Skocz do zawartości
Scitrek

Nowy Komp Za Ok 3700 Zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam sie nad kupnem nowego kompa, ktory bedzie przeznaczony glownie do gier, filmow i niezaawansowanej pracy z programami graficznymi.

Cena zestawu nie moze przekraczac ~3700 zl, ale moze byc mniej :).

Jesli chodzi o procesor mam zamiar w przyszlosci go podkrecic (na poczatek zmiana taktowania bez zabawy napieciami). Zastanawiam sie czy nie bedzie lepiej wziac do tego Athlona Venice 3000 +, zamiast opisanego w zestawie AMD Athlon 64 3700+ Sandiego - (zaoszczedzi sie kase :D ), ale ja niestety nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i prosze was o opinie na ten temat i o ocene zestawu:

Z gory dzieki !!

 

Epox 9NPA+ Ultra - ok. 343 zl

AMD Athlon 64 3700+ Sandiego - ok. 873 zl

Arctic Cooling Freezer 64 PRO - ok. 69 zl

MSI GF 7800GT 256MB 256bit PCI-E - ok. 1149 zl

Patriot 1024MB (2x512MB) CL2.5 KH - ok. 325 zl

Tagan TG420-U01 - ok. 294 zł

Benq DW1655-0B1 Lightscribe - ok. 200 zl

SAMSUNG 250GB (7200) SATAII NCQ 8MB - ok. 354 zl

Obudowa - ok. 150 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam sie nad kupnem nowego kompa, ktory bedzie przeznaczony glownie do gier, filmow i niezaawansowanej pracy z programami graficznymi.

Cena zestawu nie moze przekraczac ~3700 zl, ale moze byc mniej :).

Jesli chodzi o procesor mam zamiar w przyszlosci go podkrecic (na poczatek zmiana taktowania bez zabawy napieciami). Zastanawiam sie czy nie bedzie lepiej wziac do tego Athlona Venice 3000 +, zamiast opisanego w zestawie AMD Athlon 64 3700+ Sandiego - (zaoszczedzi sie kase :D ), ale ja niestety nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i prosze was o opinie na ten temat i o ocene zestawu:

Z gory dzieki !!

 

Epox 9NPA+ Ultra - ok. 343 zl

AMD Athlon 64 3700+ Sandiego - ok. 873 zl

Arctic Cooling Freezer 64 PRO - ok. 69 zl

MSI GF 7800GT 256MB 256bit PCI-E - ok. 1149 zl

Patriot 1024MB (2x512MB) CL2.5 KH - ok. 325 zl

Tagan TG420-U01 - ok. 294 zł

Benq DW1655-0B1 Lightscribe - ok. 200 zl

SAMSUNG 250GB (7200) SATAII NCQ 8MB - ok. 354 zl

Obudowa - ok. 150 zl

A nie lepiej zainwestować w 7900GT?? 1GB ramu... hmm, nie lepiej byłoby dołożyć trochę więcej i mieć spokój?? Też się nie znam na podkręcaniu, ale z tego co czytałem to Venice się świenie kręcą:D Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epox 9NPA+ Ultra - ok. 343 zl

AMD Athlon 64 3700+ Sandiego - ok. 873 zl

Arctic Cooling Freezer 64 PRO - ok. 69 zl

MSI GF 7800GT 256MB 256bit PCI-E - ok. 1149 zl

Patriot 1024MB (2x512MB) CL2.5 KH - ok. 325 zl

Tagan TG420-U01 - ok. 294 zł

Benq DW1655-0B1 Lightscribe - ok. 200 zl

SAMSUNG 250GB (7200) SATAII NCQ 8MB - ok. 354 zl

Obudowa - ok. 150 zl

Moze lepiej Venice 3200+ (10x200) - z tego co zostanie dolozyc do 7900GT i 2GB RAMU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej Venice 3200+ (10x200) - z tego co zostanie dolozyc do 7900GT i 2GB RAMU

To by byla druga opcja, Venice 3000+ (ok . 550 zl),

wtedy mozna wziac MSI GF 7900 GT (ok. 1300 zl) i pokusic sie o pamiec 2 x 1GB .

Tyle ze Sandiego jest na tym samym jadrze co Athlon 64 FX-57, a to sa dobre procesory i daje to pewnie duze mozliwosci zabawy :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam sie nad kupnem nowego kompa, ktory bedzie przeznaczony glownie do gier, filmow i niezaawansowanej pracy z programami graficznymi.

