasy M-L to za du pe nie potrafie bez zmiany ustawienia dloni

 

no chyba ze to wina tego ze na tyczkach duzo jezdzilem i mam powybijane wszytkie palce od szczotki (malta ski rulez;p)

edit: jeszcze jedno, MS tez potrafi byc wyruchany fizycznie jak kazdy inny stick, takze polecam kupowac z odbiorem wlasnym co bys sprawdzil

Edytowane przez bart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz polowac na allegro na starsze modeletego saiteka.

Wg. to jedne z lepszych urzadzonek do latania. Chociaz tego Sidewindera również polecam, strasznie fajna pauka, na roznych forach poczytasz wiele pochlebnych opinii na jego temat.

Ja mam sidewindera2 juz od dobrych kilku lat i nie widac po nim sladow uzytkowania, czujniki optyczne dzialaja idealnie, joy jest zawsze perfekcyjnie skalibrowany. Kiedys dalem za niego cos ok. 50zl, jest tez wersja z ff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sidewindera2 juz od dobrych kilku lat i nie widac po nim sladow uzytkowania, czujniki optyczne dzialaja idealnie, joy jest zawsze perfekcyjnie skalibrowany. Kiedys dalem za niego cos ok. 50zl, jest tez wersja z ff.

Mam ten sam model, dalem za nowke przedlaty 150zł (sporo latek juz ma) i joy jest wlasciwe po tylu latach w stanie idealnym, Fajnie mi sie go trzyma (mam duza łape)

 

Test joya http://www.tomshardware.pl/consumer/200111...oystick-03.html i kilki innych:

 

Microsoft Sidewinder Precision 2

Saitek Cyborg 3D Gold

Thrustmaster Fox 2 Pro

Logitech Extreme Digital 3D

Thrustmaster Afterburner 2

Saitek X45

 

Mozna jeszcze go kupic :) 25$ (uzywka)

http://www.amazon.com/Microsoft-Sidewinder...k/dp/B00005NIMA

 

40$

http://www.neoseeker.com/Hardware/Products...nderPrecision2/ (chyba nowy)

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polatałem troszkę 747-400 i jest miazga, graficzka jest śliczna, szkoda, że framerate jest poniżej oczekiwań, będę musiał posiedzieć w opcjach troszkę, ogólnie zapodaje się auto pilota i ogląda widoki, woda, odbicia chmur są przepiękne!

no nic, wracam do gry B)

 

kurczę, trochę jestem zawiedziony, wymagania są nie adekwatne do tego co widać na ekranie, naprawdę jakiemuś mega ulepszeniu grafika nie uległa względem 2004, na full detalach co prawda syci, ale framerate jest bliski 5 klatkom :(

totalnym nieporozumieniem jest dla mnie to, że np wznosząc się samolotem widzimy właściwie tylko niebo i chmury a i tak framerate na stałym poziomie, tak jakby to czego nie widać było cały czas renderowane, ehh, no cóż będzie trzeba pomyśleć z końcem roku nad wymianą laptopa :rolleyes:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odpalilem gierke iiiiiiiiiiii dech zapiera w piersiach :) Na max detalach doslownie max. Wszystkie suwaki do oporu w prawo rozdzielka 1280/1024/32bit Aniso AA i co ludzie jeszcze tylko stworzyli gra chodzi na przelomie 18 do 25 fps :) Szczerze powiedziawszy gdyby sie wykrecilo karte i posidalbym lepszego procka mozna by bylo spokojnie grac :) Grajac teraz z tymi fpsami co mam nie jest w sumie tak tragicznie da sie pograc :) Gra wymiot !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest symulator, nie musisz mieć 50fps ;)

18-25 nie potrzeba więcej

 

da sie tam postrzelac i cos rozp ..... j/k , jest sens grac w to na klawie albo gamepadzie zamiast pro sprzetu ?

nie można nic rozwalić tripsta :D

na klawie nie ma najmniejszego sensu grać według mnie, co najmniej pad z dwoma analogami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie tam postrzelac i cos rozp ..... j/k , jest sens grac w to na klawie albo gamepadzie zamiast pro sprzetu ?

