Skocz do zawartości
chrzanek

Opcje Dzwieku Przestrzennego W Lapku

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

nosze sie z zamiarem sprzedania stacjonarki, lapek zapewnia mi wieksza wydajnosc i nie ma sensu zeby buda stala i sie kurzyla. natrafilem jednak na problem jak chodzi o dzwiek. w lapku moge podlaczyc tylko jedna pare glosnikow,zestaw natomiast mam 6.1 . szkoda mi troche tez sie tego pozbywac bo lubie czasami film ogladnac. pytanie brzmi: czy jest jakis inny sposob oprocz audigy(najlepiej duzo tanszy,bo 350 zl troche szkoda),ktory by pomogl mi uporac sie z problemem? rozwazalem nawet zrobienie sobie rozgaleznika na 3 pary glosnikow, przestrzenny dzwiek to to nie bedzie ale cos bedzie chociaz grac. jakies inne,oby lepsze pomysly? z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec sprawa nie wyglada rozowo. Na wydatek rzedu NAJMARNIEJ 250 (chociaz bedzie to predzej 300) zeta musisz sie przygotowac ( a tak a propo to wlasnie sprzedalem Audigy za 290 zeta wiec mogles skorzystac;)). No a wracajac do tematu. Po 1 : musisz miec lapa z jakas lepszejsza karta zintegrowana oraz z wyjsciem coaxialnym. Wtedy kupujesz takie cos http://allegro.pl/item94464033_ddts_100_creative.html i klopot z glowy. Nie jest to jakies bardzo mobilne urzadzenie albo zakladam ze nie bedziesz bral glosnikow w podroz. Generalnie fajna sprawa bo mozesz podlaczyc pare zrodel do tego dekodera i wszystko bedzie plynac na glosniki, przelaczasz tylko ktore zrodlo ma leciec. Dekoduje wszelkie Dolby i DTS, nawet w rozszerzonych wersjach ale kompletnie nie wiem jak to sie sprawdza w grach PC (ja mialem to podlaczone do Xboxa ale tam dzwiek jest w Dolby zapisany). A tak poza tym to jednak polecalbym Audigy2, naprawde. Troche kosztuje ale uzywki mozna juz dorwac ponizej 300 PLN. Jakosc gwarantuje ze docenisz od razu.

 

EDIT

Ewentualnie to : http://allegro.pl/item92513221_icemat_kart...7_1_czarna.html ale nie pytaj jak i czy to dziala bo nie mam pojecia.

 

Tu masz jeszcze SB Live! zewnetrzna : http://allegro.pl/item94195138_sound_blast...1_live_usb.html

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limerro problem jest troche glebszy.Bo co z tego jak masz notebooka z wyjscie spdif i karta obslugujaca 7.1 jak glosniki maja 3/4 jacki ;)

Zeby moc podlaczyc glosniki 6.1 do notka z spdif potrzebny jest dekoder taki jak np. DTS-100(nie wiem co jest w zestawie DTS-100 ale ja go mialem razem z glosnikami i jest kabelek coaxial razem z przejsiowka do jacka(spdif) ).

 

Do wyboru jes(o ile chcesz sie delektowac dziwkiem conajmniej 5.1):

a)dekoder np.DTS-100

b)Kara dzwiekowa zewnetrzna np.SB Live albo Audigy 2NX

c)Karta Dzwiekowa PCMCIA np SB Audigy 2ZS

 

Chyba ze bedziesz walczyl z rozdzielaczami 1jack->2jacki tylko nie mam pojecia jak to bedzie gralo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje, co do syberii to wyglada,ze ona emuluje tylko 7.1 (ma tylko 2 zlacza z tego co widze). pozostale propozycje sa bardzo interesujace,ale najbardziej mnie zainteresowalo to co napisal limerro. mam asusa a3vc, wyjscie spdif niby jest, jak wroce z pracy to zobacze jaka mam wersje HD. jezeli ta co trzeba to pozostanie mi tylko rozwiklanie sposobu na podlaczenie glosnikow pod lapka. mysle,ze allegro moze byc tutaj pomocne :) tak wiec raz jeszcze dziekuje, zobacze co mam w kompie i pozniej sie odezwe

 

EDIT: widze,ze napisalem posta w zlym momencie :S , a juz liczylem ze sie obejdzie bez dodatkowego wydatku :( no nic tak czy siak trzeba zobaczyc jaki ten kodek w tym asusie siedzi.

Edytowane przez chrzanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jeszcze jaki masz zestaw glosnikow ?

Jesli jedynym wyjsciem od glosnikow sa roznokolorowe jacki(analogowe) to nie podlaczysz tego w zaden bezposredni sposob pod cyfrowe wejscie spdif.Wlasnie do tego potrzebny ci jest dekoder zeby zmienic sygnal analogowy na cyfrowy.

Za 10pln mozesz sprobowac ja rozgaleziaczach jacka zrobic stereo.

Edytowane przez baxxxio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z Intel HD Audio? Czy notebooki wyposazone w ta karte muzyczna, nie maja wyjsc 5.1-7.1? No bo niby karta potrafi obsluzyc 7.1. Kodek ten jest implementowany w chipsetach od i910GL w zwyz, wiec moze jakis producent wyprowadzil w lapku wiecej gniazd na jacki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glosniki to creative 6700. w domu sprawdze wyjscia,ale z tego co pamieta to niestety tylko jacki tam byly ;S to teraz pozostaje mi chyba poszukanie jakiegos tanszego niz ddts-100 dekodera...bo za cene tego ddts-100 to rownie dobrze mozna sobie audigy kupic :) a co do wyjsc 5.1 to ja mam niby 3 jacki w lapku.tylko co z tego skoro tylko jeden to glosniki,reszta to line in i cos tam jeszcze.

Edytowane przez chrzanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm chyba jednak nie do konca... tam pisze "virtual 5.1 with stereo sound" z tego co widze to po prostu emuluje dzwiek 5.1. czyli pewnie ma jedno wyjscie audio combo (analog/digital) tak jak ja w swoim asusie. a ja potrzebuje konkretnego wyjscia na 3 kable analogowe. moge sie mylic ale chyba to tak dziala. w kazdym razie dzieki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede zakladal nowego tematu wiec napisze tutaj.

Mam glosniki 7.1 Creative GigaWorks 7.1 S750 THX retail

i nie mam jak podlaczyc do laptopa... Zastanawialem sie nad Audigy2ZS na PCMCIA ale okazalo sie ze mam w domu laptopa z Express Card slotem. Jest moze jakas przejsciowka na PCMCIA lub po prostu karta dzwiekowa Express Card?

BTW.: Gdzie mozna kupic karty na ten slot bo wpisalem w googlu i raczej to tylko laptopy z tym mozna kupic a kart brak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...