Cena zestawu nie moze przekraczac ~3700 zl, ale moze byc mniej :).

Jesli chodzi o procesor mam zamiar w przyszlosci go podkrecic (na poczatek zmiana taktowania bez zabawy napieciami). Zastanawiam sie czy nie bedzie lepiej wziac do tego Athlona Venice 3000 +, zamiast opisanego w zestawie AMD Athlon 64 3700+ Sandiego - (zaoszczedzi sie kase :D ), ale ja niestety nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i prosze was o opinie na ten temat i o ocene zestawu:

Z gory dzieki !!

 

Epox 9NPA+ Ultra - ok. 343 zl

AMD Athlon 64 3700+ Sandiego - ok. 873 zl

Arctic Cooling Freezer 64 PRO - ok. 69 zl

MSI GF 7800GT 256MB 256bit PCI-E - ok. 1149 zl

Patriot 1024MB (2x512MB) CL2.5 KH - ok. 325 zl

Tagan TG420-U01 - ok. 294 zł

Benq DW1655-0B1 Lightscribe - ok. 200 zl

SAMSUNG 250GB (7200) SATAII NCQ 8MB - ok. 354 zl

Obudowa - ok. 150 zl

zmienilbym plyte glowna na Lp

zmienilbym procek na 3000+venice

karta graficzna- w tym problem, tu ci za bardzo nie poradze, lecz mysle ze cos lepszego niz napisales :D

ram, zmienilbym na kingstony 1gb(dual)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak moi poprzednicy powiem ci, że procesor w zupełności Ci wystarczy Venice 3000+ lub Manchester 3200+ (z dobrym chłodzeniem pociągniesz co najmniej 2.5GHz); 2GB RAM CL2 (w dwóch kościach) i grafika GeForce 7900GT lub Radeon X1800XL (ciut gorszy, ale tańszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem wasze odpowiedzi i sugerujac sie nimi wymyslilem to:

 

Epox 9NPA+ Ultra - ok. 343 zl

Athlon 64 3000+ Venice - ok. 599 zl

MSI GF 7900 GT - ok. 1300 zl

 

Pamieci ??

 

Tagan TG420-U01 - ok. 294 zł

Benq DW1655-0B1 Lightscribe - ok. 200 zl

SAMSUNG 250GB (7200) SATAII NCQ 8MB - ok. 354 zl

Obudowa - ok. 150 zl

 

Tylko nie moze przekroczyc 3750 zl bo to jest absolutna granica :/

Edytowane przez Scitrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scitrek, wedlug mnie:

 

Epox 9NPA+ Ultra - ok, DFI bylaby lepsza, ale jednak drozsza, a az takich mozliwosci OC chyba nie potrzebujesz...

 

Athlon 64 3000+ Venice - ok. 599 zl - chyba troche taniej mozna znaleźć (530zl kojarzy mi sie, ale nie jestem pewien), starczy tez

 

Tagan TG420-U01 - b. dobry zasilacz, polecam

 

Benq DW1655-0B1 Lightscribe - nie znam goscia, ale od siebie polecilbym NEC DVD+/-RW ND-4550A (nawet troche tansza)

 

SAMSUNG 250GB (7200) SATAII NCQ 8MB - super dysk, szczerze polecam :)

 

RAM - jesli nie zalezy Ci tak bardzo na szybkosci i OC, ale na dlugowiecznosci ( :D ) czy spokoju (zebys nie musial wymieniac za pol roku), to bierz 2x1GB z CL 2.5-3.0 w miare dobrej firmy...

 

MSI GF 7900 GT - no wlasnie, zostawilem to na koniec... Wedlug mnie nie ma kompletnie sensu kupno najnowszych podzespolow, poniewaz jest ono totalnie nieoplacalne. Zapewne za miesiac cena spadnie o 15-20%, a za dwa o drugie tyle.

Na Twoim miejscu kupilbym cos klasy X800 GTO2. Sam taką mam, a ona ma wydajnosc wymienionej przez Ciebie 7800 GT, natomiast kosztuje znacznie mniej - cos w okolicach 750zl... Taka wydajnosc osiagnieta oczywiscie po OC - 16 potokow i takty: 600/1300mhz

W przyszlosci, gdy karta przestanie Ci wystarczac (dzisiaj oczywiscie wszystko na maksymalnych detalach totalnie plynnie mi dziala), wymienisz ja na nowa...

