Skocz do zawartości
tyranxp

Nowy Komp Czy Dokupić ?!?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam zamiaru coś zrobić z kompem lub kupić nowy.

 

Mój komp aktualnie jest taki :

mobo: Asrock K7NF2-RAID -nie wiem czy mam coś z tym zrobić czy kupić jakieś ochłodzenie ,radiatorki czy coś w tym stylu.Problem mam,że po podkręcaniu grzeje mi południowy mostek :blink: -mógłby ktoś powiedzieć co to jest ??

 

procek:AMD Athlon XP 1700+ (Palomino) 1.4@1.6 GHZ -do tego mam dokupiony na samym początku wiatraczek marki TITAN 3000 mph,spróbowałem z niego więcej wicisnąć ale dalej już nie dał rady :cry: i słyszałem na tym forum że to słaby procek :huh: .No i czy do niego trzeba będzie zmienić wiatraczek czy ten może być .

 

grafa:Palit GeForce 2 MX/MX 400 64 mb -tu jest dopiero większy problem :unsure: ,bo nie wiem jaki mam wybrać chciałem se wziąć GeForce 6600 GT ,ale słyszałem podobno że wymaga dobrego procka a inni polecają ATI Radeon 9800 Pro lub inny,więc nie wiem w wkońcu co wybrać.Jakie jest wasze zdanie,który byście polecali-bardzo mnie zależy na bardzo dobrej i opłacalnej grafie,aby chodziły niemal wszystkie nowe gry:Vietcong 2,Battlefield 2,The Godfather,Quake 4,Tom Clancy Rainbow Six Lockdown,NFS MW itd.

 

pamięć:IMRO 512 MB DDR 400 FSB 166 -dopiero był dokupiony 2 miesiące temu :) .

 

HDD:posiadam dwa dyski SEAGATE Barracuda IV 40 GB (stary)

Western Digital 8 mb cache 160 GB (nowy)-obydwa na IDE

 

zasilacz:obecnie mam Codegen 250 Watt,ale dzisiaj se zamówiłem nowy zasialcz Fortron 400 Watt Noise Killer

 

napęd:DVD-RW BENQ DW 1640 to zdecydowanie zostaje :)

 

Jakie jest wasze zdanie czy mam kupić nowy zestaw czy wystarczy coś dokupić lub stuningować sprzęt ????

Na to wszystko chcę przeznaczyć ok.do 700 zł .

 

A jak uważacie żebym miał kupić nowy sprzęt wraz z monitorem-to ma byś maszyna do gier i dla średnio podkręcających :).Do takiej kwoty jakim waszym zdaniem bardziej się opłaca i mogę jedynie wziąć na raty :cry: -tutaj się zastanawiam na ile wziąć te raty ???

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj grafe (50zł), mobo i procka (200zł) i bedziesz miał 950zł na nowy sprzet.

 

Asrock Dual sata2 - 220zł

Sempron3000+ i jakiś cooler - 400zł

GF6600GE - 420

512MB RAM - 130zł

 

Razem: 1170zł. IMO warto troche dozbierac zeby kupic to co wyzej...

 

EDIT

 

Ale jesli nie masz funduszy to

Jakas mobo 754 + Pcie-e za 250zł

Sempron 2800Box - 300

GF6600GE - 420

512MB RAM - 130zł

 

Razem 1100zł

Edytowane przez Gwynbleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co:

Grafika do wymiany posiadasz ta sama "tragedie" co ja (ale juz niedlugo;) )

 

Druga sprawa, musisz powaznie pomyslec na dokupieniem kolejnej kosci 512mb

 

Trzecia - nie wymieniaj karty graficznej przed zakupem nowego zasilacza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj grafe (50zł), mobo i procka (200zł) i bedziesz miał 950zł na nowy sprzet.

I za to:

-Sempron 2800+ s.754

-DFI Infinity NF4X

-PALIT Radeon x700 128/128 DDR3

 

Ja bym wziol tak ;]

 

Fortrona 400W bedziesz mial to bedzie GIT

 

PoZdRo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...