Skocz do zawartości
Chaos

Chaos Wc Rev 3.0: Gpu, Cpu @eheim 1048 & Cooltek Dual

Rekomendowane odpowiedzi

po rocznej przerwie, spowodowanej roznymi przyczynami których podawac mi sie nie chce, wracam do WC

 

takze przedstawiam WC rev 3.0

 

składniki:

PowerX2 CPU - ryba

Abadon Pro GPU - Masell

Cooltek Exstream Dual - RealityNet (Samhain)

Eheim 1048 - RealityNet (Samhain)

Innovatek AGB-O-Matic - RealityNet (Samhain)

złaczki skrecane 8/10 - RealityNet (Samhain)

Weze Gutasyn 8/10 - ryba

 

duze podziekowania dla Samhaina i ryby :P .. Masellowi buraczkowi w sumie tez moge podziekowac .. ale za drogo sprzedał :P

 

duzo pisac chyba nie trzeba o czesciach bo powszechne znane. Jezeli komus przeszkadza ich cena lub uwaza ze to kolejny kibel z klocków to juz jego sprawa ... ja temat tworze z myśla o tych którzy beda chcieli zaczerpnac z mojego WC jakis pomysł ... wiec na starcie mowie ze na zgryźliwe posty odnoscnie ceny czy kwot jak przeznaczylem na czesci odpowiadał nie bede

 

Co do WC...

w porzednich rewizjach WC rev 1.0 i WC rev 2.0 uzywalem kadeciaka ... który lezał na budzie .. tym razem cel byl prosty.. wszystko w budzie ... wczesniej (wakacje 2005) zakupilem se big towera chiefa wiec tym razem nie bylo problemu. Troche szkoda bylo ciac .. ale tak jest najlepiej imho, gdy chlodnica jest na górze. Nie marnuje mi sie miejsce ;]

 

caly układ jest na złaczkach skrecanych 8/10 (poza wylotem eheima .. bo tam jest za dlugi gwint i bede musial przerobic krocca) aczkolwiek 3min zabawy z wrzątkiem i nożyczkami i waz byl na Eheimowej 12tce ;]

 

Abadon dostal wkrecone redukcje z gwintów 3/8 na 1/4 .. poniewaz ulatwi to sporo ewentualna wymiane krocców w przyszlosci a i jak kupowlem to 3/8 bylo brak. Redukcje z racji dlugosci trza bylo przyciac

 

w planach blok na NB, przykrecenie na stale eheima do obudowy, zmiana krocca przy rezie na kątowy (skróci troche weża od bloku gpu do reza) i zalozenie na dachu bydy uszczelki U wokół otworu oraz jakiejsc siatki (chyab tuningowje do aut) by zabezpieczyc delikatne finy chlodniczki

 

to chyba wszystko

 

Temperatury:

A64 3000+ @2800mhz 1.5v (bios) - 41* stres, 27 idle (krzywa czapka :/)

6600 DDR3 @540/1140 - 45* stres, 41 idle

 

wczesniej mialem ninje i chwale sobie ten cooler (poza jego rozmiarami) ... i w stosunku do niej .. tempy na 2800 mhz spadly 4-5* ... do tego na ninji do 2800 proc potrzebowal 1.525v

 

max proca prime .. poki co 2850mhz 1.55v - 44-46*

PWM nie przekracza 40* (32 idle), NB na revoltecu ma kolo 43* stres

 

 

no i to co najciekawsze chyba .. foty:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

inne fotki w czasie powstawania WC

http://chaos.dracopc.com/pub/?katalog=./wc

 

--------------------------------------------

po wymianie plynu (inaczej poprowadzone weze)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

jakby ktos chcial inne ujecia .. to walic na PW

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibelek fajny ... dobrze ze dziura na górze zrobiona bo takie rozwiązanie bardzo praktyczne i ci którzy kombinują z nagrzewkami bo sie boją cięcia nie wiedzą jaka to wygoda. Trzeba ciąć metal i krzesać iskry :P