Z tym rozp... to źle trafiłeś, to jest symulator cywilny ;) Niemniej w czasie lotu jest sporo roboty, np. z nawigacją i użerania się kontrolą powietrzną. O grze tylko klawiszami zapomnij, ale pad z precyzyjnymi analogami już umożliwia grę, choć lot będzie trochę koślawy. Ściągnij demko* i zmierz się z grą, jeśli jesteś fanem szeroko pojętego lotnictwa, będziesz zachwycony.

 

*teren ograniczony do karaibów i tylko 5 różnych latadeł.

 

Z niecierpliwością czekam na polską premierę, kupię sobie FS 2004 w niższej cenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napisze tylko :|

:) za grafike ale :( za wydajnosc.

 

zabawka z siga z ta mala roznica, ze mam teraz 2*7900GS, proc na 2,8ghz.

 

framerate oscyluje w granicach 8-25fps w 1280 max z AA i AF, sowaki podciagniete na maxa w prawa strone

 

pare screenow:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

screeny z misji polegajacej na zrzucaniu maki :D

 

 

 

ogolnie gra jest warta grzechu, ale za jakis roczek jak sprzety beda lepsze. FS zawsze byl symulacja robiona na komputery jutra wydawana dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie jest to kontynuowanie tego co prezentowal soba FS2004 - symulator lotu

bez pada z analogami / joya nie podchodzic, bo sie tylko zniechecic mozna, tak samo jak grajac na strzlakach w GTR

 

co do trybow latania to przerozne - od free flight po roznorakie misje polegajace np. na wyladowaniu w trudnych warunkach pogodowych, czy zrzucaniu maki z paralotni do celow B)

 

gra nie dla ludzi szukajacych mega wrazen, raczej skierowana dla graczy ktorzy dzieki tej grze poznaja pilotaz od strony czysto teoretycznej wraz z komputerowa praktyka i przy okazji poogladaja piekne widoczki, tutaj naprawde jest co ogladac, a dzieki naziemnej kontroli lotow mozna poczuc sie jak prawdziwy pilot i choc latanie samolotami z zawodow red bulla to juz czysta zabawa, to ja jednak wole kilkuset tonowe potwory :)

jestem w stanie zaryzykowac i powiedziec, ze po kilkudziesieciu godzinach spedzonych z tym tytulem w prawdziwym samolocie gracz odnalazl by sie bardzo szybko, bo tutaj jest praktycznie odwzorowany kazdy przycisk, kazde urzadzenie wskazujace i nie sa one bez znaczenia, bo naciskanie ich niesie za soba odpowiednie konsekwencje

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkowicie zielony w kwesti symulatorów lotu, ale chciałbym spróbować jak to jest polatać nowym Airbusem (jest już?), albo jakąś Cesną. W związku z tym mam pytanie, da się polatać pomiędzy wieżowcami albo pod mostem? Jak wyglądają mapy Polski? Jakbym np. chciał przelecieć z Balic na Lublinek, albo np wylądować na Modlinie to się da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem całkowicie zielony w kwesti symulatorów lotu, ale chciałbym spróbować jak to jest polatać nowym Airbusem (jest już?), albo jakąś Cesną. W związku z tym mam pytanie, da się polatać pomiędzy wieżowcami albo pod mostem? Jak wyglądają mapy Polski? Jakbym np. chciał przelecieć z Balic na Lublinek, albo np wylądować na Modlinie to się da?

Polska już we wcześniejszych odsłonach była odwzorowana bardzo dobrze a wraz z nieoficjalnymi sceneriami wręcz idealnie, lot z Balic na Lublinek, czy nawet z Łososiny do Nowego targu jest całkowicie możliwy Modlin też jest. Niestety o budynek nie da się rozbić, wiesz te chece z WTC :mad:

 

Właśnie mam parę pytanek do jakimś cudem posiadaczy gry ;)

 

Czy Lublinek jest już przemianowany na lotnisko im. Wł.Raymonta? Czy pas ma nadal 2100m czy już 2500m (obecnie budowany) i nowe drogi kołowania?