Edytowane przez lores

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że potrzebujesz procesor w wersji OEM/Bulk (bez wentylatora) i jakieś dobre chłodzenie - Arctic Cooling Freezer 64 Pro [~70 zł] lub Scythe Katana Cu [~110 zł].

 

Co do pamięci to którekolwiek z TYCH. Oczywiście 2 x 1GB ;)

 

@lores@

Jest to dość dziwne, że w ogóle porównujesz swojego X800GTO2 (pewnie przerobiony na X850XT ;)) z 20-potokowym demonem nVidii :P o naprawdę wyśrubowanych taktowaniach :P.

Coś nie mogę uwierzyć, że z karty, która ma seryjnie 12 potoków i taktowania 480/960 wyciągnąłeś zarówno 16 potoków (to akurat deklarują producenci) i taktowania 600/1300 (nawet jak na O/C podejrzane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Venice, dlaczego mialbym klamac? :|

Ja tutaj tylko pomagam, karty nie mam dlugo, nie mialem jeszcze czasu sprawdzic max OC, po prostu 700mhz nie dawala rady na rdzeniu, 1400mhz pamieci, wiec ustawilem na 600/1300, zapuscilem Marka, bylo ok, wiec uznaje to za stabilne.

Oczywiscie kazda GTO2 moduje sie na 16 potokow, a moja ma wydajnosc przewyzszajaca dosc znacznie model X850XT PE, a wedlug testow Markami wydajnosc jest o kilka punktow nizsza od 7800GT bez OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scitrek nie słuchaj się ich...

1. R 1800 XL jest gorszy do 7800GT

2. R x800 GTO2 nawet po maxymalnyum O/C i po wgraniu biosu od X850 nie dorównuje 7800 GT pozatym jest duuużo gorsza technologicznie.

3. 7800GT po małym OC dorównuje 7800 GTX (nie wersji 512 ;) )

6. nie ma sensu brać 7900GT

- w cale nie powala wydajnością

- będzie tanieć dość szybko

5. Procka zostaw, świetny do OC, peprzego w tej cenie nie znajdziesz.

6. 7800GT jest jedną z naj lepszych kart cena/wydajność

7.Ramy można zawsze dokupić ( naj lepiej jagbyś kupić G.skill na samsungach UCCC) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO bierz X1800Xt bije na glowe 7800GT i 7900GT a jest w pdodbnej cenie.

 

np tu:

 

http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...roducts_id/9714

 

BTW nie ma co doplacac do LP gdy ma sie ograniczone fundusze lepiej wymieniony przez Ciebie epox.

 

Proca lepiej Semprona slekta np stad:

 

http://www.allegro.pl/item94787894_super_w...39_selekt_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca lepiej Semprona slekta np stad:

taaa z 128 MB CL2 <_<

 

Jeśli miałbyś brać innego procka to weź opterona 144 @ FX-57 selekta z tąd http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...roducts_id/8614

Jądro venus rózni się od SanDiego tylko nazwą poza tym ma 1MB CL2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa z 128 MB CL2 <_<

 

Jeśli miałbyś brać innego procka to weź opterona 144 @ FX-57 selekta z tąd http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...roducts_id/8614

Jądro venus rózni się od SanDiego tylko nazwą poza tym ma 1MB CL2

dobre :blink: 128 mb cl2 przy sempronie, jadro venus w athlonie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jesli chodzi o Semprona to raczej odpada. Moze i dobrze sie kreci, ale mysl technologiczna jest dosc przestarzala jesli przyrownamy do Venice lub Sandiego, ktore zreszta tez maja dobre osiagi o/c. I jeszcze ta pamiec podreczna L2 128, przy 1 MB Sandiego jednak robi roznice.

 

Po namysle jesli chodzi o karte graficzna to raczej pozostane przy GF 7800 bo nasluchalem sie o nim duzo pozytywnych recenzji i jest oplacalny (cena\wydajnosc).

Starsze karty typu X800 GTO raczej mnie nie interesuja, chociaz jakis czas temu bylem napalony na GTO 2 Sapphire.

Zamierzam kupic teraz w miare dobre podzespoly zeby jeszcze np. za rok mozna bylo cokolwiek na tym kompie robic. Kupno teraz gorszego podzespolu, a gdy po krotkim czasie przestanie byc uzyteczny wymienic go tez odpada, bo nie wiem czy wtedy bede mial kase, a nie chce ladowac w kompa jak w skarbonke ;]

 

Mam jeszcze pytanie, co do pamieci ram. Jesli teraz kupie 2 x 512 w dualu to czy w przyszlosci, gdy dokupie i wsadze do nich kosc np 1GB bedzie dzialalo ??

