Skocz do zawartości
_kuba

Abit Nv8 Czyżby Rywal Dla Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wczoraj dostalem w koncu plyte Abita NV8:)

Musze powiedziec ze mile mnie zaskoczyla:)

Wczesniej posiadalem Gigabyte K8NS ver.1.1 i procek Sempron 2800+ lecial na 2600MHz:)

Teraz po przesiadce leci na 2700MHz stabilnie.Szkoda ze procesor nie jest w stanie wiecej wycisnac bo tego sie spodziewalem:D

Slyszalem ze podczas pracy z podkreceniem sa problemy z wejsciem mikrofonowym,bo kolega takowy mia(ale ja osobiscie nie uzywam zintegrowanej dzwiekowki).

Oczywiscie chlodzenie chipsetu na starcie wymienilem na zalmana,bo jestem fanem ciszy i spokoju:]

Uzywam biosu ver F11

Jak cos bede wiedzial wiecej,bo nie mialel jeszcze czasu usiasc na spokojnie do tej plyty, to dam znac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie max HTT osiągnęliście na tejże płytce ( NV8 ) ?? Bo właśnie zastanawiam się nad przesiadką z mojego GB K8NE , ale nie wiem czy cokolwiek zyskam - obecnie na K8NE z biosem FD osiągnąłem HTT 350 , co dało mi 2.45 GHz z bazowych 1.4 GHz a chciałbym wytargać nieco ponad 2.5 GHz lub więcej jak się uda ... Oczywiście mile widziane screeny :)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dluzszych testach okazalo sie ze pojawia sie problem z resetem:/

Wgralem bios F14 i u kolegi wszystko smigalo:)

Jednak jak plytka wrocila do mnie to pojawil sie problem...Nie zglaszal sie procesor i nie wlaczal sie monitor:/

Po dluzszym badaniu sprawy okazalo sie ze plyta nie moze byc w komputerze,startowala tylko poza obudowa :mur:

Myslalem ze moze to byc spowodowane wymiana wiatraczka na chipsecie(w miejscu zamontowania sa rezystorki i kondensatory) bo oryginalny ma dookola oslone a zamontowany Zalman takowego zabezpieczenia nie posiada :? wiec pewnie zrobilo sie jakies zwarcie

Jednak po wymianie dalej zima :angry:

Dopiero zmiana biosu na defaultowy F11 dala powrot do normalnej pracy <_<

Pytanie do posiadaczy tej plyty:czy po zmianie mieliscie jakiekolwiek problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mialem tylko tak ze na najnowszym biosie karta na PCI nie działała i musialem wgrywac starszego biosa z grafą od kumpla ale widze ze Ty masz PCI-express więc dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh,zeby bylo smieszniej to przez wgranie biosu od nowa mam nizsze HT(z 440 na 337) i wiecej niechce pojsc:/

Nie wiem czy ten oryginalny bios to nie byl czasami jakis beta F11?

Moze to jest przez to ze zmienilem z powrotem na standardowe chlodzenie chipsetu?

Chyba dzis na probe zaloze go znowu i zobaczymy;D Moze chipset sie na standardowym przegrzewa?

Bo ja do tego zalmana dolaczam wentylator na 5V:D

Pozdro Pageup:-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze testowałem ostatnio Abita NV8 wtrąca swoje 3 słowa... W piątek przygarnełem Abita który gnił juz sobie 2 miesiące na magazynie bo nikt go nie chciał, postanowiłem przetestować tą zachwalaną przez wszystkich płytę...poskładałem graty na pająka na biurku, otworzyłem okno, poustawiałem w biosie timingi pamięci takie jak na EPoXie (swoją drogą, czemu tam nie było mozliwosci regulacji alph?? nawet w najnowszym BIOSie... :| ), no i zabieram się za kręcenie...zapodałem od razu 1.7v i 340HTT i co?? mobo nie wstaje...szybki clear cmos, i znow...ustawiłem 300, płyta wstała, 325, wstaje, 340 wstała, obnizylem napiecie na takie na jakim chodzil proc na EPoXie, wszystko działało. Pomyslalem ze pora wykorzystać mozliwosc ustawienia wiekszego napiecia niz na mojej własnej płycie. Ustawiłem 350HTT i płyta znów nie wstała. Clear CMOS, ustawianie HTT ze skokiem co 5mhz i udało się zabootowac na 350HTT. w Windowsie wszystko działało, SP2004 tez. Jako ze moj procesor (a raczej były procesor, bo juz go nie mam ;p ), potrafił znacznie więcej, znów szybki skok do biosu i zmiana na 355...mobo nie wstaje. 352HTT wstała, i to było max ustawienie na jakim pracował ten Abit. Zmiany z BIOSu i z poziomu windowsa za pomocą clockgena skutkowały pięknym czarnym ekranem. W dodatku płyta po ustawieniu np. HTT340, wyłaczeniu komputera, i właczeniu po 1min ponownie miała cold boota, nie wstawała ze zwiekszonym HTT. Czasem po resecie tez się to zdarzało...Oczywiscie podnosiłem napięcia chipsetu i HTT ale nic to nie dawało. Oddałem płyte spowrotem. Zawiodłem się, bo myslalem ze sobie pokręce a tu się okazało ze była gorsza w osiągach od mojego taniego EPoXa. No cóz, pozostaje kupic DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jakis pechowy egzemplarz miales...a probowales dac ciut więcej V na chipset? ja na wszelki wypadek powyeżej 300MHz zawsze daje 1,6V i bez problemu botuje na 350MHz a nawet i wiecej...ale pozywje 360 winda zazwyczaj nie wstaje (kwesita temp proca).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jakis pechowy egzemplarz miales...a probowales dac ciut więcej V na chipset? ja na wszelki wypadek powyeżej 300MHz zawsze daje 1,6V i bez problemu botuje na 350MHz a nawet i wiecej...ale pozywje 360 winda zazwyczaj nie wstaje (kwesita temp proca).