 

Czy jest bardzo ciekawe lotnisko "Orla góra" na chałdzie, kopalni w Bełchatowie?

 

Z tego co słyszałem lotnisko w Rzeszowie też się ostatnio rozbudowywuje, czy są jakieś zmiany?

 

Czy pojawiły się jakieś charakterystyczne budowle w Polsce, np. Pałac kultury lub Wawel?

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh qrcze.. zeby nie to ze mam tak lipna grafike i malo ramu to by sie fajnie w to gralo ;) na klawiaturze totalnie odradzam zabawe tym symulatorem.. . szkoda nerwow.. ja po 2 h zabawy wlasnie odinstalowywuje z bolem ... ale tylko dlatego ze nie lubie grac na 5-10 fps.. i co chwile na przycinkach :) szkoda ze musialem joya pozyczonego oddac kumplowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

core2duo 6600 2gb ramu 7600GT i sie nie da grac. Dziekuje postoje a nie polatam. FPS spada do 5 czesto i gesto

dziwne, bo u znajomego na lapku z Core Duo i 7800GO dziala znosnie - rozdzialka 1280x768 czy jakos tak. ale on jest realista i nie ustawial wszystkiego na full ;)

moze masz w sterach wymuszona synchronizacje pionowa, ewentualnie nie zmieniles ogranicznika na FPSy w settingsach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra bajka ! Fajne są te misje, osoby które wcześniej nie miały pojącia o lataniu mogą się nieżle bawić. W szkółce latania cieprliwy głos podpowiada co robić , wyświetlając jednocześnie to same dialogi na ekranie dla słabo znających angielski. Ja mam jeszcze dodatkowa frajdę bo korzystam z Saiteka i Tracka służącego do swobodnego rozlądania się po kokpicie. Wrażenia niesamowite.

 

Teraz pytanie techniczne do osób z lepszą kartą graficzną niż X800XTPE.

Ja ustawiam 1024x768 , wszystkie suwaki w podstawowym menu graficznym na Medium-High, limter fps ustawiony na 50 fps, filtrowania anizo ON, AA ON.

 

Efektem takich ustawień jest w miarę płynna gra. W powietrzu na 1000m super płynnie (30 fps), mało szczegółowe lotniska ok 20-25 fps, dokładnie wykonane lotniska ok 12-18 fps.

To wszystko co mogę wyciągnąć z tej grafy. Sprawdze jeszcze dziś małe OC do 600/600 ale cudów nie oczekuje.

 

Jednak otoczenie po włączeniu wszystkiego na full (także w szczegółowych ustawieniach) wygląda bajecznie. Mnóstwo szczegółów, gęsta zabudowa itp. Jednak wtedy mam 5 fps i zupełnie nie da się latać.

 

Proszę o Wasze doświadczenia. Na jakie ustawienia graficzne możecie sobie pozwolić na szybszych kartach. W planach mam zmianę grafy ale wolałbym nie brać w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do wymagań gry to zacytuje tutaj jednego kolesia z forum. "Jacie piernicze żeby to odpalić i spokojnie grać trzeba pożyczyć komputer z NASA" :)

 

CO do zabawek to ja grałem na takim czymś:

http://www.media-tech.pl/show_item.php?id=981

FULL WYPAS - sterowanie, kontrola nad samolotem i przyjemność z lotu niebywała.

Łopatki pod kierą ustawiłem na podnoszenie i opuszczanie dziobu.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: niby jedna z galek robi za przepustnice.

jeśli w tej gałce jest sprężyna działająca na obu osiach, a na 90% jest, to można sobie przepustnicę darować. Raz że po 10 min drętwieje kciuk, a po godzinie nadaje się już chyba tylko do amputacji, dwa nie ma czym obsługiwać klawiatury, bo obie ręce zajęte są padem, trzy że dokładność jest taka sobie. Niestety w takich przypadkach pozostaje tylko sterowanie gazem z klawiatury, lub zdefiniowanych klawiszy na padzie. Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...