Skocz do zawartości
_kuba

Abit Nv8 Czyżby Rywal Dla Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli chodzi HTT to jakieś 370 stabilne ale nie przetestowane do końca, max HT link jakieś 1300, max stable MHz CPU bliżej nie określone :P, pisałem w temacie o platformie 754 że tęperaturki mam strasznie wysokie :mur: 8x300 i 1,2V i jakieś 45 stopni :lol:

Przy tych ponad 2900 MHz było coś koło 1,6V napewno niestabilne, idlee 34 stopnie a stres to aż bałem się sprawdzić :lol: przy 1,55V i 2800 MHz po 30s prime zaraz 55 stopni to zrezygnowałem ze stress prime do czasu założenia WC :P

 

Ten proc z porównaniem do Sępa 256L2 jest sporo szybszy przy tych samych MHz :) ...w 3D smarku 2k1 Turion mając 2275 MHz i troche mniej na pamięciach był szybszy do Sępa @ 2450 który dodatkowo miał szybszy ram :P

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób te 3ghz bo mnie meczysz :P

 

Mówisz i masz :lol:

 

2389266[/snapback]

Ja mialem ogolnie duze problemy z odczytami temperatur. Np. Czujnik na procesorze w ogole mi nie dzialal. Echhh

 

U mnie wszystko OKi :)

 

Mam najnowszy biosik :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z tym abitem. Mam bios w wersji 11 i sempa 2800+ niestety płyta cały czas daje 1,5 Vcore :? i nie wiem dlaczego zawyza standardowe napiecie i nie da sie tego w zaden sposob zmienic.

 

pozdrawiam

 

edit: po przeprogramowaniu biosu programatorem wszystko wrocilo do normy, co prawda w biosie pokazuje 1,5V ale tak naprawde daje napiecie 1,4

Edytowane przez sebkan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty to ze stable raczej mało wspólnego ma :P

As ty czepialski :P

 

Nastepnym razem napisze chodzilo 33 min :P

 

Testowanie HTT to nie tak jak CPU ze tam dosc rozne wartosci sa na "screana i na stable" a tu te roznice sa znacznie mniejsze :P W przypadku krecenia HTT potrafi byc cos w stylu 376 - chodzi 3h a 377 od razu freez :P... To nie CPU ze x to max screan a x-300 MHz to dopiero stable :P

 

btw. Plyta chodzila 30 min przy HTT 410 :P

 

Ogólnie testowanie HTT w Sp2004 troche mija się z celem, bo przekręcenie HTT objawia się bardzo często w 3dmarkach jako przekłamania obrazu...

Mialem przynajmniej 5 roznych mobo pod K8 i nigdy sie nie spotkalem z czyms takim, u mnie przekrecenie HTT zawsze objawialo sie "freezem", ale thx za info :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3D marki też zagrałem i przeszły do końca :)

Ale patrzyłeś czy nie ma artefaktów w markach? Bo o to się tutaj rozchodzi, a nie o to czy przejdą bo to już skrajna sytuacja. Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej? odkrec grafe i patrz dokladnie...jesli faktycznie jest czysto to naprawde nieźle :D

robiles jej jakies specjalne zabiegi?:>

Nomps raczej bo byłem podczas testu zrobić sobie herbate :lol: ... i nie bylo mnie kolo 2 minutek, a takto od patrzalem w 3D marki 2001SE i 2003 - i arta przynajmniej nie dostrzeglem :P

 

Co do specjalnych "zabiegow" to przesmarowalem chipset nowa pasta termo, napiecia na chipset itp. nie tykane, plyta czasem zlapie freeza przy 407 a czasem 420 bylo oki :lol: , ale generalnie jak sie juz wlaczy na danym HTT to jest wszystko OKi.

 

Na div 100 cos pamieci mi slabo lataja i niewiem czy to one czasami nie blokuja a timingi juz poluzowane prawie na maxa <_<

 

ehm... WC mialem zakladac 2 tygodnie temu ale jakos czasu nie bylo moze w ten weekend dam rade :), a moze kiedys na CPU poleci cos lepszego nic WC :)...

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcialbym was prosic o pomoc bo juz mnie ku... bierze. Ma ta plytke i z sempronem 2800+ 64bit. Kreci sie na niej na 2400MHz( 300*8 ) przy 1.4v. Moj problem polega na tym ze plyta nie chce isc powyzej HT 312. Podczas ladowania systemu zwis. Proc wczesniej chodzil na dfi nforce3 na 2600MHz( 325*8 ) przy 1.475. Na Abicie nawet przy 1.56v nie chce tyle isc. Pamieci puszczam na dzielniku wiec mnie nie blokuja. Mnoznik HT x3 bo x2 nie dziala zbyt dobrze (zwis podczas ladowania). Po podniesieniu napiecia chipsetu 2 oczka wyzej niz default od razu zwis to samo przy podniesieniu napiecia HT. Zasilka( z podpisu) mnie nie trzyma, pamieci i proc tez wiec co moze byc nie tak?? Dodam jeszcze ze mam najnowszy bios. Na procu Freezer 64 temp max 40 (mam strasznie cieplo w pokoju :)) chlodzenie chipsetu zmienione na radiator cooler master z nawiewem. Prosze o jakies sugestie.

