Skocz do zawartości
_kuba

Abit Nv8 Czyżby Rywal Dla Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

Przegladajac ostatnio oferty sklepów znalzlem mobo abita na s754 z pci-e, model NV8

 

ciekaw jestem jak ta plyta sobie radzi w o/c ma kots moze taką płytkę ? powiedzcie cos o niej, szukalem o niej ale nie znalzlem wiele.

 

http://www.pcprojekt.pl/?p=katalog_produkt...d_produktu=1136

 

http://rankingi.chip.pl/ranking_19427.html...a49afc5b39f09bb

 

wg. danych technicznych jest nieźle

 

znalzlem art niestety nie znam jezyka rosyjskiego :-P

 

moze ktos go przetlumaczy

 

http://www.overclockers.ru/lab/20924.shtml

Edytowane przez _zzzkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i spisuje się nieźle :) Trochę błędów jest ale ogólnie lubie ją :)

jutro skrobne coś więcej! a co do testu to nie mam problemów jak odłączę prąd. Zawsze działa ;)

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie w przdbiegach odpadła- tylko 2 sloty na ja mam 2x256 winbonda do testów+512 na codzień...

 

do tego często wyłączam zasilacz jak coś grzebie a w abicie to podobno zeruje biosa :-|

biosa nie resetuje. Slotów mogłaby mieć więcej :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opson testoał w egiełdzie i mi pisał zę jak wszytkie abity po odpieciu zasilanie treba biosa tesetować czy sam sie czyści..a to dla mnie lipa..

ja cokolwiek zmieniam w budzie to odpinam zasialnie tak na wszelki wypadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerobiłem 3 takie płyty i nic takie nie zanotowałem...może miał słabą baterie? nie rozumiem...bynajmniej u mnie NIGDY się takie cos nie zdarzyło!

 

 

 

 

Oto moja mała recenzja :) czyli plusy i minusy Abita NV8

Pudełko jest ładne, ogólnie można poczytać o możliwościach płyty itp. Z tyłu opakowania znajdziemy informację, że płyta posiada tylko japońskie kondensatory dzięki czemu mamy wiekszą stabilność napięcia i dłuższą żywotność :) Wyglądają faktycznie porządnie :)

Wewnątrz pudła znajdziemy: instrukcję (angielską), skróconą instrukcję (w wielu językach w tym POLSKIM!!!), 4 kable SATA, 1 kabel ATA, 1 kabel FDD, kabel z dodatkowymi USB, płyte ze sterownikami itp, naklejkę z opisem płyty no i oczywiście samą płytę główną :)

 

Płyta jest oparta o chipset firmy nVidia model nForce4-4x. Chipset jest przeznaczony dla procesorów oczywiście AMD na socket 754 i wspiera oczywiście PCI-Express x16. Na płycie są jeszcze 3 sloty PCI-Express x1 oraz 3 sloty PCI. Płyta posiada 2 banki pamięci DDR. Za dźwięk odpowiada kodek realtek alc850. Jak działa? nie wiem nie używam ;). Karta sieciowa zintegrowana jest Gigabitowa, sprawuje się bez zarzutów. Oprócz tego mamy do dyspozycji 4 porty SATA no i oczywiście 2 IDE i 1 FDD. Za chłodzenie chipsetu odpowiada miedziany(!) radiator z wentylatorem. Jak dla mnie był za głośny więc wymieniłem na Zalmana. Zamontowanie innego chłodzenia na chipsecie nie sprawia żadnych problemów bo jak widać płyta ma świetnie rozplanowane wszystkie elementy. Jako chłodzenie procesora używam Arctic Colling freezer 64pro. odpowiednio ustawiony ściaga powietrze znad pamięci ram (dzięki czemu są doskonale chłodzone) oraz wywiewa na radiator MOSfetów. Jeśli chodzi o zewnętrzne porty to nie można narzekać:) Mamy do dyspozycji LPT, com, USB, ps/2, wyjscia karty muzycznej (w tym optyczne).

 

Bios płyty jest bardzo rozbudowany. Mamy tu typowe menu abita "Soft menu". Do wyboru mamy tam: HTT od 200 do 450MHz, PCI-E 100-145MHZ, napięcie procesora 1,4V-1,95V(tutaj jest drobny błąd ale o tym później), napięcie ram 2,5v-3,2v, napięcie chipsetu (1,5v-2v), napięcie szyny HT 1,2v +16%. Jeśli chodzi o ustawianie timingów pamięci to jest dość pokaźna ilość ustawień. :) Bios umożliwia również ustawienie prędkości obrotowej wentylatora procesora. Zabezpieczenia termiczne płyty działają bez zarzutów (przez przypadek sprawdzone ;) )

 

Działanie płyty: płyta jest bardzo stabilna, nie przysparza żadnych problemów i wszystko działa jak nalerzy :) Przyczepić się można tylko do zbyt głośnego wentylatora chipsetu co mnie przeszkadzało. Choć mój kolega stwierdził, że jest w miare ciche. Ale jak wiadomo każdy pojęcie ciszy trochę inaczej definiuje ;)

 

Overclocking :) Jak już wcześniej pisałem płyta ma dużą ilość opcji ułatwiające nam podkręcaczom życie :D Jedynym mankamentem pod tym względem jest dziwne ustawianie napięcia procesora. Tzn. np ustawiając napięcie 1,6v mamy według biosu 1,5v a według miernika 1,48-1,49v. Czyli teoretyczna regulację od 1,5v (tak jest w biosie) do 1,95v trzeba obniżyć o ciut ponad 0,1v co daje nam 1,4v do 1,85v. Dodatkową dziwną rzeczą jest to, żeby móc ustawiać wartości powyżej 1,55v trzeba zmienić opcję w biosie "Ddr ref voltage" na +30mv. Wtedy można się już zabrać za O/C :) W tym płyta spisuje się wyśmienicie. Nie podam Wam ile osiągnołem max HTT ponieważ nie miałem na czym tego testować. Bynajmniej mojego Semprona 2800+ wykręciłem na 2700MHz. Więcej nie próbowałem z braku chęci i czasu...choć na 2800MHz się włączał. Ale gdzieś w necie wyczytałem, że 365MHz nie jest problemem. Zakres regulacji napięcia chipsetu myśle, że pozwoli osiągać jeszcze wyższe taktowania.

