Skocz do zawartości
_kuba

Abit Nv8 Czyżby Rywal Dla Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

No bede jeszcze kombinowal...Pamieci mam 1x1GB :)

Dzieki za rady

No niestety pamici za cholere nie chca chodzic na dzielniku 133 i 166 powyzej okreslonych wartowsci...alph nie moge zmenic bo w biosie ich nie ma (wrocilem nawet do biosu 11) a windowsie nie mam szansy bo pp sie nie chce zaladowac. Nie pomaga poluznienie timingow ani zmniejszenie/zwiekszenie vmem...Ehhh...przydalby sie dzielnik 150 i 183 :mur: :mur:

Dzieki za rady

Pozdro

 

EDIT:

 

Proc poszedl po zmnianie MAL na 7 na 2600MHz i pamieci na 260MHz...Niestety MAL musze zmieniac programowo bo w biosie nie ma takiej opcji...Probowalem wszystkich biosow i w zadnym jej nie ma.Ma ktos moze zmodowany bios zeby MAL bylo defaultowo na 7 :>

Pozdro

Edytowane przez bhaal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak alpha timing w tej mobo jest upierdliwy, gdzies na jakims forum nawet pisali oficjalna prosbe do Abita ale nic z tego nie wyszlo.

 

Trzeba sie pobawic modbinem... moze ktos wyedytuje bios. :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety brak alpha timing w tej mobo jest upierdliwy, gdzies na jakims forum nawet pisali oficjalna prosbe do Abita ale nic z tego nie wyszlo.

 

Trzeba sie pobawic modbinem... moze ktos wyedytuje bios. :)

Mam jeden wyedytowany ale kolo nie zmienil w nim alph (przynajmniej w opisie nie napisal):

 

"Biosmod without important modification, only unhidden options like:

 

- add 2.5 and 1.5 for HT Multiplier

- add DDR366 and DDR300 DRAM clock options

 

burst lenght for memory up to 8 instead of 4 by default

USB keyboard and mouse set by BIOS instead of OS by default

32bits dram memory hole disabled by default

Restore on AC power change to "Power On" by default

serial and parallel port disable by default (don't try to understand me ;) )

 

Progerien,"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Mernest wlasnie zmodowal biosa do naszej plytki. Na razie dodane dzielniki 150 i 183 wkrotce miejmy nadzieje bedzie MAL zmienione na 7 :)

Link do zmodowanego biosu http://z31.zupload.com/download.php?file=g...;filepath=12101

Jak bedzie zmodowane MAL to zapodam linka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie :(

 

mam problem, mam tą płytke i są problemy...

 

dodam że proc chodził na poprzedniej plycie bez zajakniecia na 1,45v a pamieci na ~240 na 2,9v

 

mój problem wyglada tak..wchodze do biosu z checia miany taktów, ustawiam htt 250 na poczatek, czipset na 1,6v(na wszelki wypadek) , ramy na 3v..i ide podkrecac..ok reboot, ładuje się windows..res..res..res..no [ciach!]a :|, z myślą co jest , clear cmos i dalej próbuje(vcore procka nie zmieniam bo szedł na standardzie na 2100) i znowu , doszedłem do 250 ded...ktoś ma jakiś pomysł ?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem how... jak plyta nie ma opcji zeby zmienic to zmienisz tylko a64tweakerem spod windy, a wartosci to takie jakie proc polubi, jeden woli takie drugi inne, trza znalezc odpowiednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, pokombinowałemi narazie jest ok, ramy botuja juz na 400(wczesniej nie chciały) mam nadzieje ze jak im wrzucę te 500mhz na 3.2v to dadzą rade, na 2.9 przy245 juz wymiekaly...troche dziwna ta plytka, z czasem ja pewnie polubie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię Abita NV8 z gwarancją do 200zł (musi być gwarancja i wszystkie papiery)

 

Prośba do kogoś kto zna się na biosach :

http://www.muzzy18.republika.pl/NV8_15.BIN - ten bios ma już dzielniki 300 i 366

Niech ktoś doda ustawienia MAL i RP

 

Kupię Abita NV8 z gwarancją do 200zł (musi być gwarancja i wszystkie papiery)

 

Prośba do kogoś kto zna się na biosach :

http://www.muzzy18.republika.pl/NV8_15.BIN - ten bios ma już dzielniki 300 i 366

Niech ktoś doda ustawienia MAL i RP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.muzzy18.republika.pl/NV8_15mod_mal7.zip

Biosik do naszego NV8 z dzielnikami 300 i 366 oraz mal ustawione na sztywno 7.