Nie wiem czy Chaos lubisz świecidełka i takie bajery .... choć sądząc po sotatnich revizjach to nie pogardzasz katodami ... ja bym to jakos podswietlił, a napewno nie oszczedziłbym na katodzie UV i odpowiednim barwniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miazga: leza 2 katody revolteca 30cm w szafce .. ale jakos mnie juz to nie bawi jak kiedys ..

czasem mnie bierze na okno ale w pore sie opamietuje ;]

lubie niebieską poswiate .. ale katod juz chyba nie bede montował ..

chyba wyrosłem z tego ..

myslalem co prawda nad jakims czyms zielonym coby plywalo w rurkach i sie swieciło .. ale cosik nie jestem przekonany... przystko sie zapacka :P

 

@Daron: ja tam widze sruby mocujace wentyle do chlodnicy ... ;]

ja mam zrobione odwrotnie niz wszyscy .. i chlodnica jest przykrecona do topu budy a wiatraki sa pod spodem

 

dodalem foto zeby bylo widac

Dołączona grafika

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie zrobiony wucet. Z mocowaniem chłodniczki niezły pomysł- tylko do tego trzeba mieć pewną ręke, żeby tak ciąć obudowę i dlatego żadko widzimy takie rozwiązanie.

Duża buda, to i z rozmieszczeniem tego wszystkiego nie ma tak dużego problemu. Jedyny minus tego, to ten długi wąż od Eheima do chłodnicy. Ale chyba nie an tyle istotne, aby jakoś znacząco (o ile wogóle ;] ) zmieniało wydajność.

Skoro nie masz okna, to darowałbym sobie na Twoim miejscu wlewanie barwnika, a już napewno poczekał z tym do zamocowania bloku na NB.

Nie jestem pewien tylko czy uszczelka, która chcesz zamocować w tym wyciętym miejscu będzie sie dobrze trzymać- chodzi mi o te dwie "wypustki" na środku. Nie jest to zbyt duże, a kształt też może się okazać nieco zbyt skomplikowany do tego, żeby się to dobrze trzynało.

Po założeniu takiej uszczelki nie dawałbym już zadnej siatki tiuningowej- wtedy zepsujesz urok:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jedyny minus tego, to ten długi wąż od Eheima do chłodnicy. Ale chyba nie an tyle istotne, aby jakoś znacząco (o ile wogóle ;] ) zmieniało wydajność.

 

2. Nie jestem pewien tylko czy uszczelka, która chcesz zamocować w tym wyciętym miejscu będzie sie dobrze trzymać- chodzi mi o te dwie "wypustki" na środku. Nie jest to zbyt duże, a kształt też może się okazać nieco zbyt skomplikowany do tego, żeby się to dobrze trzynało.

1. nie ma znaczenia .. a moge se pompke wyciagnac z budy jak napelniam ... do tego latwiej wyciaganch chlodnice i nia ruszac by odpowetrzyc

 

2. te "cycki" na srodku przy uszczelce pojda f_pisdu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gitara. :gitarzysta:

 

Szkoda, że ja nie mam BigTowra (układ wyglądałby bliźniaczo) ;)

 

Moja ocena 9.5/10 ("dyszki" nigdy nie daję, bo nie ma ideałów na tym łez padole ;) )

 

PS. Masz gdzieś szablon do wycięcia otworu na chłodnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie pompki (będzie tłumić drgania):

* to: http://mcs.pc.pl/produkt1156.html (sam mam takie ale kupowane wieki temu w innym miejscu)

* albo to: http://mcs.pc.pl/produkt864.html (można kupić to co powyżej i we własnym zakresie dorobić płytkę. Tylko gdzie kupić takie rzepy?)

 

Drugie rozwiązanie ma tę przewagę, że łatwiej zmieniać położenie pompki i wyjmować ją z obudowy.