 

 

Podsumowanie: Myśle, że płyta jest udanym produktem firmy Abit. Drobne niedociagniecia związane z napięciem procesora możliwe, że będzie można usunąc w nowszym biosie. Ja testowałem na 1.2 z 2005/11/28. Myślę, że płyta jest godnym konkurentem DFI Infinity, szczególnie, że ostatnio trochę się naczytałem o padaniu tych płyt oraz problemem z odczytem temperatury procesora. Ja złożyłem 3 komputery na tym abicie i nikt nie narzeka :)

Co do problemów jakie można ostatnio wyczytać w internecie dotyczących resetowania biosu po wyłączeniu zasilania ja takowych nie miałem. Zasilanie wyłączane nawet na całą noc i nic się nie resetowało.

 

Plusy płyty:

-duża ilość opcji przydatnych O/C

-wysokie Vcore Vdimm Vchipset ;)

-dobre rozplanowanie płyty

-wydajne chłodzenie chipsetu

-całkiem duże wyposażenie płyty

 

Minusy płyty:

-drobne problemy z ustawianiem Vcore

-trochę za głośne chłodzenie chipsetu

-z biosem 1.3 nie działają karty stare karty graficzne na PCI (przynajmniej mój 12 letni S3 nie działa). Z 1.2 problemów brak.

-brakuje trochę dzielników pamięci 150 i 183 :(

 

Strona producenta http://www.abit.com.tw/page/pl/motherboard...PE=Socket%20754

 

p.s. sorrki za jakość fotek ale lepszych nie znalałem na dysku ;)

post-4066-1145196055_thumb.jpg

post-4066-1145196098_thumb.jpg

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle, że prędzej skończy Ci się proc niż płyta :] ale chyba DFI bez modów zrobi ciut więcej. choc w sumie ja na swojej maxa nie sprawdzałem bo nie miałem jak. zresztą masz wsio opisane w mojej mini recenzji wyżej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano abit był zawsze drogi...ale jak ja kupowałem to za dfi chcieli 1zł więcej :P

no i na komputroniku teraz DFI jest za 304zł...może gdzies abita też taniej dostaniesz!

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie poczytalem o niej wiecej i chyba abit tym produktu nie zawojuje na rynku s754 z pci-e z tą ceną jakby kosztowała z 60zł mniej to szła by z półek sklepowych jak k8ns-ki kiedys

 

Ogólnie to wszystkie dostępne płyty na NF4-4x i 754 reprezentują podobny poziom o/c (no dobra, moze oprocz tego badziewiastego MSI i Asusa), ja wybrałem EPoXa - zaufanie i przyzwyczajenie do marki, 3 MoBo tej firmy i 3 raz działa bez zarzutów + swietne o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na egieldzie mieli jakis trefny egzemplarz. Na forum kilka osob ma ta plytke wlacznie ze mna i nikt jeszcze nie pisal o problemach po odlaczeniu zasilania... szkoda ze od razu uogolnili ten blad na cala serie NV8, bo plytka jest godna uwagi. Ja swoje mobo sciagalem w ciemno z newegg kiedy jeszcze zadnej recenzji nie bylo i nie zaluje. Denerwowac moze jedynie wyjec na chipsecie, ale to juz 'wizytowka' Abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam to wydaje sie płytka zaryzukuje napsiać lepsza od mojej infinity...gdyby nie cena no i tylko 2 banki pamięci...

 

acha niech ktoś potestuje dobrze pod względem o/c bo teoria teoria a wszystko i tak w praniu wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat: chetnie bym pokatowal ale proc mi nie pozwala na przekroczenie 345MHz...

 

jeszcze jeden test jest TU. slabe wyniki oc, ale moze komus sie przydadza informacje dot. odblokowania sata II.

 

przy okazji nowy bios

Edytowane przez Patrol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat: chetnie bym pokatowal ale proc mi nie pozwala na przekroczenie 345MHz...

 

jeszcze jeden test jest TU. slabe wyniki oc, ale moze komus sie przydadza informacje dot. odblokowania sata II.

 

przy okazji nowy bios

czy te miejsca co są zaznaczone trzeba zmostkować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wyłączeniu kompa,zawsze wyłączam listwe więc płyta jest bez prądu i NIGDY nie resetował mi się bios lub coś przestawiło.No i mozna przestawić HT z 800Mhz na 1000mhz bez żadnych problemów.Jedyne co to po kupnie płyty trzeba zmienić bios.Chłodzenie na NV4 jest(było) głośne ale jest na nim zalman więc jest cisza.Mój problem z płytą wiąże się z umiejscowieniem złączy SATA.Po założeniu na GF 6600GT chłodzenia silensera ,zasłania on złącza od dysku.Ale jak dla mnie to płytka jest spox.Kupiłem ją tak jak Patrol,zanim jeszcze ktoś coś o niej napisał i nie żałuje. B) B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...