Skocz do zawartości
maru81

Jaki Najlepszy Procek Do Shuttle Hot-591p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Zastanawiam się jaki tam procesor umieścić? Obecnie mam AMD K6-2 300MHZ w opisie płyty na stronie http://www.rodan.net/Opisy/MB/Shuttle/HOT591P/HOT591P.htm można wyczytć że max mnożnik to 5,5x100=550MHZ oznacza to że moge tam włdaowac procka np AMD K6-3 550MHz czy tylko tyle że

moge tego, którego mam podkręcić do 550MHz? no i co za tym idze lepiej mieć procka AMD k6-3 550MHz czy jakiegoś Intela np 233 MMX co będzie dawało większego kopa? I na koniec jeszce jedno pytanko na płycie są 3 banki pamięci 2xsdram i 1xSIMM ile max pamięci moge tam wsadzić (wiem że dowlonie tylko jaka ilość ma sens np 256? czy może 384? bo 512 to chyba lekka przesada, teraz mam 32+128 i mam zajęte ok 80% - tak mówi AIDA32) czy jak wsadze część na SDRAM a część na SIMM'a czy to się nie będzie kłucić albo czy nie będzie ta pamięć SDRAM zwalniać do predkości SIMM'a. Z góry dziękuje za porady :)

 

Pozdrawiam:)

Edytowane przez maru81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max 2 x 128 mb czyli maksymalnie włożysz 256 MB SDRAM.

 

 

Wątpie czy ci się uda 300 podkręcic na 550, to niemożliwe jest raczej. Wsadzisz tam spokojnie 550 , podejrzewam nawet że jakbyś miał 500 to zworkami swpokojnie ją ustawisz na 550 i bedzie działać bez problemów.

 

 

Tą 300 maksymalnie podkręcisz na 400 chyb , naa 450 juz nie pójdzie raczej chyba że dowalisz większe napięcie, ale będziesz musiał to dobrze schłodzić bo im większe napięcie tym większa temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym K6-3 550 wcale nie jest powiedziane ze zadziala, stawialbym na K6-2 550 :roll:. Kup K6-2 500 i jedziesz, byles go dobrze chlodzil. Jesli chodzi o pamieci to jedno jest pewne - zapomnij o mieszaniu DIMMow i SIMMow, takie miksy nie przejda :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miksy SIMMów i DIMMów moga przejść. Z tym że simmy to maksymalnie 66MHz(no można wycisnąc więcej ale nie 100..) A DIMMy to juz dowolnie 66,100,133 a nawet i 166:) Poprostu musiałbys miec pamięc asynchronicznie od FSB (FSB 100MHz a pamięc 66MHz) co zmniejszałoby wydajność..:)

 

Dowal jeszcze 128 MB i bedzie gites-majonez :)

 

Co do podrecania - plyty socket 7 nie byly przeiwdziane(ludziom sie we łbach to nie mieściło) do uzywania mnoznika x6. Ale przy rodzinie K6 nie am z tym problemu:) Ustawiasz mnożnik x2 i procek sam daje sobie x6:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...