Z gory dzieki za odp

Pozdro

Edytowane przez bhaal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wgraj najnowszy bios.

2. Nie tykaj napiecia chipsetu bo to tylko pogarsza max HTT (przynajmniej u mnie tak bylo - ...chyba bo plyta bawilem sie ledwo pare dni :P)

3. Ja nie mialem problemoz w ht 2x

4. Ta plyta nie ma wszystkich alpha timing i na niektorych dzielniakach pamieci niechca wysoko leciec :mur:

 

Sprobuj mnualnie ustawic timingi (AMD64 tweaker z pod windowsa takie jak miales na dfi) i krec clockgenem i zobacz czy w z pod windowsa choc wszystko chodzi tak jak powinno byc :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wgraj najnowszy bios.

2. Nie tykaj napiecia chipsetu bo to tylko pogarsza max HTT (przynajmniej u mnie tak bylo - ...chyba bo plyta bawilem sie ledwo pare dni :P)

3. Ja nie mialem problemoz w ht 2x

4. Ta plyta nie ma wszystkich alpha timing i na niektorych dzielniakach pamieci niechca wysoko leciec :mur:

 

Sprobuj mnualnie ustawic timingi (AMD64 tweaker z pod windowsa takie jak miales na dfi) i krec clockgenem i zobacz czy w z pod windowsa choc wszystko chodzi tak jak powinno byc :)

Ad.1 Mam najnowszy bios

Ad.2 Napieciem sie juz nie bawie :)

Ad.3 Sprawdze na innych ustawieniach

Ad.4 Pamieci sa na dzielniku wiec nie powinny sprawiac klopotow tym bardziej ze leca na div 100

 

Pokombinuje i dam znac

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

div100 jest troche nieszczesne na tej płycie...

zrob div133

Na div133 ruszylo sie do przodu ale mam klopoty ze stabilnoscia...na razie nie wiem czy to wina proca(zbyt malo v) czy pamieci...Zaraz biore sie za spr stabilnosci pamieci gold memory.Dam znac...

 

EDIT:

 

Sypia sie pamieci...juz nie mam pomyslu na timingi...przy div 133 przy cl3 wogole nie wstaja... Testowalem 2.5-x-x-x i na kazdych ustawieniach, ktore testowalem sie sypaly... Jezeli chodzi o div 166 to do HT 312 chodza powyzej lipa. Pamieci testowalem i na 260 MHz chodza przy 3-4-4-8 2.6v a na div 166 jak sie tylko zblize do 250 to koniec. Na razie nie mam pomyslu... :mur:

Jakies sugestie??

Edytowane przez bhaal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak juz jest :mur:

 

Aha plyta przy roznych dzielnikach ustala sobie jeszcze automatycznie rozne alphy (ktorych nie mozna zmienic w biosie) i to tez conieco wplyywa na o/c memek, sprobuj max async latency na 8 i read preamble na 7 u mnie podniesienie max async latency dawalo calkiem sporo MHz ale tylko przy dzielnikach innych niz 100 tam to rozne cyrki byly :P

 

Ta plyta rowniez ma dziwne "zobczenia" przy 2x512 (2 stronne) niezaleznie od dzielnika nie wstawala mi z HTT 290+, potem troche trzeba bylo poskracac timingi i jakos cos wymeczylem ale przy 2x512 max HTT zatrzymalo mi sie kolo 360 (przy div 100 i pamieci jedynie 180(360) MHz, gdzie normalnie na innej plycie lataly w dualu po 280(560MHz) :lol: ...

 

Jak testuesz mobo to na poczatek proponuje 1x ram :P

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak juz jest :mur:

 

Aha plyta przy roznych dzielnikach ustala sobie jeszcze automatycznie rozne alphy (ktorych nie mozna zmienic w biosie) i to tez conieco wplyywa na o/c memek, sprobuj max async latency na 8 i read preamble na 7 u mnie podniesienie max async latency dawalo calkiem sporo MHz ale tylko przy dzielnikach innych niz 100 tam to rozne cyrki byly :P

 

Ta plyta rowniez ma dziwne "zobczenia" przy 2x512 (2 stronne) niezaleznie od dzielnika nie wstawala mi z HTT 290+, potem troche trzeba bylo poskracac timingi i jakos cos wymeczylem ale przy 2x512 max HTT zatrzymalo mi sie kolo 360 (przy div 100 i pamieci jedynie 180(360) MHz, gdzie normalnie na innej plycie lataly w dualu po 280(560MHz) :lol: ...

 

Jak testuesz mobo to na poczatek proponuje 1x ram :P

No bede jeszcze kombinowal...Pamieci mam 1x1GB :)

Dzieki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...