Jakie pamieci polecicie ?? Te patrioty sa chyba dobre. Pojawila sie propozycja aby brac G.skill...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre blink.gif 128 mb cl2 przy sempronie, jadro venus w athlonie..

miało być 128 KB - pomyłka

jądro venus jest w opteronie a nie w athlonie...

 

Scitrek - jak kupisz TU ramki to potem za dopłatą możesz zmienić na inne z tego co pamiętam. Ja Ci polecam Patrioty KH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinny ale różnie to bywa ;)

Naj lepiej zrób tak jak Ci napisałem. Jak bedziesz chciał dokupić ramu to dopłacisz troche kasy oddasz te co masz i bedziesz miał 2x1 GB w dualu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scitrek nie słuchaj się ich...

1. R 1800 XL jest gorszy do 7800GT

2. R x800 GTO2 nawet po maxymalnyum O/C i po wgraniu biosu od X850 nie dorównuje 7800 GT pozatym jest duuużo gorsza technologicznie.

3. 7800GT po małym OC dorównuje 7800 GTX (nie wersji 512 ;) )

6. nie ma sensu brać 7900GT

- w cale nie powala wydajnością

- będzie tanieć dość szybko

5. Procka zostaw, świetny do OC, peprzego w tej cenie nie znajdziesz.

6. 7800GT jest jedną z naj lepszych kart cena/wydajność

7.Ramy można zawsze dokupić ( naj lepiej jagbyś kupić G.skill na samsungach UCCC) :)

To teraz podsumowałeś wszystkich. Jednak na przyszłość polecam przeglądanie większej ilości testów hardware'u ;)

Generalnie mogę napisać, że nie masz racji w wielu swoich punkcikach:

1.Radeon X1800XL jest porównywalny z GeForcem 7800GT. Jak wszystkie Radeony lepiej mu idzie w Half-Life 2, a GeForce'owi w Doomie 3 :) To tyle jeśli chodzi o gry.

3.Wersja GT nigdy nie dorówna wersji GTX, bo nawet jakby miała wyższe taktowania brak 4 potoków jest zauważalny.

4.Święta racja - Athlon X2 4800+ za 5 lat też będzie tanieć - czekaj cierpliwie.

5.Skąd wiesz - chyba że mowa o selektach.

 

taaa z 128 MB CL2 <_<

 

Jeśli miałbyś brać innego procka to weź opterona 144 @ FX-57 selekta z tąd 2049616[/snapback]

Z tymi ramami chodzilo mi o to czy jesli kupie teraz 2x 512 w dualu to potem bede mogl jeszcze do tego dolozyc 1 gb w jednej kosci i czy te 3 kosci beda razem dzialaly ??

Lepiej bierz sobie za każdym razem po 1GB, żebyś w sumei miał 4GB (wszystkie kości w Dual-Channel).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wystepuje ogromna sprzecznosc zdan... i coraz bardziej sie dezorientuje :-P

Ale glownie sie rozchodzi o procka, grafe i pamiatki.

 

Wybierajac Athlona 3700 Sandiego myslalem ze jest przyszlosciowy i daje spore mozliwosci o/c, zbudowany jest na nowoczesnym jadrze i posiada 1 MB cache L2

Grafika GF 7800tez chyba nie jest zla, rowna sie z X1800 moze czasem przewyzsza. Ogolnie ciekawa propozycja.

Pamieci Patriot 1024MB (2x512MB) CL2.5 KH wybralem poniewaz o ile mi wiadomo to jest jedna z najlepszych propozycji w tej cenie...

 

ale teraz jestem lekko zdezorientowany :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak na przyszłość polecam przeglądanie większej ilości testów hardware'u

Ta wskazówka raczej Tobie by się przydała...

 

1.Radeon X1800XL jest porównywalny z GeForcem 7800GT. Jak wszystkie Radeony lepiej mu idzie w Half-Life 2, a GeForce'owi w Doomie 3 icon_smile3.gif To tyle jeśli chodzi o gry.

tak jak wyżej... zapoznaj się z jakimś testem zanim coś napiszesz np. TYM widać tam że GF jest lepszy od Radka zarówno jak i w produkcjach HL jak i Doom3 (przynajmniej wersja od Ladateka).

3.Wersja GT nigdy nie dorówna wersji GTX, bo nawet jakby miała wyższe taktowania brak 4 potoków jest zauważalny.