Podziękowania dla mernesta za odblokowanie dzielników i Luk1999 za MAL 7.

Chcałbym dodać, że należy im się wielkie uznanie za pracę jaką dla nas wykonali za darmo.

Ja pełniłem role Beta Testera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mal7 lepiej bo na 8 gorzej mi proc chodził.

na 8 robił 2750 a na 7 robi mi teraz 2900 i raczej zrobi więcej bo to już kres pamięci 480 2.5-3-3-8 1T

narazie z wyników jestem zadowolony ale w przyszłości planuje jakieś lepsze pamiątki. jakieś 2x512 crucial, może jakiś doobry patriot....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowolna kombinacja MAL/RP jest do zrobienia - tylko te BIOSy będą w sumie troszkę ważyć ;) . Niedługo postaram się opisać, jak to zrobić, bo z gotowymi wzorami źródeł ISA ROM od Polygona nie jest to żadna filozofia ;) .

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mozecie mi powiedziec jakie macie temp na chipsecie(nawet sprawdzajac organoleptycznie) bo chcialbym zapodac na chlodzenie niebieskiego zalmana z nawiewem leciutkim.I jaka jest max bezpieczna temp dla chipsetu?

Pozdro

Edytowane przez bhaal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieski zalman bez nawiewu: parzy i to mocno

delikatny nawiew i jest poprostu bardzo cieply ale moge ciagle trzymac palec :)

No wlasnie...jest dosc mocno goracy ale pytanie gdzie jest ta granica :) Ale chyba generalnie nforce4 nie da sie chlodzic pasywnie...

U mnie elektroniczy czujnik temp po doslownie minucie obciazenia primem pokazuje temp na chipsecie w granicach 45 stopni.Nie wiem ile w tym prawdy ale zlapac radiator moge na jakies 10-15sek a pozniej juz zaczyna parzyc...Myslisz ze ten zalman + nawiew ze 120 na 5v starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wytrzymałość termiczna NF4 sięga 140c. Na moim DFI (co prawda na AM2, ale tez NF4, tyle ze ULTRA) mam niebieskiego Zalmana, bez nawiewu temperatura sięga 68c, z leciutkim nawiewem 59c. Bez nawiewu parzy, z nawiewem...tez parzy ;)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wytrzymałość termiczna NF4 sięga 140c. Na moim DFI (co prawda na AM2, ale tez NF4, tyle ze ULTRA) mam niebieskiego Zalmana, bez nawiewu temperatura sięga 68c, z leciutkim nawiewem 59c. Bez nawiewu parzy, z nawiewem...tez parzy ;)

I wszystko chodzi stabilnie bez zadnych problemow??Mozesz dac linka gdzie wyczytales jaka max temp moze miec chipset nforce4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko chodzi stabilnie bez zadnych problemow??Mozesz dac linka gdzie wyczytales jaka max temp moze miec chipset nforce4?

Pewnie, że chodzi bez problemów. Na seryjnym wiatraczku było wiecej stopni i nic się nie działo, a instrukcja płyty mówi, ze do 85c mozna spokojnie działać. Linka dać nie moge, bo o tym się dowiedziałem od usera tego forum - Strongmen'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka dać nie moge, bo o tym się dowiedziałem od usera tego forum - Strongmen'a.

A on pewnie też nigdzie nie przeczytał w oficjalnych informacjach tylko gdzieś na jakimś forum, albo mu ktoś powiedział (czyli niewielka szansa że te 140*C to wartośc jaką może ten chipset wytrzymać, równie dobrze ja moge napisać że 200 może wytrzymać), jaką temp. wytrzymuje nf4 to najlepiej byłoby się dowiedzieć z dokumentacji technicznej, tylko tak się składa że nvidia nie udostępnia tej dokumentacji (nie wiadomo czemu, intel, amd i inni np. udostępniają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A on pewnie też nigdzie nie przeczytał w oficjalnych informacjach tylko gdzieś na jakimś forum, albo mu ktoś powiedział (czyli niewielka szansa że te 140*C to wartośc jaką może ten chipset wytrzymać, równie dobrze ja moge napisać że 200 może wytrzymać), jaką temp. wytrzymuje nf4 to najlepiej byłoby się dowiedzieć z dokumentacji technicznej, tylko tak się składa że nvidia nie udostępnia tej dokumentacji (nie wiadomo czemu, intel, amd i inni np. udostępniają).

Przegladalem zagraniczne fora i znalazle ze wg specyfikacji ASUSA chipset nforce4 moze miec max 90 stopni:

Dołączona grafika

 

Co nie zmienia faktu ze jak bedzie mial ponizej 80 stopni to wszystko powinno byc ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...