Skocz do zawartości
SuChyY

WD800JB - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem taki dysk, podzielilem na 3 partycje: 15, 30 i 30 gb.

 

Pokopiowalem troche danych i zainstalowalem system win 2000 na fat. Puscilem HD Tacha i szok...

 

Read Burst Speed mam tylko 47 mb/s ... we wszystkich testach jakie widzialem ponad 80...

 

Pomyslalem ze to wina sterownikow Hyperion do plyty, wiec zainstalowalem starsze 4.38, odlaczylem tez DVD i podlaczylem do tasmy z CDRW a dysk zostawilem sam... i prosze 44 mb/s, pewnie przez stery...

 

Sprzet jak w podpisie... dlaczego tak malo ?

 

Aha. W PCmarku mam ponad 1000 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem taki dysk, podzielilem na 3 partycje: 15, 30 i 30 gb.  

 

Pokopiowalem troche danych i zainstalowalem system win 2000 na fat. Puscilem HD Tacha i szok...

 

Read Burst Speed mam tylko 47 mb/s ... we wszystkich testach jakie widzialem ponad 80...

 

Pomyslalem ze to wina sterownikow Hyperion do plyty, wiec zainstalowalem starsze 4.38, odlaczylem tez DVD i podlaczylem do tasmy z CDRW a dysk zostawilem sam... i prosze 44 mb/s, pewnie przez stery...

 

Sprzet jak w podpisie... dlaczego tak malo ?

 

Aha. W PCmarku mam ponad 1000 pkt.

jak dasz mi link do programu do testowania tego twardzieola to sprwdze ile mam na swoim (w koncu mamy takie same ) tylko nie mamm linku ??? bo nigdy nie testowalem tego twardziela a tez bym z checia sprawdzil:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

read brust speed 80

read speed maximum 51688

                average    40425

                minimum 16315

Jak widzę nasze wyniki nie wiele się różnią. ja robiłem ten test mając kilka programów działających oraz modemowe połączenie z netem i pewnie to miało wpływ na minimalnie gorsze wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak olalem testy syntetyczne, zainstalowalem Total copy i w czasie kopiowania mialem srednio jakies 9000 kb/s

 

Skopiowalem plik 635MB w 78 sek co daje ~8.1 mb/s co z kolei jest podobno najnormalniejszym wynikiem :D Wiec po prostu cos HDTachowi nie pasuje...

 

Aha. No i z tego co znalazlem to test w PCmarku tez mi normalnie wyszedl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...