Jak popatrzysz na testy to powinieneś zauwazyć, że i tak różnica pomiędzy GT a GTX 256 MB jest bardzo mała, spokojnie da się podkręcić GT aby pokonało GTX. Potoki to nie wszystko.

4.Święta racja - Athlon X2 4800+ za 5 lat też będzie tanieć - czekaj cierpliwie.

Tu raczej chodzi o opłacalność... nie opłaca siękupować A X2 4800+ bo 3800 mocno podkęcony za dużo mniejszą kase będzie nie wiele gorszy.

5.Skąd wiesz - chyba że mowa o selektach.

np. z opini ludzi.

O ile wiem CL to Cas Latency

czepiasz sie ;) chodziło o cache L2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak ( :) ):

@GreenGo

2. Nie zamierzam sie wiecej klucic, tylko skomentuje jeszcze te kilka punktów. Kolega ma 7800GT, nie zna sie na OC, wszystko na default. Ma 6782 pkt. w 3dmarku05, ja na GTO2 (i to bez gruntownego OC na slabym WC :P ) osiagnalem ~8000. To samo w grach, na korzyst GTO2. W 3DMarku06 punktów ma dosc znacznie więcej niż ja, ponieważ ten GF obsluguje SM3 (co calkowicie zmienia punktacje, a do tego jeszcze dochodzi wynik procka, wiec marek06 juz nie jest takim super benchmarkiem...), co chyba uwazasz za taką super technologię i postep technologiczny... Moze sie czasem przyda, ale jednak przydaloby sie jeszcze spojrzec na ceny: 730zl za gto2 i... od 1070zl za 7800GT (!) :|

Wiec jesli komus zalezy na SMie3 i wydajnosci, po OC, lekko przewyzszajacej GTO2 po ostrym OC (porownuje ze swoja gto2...), niech bierze 7800GT. Ja sie zdecydowalem na GTO2 i zbytnio nie zaluje...

4. no nie ma, juz o tym pisalem

5. no tylko po co taki procesor?! Przeciez wiekszosc uzytkownikow (normalnych...) i tak nie odczuje wzrostu wydajnosci miedzy 1MB, a 512, 256 czy moze nawet 128KB cache'u w grach; z tego co pamietam cache znaczenie ma w profesjonalnych zastosowaniach, a do 7800GT czy GTO2 uwazam, ze spokojnie wystarczylby Venice nieselect lub Sempron nieselekcjonowany lub o srednich parametrach OC...

7. Mozna, ale Scitrek nie chce potem zbytnio modyfikowac kompa, najlepiej, jesliby kupil 2x1GB w miare dobrych ramow, G.Skille sa podobno OK...

 

@Scitrek, dot. prockow, co Ty z tą "mysla tech."?! :| i nowoczesnoscia jadra?! :| i przyszlosciowoscia?! :| :? :?

W grach i codziennych zastosowaniach roznicy miedzy 1024 czy 512KB cache'u L2 nie zauwazysz na pewno, a do tych zastosowan, ktore sie nasuwaja (gry, multimedia) zapewne starczy i mniej...

A co do reszty postepu technicznego, co masz na mysli?! Wazne są obslugiwane typy rozkazow (no i powinny byc rowniez 64-bitowe), ale chyba wszystkie omawiane tu procki je obsluguja (moze Semp nie).

Ja, na Twoim miejscu, jesli zostanie Ci $$$, kupilbym Venice'a, a jesli nie, to Sempa.

 

Dot. VGA, te karty b. malo roznia sie od siebie wydajnoscia, tyle, ze takich osiagow OC, jakie osiagnalem ja, mozesz nie dac rady ustabilizowac na standardowym chlodzeniu...

Wiec ta 7800GT chyba bedzie, dla Ciebie, dobrym wyborem, jednak ja albo wzialbym GTO2, albo cos z wyzszej polki niz 7800GT (ale nie 7900!!), bo 7800GT taka "srednia" jest, ze ani tania, ani b. dobra :?

 

Dot. ramow, powinny dzialac (ale tez nie zawsze), tyle, ze dzialalyby znacznie wolniej, niz gdybys mial np. 2x512mb i 2x1gb, poniewaz te 1gb nie pracowalyby w DC :/

Dlatego lepiej zakup 2x1GB.

