Skocz do zawartości
LCC

Microsoft Flight Simulator X

Rekomendowane odpowiedzi

ja napisze tylko :|

:) za grafike ale :( za wydajnosc.

 

zabawka z siga z ta mala roznica, ze mam teraz 2*7900GS, proc na 2,8ghz.

 

framerate oscyluje w granicach 8-25fps w 1280 max z AA i AF, sowaki podciagniete na maxa w prawa strone

Niemiec jest w tym support dla 2 jajecznych ?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem... może macie jakieś propozycje:

Uderzyć do pomocy technicznej, wygląda że jakieś zabezpieczenie anty-pirackie na płycie, blokuje instalkę. Ten token zdaje się że jest umieszczony lub generowany z płyty i jest on wadliwy, więc niewiele można zdziałać, no chyba że jest on weryfikowany przez serwer M$ (coś na podobieństwo steama) a on może być chwilowo nieczynny.

Tak jak tam piszą zerknij jeszcze do helpa, może coś tam jest na ten temat.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam taki jeden, ale za to wielki problem z moim symulatorem. :mur: Jeszcze nigdy nie grałem w coś takiego, a to wymaga żebym umiał już wszystko zrobić. Np. wpisać współrzędne... Wybrałem lekcje w centrum szkolenia, ale tan pierwszy lot jest banalny i niczego nie uczy.

 

Czy wicie może gdzie jest jakiś instruktaż jak wystartować, wpisać współrzędne itp. A może wy mi pomożecie, bo bardzo chcę polatać i nie mogę! Możecie mi przesłać e-mail na ajaffek@op.pl B-) .

Edytowane przez adam1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam taki jeden, ale za to wielki problem z moim symulatorem. :mur: Jeszcze nigdy nie grałem w coś takiego, a to wymaga żebym umiał już wszystko zrobić. Np. wpisać współrzędne... Wybrałem lekcje w centrum szkolenia, ale tan pierwszy lot jest banalny i niczego nie uczy.

 

Czy wicie może gdzie jest jakiś instruktaż jak wystartować, wpisać współrzędne itp. A może wy mi pomożecie, bo bardzo chcę polatać i nie mogę! Możecie mi przesłać e-mail na ajaffek@op.pl B-) .

 

ja to Twoim miejscu pochodziłbym jeszcze do szkoły i pouczył się angielskiego

 

czasem google pomaga rozwiązać problem, powiedz nauczycielowi od informatyki żeby zrobił Wam lekcję z wykorzystania wyszukiwarki.

 

Czego oczekujesz? Że ktoś Ci wszystko znajdzie, przygotuje i jeszcze wyśle na maila? Czasem trzeba się samemu wysilić.

 

Nie wiem czy FS ma jakieś ograniczenia wiekowe, ale skoro nie umiesz z niego korzystać to radziłbym odpuścić. Ta gra ma skomplikowany interfejs i sporo zaawansowanych opcji, bez angielskiego ani rusz. Co z tego, że Ci powiemy jak zrobić jedno jak nie będziesz wiedział jak zrobić kolejnych 10 rzeczy. Tak więc radzę na razie pograć w NFSa, a za parę lat, jak wszystko zacznie się wydawać prostsze usiąść do bardziej zaawansowanych gierek.

 

pozdro

 

ktoś mu musiał zrobić chrzest :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś mu musiał zrobić chrzest :razz:

Przesadzasz! wybierasz samolot, wybierasz lotnisko, gaz do dechy jak samolot się rozpędzi drążek do siebie i się leci, potem pobawić się myszką wszystkimi guzikami, pokrętłami, wajchami itp. i już się jest wyśmienitym pilotem :P

 

No dobra na poważnie, jak by ci tu streścić 8-letni kurs na pilota liniowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do posiadaczy 8800gts/gtx grajacych w FS, jak ta gra smiga na tych kartach, czy po dolozeniu dwoch jajek mozna cieszyc sie plynnoscia w maks detalach?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gra zre strasznie dużo ram i żeby sie cieszyć szybkim wczytywanie textor i obiektów na max detalach trzeba miec z 4gb ram

 

PS jak t ojest z tym SP1 do stymulatora X/ dodaje tego directa x 10 czy nie?? bo gra z patrzę wygląda nadal beznadziejnie jak by dir 8 max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gra zre strasznie dużo ram i żeby sie cieszyć szybkim wczytywanie textor i obiektów na max detalach trzeba miec z 4gb ram

 

PS jak t ojest z tym SP1 do stymulatora X/ dodaje tego directa x 10 czy nie?? bo gra z patrzę wygląda nadal beznadziejnie jak by dir 8 max

A to nie dopiero w dodatku 'adrenaline' ma byc dx 10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zakladajac, ze kupie 4gb ram i 8800gtx - czy pogram na maks detali w 1680x1050 bez AA, czy trzeba czekac na nastepna generacje kart ktora to moze pociagnie?

hehe serio jestes zajawiony ;d ja czekam na crysisa jeszcze, bo glupio by bylo upgradowac kompa do jednej gry ;p Zreszta nie wydaje mi sie zeby na jednym gtx'ie wszystko smigalo w takiej rozdzialce :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe serio jestes zajawiony ;d ja czekam na crysisa jeszcze, bo glupio by bylo upgradowac kompa do jednej gry ;p Zreszta nie wydaje mi sie zeby na jednym gtx'ie wszystko smigalo w takiej rozdzialce :/

oby, w takim razie czekam na opinie kogos kto to odpali w takiej rozdzialce na takiej konfiguracji, bo chce sie zarazic pctem od nowa, ale nie wyobrazam sobie, abym na gtx i 4gb ramu nie pogral komfortowo w jedna ze swoich ulubionych gier ;) Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie fsx pod xp

smiga w ustawieniach custom ( wszystkie suwaki na prawo, czyli wiecej niz high) 30-60fps anizo + aa wlaczone w grze

 

pod vista jest gozej czyli 15-40fps ale wystarczy wylaczyc aa lub ustawic na high teren.

