Skocz do zawartości
LCC

Microsoft Flight Simulator X

Rekomendowane odpowiedzi

no fakt, przeczytalem 1628 i myslalem, ze wiem wszystko ;) tez mialem ten problem i pomogla metoda 3. Pewnie z kolejnymi "poprawkami" cos popsuli...

 

a wraz z idrivier wylaczales tez proces msiexec?

 

 

msiexec znika wtedy gdy wyłączam idriver, pamiętam że kiedyś instalowałem na tym samym kompie tą grę i zainstalowała się dobrze. Trochę to dziwne że gra stworzona przez Microsoft nie chce chodzić na produkcie Microsoftu. Już nie wiem co mam robić, a miałem taką ochotę sobie zagrać

 

Edit: Udało mi się zainstalować na trybie xp w virtual PC ale uruchomić się nie da. Czyli wina leży po stronie win 7

Edytowane przez Michal016m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FSXa grywałem wcześniej jak używałem Visty, teraz po przesiadce na 7x64 zdecydowałem się znowu polatać. Jednak pojawił się problem FSX zacina się (Not responding, zamykanie przez menedżer zadań) po losowym czasie działania o 2 minut do 20 minut działania i nie rusza dalej. Zmieniłem te dllke o której głośno "uiautomationcore.dll" nie pomogło. Na stronie microsoftu informacja o tym że dodatek acceleration jest kompatybilny z vistą, więc został też owy dodatek zamówiony, jednak instalacja jego także nie pomogła. Mój Quad i grafika się mocno grzeją ale nie sądzę by to mogło być przyczyną gdyż wszystkie inne aplikacje i gry działają bez zacinania się etc.

 

Config PC:

Intel Core 2 Quad Q9300 2.5 GHZ

ASUS P5E3 Intel X 58

EVGA GeForce GTX 280 1GB

Kingston HyperX DDR3 2X 4GB 1600MHz XMP X2 CL9 Grey Edition

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie X jest dla mnie tez jakis dziwny... strasznie sie przycina nawet na minimalnych detelach natomiast 2004 wszystko na full, pelne filtrowania... Dlatego juz dawno odpuscilem X...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pegasusie grasz? U mnie ze 4 lata temu już elegancko śmigał... a może zapomniałeś o service packach? ;)

 

Takim troche nowszym ;)

Athlon x2 4600+, radek 6670 1gb, olbrzymie 2gb ddr2 i wd caviar 750 gb na sata... wiec jak na taka kilkuletnia gre to powinna smigac. SP instalowalem... i wciaz chodzila tak jak na moim pc z przed 4-5 lat...

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

miałem tak konfig i potwierdzam pływał ale na minimalnych ustawieniach jak przesune suwaki na max to przy obecnym konfigu są spadki do 40fps a obciążeie procka wynosi 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na górze tematu są screnny ze wszystkim na maksa robione przez halfiego na słabszym sprzęcie. Już wtedy dało się elegancko pograć, a po wyjściu service packów gierka dostała sporego kopa :). Z ciekawości zobaczę jak to u mnie teraz chodzi (też i5 2500k), bo jakoś niezbyt wierzę w to 100% wykorzystanie procka :blink:

 

edit: faktycznie, jeden rdzeń na 100% a pozostałe się nudzą :blink: bez kitu, musieli coś popsuć. Już kilka lat temu flight simulator x był "reklamą" procków wielordzeniowych :/

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

użycie procka jest różne i zalerzy od samolotu warunków pogodowych itp. tego screena zrobiłem na i5 2500k @ 4,5GHz na 4,9Ghz już użycie procka jest mniejsze.

post-174386-0-81196900-1335251824_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacinanie się rozwiązane problemem były głównie temperatury. Jednak w dalszym ciągu nawet po przekręceniu procka do 3.01 ze stabilnością podczas używania 737 by PMDG z poziomu kokpitu mam 15 fps. (Dla niewtajemniczonych - PMDG to w 100% realnie odwzorowany model cockpitu z toną tekstur w nim + możliwość użycia praktycznie każdego "przycisku") Chyba trzeba będzie trzeba zmienić podstawkę na 1366/1155 i zainwestować w I7/I5. A co do uzyskiwania dużej ilości fps na słabym sprzęcie, to fakt jest to możliwe ale praktycznie wyklucza używanie addonów boostujących grafikę etc etc.

@Neo_x

Why I get 50 fps in FSX and you might not - Aerosoft Community Services

polecam lekturę załącznika w temacie aerosoftu oraz samego posta jednego z pracowników, pomaga bardzo jeżeli na słabszej maszynie nie możesz osiągnąć płynności.

 

@Edit.

Co do samej wydajności fsa przy tonie dodatków usprawniających grafikę oraz traffic etc. rozsądniejszym może okazać się mocniejszy procesor niż lepsza karta graficzna, pan którego filmik zamieszczam poniżej używa następującego configu: ntel i7@3.8 ghz. 12 Gb di Ram ddr3 1600 ocz NVIDIA gtx 285. Brak danych co do modelu procesora, to info umieszczone na jego kanale. A prezentacja grafiki u tego pana, poniżej:

Edytowane przez Drake1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie poradzisz optymalizacja w FSX'ie kuleje, przy dużej ilości addonów / scenerii nawet komp za parę tysięcy zł sobie nie poradzi.

 

Ale jeśli chcesz coś upgrejdować pod kątem tej właśnie gry to napewno CPU jest dobrym wyborem.

 

Tapnięte z Desire.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Jak osiągnąć taką grafikę w tej grze jak na tym filmiku? Udało się komuś przejść misję gdzie lądujemy na pędzącej ciężarówce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak osiągnąć taką grafikę w tej grze jak na tym filmiku? Udało się komuś przejść misję gdzie lądujemy na pędzącej ciężarówce?

 

Poprzegladaj filmiki na YT, w opisie czesto sa podane uzyte addony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiągnięcie takiej grafiki (przy dobrym sprzęcie) to kwestia już raczej kosztów dodatków, gdyż te są dosyć drogie jak na nasze kieszenie, więc używają w większości ludzie z zajawką na latanie etc. Co do addonów, postaram się zrobić małe przeszpiegi na temat czego autor używa i popytam się też wsród ludzi z którymi latam czasem, może oni będą mieli jakieś konkretne info. Poza sprawą sam posiadam dosyć pokaźną bibliotekę różnych tego typu cudów, jak zmienię trochę w sprzęcie i przejdę na I5/I7 aby osiągnąć jakąkolwiek płynność, postaram się nagrać coś testowego z opisem dodatków które będą użyte.

 

@ Edit

Co do autobusu nie jest trudno na nim wylądować. Zaraz postaram się coś zmontować a pro po tego jeżeli potrzebna ci "metoda" na wylądowanie

Edytowane przez Drake1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Po zrobieniu formaciku i zainstalowaniu DC-10 tyle udało mi się póki co wyciągnąć przy płynności rzędu 40-50 FPS. Jedną z metod polecanych przez różnych ludzi jest defragmentacja plików / dysku. Będę zaraz instalował resztę mojej biblioteki i zobaczymy co z tego będzie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu formaciku i zainstalowaniu DC-10 tyle udało mi się póki co wyciągnąć przy płynności rzędu 40-50 FPS. Jedną z metod polecanych przez różnych ludzi jest defragmentacja plików / dysku. Będę zaraz instalował resztę mojej biblioteki i zobaczymy co z tego będzie :).

 

czyli kupno dysku SSD :wink:

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...