Skocz do zawartości
Hreniu

Procesor + Płyta Głowna Do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje zakupić procesor + płyte głowną , najlepiej bez chłodzenia bo mam już Cooler Zalmana. Cena ok 1000 zł. Zawsze kupowałem procesory AMD i zastanawiam sie co teraz się bardziej opłaca, moze jakis P IV ? I czy warto dołozyc 100 zł i kupić sobie AMD 64 3200+++ s.939 czy może wystarczy 3000+ bo i tak nie odczuje zadnej róznicy. No i pasowało by do tego jakas płyte głowna z prockiem nie umieszczonym za wysoko gdyż posiadam Zalmana CNPs7000B-Cu i jest on stosunkowo duży 109X109X62 wysokosc i w tej chwili zasilacz mam obok komputera. Z gory dziekuje za wszystkie sugestie.

 

Dołaczam fotke obecnej płyty głownej , widać na niej jak duży jest wiatrak i niefortunne ułozenie procka na płycie, dlatego w sumie zmieniam :) Dlatego nowa płyta głowna musi miec troszku niżej ułozony procek niż w moim Abicie.

 

http://cheniu.fm.interia.pl/obudowa.jpg

Edytowane przez Hreniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja bym polecal semprona 3000+ i jesli chcesz dobry oc to dfi lan party ultra d plytka napewno ta aa procka to jsu hsam sobie dobierz .. aa moim zdaniem nie oplasa sie doplacac .. bo to sa te same procki aa nie zapominaj ze mozna OC aa za 100 isc z kolegami na piwko ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma byc na PCI-e to :

 

AMD ATHLON 64 3000+ Vencie KLIK

DFI LanParty UT nF4 Ultra-D KLIK

 

Jeśli zaś na AGP to:

 

AMD ATHLON 64 3000+ Vencie KLIK

DFI LanParty UT nF3 ULTRA-D KLIK

 

 

Dodam, że pakowanie się w AGP pod socket 939 nie jest zbyt wskazane i spotykałem się z zezłoszczonymi użytkownikami, którzy żałują, że zdecydowali sie na taki manewr np. z braku tych paru groszy lub nieprzemyślanej decyzji. Chyba, że Ci nie zależy.

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sytuacji (oprócz maniakalnego giercowania) kiedy jedno jajko byłby lepsze od dwóch. Wygoda pracy z dwoma rdzeniami jest ogromna, a patrząc na zamierzenia prdukowania 4rdzeniowców należy domniemać iż producenci orpogramowania (W TYM GIER) zaczną kodować pod kilka jąderek, wtedy 2 jajka will rock this town!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napisałem że za 24 dni intel zetnie ceny PD (jako podkład pod nadchodzące Konroły) a inwestycja w socket LGA775 jest owiana słodką szczyptą tajemnicy bo możliwe że po upgradzie biosu lub delikatnym modzie na 945 poleci conroe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...