 

rozdzialka to 1920x1200 wiec sporo.

 

powiem tak duzo zalezy gdzie latasz, czyli od terenu tam gdzie sa gory i male jeziorka na malych i srednich wysokosciach tnie najbardziej czyli nawet spada do 15 fps ale liczba fps zwieksza sie z wysokoscia ( tak tak sam sie dziwilem :) oczywiscie te 15 fps to przy widoku z zewnatrz w kokpicie jest zawsze kilka fps wiecej.

 

co do 4gb ramu to moze troszke pomoc chociaz watpie, u mnie na 2gb + vista moge bez problemu zminimalizowac fsx do paska wlaczyc przeladarke powrot do fsx trwa chwile, a samo ladowanie gry to z 30s wiecej pewno pomoga 2 szybkie dyski w raidzie :)

 

edit:

 

aha dodam ze gtx jest nie krecony a procek ma 'marne' 3,2ghz

 

edit2

 

no własnie jak to jest z tym dx10 ? jest juz jakis patch ktory dodaje efekty dx10?

Edytowane przez Halfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze na 1gtx nie da rady w tej rozdziale , prędzej by śmigało max na 1280x1024 ale zapewne masz LCD wiec kicha i natywna musi byc

chce kupic 21 panorame wiec natywna bedzie 1680x1050

Halfi - dzieki za info, czekam na wiecej [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem nowe stery bety ( te niby poprawione do lost planet ) ide zobacze jak na nich bedzie smigal fsx, zaraz zdam relacje :)

 

edit

 

przy sterach 162.18 beta pojawily sie jakies linie na niebie ;/ wydajnosc chyba ta sama.

 

sprawdzalem roznice miedzy 1680x1050 a 1920x1200 nie widze znaczacej roznicy w fps'ach.

 

tak jak pisalem wczesniej duzo zalezy od tego gdzie latasz jak startuje z wake island to mam non stop 30-60fps zas jak startuje z alaski to na dziendobry 15fps ale wystarczy wzbic sie na wysokosc przelotowa i juz fps'ow jest okolo 40 bardzo dziwne, ogolnie da rade grac w wysokich ustawieniach na 1 gtx'ie.

 

szkoda ze fsx nie obsluguje 2 jajek, wlaczylem menadzer w tle i jedno jajko zakatowane a 2 prawie nic nie robi, panowie a MS mogliby sie postarac.

 

aha no i co z tym dx10 w fsx ?? jest w koncujakis patch czy trzeba czekac ?

Edytowane przez Halfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, no to lecimy z tymi screenami...:D

 

fotki resizowalem z 1920x1200 do 1024x640

 

ustawienia wszystko na maksa w prawo ponad high + af/aa z poziomu FS X ( niestety nie jest napisane czy to 4x aa czy wiecej )

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

no to teraz kilka screenow w oryginalnej rozdzielczosci 1920x1200 waza po niecaly 1mb :)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Halfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki stary wielkie, widze, ze z GTXem nie mam sie czego zbytnio obawiac, zwlaszcza, ze rozdzialka bedzie nizsza

dzieki raz jeszcze B)

powiedz mi jeszcze jak z fpsem na wiekszych lotniskach?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może taki mały offtop, w gierkę nie grałem ale flashówka rządzi ;)

 

LINK

 

Polecam ;) Też latamy samolotem :]

Edytowane przez awq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhh na Heathrow fps faktycznie spada dramatycznie do 10fps ale po wystartowaniu wraca do normy.

 

zrobilem test na 1680x1050 + ustawienia high wedlug FS brak aa/af = 20 fps na plycie lotniska po wystartowaniu idzie sporo do gory.

 

z tego co zauwazylem po wylaczeniu Light boom'a gra dostaje kopa i mozna juz wszedzie plynnie grac daje to wiecej niz zmiana rozdzilczosci do 1680 i wylaczenie aa razem wziete:O przy czym gra nie traci duzo na grafice pewno znikaja tylko fantastyczne efekty slonca.

 

@AWQ

 

dobra gierka:D

Edytowane przez Halfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzizas rozdziala 16xx tożto już musi być tak wysoka ?? Pewnikiem w 1280x1024 dużo gorzej nie wygląda a fps z 40% lepszy ;).

Ciezko bedzie taka rozdzialke ustawic na Samsungu 215T :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to dziwne ale fps przy rozdzielczosci 1280x1024 i 1680x1050 na plycie lotniska w heathrow jest taki sam :)

 

dobra starczy tego na dzis, trzeba odpoczac.

 

aha i dla absolutnych maniakow polecam :

 

http://www.trackir.pl/trackir4pro_start.html

 

a tutaj kilka filmik przedstawiajacy to cudenko w grach, na zagranicznej stronie producenta jest o wiele wiecej filmikow z gier ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy efekt jest na rzutniku, na zwyklym monitorku to juz nie to samo. :]

 

---

 

A moze to ?

 

Dołączona grafika :]

 

Takie zabawki juz tylko dla maniakow, rownie dobrze mozna zakupic prawdziwy symulator lotniczy stosowany w armi (tylko troche to duze i w przecietnym pokoju sie nie zmiesci). :D

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...