 

Jakiś bloczek na chipset by się przydał rzeczywiście. Choć przestrzegam raczej przed tym co mam teraz (Alphacool Nexos - powody w wątku o moim WC) i zaczekał moment na premierę nowych niskoprofilowych bloczków na chipset od Mate'a.

 

Też miałem w planach taki montaż chłodnicy ale brak narzędzi i obawa przed spapraniem sprawy skutecznie do tego zniechęcił

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gitara. :gitarzysta:

 

Szkoda, że ja nie mam BigTowra (układ wyglądałby bliźniaczo) ;)

 

Moja ocena 9.5/10 ("dyszki" nigdy nie daję, bo nie ma ideałów na tym łez padole ;) )

 

PS. Masz gdzieś szablon do wycięcia otworu na chłodnicę?

:) no gitarzysta to ja jestem :D

thx za mile słowo

 

co do szablonu... mam.. ale nie wiem czy pasuje do czegos innego niz cooltek...

szablon robilem sam .. aczkolwiek otwory mocujacy mierzylem od wiatraków .. z tymze w tej chwili mam ich tylko 3 ;] bo na ostatnim wiertło od dremela powiedziala koniec i sie sfajczylo ;]

 

2051361[/snapback]

1. Mocowanie pompki (będzie tłumić drgania):

* to: http://mcs.pc.pl/produkt1156.html (sam mam takie ale kupowane wieki temu w innym miejscu)

* albo to: http://mcs.pc.pl/produkt864.html (można kupić to co powyżej i we własnym zakresie dorobić płytkę. Tylko gdzie kupić takie rzepy?)

 

Drugie rozwiązanie ma tę przewagę, że łatwiej zmieniać położenie pompki i wyjmować ją z obudowy.

 

 

2. Jakiś bloczek na chipset by się przydał rzeczywiście. Choć przestrzegam raczej przed tym co mam teraz (Alphacool Nexos - powody w wątku o moim WC) i zaczekał moment na premierę nowych niskoprofilowych bloczków na chipset od Mate'a.

 

3. Też miałem w planach taki montaż chłodnicy ale brak narzędzi i obawa przed spapraniem sprawy skutecznie do tego zniechęcił

1. raczej zrobie cos we własnym zakresie.. nie odczuwam potrzeby wydawania na to kasy ;]

 

2. napewno nie dam ponad 100zl na blok na chipset.. :) a pozatym wlasnie czekam co pokaze mate i inni ;]

 

3. tniesz dremlem powoli i nie ma strachu .. ja zostawilem specjalnie sobie 1mm zapasu przy wycinaniu i potem dopiłowywałem grubym pilnikem i gładziłem drobnym.. najgorzej jest z otworami .. jeden musialem se troche przesunac po wywierceniu . ale nie wystaje zbytnio spod lebka srubki .. a jak przyjdzie uszczelka to i tak srubki sie schowaja pod nia

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie to podoba ;]

http://mcs.pc.pl/produkt1148.html

 

drogie, ale miejsce na pompe i chlodnice jest ekstra i obejdzie sie to bez zbytniego ciecia budy.

jak ktos ma 2 lewe rece to niech płaci :P

takie wydatki juz uwazam za przesade ...

 

pozatmy strasznie to zagmatwane

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

a co do zbednego ciecia .. pisze tam nawet u mate'a ze trzeba trwale usunac jeden koszyk :P

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma 2 lewe rece to niech płaci :P

takie wydatki juz uwazam za przesade ...

 

pozatmy strasznie to zagmatwane

http://www.innovatek.de/contentServ/3.0/ww...a/751/CMS_2.jpg

http://www.innovatek.de/contentServ/3.0/ww...a/751/CMS_4.jpg

a co do zbednego ciecia .. pisze tam nawet u mate'a ze trzeba trwale usunac jeden koszyk :P

 

to kit z tym jednym koszykiem ;]

czmu zagmatfane?? IMO bardzo proste, jest miejsce na wszystko co potrzeba.

