Skocz do zawartości
fireblade3

Użądzenie do zmiany mnożnika/napięcia

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec posiadam AMD athlon XP+1,6 plyte h** bo ecs k7s5a po upgreadzie biosu no i problem jest nastepujacy zlyszalem o istnieniu czegos takiego jak plytka podlaczana do procka (40pin) ktora pozwala zmieniac mnoznki i napiecie znalazlem na www.tomshardware.pl informacje jak takie cos zbudowac no i na stornie konkorencyjnej (4MAX.COM.PL) takie cos do kupienia stym ze oferuje mnoznik max 10,5 i napiecie max 1,95 a to bidnie (znaczy mnoznki) NO I CENA 200 cos zl !!!!! no i pytanie nastepujace gdzie cos takiego kupic (no poza warszawska gielda komputerowa) najlepiej sklep internetowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]To "urzadzenie" jest do athlonow na SLOT A ,czyli przedpotopowych ;]

mozliwe ze chodzi mu własnie o takie coś, ale wiem ze jest cośtakiego do podlutowania pod spodnią częsci socketa, paru ludzi zagranićą ma tak zrobione, działa zmiana mnoznika, raz na czacie tweaka rozmawaiłem z kimś kto probował zrobić taki przełącznik i podczas testów spalił 2 płyty. Ale wątpie ze takie cos jest sprzedawane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]To "urzadzenie" jest do athlonow na SLOT A ,czyli przedpotopowych ;]

no może i tak...

Ja sie zastanawiałem czemu nikt nie zrobił czegoś takiego:

Kilka cieniutkich drucików zalanych w plastiku. Gruboścci cs by wszystko dobrze przylegało.

W płytach z możliwościa zmiany mnożnika wszystkie druciki muszą byś "założone" i po kłopocie...

W tych bez zmiany jedne druciki zostawiamy inne nie w zależności od porządanego mnożnika.

No tylko oczywiście musiałoby to by precyzyjnie wykonane, ale koszt nie powinien być zbyt duży...

więc do dzieła :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc w sumie to co znalazlem rzczywiscie bylo do athlonow po socketA

Więc mój błąd .... Więc może ktoś mi powie jak MOCNO podkrecic antka na mojej plycie bez cięcia mostkow bo szczerze mowiac jakos mnie taka perspektywa nie pociaga (No i jak tak dalej pojdzie to bedziecie lapac spadajacego z nieba Ecs'a pod Warszawą)

 

 

EcsK7s5a xp+1,6@1500Mhz 512mb(niestety sdramow no ale wytrzymoja powyzej 150 fsb :P ) ) No i chlodzenie (chwilowo powietrzne) ale juz stoi do zalozenia Wc (plus bardzo nietypowo zalozony pelek (oczywiscie moj projekt :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...