 

Widze, ze zaraz sie tu mala bitwa przez poglady osobiste rozpetac moze (ATI lepsza od nVidii, SM3 najwazniejszy itd. ...) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Nie zamierzam sie wiecej klucic, tylko skomentuje jeszcze te kilka punktów. Kolega ma 7800GT, nie zna sie na OC, wszystko na default. Ma 6782 pkt. w 3dmarku05, ja na GTO2 (i to bez gruntownego OC na slabym WC icon_razz.gif ) osiagnalem ~8000. To samo w grach, na korzyst GTO2. W 3DMarku06 punktów ma dosc znacznie więcej niż ja, ponieważ ten GF obsluguje SM3 (co calkowicie zmienia punktacje, a do tego jeszcze dochodzi wynik procka, wiec marek06 juz nie jest takim super benchmarkiem...), co chyba uwazasz za taką super technologię i postep technologiczny... Moze sie czasem przyda, ale jednak przydaloby sie jeszcze spojrzec na ceny: 730zl za gto2 i... od 1070zl za 7800GT (!) icon_neutral3.gif

Wiec jesli komus zalezy na SMie3 i wydajnosci, po OC, lekko przewyzszajacej GTO2 po ostrym OC (porownuje ze swoja gto2...), niech bierze 7800GT. Ja sie zdecydowalem na GTO2 i zbytnio nie zaluje...

GTO2 ma na standardowych ustawieniach ok. 4400 pkt. jestem ciekawy jak bez "gruntownego" OC udało Ci się podwoić ten wynik...

GTO2 to jest teraz bardzo nie mądry wybór. Teraz wszystkie gry będą już obsługiwały PS3 i HDR czego temu radkowi brakuje. Dużo lepszym wyborem byłby GF 7600 za ~ 760 zł.

 

roznicy miedzy 1024 czy 512KB cache'u L2 nie zauwazysz na pewno,

w ten sposób możemy schodzić coraz niżej... -> to nie ma różnicy też czy 512 czy 128 itd aż wyjdzie na to że najlepiej jest kupić celerona 333 Mhz

 

bo 7800GT taka "srednia" jest, ze ani tania, ani b. dobra

7800 jest raczej dolnej granicy wyższej półki. i biorąc pod uwage jej wydajność to jest tania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Pamieci Patriot 1024MB (2x512MB) CL2.5 KH wybralem poniewaz o ile mi wiadomo to jest jedna z najlepszych propozycji w tej cenie... Poza tym w tych Patriotach nie widzę nic nadzwyczajnego - przeciętniakie jak każde inne pomijając no-name'y.

...

:blink: Lekko nie rozumiem skąd wyciągnąłeś takie wnioski... 1GB do takiego komputera to za mało. Potrzebujesz 2GB (najlepiej w dwóch kościach). W poprzednim poście podałem ci link do pamięci 400MHz, CL2, 1GB na kość.

 

...

Nie ma sensu kontynuować tej kłótni, bo argumenty można mnożyć i mnożyć. Ja wiem swoje i ty swoje.

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko się wypowiem odnośnie procesora. Wielu z Was z tego co widzę uznaje już, że procesor to o wiele mniej istotna sprawa niż karta graficzna. Otóż przekonałem się na własnej skórze, że jest przeciwnie! Co Ci będzie z tej 7800GT, skoro procek będzie Cię ograniczać... Z za słabą kartą można sobie zawsze poradzić w grach, np. zmniejszyć lekko rozdzielczość, wyłączyć Anty Aliasting itp. Natomiast gdy ma się słabego procka, to zapewniam, że jest przej**ne, np. trzeba przez godzinę szukać w grze opcji, które obciążają głównie procesor, a które grafikę, żeby zmniejszyć jakość tylko tych od procka :wink: A w 3/4 gier nie ma tak rozbudowanych opcji graficznych. Wiem, że trochę zagmatwanie piszę, ale może ktoś mnie zrozumie :)

W czasach świetności 6600GT (a przynajmniej baardzo dużej opłacalności cena/wydajność) kupiłem tą kartę, niestety miałem też Celerona 2600 (zwykłego, nie wersję D). Okazało się, że mimo bardzo dobrej karty, wydajność we WSZYSTKICH grach jest baaardzo kiepska... Po wymianie procka na Semprona 3100 (który ma o 800mhz wolniejszy zegar :wink:) niektóre gry przyspieszyły nawet 3 krotnie!

Ja na Twoim miejscu poczekał bym z kupnem tego komputera jeszcze do wyjścia dwurdzeniowego Conroe'a Intela, który jak narazie okazuje się w testach rewelacyjnym i dośc tanim prockiem, albo przynajmniej do czasu, gdy potanieją Athlony X2.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...