 

 

a co do lewych rak to kto to mowi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ładnie poprosisz to moze zgodze sie na wymiane mojego WC na Twoje.. ;]

Ale musisz sie postarac.. [;

 

Very nice job - co tu duzo mowic - wzorcowe chłodzenie wodne - nie mam zastrzeżen..

nie bede sie prosił ... jak bedziesz mial ochote i zechcesz obdażyc mnie swym WC przyjme je z pokora :wink:

 

thx za pochwałe

 

to kit z tym jednym koszykiem ;]

czmu zagmatfane?? IMO bardzo proste, jest miejsce na wszystko co potrzeba.

a co do lewych rak to kto to mowi :P

no ja i tak mam jeden koszyk wyciety .. co do tego mocowania .. cena imho odstrasza ..

ale do medium towera chiefa moze i jest ok ..

aczkolwiek lepiej sobie chyba dac chlodniczke z tylu gdzie jest miejsce na 120ke .. Vip tak mial zdaje sie ...

 

a co do lewych rąk .. nie rozumiem aluzji :) ja swoja bude sam podzielem przy pomocy dremela i pilników .. radze sobie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej budzie nie mam miejsca na 120 z tylu. a cena faktycznie jest przegieta.

takie cos mozna zrobic tez samemu ;]

ale po co skoro mozna sobie zrobic to lepiej i dokladnie tak jak sie chce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podumać podumać moze coś jeszcze lepszego sie wymyśli. Ja dumam nad mom rev 4 :)

co do omawianego stwozonka ladniutkie i skromniutkie pewnie wedle założenia :)

tia mialobyc skromnie i ladnie ;]

i jak sie zamknie bude to niepozornie ..

aczkolwiek czasem meczy mnie cos na okno .. ale skutecznie z tym walcze ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta chłodnica 2x120 zmieściła by się tam w miejsce koszyków (oczywiście po wycięciu ich)

bo mam dylemat czy moja lade dac na sufit czy w miejsce koszykow bo bede chcial zakupic 2x120 w przyszlosci

aha bude mam BT dragona cyzli ta sama

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WC zrobione ladnie, starannie i z dobrze dobranych klockow - widac to tez po wydajnosci i osiaganych temperaturach... ale calosc jakos nie powalila mnie na kolana. Nie znaczy to, ze cos uwazam, ze jest zle zrobione ale spodziewalem sie czegos (czegokolwiek) innego od tego co juz widzialem (moze malo widzialem :unsure: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta chłodnica 2x120 zmieściła by się tam w miejsce koszyków (oczywiście po wycięciu ich)

bo mam dylemat czy moja 2062574[/snapback]

WC zrobione ladnie, starannie i z dobrze dobranych klockow - widac to tez po wydajnosci i osiaganych temperaturach... ale calosc jakos nie powalila mnie na kolana. Nie znaczy to, ze cos uwazam, ze jest zle zrobione ale spodziewalem sie czegos (czegokolwiek) innego od tego co juz widzialem (moze malo widzialem :unsure: )
bo to ma dzialac ;]

przy zamknietej budzie widac tylko chlodniczke na topie .. i o to chodzilo ;]

 

rozmawialem wczesniej z kilkoma osobami i mowilem ze nie pokaze nowego WC na tweaku ..

ale oni namawiali mnie zeby pokazac... i w sumie tylko dlatego tu jest..

zdaje sobie sprawe ze nic cudownego tu nie ma po za starannością która włozyłem w wykonanie ...

jak skoncze (lista rzeczy do poprawki jest w pierwszym poscie) to bedzie sporo ciekawiej ..

w zalozeniu buda ma dalej dzialac po połozeniu czy tez przechyleniu a w tej chwili to pompka bedzie latac jak zyd po pustym sklepie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...