Dawałem nawet 1.65v, i nic...Teraz pora dorwać gdzies DFI i pomęczyć obecnego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś z Was tą mobo z Corsair XMS 2x512 lub z niebieskimi Geilami? Bo np. te pamięci nie chcą działać z DFI z dzielnikiem. :/ Max synchro to 260MHz ale marnuje się wtedy CPU, który chodzi na 340HTT. Przy takim HTT mogę co najwyżej dać 1:1 czyli 170MHz na memki ale wtedy lipa wydajnosć jak nic! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas odswiezyc temt... :) Mam dziwny problem...po wejsciu do biosu w zakladke PC health status mam zwis...tylko przy wejsciu w ta zakladke...proc jest podkrecony ale chodzi na 100%stabilnie pamiec to samo...Bios najnowszy tj. 05/08/2006. Wiecie co moze byc nie tak??

Z gory dzieki

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest problem z odczytem obrotów wiatraka i przy wejściu w zakładke bios się wiesza bo nie może odczytać prędkości wentyla?

Ale jezeli mialbym wlaczona ta opcje to komp by mi sie wylaczyl a nie zawiesil?? Moze to byc wina biosu??

 

Jaki bios polecacie??

Edytowane przez bhaal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że róznie to może być.Zmień może bios na wcześniejszy,1.3 z 2005/12/27.Ja mam 1.4 z 2006/05/08 i nie mam żadnych problemów.

Juz wiem czym to jest spowodowane...Po wlaczenie abit EQ komp mi sie zawiesza...jak wylacze to wsio jest ok.

Dzieki za odp

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ktoś coś wspomniał że z nowszym biosem nie działają karty graficzne na PCI - od którego :P :?:

2. Płyta chodzi z Turionami :?:

 

Dość długo goglowałem, tutaj coś jest ale nie rozumiem co tam pisze jak ktoś kapuje to niech odpisze:

 

http://forum.hardware.fr/hardwarefr/Hardwa...et-723512-1.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół dnia testuje wszystko na razie :mur: nic ciekawego...

 

Przy Vcpu 1,45V płyta nawet nie wstaje, HTT wymieka przy około 320 (jeszcze nietestowane dokładnie); z plusów to pamięci mi wysoko latają :], po update biosu nadal jest to że płyta nie wstaje jak w biosie było htt 250+ i wymagany jest clear cmos; w niedziele moze zdrutuje socketa i WC na cpu,gpu,i chipset to może coś "ruszy" :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac nie wiem czy pomagalo ale dalem na wszelki wypadek wiecej hehe chyba tak kolo 1,8v a dla HT jedno oczko wiecej niz default.

 

ddr ref voltage nie wiem co daje ale np zeby dac pacie ponad 1,55v (dla mojego sempa) musialem to przestawic na jakakolwiek wartosc bo nie chcialo napiecie procka isc wyzej :blink:

a swoja droga najwiecej osiagnalem jak dalem -30mw (najwiecej z procka)...ogolnie troche to dziwne hehe

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zmiany V dla HT max HTT jakieś 300 <_< EDIT: Mem przy 2x512 - 2 stronne i 240 MHz trzeba było ustawić na 2T - kontroler w procu siadł... Lece na razie 2T.

 

 

 

<_< Jeszcze coś mi zasiłka z Sępem chyba powoli nie daje rady +12V i 11,6 V +3,3 i 3,49 wychodzi na to ze albo ta płyta żre znacznie więcej prądu albo 7300GT ma większe zapotrzebowanie na waty niż AIWR9800@XT :blink: reszta kompa ta sama a nawet mniej jeszcze podpięte sprzętów bez jednego HDD, CDRW, Audigy 2ZS, karty TV, karty wi-fi :P

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpiołem wszystko co się dało, grafe zmieniłem na ATI Rage II PCI 4 mb :lol: i +12V jakieś 11,55V wg programów, popołudniu sprawdze miernikiem to się zobaczy ale wątpie aby to był zasilacz, na razie HTT 315 stable ale to jeszcze zdecydowanie za mało <_<

 

...kombinuje dalej :)

 

Jest w końcu coś ruszyło :]

 

Płyta nie trawi 2x512 - (2 stronne mem) i wysokie HTT nawet jak pamięci puszczam nam na div 100 :mur:

 

EDIT:

 

HTT 350 "pękło" :)

 

EDIT:

 

Na razie nie jest najgorzej :P 1400@2520 :)

 

Dołączona grafika

 

:)

 

Mam nadzieje że jeszcze troche da się pociągnąć mobo i procka :)

 

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=137135 B-)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...